Afganistano maistas ar virtuvė daugiausia gaminama iš kviečių, miežių ar ryžių, tačiau nesvarbu, kas tai yra, jis yra praturtintas turtingais prieskoniais ir žolelėmis, sumaišytas su citrinos žievele, kad būtų aštrus saldžiarūgštis. Kaip ir dauguma Indijos maisto produktų, Afganistano virtuvė pasižymi turtingumu pagal jų kokybę, o kai susipažįstame su receptais, tai iš tikrųjų yra buitinis pavadinimas, kurį girdime reguliariai. Jų maistas yra ne tik nuostabus, bet ir iš esmės nesudėtingas.

Afganistano maisto receptai

1. Afganistano kofta:

Afganistano maisto receptai

Norėdami pradėti kofta, jums reikės iš anksto paruoštos pomidorų tyrės, kuri yra stora ir skonio. Smulkinta mėsa, česnakai, imbieras, prieskoniai ir svogūnai yra kiti ingredientai. Keptuvėje giliai pakepinkite svogūnus su trupučiu česnako, tada kitoje keptuvėje įmaišykite svogūnus su pomidorų tyrė, dar šiek tiek česnako ir vandens padažui. Prieš smulkindami paimkite maltą mėsą ir įberkite druskos bei prieskonių. Dabar iš jo suformuokite rutuliukus ir tada kepkite giliai prieš kepdami padaže.

2. Shami kebabas:

Shami kebabas

Norėdami gauti kebabą „Shami“, išvirkite maltą mėsą be kaulų česnakuose, svogūnuose ir alyvuogių aliejuje. Dabar sumaišykite mėsą su duonos trupiniais, virtomis bulvėmis ir kubeliais pjaustytais virtais kiaušiniais. Kai iš mišinio bus pagaminta smulki pasta, pradėkite gaminti norimos formos kebabus ir tada kepkite iki auksinės rudos spalvos.

3. Afganistano ėriuko kotletai:

Afganistano ėrienos kotletai

Tam jums reikės maltos ėrienos, pomidorų pastos, susmulkintų česnako ir imbiero, raudonėlio lapų arba miltelių, virtos bulvės, supjaustyto kubeliais kiaušinio, acte mirkytų svogūnų ir šiek tiek maltų prieskonių. Sumaišykite ingredientus ir prieš kepdami giliai suformuokite rutuliukus. Dabar į keptuvę įpilkite vandens pomidorų tyrės, minkštų virtų bulvių ir šiek tiek prieskonių, tada įpilkite maltos ėrienos. Papildomam skoniui įpilkite marinaro padažo.

4. Kabuli Pilau:

Kabuli pilau

Kabuli pilau arba apelsinų ryžiai yra laikomi nacionaliniu Afganistano patiekalu. Norėdami tai padaryti, paruoškite mėsą karyje, kuris dažniausiai naudojamas kaip garnyras. Mėsos sultinį laikykite nuošalyje ir kepkite morkas keptuvėje. Dabar supilkite mėsos sultinį į plonus ryžius ir marinuokite su mėsos kariu. Pabaigoje šlakelis alyvuogių aliejaus padarys visa kita.

5. Inkstų pupelės Korma:

Inkstų pupelės korma

Tai klasikinis vegetariškas patiekalas, nors, jei pageidaujama, į šį receptą galima pridėti mėsos. Pradėkite kepti actu išmirkytus svogūnus, o tada į keptuvę įpilkite virtų pupelių kartu su tiršta pomidorų tyrė, kardamonu, prieskoniais ir žolelėmis, kaip norite, ir pakepintais svogūnais. Įpilkite raudonųjų pipirų, paprikos ir bulvių kubelių kartu su druskos prieskoniais ir užbaigkite sandorį su susmulkintais pipirmėčių lapais.

6. Pakaura:

Pakaura

„Pakaura“ ar „Pakora“ neapsiriboja tik afganų patiekalais, bet ir yra indų mėgstamas užkandis. Tai maži užkandžiai priešpiečiams ar vakaro užkandžiams, kai skirtingos daržovės ar malta mėsa sumaišoma su bulvėmis, miltais ir duonos trupiniais, o po to kepama, kol įgauna auksinį atspalvį..

7. Korma-e-Samarug:

Korma ir samarug

Tai klasikinė kreminė vištienos korma su grybais. Pradėkite supjaustyti grybus ir vištieną be kaulų. Dabar į keptuvę įpilkite alyvuogių aliejaus ir prieš dedant vištieną, pakepinkite svogūną. Įpilkite šiek tiek žolelių ir prieskonių kartu su trupučiu vandens, kad gautumėte tirštą padažą. Dabar įpilkite grybų ir virkite dar kurį laiką prieš patiekdami karštą.

8. Bolani:

Bolani

„Bolani“ yra duonos gabalas, kuris yra klasikinis afganų užkandis. Pradėkite minkydami tešlą ir iš jos suformuodami rutuliukus. Dabar iškočiokite tešlos rutuliukus, sudėkite įdarą, vėl suberkite kamuoliuką ir tada susukite. Kepkite duoną ir mėgaukitės arbata.

9. Afgani Šorba:

Afgani Šorba

Afgani shorba daugiausia yra vištienos ir avienos sultinys, kuris dedamas kaip garnyras prie ryžių. Pirmiausia į padažą, pagamintą iš pomidorų tyrės, česnako, kardamono ir imbiero, įpilkite vištienos sultinio, o baigdami šlakeliu raudonėlio.