Bugün bir profesyonel gibi fondöten nasıl uygulanacağı hakkında konuşacağız. Fondöten, makyajın çok önemli bir parçasıdır çünkü eğer baz doğru değilse, yüzünüze ne uygularsanız uygulayın, makyaj düzgün olmaz..

Yüze Fondöten Nasıl Uygulanır?

Birinci kural, cildiniz için doğru temeli seçmektir. Fondötenin cilt tonunuza en yakın olduğundan emin olun. Fondöteni satın almadan önce boynunuzda test edin. Cildinizi etkileyebilecek herhangi bir alerjik bileşen içermediğini anlamak için malzemeleri de kontrol edin..

Yüze Fondöten Nasıl Uygulanır:

Vakfınızı Akıllıca Seçin:

Bugün piyasada çeşitli temel türleri mevcuttur. Likit fondöten ve stick fondöten veya mat fondötenler en popüler olanlarıdır. Kuru bir cildiniz varsa likit fondöten sizin için en iyisidir, bu arada yağlı bir cildiniz varsa fondöten stick tercih etmeniz gereken şeydir..

Bir fondöteni mükemmel şekilde uygulamak için iyi bir fondöten fırçasına yatırım yapmanız gerekir. İyi bir fırça, likit fondöteni yüze kusursuz bir şekilde yaymaya ve mükemmel bir bitiş sağlamaya yardımcı olacaktır. Fondöten, bir fondöten fırçasıyla mükemmel bir şekilde yapılabilen yumuşak, eşit vuruşlarla uygulanmalıdır..

Fondöten Nasıl Uygulanır?

1. Her şeyden önce, yüzü iyice temizleyin ve ardından bir toner ile tonikleyin ve iyice nemlendirin. Artık yüzünüz fondöten için hazır. Bu adım, vakfın çok doğal görünmesini sağlayacaktır..

2. Fondöteni iyice çalkaladıktan sonra avucunuza az miktarda fondöten sıkın ve fondöten fırçası ile iyice karıştırın. Avucunuzun temiz olduğundan emin olun.

3. Fondöteni yüzünüze burundan başlayarak noktalar halinde uygulayın, ardından yanaklara ve ardından yüzün kenarlarına doğru hareket edin. Tüm yüzü ve boynu kapatın. Şimdi her yere yayın ve fondöteni nazikçe karıştırın. Zaman ayırın ve fondöteni cilde iyice karıştırın. Bu, görünümü doğal hale getirecektir. Cilt genellikle düzensiz olduğundan, özellikle ağız çevresine, özellikle göz altına konsantre olun..

4. Gözün iç köşesine önem verilmelidir. Çene çizgisine ve saç çizgisine de özel bir önem verilmelidir çünkü bunlar genellikle fazla dikkat etmediğimiz alanlardır..

5. Stick fondöten kullanıyorsanız aşağıdaki yolu izlemelisiniz: Fondöteni doğrudan yüzünüze uygulayın. Özellikle elmacık kemikleri burun ve çene çevresinde yoğunlaşan yüzün her yerinde kalın çizgiler işaretleyin. Ardından temiz parmaklarınızın yardımıyla fondöteni güzelce karıştırın. Vuruşların nazik olması gerektiğini unutmayın. Karıştırmak için bir sünger de kullanabilirsiniz..

6. Her şey bittiğinde, yarı saydam bir toz alın ve yüzünüze ve boynunuza sürün. Bu, temelin cilde iyi oturmasını sağlayacaktır..

Not:

  • Fondöteni parmaklarınızla uyguluyorsanız, bunu yukarı doğru hareketlerle yapın..
  • Fondötenin ciltte yaklaşık 3 ila 5 dakika oturmasına izin verin. Sertleştikten sonra tüm yüzü bir kağıt mendil ile lekeleyebilirsiniz..
  • Pürüzsüz bir cildiniz varsa fondöteni tüm cilde uygulamanıza gerek yok, sadece yüzdeki lekeleri veya izleri kapatmak için kullanabilirsiniz..
  • Nemli bir görünüm istiyorsanız, bir damla bronzlaştırıcı losyon ile birlikte fondöteninize nemlendirici ekleyebilirsiniz. Bu size nemli bir görünüm verecektir.
  • Fondöten uygulamak için sünger veya fırça kullanıyorsanız, bakteri ve diğer mikroorganizmalardan korumak için düzenli olarak temizlediğinizden ve dezenfekte ettiğinizden emin olun..