Hindu kültürüne göre Hindistan’daki her kız için evlendikten sonra bir mangalsutra giyme geleneğidir. Ancak zaman değiştikçe mangalsutra tasarımlarının trendi de değişti. Günümüz kadınları ağır geleneksel tasarımlar taşımayı sevmiyor. Bunun yerine hafif ve modaya uygun oldukları için mangalsutra zincirleri giymeyi tercih ederler. Elmas, zümrüt, yakut, altın boncuk vb. ile süslenmiştir..

Görselli Mangalya Zincirlerinin Trend Tasarımları:

Mangalsutra’nın sadelikle taşıması için birkaç şaşırtıcı zincir tasarımına bir göz atalım.

1. Çiçek Mangalsutra Zinciri:

Çiçek Mangalsutra Zinciri

Çiçek tasarımlı bir mangalsutra, sevdiklerinize hediye edebileceğiniz bir şeydir. Basit bir tek telli mangalsutra burada bir çiçek tasarımlı kolye ile eklenmiştir. Zincir ayrıca aralarına siyah boncuklar ve güzelliğine güzellik katan zümrüt desenli bir çiçek ile süslenmiştir. Böyle geleneksel bir kolye, elbiselere zarif bir görünüm verir..

2. Tapınak Tasarımlı Mangalsutra Tasarımı:

Tapınak Tasarımlı Mangalsutra Tasarımı

Altın bir mangalsutra zinciri tasarımları, herkesin arzu ettiği bir şeydir. Siyah renk ve altın tonlarında tapınak tasarımlı bir kolye. Dindar kadınlara çağdaş bir görünüm kazandırır. Güzelliğini arttırmak için kolyenin altına siyah kristal boncuklar asılmıştır. Geleneksel ve diğer işlevlerde en uygunudur.

3. Basit Çift Zincirli Mangalsutra:

Basit Çift Zincirli Mangalsutra

Bu narin zincir mangalsutra hafiftir ve zincire benzersiz bir görünüm kazandırmak için siyah ve kırmızı boncuklarla dizilmiştir. Fincan şeklinde iki kırmızı emaye vardır. En sade elbise veya sari üzerine giyildiğinde büyüleyici bir görünüm verir. Ayrıca düzenli kullanım için giyilir.

4. Dairesel Siyah Mangalsutra Tasarımı:

Dairesel Siyah Mangalsutra Tasarımı

Etnik görünümlü elbise ve sarilere giyilebilen bir mangalsutra zinciri. Zincir, siyah orta dindar boncuklarla gerilir ve ona dairesel bir kolye takılır. Kolye ayrıca dairesel şekilli siyah zümrütlerle süslenmiştir. Bu basit görünümlü mangalsutra, herkesin güzelliğinin panache’sine katkıda bulunur.

5. Siyah ve Altın Mangalsutra Zinciri:

Siyah Ve Altın Mangalsutra Zinciri

Bir mangalsutra ile basit ama bir tür süslü bir görünüm istiyorum! Bu mangalsutra zincir tasarımını altın renginde deneyin. Bu zincirin ana cazibesi, siyah boncuklar ve altın boncuklarla da taşıdığı top tasarımıdır. Basit bir zincirdir ancak gündelik kıyafetlerde de giyildiğinde zarif bir görünüm verir..

6. İnci ve Elmas Mangalsutra Seti:

İnci Ve Pırlanta Mangalsutra Seti

İnci ve elmas takmayı seviyorum! Bu güzel tasarımdan daha fazlası kesinlikle sizin için. Çift Zincirli teller, bir kabuk tasarımı veren bir kolye ile tutturulmuştur. Bir deniz incisi, eşleşen küpelerle giymek şaşırtıcı olan kıvrımlı pırlanta dallarıyla tutturulmuştur. Böyle bir tasarım partilerde ve işlevlerde taşınacak şekilde yapılmıştır..

7. Basit Altın Mangalsutra:

Basit Altın Mangalsutra

Altın Mangalsutra zincir tasarımları kendine özgü bir görünüme sahiptir. Böyle basit ve dağınık tasarımlardan biri çiçeklerdir. Zincirin kolye ucu altın çiçek desenli kabartmalıdır. Siyah boncuklu zincir de farklı ve çekici bir görünüm vermek için belli bir mesafede altın çiçeklerle süslenmiştir. Özellikle çiçek desenli ağır sare ve elbiseler üzerine giyilir..

