Kaip giliai medituoti: metodai ir paslaptys

Gili meditacija praktikuojama po to, kai ilgą laiką reguliariai praktikuojate įprastą tarpininkavimą. Kitas žingsnis po įprastos meditacijos, kuri paprastai apima meditaciją, yra daug žemesnis profilis, pavyzdžiui, susitelkimas į objektą, garsą ar mąstymas apie ką nors konkretaus. Galbūt girdėjote, kad meditatoriai nori perkelti savo meditaciją į kitą lygį, kuriame jie nori pagilinti savo meditaciją.

Kaip giliai medituoti:

1 žingsnis: Tinkamai giliai meditacijai reikia mažiausiai 20 minučių, tačiau iš pradžių patariama neviršyti 5–10 minučių. Kambarys, kuriame medituosite, turėtų būti tamsus arba turėti silpnas šviesas, kurios padėtų susikaupti. Iš savo valgomojo paimkite tiesiai atlošiamą kėdę ir laikykite rankoje laikmatį.

2 žingsnis: Nustatę laikmatį, atsisėskite ant kėdės ir užmerkite akis. Giliai įkvėpkite ir padėkite rankas ant kelių. Iškvėpdami leiskite pečiams lėtai nusileisti ir atsipalaiduoti, darykite tai beveik tris kartus. Po to jums reikia sutelkti dėmesį į vieną iš rankų, kuri yra labiau dominuojanti, ir čia sutelkti dėmesį reiškia jausmą. Tai gali atrodyti keista, bet tai svarbu, nes medituodami galite pasiklysti mintyse, kai sutelkiate dėmesį į ranką ir grįžtate į dabartinę būseną, o ne nukreipiate dėmesį.

3 žingsnis: Sutelkite dėmesį į savo dominuojančios rankos nykštį. Jei negalite to pajusti, pabandykite šiek tiek pajudinti, kad gautumėte tikslų jausmą ir koncentraciją. Po nykščio perjunkite koncentraciją į pirmąjį, o paskui į antrąjį pirštą. Po to darykite tą patį kita ranka. Tai taip pat galima padaryti kojomis, tačiau rankos puikiai tinka.

4 žingsnis: Baigę pirštais, turite pradėti nuo kaktos. Jūs nebūtinai turite tai padaryti toje pačioje sesijoje, bet galite palaipsniui pereiti į kitą lygį, kuris tai apimtų. Turite sutelkti dėmesį į savo kaktą, ir tai iš pradžių gali paskatinti jus pamatyti tamsų kambarį, o vėliau atskleisti šviesą. Norėdami sutelkti dėmesį į objektą, turite žiūrėti per protą, o ne pabrėžti akis.

5 veiksmas: Dabar reikia grįžti prie rankos ir sutelkti dėmesį į ranką ir kaktą. Jūs vėl pradėsite nuo nykščio ir savo ruožtu sutelksite dėmesį į visus pirštus vienas po kito, taip pat nuolat mąstykite mintimis, pabrėždami kaktą. Pajutę visus vienos rankos pirštus, perjunkite į kitą. Taip pat galite sujungti abi rankas, padėtas ant kelių, o dešinysis ir kairysis nykštys liestų vienas kitą; pirmasis skambėjimo pirštas palies jūsų pirmąjį kairįjį pirštą, o visi kiti – taip pat. Susikoncentruokite į du pirštus vienu metu ir ne visus kartu.

Kaip tu jaustumeisi?

Bandydami išlaikyti koncentracijos ir meditacijos pusiausvyrą, galite susidurti su momentu, kai pasiklystumėte savo mintyse. Nesijaudinkite, nes netrukus pradėsite dar kartą pabrėžti kaktą ir tiesiog medituoti. Tai tarsi nuolatinė kova, kuri tęstųsi. Kita vertus, jūs taip pat jausitės labai ramus ir tylus, kai jūsų protas bus tylus ir laisvas.

Rezultatai:

Jūs turėsite jausti mažiau streso dėl to, ką jautėte prieš 30 minučių. Jūsų protas būtų sąmoningas ir jaustumėtės atsipalaidavęs. Gili meditacija paverčia vidinį jus.