Başlangıçta meditasyon, stres atmanıza, sağlığınızı iyileştirmenize, ağrı ve endişelerinizi azaltmanıza ve iyi bir uyku çekmenize yardımcı olan bir yardımcı gibidir. Kendinizi huzurlu hissetmenizi ve daha önce olduğunuz bir insandan daha mutlu olmanızı sağlar. Daha derine indikçe, kendinize ait olan bilinmeyen yönünüzü daha çok tanırsınız. Kendi ruhumuzu tanımanın farkındalığının kapılarını açar ve bizi dönüştüren de budur. Daha uyanık, daha şefkatli, daha sakin ve daha mantıklı bir insan olmaya başlarız. İşte düzgün bir şekilde meditasyon yapmak ve yeni bir kendinizi keşfetmek için hazırlanmış bazı ipuçları..

Önemli Meditasyon İpuçları ve Faydaları

Meditasyon için mevcut olabilecek en iyi ipuçlarından bazıları bu makalede verilmiştir. Bu meditasyon ipuçları ve püf noktaları ve genellikle uzmanlar tarafından önerilir ve meditasyondan önce arayabilecekleri en iyi tavsiyelerdir. Uygun meditasyon konsantrasyonu ve nefes almak için gereklidir.

Yeni Başlayanlar İçin En İyi Meditasyon İpuçları:

Bu makale, nasıl oturulacağını, nasıl nefes alınacağını ve diğer şeyler gibi ne kadar meditasyon yapılacağını söyleyen kolay meditasyon ipuçlarını ve faydaları hakkında açıklayacaktır..

1. Konum:

Meditasyon İpuçları ve Faydaları - Pozisyon

Meditasyonda pozisyon veya duruş önemlidir. Bacaklarınız çapraz olarak yere oturduğunuzda veya sandalyeye oturduğunuzda, omurganızın dik olması gerektiğini unutmayın. Buna uymazsanız, zihin ve beden olarak ve birbirine bağlı olarak konsantre olamazsınız, bu nedenle zihninizi dengelemek için bedeninizi dengelemeniz gerekir. Başınızı gökyüzüne değiyormuş gibi düz tutun. Meditasyon pozisyonlarından emin değilseniz, bazı uzman ipuçları almak haklı olabilir. Meditasyon için doğru pozisyonu almanın en iyi yollarından biri pratik yapmaktır. Pek çok insan (özellikle gençler) bacak ayarıyla ilgili bazı sorunlarla karşı karşıyadır..

2. Gözler:

Gözler - Meditasyon İpuçları ve Faydaları

Başlangıçta gözlerinizi açık tutarak meditasyon yapmaya çalışın. Bu, sizi, sürüklenmeniz gereken gözleri kapatmaktan daha fazla odaklamanızı sağlar. Ama eğer gözlerini kapatırsan ve sana daha çok yakıştığını görürsen, onunla yapmalısın. Doğru meditasyon, birçok zihinsel rahatsızlığı gidermeye yardımcı olabilir ve kişinin daha önce yapabildiğinden çok daha iyi odaklanmasına izin verebilir. Gözleri kapatmak (çok sıkı değil) kişinin düşüncelerinde kaybolmasına izin verir ve zihni boşaltmak kişinin daha iyi odaklanmasına veya konsantre olmasına izin verir..

3. Konsantre:

Konsantrasyon meditasyonun en önemli parçasıdır. Her zamanki zamanlarımızda, belirli bir şeyi yaparken, bazı düşüncelerden dolayı sık sık uzaklaştığımızı fark etmeyiz. Bu soruna en iyi meditasyonla yardımcı olur, çünkü meditasyona başladığınızda konsantrasyona başlarsınız. Odaklanmayı ve konsantre olmayı öğrendikçe, yaptığınız diğer günlük işlere de konsantre olabileceğinizi fark edeceksiniz. Doğru meditasyonun en önemli belirleyici faktörlerinden biri konsantrasyondur..

Konsantre - Meditasyon İpuçları ve Faydaları

Uygun konsantrasyon olmadan, iş, eğitim vb. hiçbir şeyde başarılı olamazsınız. Hayatlarında başarılı olan ve istedikleri veya olmak istedikleri yerde olan insanlar hayatlarının bir noktasında meditasyonun yardımını almıştır. . Konsantrasyon sorunlarınız varsa, hizmetinizde her zaman bir miktar konsantrasyon ve stres giderme dersleri vardır..

4. Nefes alın:

Meditasyon yaparken her zaman nefes alıp vermenize dikkat edin. Buna konsantre olmaya çalışırsanız, yine de kendi düşüncelerinizden uzaklaşmazsınız. Daha hızlı veya daha yavaş nefes almak yoktur, sadece doğal hızınızı koruyun ve sakin olun. Nefesinizi düzene sokmak için herhangi bir sorununuz varsa, onu saymaya başlayın. Birden dörde kadar sayın ve sonra bire dönün. Birdenbire düşüncelere dalıp sonra rastgele bir sayı seçip bunu yüksek sesle söylerseniz, bu sizi tekrar odaklanmaya ve tekrar birinden başlamanıza götürecektir. Nefes almaya konsantre olmak, sizi daha mükemmel yapan en iyi meditasyon ipuçlarından biridir..