8. Yaprak Tasarımlı Mangalya Zinciri:

Yaprak Desenli Mangalya Zincir

Birkaç zümrüt ve siyah boncuklu ipe sahip altın zincirli mangalsutra etnik giyimde çarpıcı görünüyor. Kırmızı ve yeşil zümrütlerle süslenmiş yaprak kolye tasarımı benzersiz bir görünüm kazandırıyor. İp, belli bir mesafede siyah boncuklarla gerilir. Yaprak tasarımı, dindar olan bir papalık ağacının tasarımıdır ve bu nedenle bu mangalsutra saflığı ve güveni simgelemektedir..

9. Güneş Tasarımlı Mangalsutra Tasarımı:

Güneş Tasarımlı Mangalsutra Tasarımı

Herhangi bir parti veya dini işlevler için göz alıcı bir şeye sahip olmak istersiniz. Geleneksel bir görünüm veren basit bir zincir mangalya, etnik sarelerde çokça görülür. İp altından yapılmıştır ve aralarına kırmızı ve yeşil zümrütlerle süslenmiştir. Güneşten ilham alan kolye ucu kırmızı ve yeşil minik zümrütlerle süslenmiştir. Güneş gücü sembolize eder ve bu nedenle bu mangalsutra aynı zamanda dişiliğin gücünü ve gücünü sembolize eder..

10. Elmas Zincirli Mangalsutra:

Elmas Zincirli Mangalsutra

Taşlı kısa bir mangalsutra büyüleyici bir görünüm verir. Siyah boncuklarla süslenmiş çift Zincirli boncuk ve kübik zirkon taşlarla süslenmiş hoş bir kolye, göz alıcı bir görünüm veriyor. Elmasların yanında altından yapılmış kıvrımlı bir dal var. Bu tasarım herhangi bir kıyafet için uygundur.

11. Altın ve Gümüş Mangalsutra Tasarımı:

Altın ve Gümüş Mangalsutra Tasarımı

Aşkınıza çok klas bir şey hediye etmek istiyorsunuz! Altın, gümüş ve pırlanta kombinasyonuna sahip bir mangalsutra zincir tasarımı, aklınıza gelebilecek bir şeydir. İp altın ve siyah boncuklardan, kolye ucu ise gümüş düğümler ve elmastan yapılmıştır. Bu tasarım geleneksel elbiselere çok yakışıyor.

12. Çift Telli Elmas Mangalsutra:

Çift Telli Elmas Mangalsutra

Düzenli olarak ve altın ve pırlantadan yapılmış özel işlevler için giyilebilen hassas bir mangalsutra zincir tasarımı. Uğurlu siyah boncuklarla yaptığımız çift zincir. Kolye, birbirinin üzerine binen birkaç çiçek yaprağı ile oyulmuştur. Petal yapraklar içlerindeki pırlantalarla sersemletildi ve çekiciliğine eklemek için kolyeye uygun küpeler verildi.

13. İnci Tasarım Mangalsutra:

İnci Tasarım Mangalsutra

Günlük kullanım için klasik bir görünüme sahip olmak ister misiniz? İşte büyüleyici mangalsutra zincir tasarımından biri. Kolye ucu takılı tek bir siyah boncuk dizisi kalp akılda kalıcıdır. Zincir ayrıca aralarında kırmızı boncuklar olan bir iplikçiktir. Siyah, kırmızı ve altın kabartmalı tasarıma sahip inci şeklindeki kolye oldukça zorlu.

14. Yakut Kolye Mangalsutra Tasarımı:

Yakut Kolye Mangalsutra Tasarım

Ruby, herhangi bir kadının cazibesidir. Yakut kolye ile sade bir tasarım, etnik gruplarda göz alıcı bir görünüm verirken, küçük işlevlerde giymek oldukça şaşırtıcı. Tek ip siyah boncuklardan oluşurken kolye ucu pembe yakut ve minik elmaslarla süslenmiştir..

15. Siyah Boncuklar ve İnci Tasarımlı Mangalsutra:

Siyah Boncuklar ve İnci Tasarımlı Mangalsutra

Partilerde veya evliliklerde giyecek yeni bir şeyler mi arıyorsunuz! Mangalsutra tasarımı, dört zincir siyah ve altın boncukla hazırlanmış ve her iki uçta iki deniz incisi ile tutturulmuştur. Bu, stilinizi geleneksel bir stille bir adım ileriye taşıyan yeni, şık görünümlü bir mangalsutra tasarımıdır..

Hindu düğünü sayısız strateji, işlev ve ritüelle doludur. Mangalsutra zincir tasarımı, yeni Hindu gelinlerde her zaman moda olmuştur. Farklı tasarımları ile geline harika bir zarafet verir..