Meditacija, kaip žinote, reiškia praktiką, kai kelioms minutėms reikia išjungti protą ir leisti visai sistemai paleisti iš naujo. Yra įvairių meditacijos metodų, kuriuos naudoja įvairūs žmonės. Tačiau pagrindinis tikslas yra tas pats visur, t. Y. Pasiekti ramybę ir subalansuoti savo kūną. Budistinė meditacija, kaip rodo pavadinimas, reiškia meditacijos metodus, susijusius su budistų religija ir kuriuos praktikuoja bei moko budistų vienuoliai.

Budistinės meditacijos metodai

Pagrindinė budistinė meditacija yra paprasta ir trunka vos kelias minutes. Jei sugebėsite kiekvieną dieną skirti vos kelias minutes sustoti ir medituoti, netrukus pajusite, koks skirtumas tai daro jūsų gyvenime. Tai padės jus nuraminti ir atgaivins, kad padėtų tvirtiau spręsti savo problemas. Tai taip pat padeda įveikti kitas problemas, tokias kaip pykčio problemos, depresija ir kt.

Viskas, ką jums reikia padaryti, tai rasti tinkamą ramią aplinką, kurioje jūsų netrukdytų skambutis durimis, skambučiai ir pan..

Čia yra geriausios budistinės meditacijos technikos pradedantiesiems:

Išblaškyti protai niekada negali tinkamai medituoti. Taigi išjunkite telefonus arba palikite juos kitame kambaryje. Daugelis žmonių nusprendžia deginti smilkalus arba naudoti specialias meditacines pagalves ir maldos karoliukus. Nors ši atributika neabejotinai siekia pagerinti jūsų meditacijos kokybę, ji tikrai nėra būtinybė. Taigi visiškai nuo jūsų priklauso, ar norite tiesiog užsidaryti savo miegamajame ir ten medituoti, ar norite naudoti šiuos papildomus elementus ir sukurti sau atskirą meditacijos erdvę.

Jūs turite sėdėti sukryžiavę kojas. Daugelis žmonių mano, kad meditacija turi būti atliekama tik lotoso padėtyje, ty sėdint abi kojas ant šlaunų. Tai nėra būtina. Ši pozicija pasiekiama daug praktikos ir atitrauks jus tik tuo atveju, jei esate pradedantysis ir nesate įpratęs prie jo sukelto krūvio. Nors jūsų nugara turi būti tiesi, įsitikinkite, kad esate patogi. Jei norite, galite atsiklaupti, o ne sėdėti sukryžiavę kojas.

Galite laikyti rankas įvairiomis pozomis arba „mudromis“. Pradedantiesiems lengviausia mudra – leisti nykščio galiukui paliesti rodomojo piršto galiuką ir tada remti ranką ant kelio. Arba galite padėti rankas ant kelių, delnais į viršų ir švelniai liesti vienas kitą.

Kitas žingsnis reikalauja didesnio susikaupimo. Užmerkite akis ir pradėkite skaičiuoti kvėpavimą. Skaičiuodami pradėkite lėtinti kvėpavimą. Vietoj skaičiavimo galite pasirinkti giedoti mantrą ar maldos žodį. Šio pratimo tikslas yra išvalyti protą nuo bet kokių klaidingų minčių. Taigi pabandykite atpažinti kiekvieną mintį, kuri ateina į jūsų galvą, ir tada paleiskite ją. Įkvėpdami ir iškvėpdami pajuskite, kaip jūsų kūnas atsipalaiduoja. Lėtai paleiskite viską, kas jus stabdo. Su kiekvienu įkvėpimu paleiskite truputį savęs, kol būsite visiškai laisvi.

Pradedančiajam daugiau nei pakanka susikaupimo ar meditacijos apie dešimt minučių. Pasibaigus dešimčiai minučių, pajusite keistą, bet patrauklų mieguistumą. Lėtai atmerkite akis ir palaipsniui tęskite judėjimą. Leiskite rankoms kristi žemyn, tada ištieskite kojas ir palaipsniui atsistokite. Neskubėkite, kitaip sugadinsite efektą.

Po šio meditacijos rato jūs atgausite save ir visiškai atgaivinsite savo protą! Kai medituosite net kelias dienas, būsite užsikabinęs. Meditacija yra gyvenimo būdas, kuris yra tarsi sveika priklausomybė. Kai tik paragausite, negalėsite be jo gyventi.