Breathe - Meditasyon İpuçları ve Faydaları

Bu konuda nefes alma konusuna aşırı stres yapan uzmanlar var. Onlara göre meditasyonda konsantrasyondan sonra en önemli şey nefes almaktır. Aksine, vaazlarına göre, doğru nefes almak kişinin daha iyi konsantre olmasına yardım edecek. Bu, meditasyon uygulayıcılarının ilginç bulacağı bir şeydir. Doğru nefes alma ve etkili meditasyon, bedeninizi ve zihninizi sağlıklı kılacak ve karşılıklı bağlantı kuracaktır..

5. Duygular:

Duygular - Meditasyon İpuçları ve Faydaları

Duygular meditasyonu engeller çünkü bazı duygular zihninizde hikayeler oluşturmaya başlar. Geçmişi düşünmeye başlarsınız veya gelecekle ilgili endişeleriniz olur ve öfke, utanç ve gerginlik gibi duygular diğerlerinden daha fazla etkilenir. Bu duygulardan kurtulmanın en iyi yolu, onları vücudunuzun bölümleriyle ilişkilendirmektir, örneğin öfke içindesiniz ve bu, karnınızın etrafında sıkı bir korku bandı gibidir, gerginsiniz ve bu size bir çalkalanma hissi veriyor. mideniz, bu şekilde meditasyonunuza yeniden odaklanabileceksiniz. Kendinizi meditasyona adamaya istekliyseniz, ilk adım dünyanın geri kalanını unutup zihninizi uyuşturmak olacaktır. Kendinizi yeniden başlatıyormuş gibi hissedeceksiniz. Son derece faydalıdır ve meditasyon öğretmenleri tarafından da önerilir. Bunun meditasyon için en iyi ipuçlarından biri olduğu söylenebilir..

6. Süre:

Süre - Meditasyon İpuçları ve Faydaları

İlk başta 10 dakika ile meditasyona başlayın ve ardından yeterli olmadığını hissettiğiniz süreyi uzatın. Sonraki haftalarda meditasyonda daha derine indikçe, 10 dakikayı 25 dakikaya uzatmak isteyeceksiniz ve bu, tüm gerilimlerinizi ve streslerinizi salmaya devam edecektir. Muazzam bir uygulama ile bir aşamaya ulaşacağınız, zamanın bir faktör olmayacağı, o zamana kadar meditasyonunuzda kaybolacağınız ve zihninizin ve ruhunuzun vücudunuzu terk ettiğini ve özgürleştiğinizi hissedeceğiniz bir zaman olacak. rahatsız edici çevre ve huzur içindeler. Merak etme! Herhangi bir zihinsel sorunla karşılaşmayacaksınız. Bu, meditasyonunuzun son derece etkili olduğu ve doğru olanı yaptığınız anlamına gelir. Her birimiz bu aşamaya meditasyon yoluyla ulaşmaya çalışmalıyız, çünkü bu, yaklaşan engelleri aşmak için zihnimizi huzura kavuşturmak olan meditasyonun nihai hedefidir..

7. Çevre:

Meditasyon yaparken nefesiniz dışında hiçbir ses duymadığınız bir yerde inzivaya çekilmelisiniz. Meditasyonunuz için değişiklik yaratabilirsiniz. Konsantre olmak için mum gibi nesneleri nerede kullanabileceğinizi değiştirin. Ayrıca gözlemlemek ve sakin kalmak için taşlar veya çiçekler de alabilirsiniz. Sabahın erken saatlerinde meditasyon yapmak, bahçeler gibi açık bir alandır. İlacınızı etkili hale getirmek istiyorsanız, uygun ortam en önemli gereksinimlerden biridir. Bu resimde görüldüğü gibi sakin ve huzurlu bir bahçede meditasyon yapmanın son derece faydalı olduğu söylenebilir. Kendinizi meditasyon programınıza adamak istiyorsanız, o zaman böyle bir ortamın olması işinize yarayacaktır ve bu nedenle bölgenizde bu tür yerleri aramalısınız..

Çevre - Meditasyon İpuçları ve Faydaları

Bazen, bol ağaçlı bir bahçede veya tarladaysanız ve meditasyon yapıyorsanız, ancak piknik yapan çiftlerin veya oynayan çocukların gürültüsü sizi rahatsız ediyorsa, kulaklık (veya kulaklık) işinize yarayacaktır. Bunları takın ve işitme kabiliyetinize göre sesi biraz kısın. Sadece enstrümantal olacak rahatlatıcı bir müzik deneyin. Meditasyona ilgi duyan ama aynı zamanda kalabalık bir şehirde yaşayan kişilerin kullandığı bir tekniktir. Bu özel tekniğin yardımıyla, meditasyon programınızı kimse tarafından rahatsız edilmeden gerçekleştirebilirsiniz. Bu, doğru şekilde meditasyon yapmanızı sağlayacak en basit meditasyon ipuçlarından biridir..

Bu makalede, muhtemelen en iyilerinden bazıları olan etkili meditasyonla ilgili gerçekler tartışılmıştır. Başarılı bir şekilde meditasyon yapmak istiyorsanız, önce bu noktaları göz önünde bulundurmalısınız..