Om meditasyonu, nesilden nesile farklı dinler ve kültürler arasında devam eden Om mantrasına odaklanır..

Om mantra, hayatımızın her birinde var olan gerçeklerin derin bir farkındalığıdır, ancak iç benliğimize dikkat etmediğimiz için çoğu zaman onları anlayamayız. Dünya bir zamanlar sadece bir kişiydi ve düşünce onu çok yapmaktı, o zaman bir titreşim duyuldu. Bir titreşim sonunda bir ‘Om’ sesine yol açtı. Om sesi Pranava olarak bilinir, bu da nefes yoluyla yaşamı sürdürdüğü anlamına gelir. ‘Yüce varlığın’ dört durumunu temsil eder ve A-U-M (om) uyanmayı, derin uykuda rüya görmeyi ve etraftaki sessizliği temsil eder. Bu nedenle ‘Om’ sembolü kutsal kabul edilir..

Om Meditasyon Teknikleri:

om meditasyon

Om üzerine meditasyon:

  1. Sessiz bir yer seçin.
  2. Rahatlığın kapandığı ve tamamen rahat hissettiği yer.
  3. Gözlerinizi kapatın ve kaslarınızın ve sinirlerinizin gevşemesine izin verin..
  4. Kaşlarınızın arasındaki boşluğa odaklanın ve sakin olun.
  5. Bilinçli zihninizin sessiz olmasına izin verin ve hiçbir şey düşünmeyin, sadece konsantre olun.
  6. Sonsuzluk, ölümsüzlük, sonsuzluk, mutluluk fikirleri hakkında düşünürken zihinsel olarak ‘Om’ zikretmeye başlayın. Soyut düşünün. Kendine sonsuz olduğunu ve her yeri kapladığını hissettirmelisin..
  7. Om’un anlamını hatırlamalısın, sadece tekrarlamak sana istenen sonuçları vermeyecektir..
  8. Yakında saf ve mükemmel hissedeceksiniz. Her şeyi biliyormuş gibi hissedeceksin ve bir kuş kadar özgür bırakılmışsın.
  9. Bedeninizin her uzvu bu fikirlerle sarsılmalıdır ki, sadece zihniniz değil, bedeniniz de, duyularınız duyguyu alsın..
  10. Pratikte düzenli olun ve inanç, samimiyet, coşku ve azim ile yavaş ve istikrarlı ilerleyin. Pratik yapmak için en iyi zaman sabahın erken saatleri, gün batımı ve akşamları olacaktır..

Faydalar:

1. Om meditasyonunun hastalıkları iyileştirdiği bilinmektedir. Tüm bedeniniz titreşirken kendinizi pozitif hissedersiniz ve hayatı çok daha ciddiye alırsınız..

2. İçinizde Tanrı’ya yaklaştığınız ruhsal bir yön ortaya çıkarır..

3. Om ilahisi tüm dünyevi düşünceleri alıp götürür ve dikkatinizin dağılmasına izin vermez.

4. Depresyondaysanız, meditasyon için hızlı bir zaman ayırmalısınız. 50 defa Om zikrederseniz daha iyi hissedeceksiniz. Stres kırıcıdır ve beyninizi sakinleştirir..

5. Om arabuluculuğu, benlik saygısını artırması gereken insanlara harikalar yaratıyor.

6. Om’u söylemeye devam ettiğinizde güçlü ve tatlı bir sesiniz olur. Bunu birkaç hafta içinde anlayacaksın. Kelimenin ritmik tekrarı zihninizi odaklamaya devam eder..

7. İçinde farklı bir güç olduğunu hissediyorsun. Sorunlarınla ​​savaşma yeteneğine sahipsin ve dünyayı ele geçirmeye hazırsın. Gözlerinizden ve yüzünüzden yansıyacak.

8. Om kelimesinin bize pozitif hisler veren ve kendimizi saf hissetmemizi sağlayan kozmik bir enerjisi vardır. Meditasyondan aldığınız en önemli şey, düşüncelerin geçmesine izin vermek ve konsantrasyonu artırmaktır..

Hatırlanacak noktalar:

1. Konsantre olmak ve daha iyi arabuluculuk yapmak için tamamen tecrit ettiğiniz uygun bir ortam seçin.

2. Kelimeyi Om veya Aum olarak telaffuz edebilirsiniz..

3. M’yi söylerken O’dan çok M’nin telaffuzuna vurgu yapmalısın..

4. Bu mantrayı söylemek, çevrenize pozitif bir enerji verir. Her söylediğinizde yarattığı titreşimleri hissedecek ve farkı hissedeceksiniz..