Ganesh mehndi tasarımları, festivaller ve etkinlikler sırasında elleri süslemek için kişisel tercih ve stilin ayrılmaz bir parçasıdır. Tüm festivaller arasında en canlı festival, Vinakaya Chaturthi olarak da adlandırılan Ganesh Chaturthi’dir..

Tüm kadınların festival hakkında daha heyecanlı hissetmelerini sağlamak ve Mehendi tasarımlarını ellerine uygulamak için yüzlerce Ganesha mehndi tasarımı var..

Ganesha Rangoli Tasarımları

Avuç içinde huzurla oturan Lord Ganesha ile kına tasarımı olarak benzersiz bir etki yaşanır. Güzel desenlere sahip mehndi’nin büyüleyici rengi, Ganpati motifi ile daha büyüleyici görünüyor, ellere çekici bir görünüm kazandırıyor.

Ganesha için Sembolize?

Ganesha'nın sembolize ettiği şey

Ganesha Mehndi tasarımları basit ve benzersizdir; bazı tasarımlar da çarpıcı olacak. Avuç içinde kırmızı Ganesha kınası bulunan hoş bir tasvir muhteşem görünüyor. Yaratıcı olmayı tercih edenler, Ganesh Mehandi tasarımını kendi seçtikleri tasarımı oluşturabilir ve uygulayabilirler. Ellere olağanüstü bir görünüm kazandırır..

Resimlerle 9 Güzel Ganesh Mehndi Tasarımları:

İşte Resimlerle Göz Alıcı 9 Ganesh Mehndi Tasarımları:

1. Palm için Ganesh Mehndi Tasarımı:

Palm için Ganesh Mehndi Tasarımı

Bu Ganesha Mehandi, özellikle ayıklamak için yapılabilir. Bu mehndi tasarımı, bir avuç içinde gelin ve damat tasarımıyla doldurulmuş kalp şeklinde derin, koyu bir parmak köşesi ve diğer yandan Ganesh’in görüntüsü içerir. Lord Ganesh’in kalpteki varlığını ve kutsamalarını sembolize eder..

2. Avuç İçi Geleneksel Küçük Ganesh Mehandi Sanatı:

Avuç İçi Küçük Ganesh Mehandi Sanatı

Bu küçük ama şık bir Ganesha mehndi tasarımıdır. Diğer birçok tasarım karmaşık vuruşlar içerir, ancak bu tam olarak tek Ganesha’yı temsil eder. Geleneksel olmayı tercih edenler; bu basit mehndi tasarımı mükemmel. Bu tasarım mehndi tasarımlarında bir kalıp olduğu için daha fazla zaman harcamayı gerektirmez..

3. Düğün için Ganesh Mehandi Tasarımı:

Ganesh Mehndi Tasarımları

Mehendi, Hint evliliklerinin çok önemli bir parçasıdır. Gelin bu özel günde en gösterişli Mehendi tasarımlarını giymeyi sever. Tasarım olarak Ganesha, diğer tüm tasarımlar arasında çok farklı bir şey olacak. Tam bir düğün için kutsama vermek Lord Ganesha’nın bir sembolüdür..

4. Ganesh Mehndi Dini Amaçlı:

Mehendi Dini Amaçlı

Bu muhteşem Ganesh Mehendi tasarımı kesinlikle herkesin suskun kalmasına neden olacak. Bir eli OM ve Ganesha sembolü ile kaplıdır, diğer elinde ise yine Ganesha’nın sembolü olan bir fil vardır. Bu tasarım, tüm dini bayramlar için kullanılabilecek eller için daha fazla çekicilik getirecek..

5. Festivaller Sırasında Ganapati Design Mehandi:

Festivaller Sırasında Ganapati Tasarımı

Bu tasarım bileğe kadar ele çekicilik verir. Bilekte ve parmaklarda birkaç karmaşık vuruşla tam avuç içinde bir Ganesha verdi. Mehandi desenlerinde farklı stiller ve varyasyonlar vardır. Bu tasarım festivallere iyi gelecek; sade ve zarif bir görünüm sağlar.

6. Önkollar İçin Ganapati Mehendi Tasarımı:

El için Ganesha Tasarım

Bu, bir elinde lotus çiçeği tutan Lord Ganesha’nın ve diğer ellerin çiçek üzerinde oturduğu Ganesha ile özellikle ön kollar için verilen devasa bir Mehendi tasarımıdır. Bu, mehndi’de nadir görülen bir Ganesh tasarımıdır. Bu, bazı yaratıcı düşüncelerle birkaç değişiklikle daha yapılabilir..

7. Ganesh’in Basit Mehndi Tasarımları:

Ganesha'nın Basit Tasarımları

Herkesin mehndi tasarımlarının desenlerde her zaman çok ağır olduğu konusunda bir fikri vardır. Ama bu düşünceyi değiştirmenin zamanı geldi. Yukarıdaki mehndi tasarımı Ganesh gibi birçok basit tasarım var. Ganesha’nın basit bir Mehndi Tasarımını uygulamak, avuç için zarif bir görünüm verecektir. Ağır tasarımlar her zaman herkes tarafından tercih edilmez.

8. Palm için Arapça Ganesha Mehendi Tasarımı:

Palm için Arapça Ganesha Mehendi Tasarımı

Bu, yalnızca Ganesha’nın başı ile verilen avuç içi ve parmak için basit Ganesh Arapça Mehndi tasarımlarından biridir ve geri kalanı bazı karmaşık stoklarla verilir. Ganesha Chaturthi’nin hazırlıkları arasında vakti olmayan biri varsa, o zaman bu inanılmaz tasarım ele güzel bir görünüm kazandıracak..

9. Omuz İçin Fil Tasarımı:

Omuz için Fil Tasarımı

Lord Ganesha’nın adanmışları mehndi tasarımını omuzlarında deneyebilir. Genç nesil, kol, ayak bileği vb. vücudun farklı yerlerindeki tasarımlara büyük ilgi gösteriyor. Diğer tasarımın yanı sıra filin sembolü omuz için şık görünüyor.

Ganesh Puja, tüm yeni başlangıçlar için mükemmel bir başlangıç ​​olarak anılır. Neden festivaller için veya düğümü atarken Ganesha mehndi tasarımları olmasın. Profesyonel mehndi sanatçıları tasarımın düşmesine izin vermeyecekler, çarpıcı bir kına Ganesh tasarımları verdiklerinden emin olacaklar.

Ganpati Bappa Morya deyin ve ayaklarınız ve ellerinizde bir Ganesh Mehndi Design yapmak için hazırlanın!