Mangalsutra evlilik işaretidir. Her evli kadın onu boynuna takar. Bu evlilik işareti Hindistan’ın her yerinde görülür. Birçok kadın günlük olarak giyer. Onu giyerek dışarı çıkmaları gerekiyor. Bu yüzden günlük olarak giymek riskli olabilir. Hindistan’ın her yerinde çok sayıda zincir kapma vakası olduğu için. Bu nedenle birçok kadın, gerçek altın Mangalsutra yerine altın kaplama Mangalsutra giymeyi tercih ediyor. Altın kaplama Mangalsutra giymek risksizdir ve hiç de maliyetli değildir. Çok gerçek görünüyor ve bu nedenle günlük olarak giyebilirsiniz. Altın kaplama Mangalsutra, gerçek altın Mangalsutra ile aynı desen ve tasarımlara sahiptir..

Kadınlar için Altın Kaplamalı En Yeni ve Güzel Mangalsutra Tasarımları:

İşte altın kaplama Mangalsutra Tasarımlarının birkaç stili.

1. İki Telli Altın Kaplama Zincir Mangalsutra:

İki telli zincir Altın Kaplama Mangalsutra

Normal Mangalsutra, kolyenin bağlı olduğu bir zincir zincirine sahiptir. İki telli altın kaplama Mangalsutra, kolye ucuna bağlanan iki zincir zincirine sahiptir. Bu normal Mangalsutra’dan farklı bir tarz. Partiler için giyilirler ve bakmak biraz ağır ve güzel olduğu için işlev görürler..

2. Vati Altın Kaplama Mangalsutra:

Vati Altın Kaplama Mangalsutra

Vati altın kaplamalı Mangalsutra’nın bir ila iki dairesel kolye ucu vardır. Eğer iki ise, o zaman birliktelik anlamına gelmeleri gerekir. Bir Vati, iki ruhun birliği anlamına gelir. Bu derin anlamlı Mangalsutra, büyük ölçüde Maharashtra kadınları tarafından giyilir. Yumuşak tasarımlar oldukları için günlük olarak giyilebilirler..

3. İlk Harf Altın Kaplama Mangalsutra:

İlk Harf Altın Kaplama Mangalsutra

Aynı eski tarz Mangalsutra giymekten sıkıldıysanız, bu tarz tam size göre. İlk harf Mangalsutra, kolye olarak herhangi bir harfe sahiptir. Normalde kadınlar eşlerinin adının baş harfini kullanırlar. Bu tarz çok aşık olan yeni gelinler tarafından beğeniliyor..

4. Çivili Altın Kaplama Mangalsutra:

Çivili Altın Kaplama Mangalsutra

Çivili altın kaplama set Mangalsutra, kolye ucunda pırlanta ve taşlarla süslenmiştir. Çoğunlukla yapaydırlar. Modaya uygun ve çok şık olmaları amaçlanmıştır. Denemek için çoğunlukla parti giyimi ve eğlenceli bir tarz. Çoğunlukla boyu kısadır.

5. Altın Kaplama Taç Mangalsutra:

Altın Kaplama Taç Mangalsutra

Taç altın kaplamalı Mangalsutra, bir taç gibi bir kolyeye sahiptir. Bu tarz Mangalsutra’da çok yaygındır. Kadınların çoğunda görülür. Günlük gündelik giyim için kullanabilirsiniz. Bu tasarım iş için de giyilebilir. Bu basit ve klas.

6. Beş Dairesel Altın Kaplama Kolye Mangalsutra:

Beş Yuvarlak Altın Kaplama Kolye Mangalsutra

Normalde Mangalsutra’nın bir ila iki kolyesi vardır. Bazı tasarımlarda daha fazla kolye bulunur. Beş dairesel kolye ucu beş kolyeyi tıraş eder. Eşit aralıklı kolyelerdir. Çoğunlukla balıkçı kadınlar tarafından giyilirler. Geleneksel bir tasarımdır. Onlara iyi görünüyor.

7. Altın Pırlanta Altın kaplama Gümüş zincir:

Altın Pırlanta Altın kaplama Gümüş zincir

Altın pırlanta altın kaplama gümüş zincir, içinde pırlanta çivili altın taban kolyeye sahiptir. Zincir altın kaplamalı gümüş metaldir. Bu çok gerçekçi bir görünüm sağlar. Partiler ve işlevler için giyilirler. Üzerinde sert kimyasallar kullanılarak kaplama çıkabileceğinden dikkatli olmaları gerekir..

8. Katmanlı Altın Kaplama Mangalsutra:

Katmanlı Altın Kaplama Mangalsutra

Katmanlı Altın Kaplama Mangalsutra, zincir katmanlarına sahiptir. Bu zincirler farklı uzunluktadır. Bu yüzden giyildiğinde katmanlar gibi görünürler. Siyah ve altın boncukları var. Plakalı oldukları için çok ucuzdurlar. Onları gerçek altın için almaya giderseniz, size çok pahalıya mal olur. Düğünler için mükemmeldir.

9. Karugamani Zinciri Altın Kaplama Mangalsutra:

Karugamani Zincir Altın Kaplama Mangalsutra

Karugamani Altın Kaplama Zincirler Mangalsutra, merkezde özel bir madalyona sahiptir. Bu tasarım Hindistan’ın güneyinden. Tüm güneyde Hintli bayanlar tarafından giyilir. Madalyon bir döküm metalden yapılmıştır. Çoğunlukla elmas ve taş içermez. Bu eksiksiz altın tasarım, partiler ve küçük işlevler için iyi görünüyor.

Altın Kaplama Mangalsutra, günlük kullanım Mangalsutra’nın ucuz bir alternatifidir. Evli kadınlar için Mangalsutra seçeneği yoktur, bu yüzden bu kullanışlı olur. Güvenilir ve modaya uygun. Ve pahalı olmadığı için Mangalsutra’nızı fazla harcamadan düzenli olarak değiştirebilirsiniz..