Susikaupimas medituojant apibrėžiamas kaip proto sugebėjimas, kuris sutelkiamas į vieną objektą be kliūčių. Tikra susikaupimas yra visapusiškas mąstymas, atsirandantis po daug kruopščios praktikos ir sunkaus darbo. Tai situacija, kai esi laisvas nuo nuodėmių, tokių kaip neapykanta, godumas ir tt. Ji yra laisva nuo užteršimų ir yra būsena, kai tavo protas susirenka, kad įgytų galios ir intensyvumo. Dabar atliksime keletą būdų, kaip sužinoti, kaip išlaikyti koncentraciją meditacijos metu.

Meditacijos metodai susikaupimui

Meditacija susikaupimui:

Supratimas, ką reiškia „koncentracija“:

Meditacija susikaupimui

Suprasti terminą koncentracija yra pirmas dalykas, kurį reikia padaryti. Supratimas, kad reikia atsikratyti daugybės dalykų, apie kuriuos paprastai nuolat galvojate, ir remtis visa tai ant vieno konkretaus objekto, vaizdo, garso, mantros ir kt..

Į ką sutelktumėte dėmesį?

Turite nuspręsti, į ką norite sutelkti dėmesį. Yra svarbus faktas, kad jūs tampate žmogumi, į kurį sutelkiate dėmesį. Galbūt to nesuvokėte, tačiau yra atvejų, kai susituokusios poros po santuokos metų pradeda atrodyti viena į kitą. Žmonės dažnai primena savo augintinius, automobilius, pomėgius ar įprastą darbą.

Žiūrėkite kitus susikaupusius žmones:

Pradėdami ką nors naujo, visada turėtumėte pasinaudoti tam tikra ekspertų pagalba arba stebėti situacijas aplink žmones, kurie padėtų jums suprasti, kaip jums reikia dirbti. Kol žiūrite veiksmo filmą teatruose, pabandykite pažvelgti į aplinkinį ir pamatyti jų akis. Jie beveik nemirksės ir lėtai kvėpuos. Jų fiziniai gestai gali paskatinti geriau susikaupti.

Būk ramus:

Susikaupimas yra būdas padidinti savo sąmonę kosminės energijos link. Kuo daugiau įgysite tokių energijos rūšių, tuo geriau jausitės. Nukreipimas gali išsklaidyti energiją, kuri nebus naudinga. Taigi susikaupę turite išlikti ramūs. Giliai įkvėpkite, kai jaučiatės šiek tiek nukreipti, tai padės atgauti koncentraciją.

Padarykite pertraukas:

Kartais reikia daryti pertraukas tarp meditacijos. Jei ilgai medituosite, tai bus svarbu, nes per daug persistengti nebūtų naudinga. Tarp jų giliai įkvėpkite arba greitai pasivaikščiokite, o tada grįžkite prie savo užduoties ką tik pakrautos. Tai padėtų geriau susikaupti.

Stebėkite kvėpavimo skirtuką:

Nenutraukite gilaus kvėpavimo ir nekontroliuokite jo medituodami. Tai padeda sutelkti dėmesį į vieną dalyką vienu metu. Kai susikoncentruosite į savo kvėpavimą, sulėtės ir jūsų protas, tai buvo moksliškai įrodyta. Jūs pereitumėte į ramią būseną, bet nebūsite mieguistas. Baigę jausitės energingi ir žvalūs.

Medituokite izoliacijoje:

Norint tinkamai susikaupti, reikia tarpininkauti toje vietoje, kur aplink būtų daug mažiau triukšmo. Jūs negalite turėti triukšmo savo aplinkoje, nes tai niekada nepadarys jūsų gero meditatoriaus. Pasirinkite tinkamą vietą, kurioje meditacijos metu galite likti netrikdomi.

Būkite patogūs:

Medituodami turite jaustis patogiai. Tai gali būti didelė kliūtis, nes kol nesijauti patogiai, niekada negali susikaupti. Dėvėkite pamestus drabužius ir nepamirškite nusiauti batų. Stenkitės turėti tinkamą vietą, kur medituotumėte, jogos kilimėlį, asaną ar meditacijos kėdę, jei turite. Laikykite nugarą tiesiai ir atsisėskite tam geriausiai tinkančioje lotoso pozoje. Taip pat galite eiti sukryžiavę kojas ir padėję rankas ant kelių.