Jei pradedate medituoti ir ieškote muzikos, susijusios su meditacija, prieš pradėdami turėtumėte žinoti keletą jos sampratų. Meditacija kartu su muzika yra neįtikėtina patirtis, o kai prie jos priprasite, ji tikrai taps jūsų įprastos rutinos dalimi, nes nenorėtumėte jos atsikratyti.

Čia yra mūsų pagrindinis meditacijos muzikos vadovas.

Smegenų bangų prasmės supratimas:

Muzika meditacijai

Mūsų smegenis sudaro milijardai smegenų ląstelių, žinomų kaip neuronai, ir jos tarpusavyje bendrauja elektros bangomis, kurias sukelia smegenų veiklos skleidžiami signalai. Tai galima aptikti naudojant medicinos įrangą, vadinamą elektroencefalograma. Šis elektrinis aktyvumas yra žinomas kaip smegenų bangų modelis. Šias smegenų bangas galima pakeisti meditacijos metodais, tačiau tai gali užtrukti. Trumpas metodas naudoja garso įrašus, vadinamus binauraliniais ritmais.

Kas yra Binaural Beats?

Binauraliniai dūžiai yra minkštos bangos, kurias girdite per ausines. Jie grojami nepriklausomai abiejose jūsų ausyse ir yra grojami skirtingais dažniais, todėl, kai jie skamba ausyse, tai atrodo kaip binaurinio ritmo iliuzija. Vienintelė problema, susijusi su dvejetainiais garsais, yra ta, kad garsai yra labai nepanašūs. Šių ritmų muzikantai bandė sumažinti problemas ir sukūrė gražias melodijas, susijusias su natūraliais garsais, todėl meditacija tampa geresne patirtimi.

Beta smegenų bangos: (nuo 14 iki 32 Hz)

Beta smegenų bangas lengva priprasti, nes mes paprastai turime šias smegenų bangas, kad jos veiktų mūsų galvoje, kai esame budrūs. Tai yra vyraujanti smegenų banga, kurią dažniausiai turime visą laiką, ypač kai esame įsitempę, spaudžiami, bijome, patiriame stresą, susijaudiname ir tt Beta bangos padeda susikaupti ir įspėti. Tai daro jus kritiškai mąstančiu ir pagerina logiką.

Alfa smegenų bangos: (nuo 7 iki 14 Hz)

Alfa smegenų bangos yra žemesnio dažnio bangos. Dėl tokios muzikos mes pasiekiame būseną, kai mūsų protas yra laisvas ir atsipalaidavęs. Tai padeda mums geriau medituoti ir jaučiame, kad sapnuojame dieną. Mes jaučiame alfa bangas savyje, kai atliekame darbus, kurie nėra įtempti ar skubūs. Tai laikoma sąsaja tarp sąmoningo ir pasąmoningo proto. Tai padeda mums išlaikyti atmintį ir padidinti koncentraciją. Tai taip pat sumažina kraujospūdį ir padidina smegenų kraujotaką. Jūs jaučiatės laimingas, lengvas ir energingas.

Teta smegenų bangos (nuo 3,5 iki 7 Hz)

Teta smegenų bangos yra skirtos žmonėms, kurie mėgsta medituoti. Jūsų protas jaučiasi tarsi užmigęs, tačiau iš tikrųjų esate sąmoningos būsenos. Tai padeda mums pajusti savo vidinę ramybę ir stabilizuoja emocijas. Tai padidina sulaikymą ir ramina protą. Pamatysite savo sveikatos pagerėjimą ir miegas bus ramesnis.

Delta smegenų bangos (nuo 0,1 iki 3,5 Hz)

Delta smegenų bangos yra naudingos organizmui, nes jis atkuria ir gydo save šioje būsenoje. Geras delta bangų kiekis gali priversti žmogų jaustis giliai atsipalaidavusiam. Tai gydo jų kūną ir protą bei kuria dvasinį ryšį su pasąmonės protu. Jis išskiria anti-senėjimo hormonus, įskaitant melatoniną ir DHEA. Jis taip pat išskiria žmogaus augimo hormoną, kuris palaiko odą, kaulų tankį, mūsų kūno sąnarius ir padeda greitai atsigauti.

Gama bangos (40 Hz ir didesnė)

Gama smegenų bangos yra greito dažnio. Ši smegenų banga padeda susieti visas smegenų dalis ir priverčia jas veikti kartu. Gebėjimas yra apdoroti didelį informacijos kiekį per trumpesnį laiką. Tai pagerina smegenų veiklą ir padidina jūsų intelekto lygį. Jūs tampate užjaučiančiu asmeniu, turinčiu didelę savikontrolę. Būsite laimingesni nei paprastai. Jūsų pojūčių organai leis jums būti sąmoningesniems ir budresniems.