Yazın kavurucu sıcağına dayanmak çoğu zaman korkunçtur. Çoğu zaman stilimizi sergilemek ve güzel görünmek isteyen genç kadınlar olarak, sıcak yaz aylarında dışarı çıkmaya hazırlanmayı bile düşünemeyecek kadar bıkmış ve yorulmuş durumdayız. Bunun için birincil endişe, makyajımızı eritebilecek ve görünümümüzü bozabilecek yanan ısıdır. Isı cilt için gerçekten kötü olabilir ve güneş yanığına ve bronzlaşmaya da neden olabilir. Bu nedenle yaz sezonu, günlük makyajımızdan tamamen farklı yeni bir güzellik ve cilt bakım rejimi gerektirir. Öncelikli önem, makyajımızı bozan, sıcaktan korunmak için önce makyaj yapmaktır. Bu nedenle, yaz mevsiminde güzelliğinize nasıl stil ve bakım yapacağınıza karar vermeniz için yaz makyajı ipuçlarıyla buradayız..

Yaz Makyajı İpuçları

Sıcağı tarzla yenmek için bu dönemde hepimizin yeni yaz makyajı fikirlerine ihtiyacı var. İlk anahtar, yıkanmış yüze iyi bir nemlendirici ve ardından güneş kremi sürmektir. Bu, cildi UV ışınlarından korumak için hayati bir adımdır. Sadece yaz aylarında kullanılması gereken, güneşten korunma özelliğine sahip birçok makyaj ürünü piyasada mevcuttur. İşte yaz aylarında makyajın nasıl uygulanacağına dair birkaç kolay ipucu.

Yaz Aylarında Cilt Bakımı ve Makyaj İpuçları:

Sıcaklığı şık bir şekilde yenmek ve etkili bir şekilde üstesinden gelmek için birkaç kolay ve basit yaz makyajı ipucu ve cilt bakımı fikri..

1. Yaz aylarında temizlik:

Hatırlanması gereken en önemli şey, yaz aylarında yüzü iyice temizlemektir. Güneşten geldikten hemen sonra yapmayın. Temizleme rutini, rutin cilt bakım rejiminin bir parçası olarak sabah veya gece yapılmalıdır. Cildinizi temizlemek için iyi bir Aloe Vera veya nemlendirici yüz yıkama kullanın. Salatalık ve papaya çeşitleri de başarılıdır ve çeşitli markalarda mevcuttur. Öncelikle yüzünüzü temizleme sütü veya gül suyu yardımıyla tüm kir ve güneş lekelerini gidermek için temizleyin..

Yaz aylarında temizlik

Ayrıca yüze tazelik verecektir. Kirlilik gibi dış etkenler nedeniyle cildin dış tabakasında biriken kirleri ve tozu temizlemek için her hafta iyi bir ovma kullanmak da önemlidir. Ovmayı dairesel hareketlerle yüze uygulayın. Ölü deri hücrelerini pul pul dökmek için evde pirinç tozu ve lor ile kendi kesenizi de hazırlayabilirsiniz..

2. Cildi İyi Nemlendirmek:

Cildi İyi Nemlendirmek

Yaz aylarında cildinizi nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Ve bu, yaz sezonu için önemli bir makyaj ipucudur, çünkü birçoğunun yaz aylarında nemlendirici uygulamama konusunda bir efsanesi vardır. Genellikle cildimizi yağlı hale getirdiğine inanırız ve bu nedenle nemlendirici gibi ürünlerden kaçınırız ancak bu adımı ihmal etmeyiz..

3. Güneş Koruyucu Uygulaması:

Yaz aylarında iyi bir güneş koruyucu uygulamak hayati önem taşır. Özellikle yaz aylarında güneş kreminin önemini her gün yeterince vurgulayamazsınız. Bu mevsimde güneş cildinize gerçekten zarar verebilir ve korunmanın tek yolu güneş kremini özenle uygulamaktır. Herhangi bir yaz makyajı güneş kremi ile başlamalıdır. Her sabah yüz ve boyun bölgesine 50+ SPF’den az olmamak kaydıyla uygulayın. Evden dışarı adım atmasanız bile bu adım çok önemlidir. Bu, tüm gün boyunca cilt üzerinde etkili olması için her dört saatte bir yeniden uygulanmalıdır.

4. Yüz Makyajı:

Yüz Makyajı

Şimdi makyaj kısmı geliyor. Bu sezon taze yaz makyaj ipuçlarıyla başlayalım. Yaz aylarında herhangi bir makyaj bu süreçten geçmek zorundadır..

a. astar:

Özellikle yaz mevsiminde makyaj bazı için bir astarın önemini vurgulamaktan geri duramaz. Bu, her gün veya yaz tatillerinde olsun, günlük olarak gereklidir. Astar, tüm gün boyunca bulaşmadan cilt üzerinde fondöten oluşturmaya yardımcı olacaktır.

