Jyoti meditaciją suformulavo Bhagawan Sri Sathya Sai Baba. Jis norėjo sukurti praktinį metodą, padedantį žmonėms medituoti. Taip susiformavo Jyoti meditacija, kuri yra meditacijos menas naudojant žvakę ar bet kokios formos degančią liepsną. Tai yra pagrindinis universalus būdas įgyti vidinę ramybę ir dvasinę discipliną. Jyoti meditacija naudoja liepsnos šviesos spindulių energiją, kad užpildytų mūsų kūną pozityvumu. Tai padeda mums atsitraukti nuo įprasto gyvenimo ir sutelkti dėmesį per trečiąją akį, esančią tarp antakių. „Jyoti Meditation“ teikia ramybę ir pagerina mūsų dėmesį.

Žingsnis po žingsnio atlikite Jyoti meditaciją

Kas yra Jyoti meditacija?

Jyoti meditacija yra efektyvi meditacijos technika, sukurta Šri Sathya Sai Baba, kuri naudoja liepsnos šviesos spindulių energiją. Sutelkdami dėmesį į liepsną tam tikrą laiką, galite jausti ją mūsų viduje net ir užmerktomis akimis. Ši energija apšviečia mūsų kūną ir užpildo jį šiluma. Tai pašalina tamsą, kuri mūsų kūną užplūsta mintimis apie pavydą, pyktį, geismą ar depresiją. Reguliariai praktikuojant galima pajusti, kaip šviesa auga ir plečiasi visam kūnui ir atveria visus mūsų pojūčius.

Kaip atlikti Jyoti meditaciją?

Žemiau pateikiami žingsniai, kaip atlikti „Jyoti Dhyan“ ir pasiekti maksimalios naudos:

1 žingsnis: Turėtumėte turėti tam tikrą laiką, kurį skirtumėte meditacijai. Pasirinkite laiką, kuris jums tiktų ryte arba vakare, tačiau norėdami geriausio rezultato turėtumėte pabandyti pabusti prieš auštant ir medituoti. Tai gali pakeisti įprastą režimą, tačiau tai būtų geriausia jūsų dienos pradžia.

2 žingsnis: Priešais jus turi degti žvakės liepsna, po kurios turite sėdėti ant čiužinio ar asanos, kad jaustumėtės pakankamai patogiai medituoti. Galite pasirinkti lotoso pozą, bet jei iš pradžių negalite to padaryti, tiesiog sėdėkite patogiai ir laikykite nugarą tiesiai.

3 žingsnis: Pažvelkite į liepsną ir kurį laiką susikoncentruokite į ją. Po kurio laiko lėtai užmerkite akis ir pajuskite, kaip žvakė dega tarp antakių. Tai nusileis į širdį, sukeldama mintis ir emocijas. Jūs nematysite tamsos net tada, kai užmerktos akys. Šviesa taptų ryškesnė ir prasiskverbtų į jūsų galūnes. Jūsų galūnės neturėtų noro užsiimti nedora veikla ar būti tamsoje, dabar tai būtų meilės ir šviesos tarpininkai. Tada šviesa pasiekia jūsų liežuvį, kuris pašalintų žodžių kartumą. Tegul tai patenka į akis, ausis ir sunaikina visus blogus troškimus. Tegul jūsų protas išsivaduoja iš minčių apie nuodėmes. Turėtumėte skleisti savo džiaugsmą su aplinkiniais žmonėmis, kad palaikytumėte laimingus santykius.

Jyoti meditacijos privalumai:

Kasdien praktikuodami tai suprasite, kad jūsų viduje įvyko transformacija.

  • Jūs nebegalite daryti blogio, nematyti blogio ar būti kažko blogo, kenksmingo dalimi.
  • Jūs pradėtumėte bėgti nuo nesveikų įpročių ir stengtumėtės daugiau ieškoti Dievo.
  • Jūs stengtumėtės įsivaizduoti Dievą per šviesą, kuri spindi jums ryškiai.
  • Jūs pastebėsite, kad jūsų protas yra laisvas nuo chaoso ir patirsite ramybę
  • Galima pašalinti tvoras nuo širdies ir pradėti priimti žmones tokius, kokie jie yra.

Šri Sathya Sai Baba Jyoti meditacija:

1. Užmerkite akis ir tris kartus giedokite OM. Jūsų protas būtų mažiau įtemptas ir susikaupęs.

2. Kvėpuokite ritmu, kad būtumėte ramus. Įkvėpti ir iškvėpti reikia lėtai. Jūs turite pasakyti „SO-HUM“. Įkvėpdami nuolat sakykite TIK mintyse, o iškvėpdami sakykite HUM.

3. Žiūrėdami į džoti, pamatytumėte savo širdies lotoso liepsną. Jūs pajustumėte meilę ir užuojautą. Leisk liepsnai tekėti per skirtingas kūno dalis ir suprask, kad nematai blogio, negirdi blogio, liežuvis skleidžia gerus žodžius, rankos jaučiasi kaip darančios tai, kas teisinga, kojos eina į priekį daryti gera. veiksmai. Pakelkite liepsną per kojas, kad sustiprintumėte, tada į skrandį, kad išvalytumėte, į akis, kad pašalintumėte tamsą, ir į protą, kad išvalytumėte.

4. Atidarykite akis ir pažvelkite į Jyoti.

5. Įsivaizduokite figūrą ar savo pasirinkimą garbinti džoti.

6. Pakartokite mantrą, pavyzdžiui, Om Sai Ram. Taip jaustumėtės atsipalaidavę

7. Užmerkite akis ir medituokite 20 minučių.

8. Paskutines 2-3 minutes nekartokite mantros

9. Baikite medituoti lėtai.

„Jyoti“ meditacija remiasi universalumo idėja, kai dieviškumo šviesa yra visur. Ši šviesa, nukreipta į mūsų pačių kūnus, gali sukurti stebuklų. Atliekant „Jyoti“ meditaciją, reikia ne tik sutelkti dėmesį į šviesą, bet ir pamiršti savo kūnus, kad patirtume jausmą. Tačiau norint pasiekti šį etapą, kai visiškai pamirštame savo kūno pojūčius, reikia daug praktikos ir atsidavimo. Kasdien praleidžiant kokybišką laiką, galima įvaldyti meditacijos meną.