Kadınlar makyaj yapmayı sever ama onları çıkarmak büyük bir iştir. Bugünlerde rujlarımız, sürmelerimiz ve göz kalemlerimiz su geçirmez ve bu nedenle çıkarılması daha da zor. Gece boyunca makyaj yapmak ciltte kırılmalara, sivilcelere ve koyu halkalara neden olabilir. Bu nedenle, her gece yatmadan önce makyajı çıkarmak mutlak bir zorunluluktur..

Piyasada ticari makyaj çıkarıcılar mevcuttur, ancak doğal ev yapımı temizleyiciler arıyorsanız, bunları kendiniz yapabilirsiniz. Basit ve gerçekten hızlılar. İşte tamamen doğal ve güvenli olan 9 kolay ev yapımı makyaj temizleyici tarifi..

Tüm Cilt Tipleri İçin En İyi Ev Yapımı Makyaj Temizleyiciler:

1. Jojoba Yağı:

Ev Yapımı Makyaj Temizleyici 1

Bu ucuz ve kolay tarif, makyajı çıkarmak için harikalar yaratıyor. Sadece bir çorba kaşığı jojoba yağı ve E Vitamini yağını karıştırın. Karışıma bir parça pamuğu batırın ve makyajın her özelliğini çıkarmak için yüzünüze sürün. Yüzünüzü bir temizleyici ve ılık suyla yıkayın.

2. Makyaj Temizleme İçin Hindistan Cevizi Yağı:

Ev Yapımı Makyaj Temizleyici 2

½ su bardağı ılık su, bir yemek kaşığı hindistancevizi yağı ve ½ yemek kaşığı bebek sabununu bir kapta karıştırın. Karışımı nazikçe karıştırın. Bir peçete alın ve üzerine istediğiniz kadar karışımı dökün. Yüzünüzdeki makyajı temizlemek için ıslak peçeteyi kullanın. Suya dayanıklı maskarayı çıkarmak için özellikle etkilidir..

3. Avokado – Doğal Makyaj Temizleyici:

Ev Yapımı Makyaj Temizleyici 3

Avokadoyu dilimleyin ve makyajı çıkarmak için doğrudan yüzünüzde kullanın. Sihir gibi çalışır. Sadece nefis meyvenin dikkatini dağıtmadığınızdan emin olun ve onun yerine yiyin. En iyi ve etkili ev yapımı makyaj temizleyicilerinden biridir..

4. Kastilya Sabunu ve Jojoba Yağı:

Ev Yapımı Makyaj Temizleyici 4

Bu kolay ve hızlı bir tarif. Hatta ileride kullanmak üzere bir kapta veya kavanozda saklayabilirsiniz. Sadece biraz kastilya sabunu, su ve jojoba yağını karıştırın. Yüzünüzdeki makyajı çıkarmak için bir pamuğa batırın ve gerekli bölgelere uygulayın..

5. Makyaj Temizlemek İçin Aloe Vera ve Zeytinyağı:

Ev Yapımı Makyaj Temizleyici 5

Sökücüyü yapmayı bitirdiğinizde, gelecekte kullanabilmeniz için bir kapta veya kavanozda saklayın. ½ su bardağı zeytinyağı ve ½ su bardağı aloe vera suyunu bir kaseye dökün. Bir şişeye aktarın ve kuvvetlice çalkalayın. Yağ ve meyve suyu olduğu için kolay karışmaz. Yani, iyice çalkalayın. Makyajı çıkarmanız gerektiğinde, ev yapımı makyaj temizleyicinize bir pamuk topu veya ped koyun..

6. Bebek Yağı ve Şampuan Makyaj Temizleyici:

Ev Yapımı Makyaj Temizleyici 6

Bu tarif için bebek şampuanını bebek yağı ve suyla karıştırmanız yeterlidir. İşte ev yapımı makyaj temizleyiciniz hazır. Çıkarıcıya bir pamuklu ped koyun ve makyajı çıkarmak için yüzünüzün gerekli kısımlarına sürün..

7. Süt ve Badem Yağı – Ev Yapımı Makyaj Temizleyici:

Ev Yapımı Makyaj Temizleyici 7

Makyajı temizlemek için süt kullanmak gerçekten basit ve etkilidir. Bir kase tam yağlı sütün içine bir yemek kaşığı badem yağı ekleyin. Karışımı yüzünüzün her yerine bir pamuk top veya bezle ovalayın. Makyajınız sadece silinmekle kalmayacak, aynı zamanda tazelenmiş hissedeceksiniz..

8. Salatalık:

Ev Yapımı Makyaj Temizleyici 8

Bir salatalığı dilimleyin ve bir blender veya mutfak robotunda karıştırarak pürüzsüz bir macun yapın. Makyajınız tamamen su geçirmez ise, macuna bir yemek kaşığı süt veya zeytinyağı ekleyin ve karışımı yüzünüze sürün. Makyajınız temizlenecek ve yatıştırıcı bir cilde kavuşacaktır..

9. Yoğurt – Makyaj Temizleyici:

Ev Yapımı Makyaj Temizleyici 9

2 ½ yemek kaşığı yoğurdu bir kaseye alın ve içine bir çay kaşığı zeytinyağı ekleyin. İyice karıştırın ve parmaklarınızı kullanarak tüm makyaj özelliklerini ortadan kaldırmak için karışımı yüzünüze masaj yapın. Yağlı ciltler için en iyi ev yapımı makyaj temizleyicisidir..