B. Temel:

Herhangi bir mükemmel yaz makyajı, astarın uygulanmasından sonra temelden başlayacaktır. Fondöten ten rengine göre seçilmelidir, tercihinize göre mousse kıvamında, yoğun kapatıcılıkta veya hafif kapatıcılıkta tercih edebilirsiniz. Yaz için yoğun veya hafif kapatıcılığı köpük kıvamından daha iyi deneyebilirsiniz. Günlük bir makyaj yapmak istiyorsanız hafif makyajı deneyin. Partilere veya düğünlere katılmak istiyorsanız, tam ve yoğun kapatıcı bir fondöten deneyin. Gölgenize yakın bir fondöten seçin, fondöten fırçası veya sünger yardımıyla tüm yüzünüze ve boynunuza eşit şekilde uygulayın. SPF’li en iyi yaz makyaj fondötenini bu sezon kullanabilirsiniz.!

C. kapatıcı:

Bir sonraki yaz makyajı öğreticisi, kapatıcı uygulamasıdır. Akne lekeleri, sivilceler ya da ciltte renk solması durumunda fondötenin yüzünde bile görünmesi için kapatıcıdan yardım alabilirsiniz. Gölgenizin kapatıcısını veya daha açık bir tonunu alın. Ayrıca yüzdeki siyah noktaları gizlemek için kırmızı kapatıcı kullanabilirsiniz. Yüzün özelliklerini vurgulamak için burun, çene ve alın gibi yüz noktalarının uçlarına da uygulayın..

NS. Kompakt Toz:

Bir sonraki adım, kompakt tozun kullanılmasıdır. Bazıları bu adımı atlamayı tercih ederken, yaz aylarında kullanılması tavsiye edilir. Yaz için bir SPF dahili kompakt pudra alabilirsiniz. Bu aynı zamanda yaz mevsiminde cilt üzerinde çift kat koruma sağlamaya da yardımcı olur. Bir airbrush yardımıyla eşit olarak uygulayın.

5. Göz Makyajı:

Göz makyajı

Ardından, bu basit yaz makyajı ipuçlarının bir parçası olarak göz makyajı geliyor. İşte bu konuda nasıl gidileceği!

a. Göz Farı:

İlk adım göz farıdır. Yaz aylarında hepimiz makyajımızı hafif ve parlak tutmak isteriz. Bu nedenle, cilt tonuna ve duruma göre çıplak renkler veya parlak renkler seçin. Yazın yağlı ciltler için makyaj tüyoları sadece göz astarına far uygulamaktır. Göz makyajının daha uzun süre kalıcı olmasını sağlamak için piyasada mevcut göz astarları bulunmaktadır. Önce kırışıklığın üzerine hafif bir gölge uygulayın ve ardından bir fırça ile hafifçe yayın. Ardından, gölgenin benzer tonlarındaki renkleri alın ve uygulamayı gözün içinden dışa doğru uzatın..

B. Göz Kalemi:

Yaz aylarında su geçirmez eyeliner kullanmak çok önemlidir. Ter ve ısı nedeniyle bulaşabileceğinden normal eyeliner kullanmayın. Gözün üst kapağına eşit olarak uygulayın.

C. Kajal:

Bir sonraki adımda Kajal’a gidin. Gözlere cüret ve güzellik katmak için gözün alt kapağına eşit miktarda uygulayın. Koyu tenler için yaz makyajı da bu adımı takip edebilir ve atlamaya gerek yoktur. Bu, tüm cilt tonları için tek tip.

NS. maskara:

Maskara başka bir önemli bileşen yapar. Bu kirpikleri güçlendirmeye yardımcı olacaktır. Yaz için su geçirmez maskara kullanabilirsiniz. Bu, maskara ve kirpiklerin daha dolgun görünmesine ve daha uzun süre kalmasına yardımcı olur..

e. Kaş Makyajı:

Birçoğu kaşların önemini hafife alsa da, sağlayabileceği yepyeni bir görünüm göz önüne alındığında, bunu vurgulamadan edemiyoruz. Kaş ve kirpiklerin daha dolgun ve gözlerin daha parlak görünmesini sağlamak için eşit olarak uygulanabilir.!

6. Dudak Makyajı:

Dudak Makyajı

İşte atlanamayan bir başka önemli adım. Yaz ayları için toprak tonlarına veya ten rengi tonlara dilediğiniz gibi gidebilirsiniz. Birçok kadın, görünümü tamamen yükselteceği için yaz aylarında sade ve toprak tonlarını tercih ediyor. Yaz için bile, koyu tenli makyaj, daha parlak bir görünüm için bu görünüm üzerinde çalışabilir. Isıya rağmen muhteşem görünmek için eşit derecede güzel ruj uygulayın.

7. Rötuşlar:

Şimdi tüm bunlar yapıldıktan sonra, ekstra parıltı eklemek için birkaç dokunuş var. Yaz aylarında şeftali tonu veya kahverengi ton allık ekleyin. Bu, görünüme katkıda bulunacak ve yanaklarınızın daha dolgun ve parlak görünmesini sağlayacaktır. Daha fazla aydınlatıcı, bu sıcakta yüzünüzün daha da parlamasını sağlamak için en iyi arkadaş olacak. Güzel ve çekici görünmek için burun ucuna, çeneye ve elmacık kemiklerine uygulayın. Bu önemli bir bölüm, özellikle yaz aylarında düğün makyajı tüyoları.

Rötuşlar

Ayrıca, makyajı yerinde tutmak ve daha uzun süre kalmak için yüz sabitleme spreyi uygulayın..

8. Saç Makyajı

Şimdi, bu göz ardı edilemeyecek bir başka önemli kısımdır. Makyaj öncesi veya sonrası bir saç modeli üzerinde dilediğiniz gibi çalışabilirsiniz. Bununla birlikte, makyajın kendisine başlamadan önce saç stilinizi düzenlemeniz en iyisidir. Güzel bir örgülü topuz veya midilli alın ya da muhteşem görünmek için yan klipslerle bırakın. Yaz plaj makyajı yapıyorsanız, saçınızın kabarmaması için saç spreyi de eklemeyi unutmayın..

Ek İpuçları:

Umarım yaz makyajına nasıl geçileceğine dair bu adımları beğenmişsinizdir. İşte birkaç ipucu daha

  1. Yaz aylarında iyi bir güneş koruyucu uygulamaktan daha önemli bir şey yoktur. Bu nedenle makyaj rutininizin bu adımını asla atlamayın..
  2. Ayrıca dört saatte bir yüzünüze püskürtmek için güneş koruyucu sprey satın alabilirsiniz. Püskürttükten sonra, SPF yapılı kompakt pudra ile dokunabilirsiniz..
  3. Yaz aylarında kuru ciltler için makyaj ipuçları, yeterli su tüketimini ve kendinizi nemli tutmayı içerir. Ayrıca dışarı çıktığınızda elinizde nemlendirici bir sprey de olabilir. Kendinizi taze hissetmeniz için yüzünüze püskürtün.
  4. Makyajı yaptıktan sonra çıkarmayı unutmayın. Asla makyajla uyumayın. Bu nedenle iyi bir makyaj temizleyici veya temizleme losyonu kullanın..
  5. Yatmadan önce yüzünüzü güzelce temizleyin. Bu adım, tüm aylar boyunca makyaj yaptığınızda bir zorunluluktur..
  6. Cildin gençleşmesine, parlamasına ve kendini onarmasına yardımcı olmak için cilde güzel bir gece yaz serumu uygulayın..

Umarım yaz makyajı ipuçlarıyla ilgili bu rehber sizin için faydalı olmuştur. Her yerde kavurucu güneş ve ısı göz önüne alındığında, bu yaz makyaj fikirleri gününüzü aydınlatmak ve yaz sıcağının sizi boğmasına izin vermemek için gereklidir. Güneşi ve ısıyı şık bir şekilde yenmek için bu adımları izleyin. Yaz aylarında cilt bakımı rejiminin bu ipuçları ve püf noktaları hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin..

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

1. Daha koyu ten rengine sahip kadınlar yaz aylarında nemlendirici losyon kullanabilir mi??

Cevap: Evet tabi ki! Tüm cilt tonları devam edebilir ve yaz aylarında nemlendirici losyon uygulayabilir. Daha koyu veya daha açık olsun ve iyi bir nemlendirici losyon kullanmalısınız. Daha koyu tenli kadınların yaz aylarında bu tür losyonlar sürüldüğünde daha koyu olabileceği veya koyu görünebileceği bir efsanedir. Uyulması gereken temel bir cilt bakım rejimidir.!

2. Yağlı ciltlerin yaz aylarında nemlendirici losyon kullanması tavsiye edilir mi??

Cevap: Yağlı cildin nemlendirici losyon gerektirmediği genellikle bir efsanedir. Herhangi bir cilt tipi ve cilt tonu olsun, emmesi ve nemlendirmesi için beslenmeye ve neme ihtiyacı vardır. Günümüz pazarında yağsız ve cildin yağlanmasını önleyen birçok losyon bulunmaktadır. Bu yüzden cildiniz için bunlardan birini seçin ve uygulayın..

3. Yaz mevsiminde ne kadar süre makyaj yapıp makyaj yapabilirim??

Cevap: Yaz aylarında makyaj uygulamak size ve ihtiyacınıza bağlıdır. İster bütün gün, ister birkaç saat, günün sonunda makyajı çıkardığınızdan emin olun. Eldeki olaya göre kullanımda veya gereklilik yoksa makyaj uygulamasını uzatmayın..

4. Hangi ürünler yaz aylarında güneş yanığı ve bronzluğu gidermeye yardımcı olur??

Cevap: Yazların birçok kişide güneş yanığına ve bronzlaşmaya neden olduğu bilinmektedir. Bu nedenle yaz aylarında cilt bakımına diğer mevsimlerden daha fazla özen gösterilmesi önemlidir. Aloe Vera, bal, patates ve domates gibi doğal ürünleri yaz aylarında yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Ayrıca gece yatmadan önce cilt gençleştirici serumlar uygulayın. Ayrıca cildi onarmak ve canlandırmak için her hafta papaya ve salatalık içeren iyi bir yüz paketi uygulayabilirsiniz..