Mehndi tasarımları Hindistan alt kıtasında son derece popülerdir. Hint kültürünün ayrılmaz bir parçasıdır. Mehndi tasarımları, cömert olanlardan daha az güzel değildir. Babür Mehandi Tasarımları, mehndi tasarımlarının en eski biçimleridir ve binlerce yıl öncesine dayanmaktadır ve bu makale hala güçlüdür ve büyük bir düzeyde uygulanmaktadır..

Genellikle Mehndi, omuza, yarım bacaklara, avuç içine, ayaklara vb. kadar tüm ellere uygulanır. Temelde seçime bağlıdır. Mehndi, kadınlar tarafından güzelliklerini birçok kez geliştirmek için uygulanır..

mughlai mehndi tasarımları

Eller ve Bacaklar için Geleneksel Mughlai Mehndi Tasarımlarının Fotoğrafları:

İşte birkaç basit ve En Son Mughlai Mehndi Tasarımları.

1. Desenli Babür Mehndi Tasarımları:

Desenli Babür Mehndi Tasarımları

Desenli Mehandi tasarımı, en ünlü Mughlai tasarımlarından biridir. Avuç içi, bileğe kadar uzanan sade ve hoş bir tasarımla kaplıdır. Parmaklar klas ve ince işçilikle tasarlanmıştır. Bu büyüleyici tasarımı oluşturmak için birçok desenin karmaşık bir çalışmasıdır. Bu tasarım tüm durumlar için kullanılabilir.

2. Sparkle Bilezik Mughlai Mehendi Tasarımı:

ışıltılı bileklik mehndi tasarımı

Birçoğu bir bilezik takmayı sever ve daha sonra bu ışıltılı bilezik Mehandi tasarımı iyi bir seçimdir. Bu ele zengin bir görünüm veren çekici tasarımlardan biridir. Diğer tarafı çiçeklerle başlanmış, ortası ise içi elmas dolgulu olarak tasarlanmıştır. Spiral desenler ve noktalar tasarıma güzellik katıyor.

3. Güzel Çiçek ve Yaprak Babür Mehandi Tasarımı:

Güzel Çiçek ve Yaprak Babür Mehandi Tasarımı

İşte elin arkası için başka bir büyük görünümlü tasarım. Yapılması gereken sadece birkaç çiçek çizip aralarına yaprak koyarak süslemek, bilek çizgi desenli ve kenarları birkaç nokta ile kaplı. Parmak tasarımı, sevimli bir görünüm vermek için hem yaprak hem de küçük bir çiçek tasarımına dahildir..

4. Tam Eller İçin Gelin Renkli Mehandi Tasarımı:

Dolgun Eller İçin Gelin Renkli Mehandi Tasarımı

Mehendi söz konusu olduğunda, çok az insan farklı olmaya çalışacak ve renkli Mehandi’yi seçecektir. Bu, çiçekler ve semboller için kırmızı renk dolgusu verilen çok basit ve benzersiz bir tasarımdır. Bilek tasarımı, tasarıma ve ayrıca el için büyüleyici bir görünüm vermek için bazı taşlarla birlikte kullanılır..

5. Ayaklar için Oldukça Pembe Mehendi Tasarımı:

pembe mehndi tasarımında güzel

Bu tasarım ayaklara çekici bir görünüm verecektir. Pembe ve deniz mavisi renk pırıltılar ve taşlar kullanılarak tasarlanmıştır. Çiçekler ve yapraklar ortada pembe renkli parıltıyla vurgulanmıştır. Tasarıma gösterişli bir görünüm kazandırmak için kalp sembolleri mavi renkle gölgelenmiştir. Parmaklar her iki ton da verilerek tasarlanmıştır..

6. Soyut Mughlai Mehandi Tasarımı:

soyut mehndi tasarımı

İşte el için başka bir güzel tasarım. Bu tasarıma örümcek ağı tasarımı denir, avuç içi küçük yan kısmı boş bırakılır ve ortası bileğe kadar çapraz çizgilerle verilir. Parmaklara bir örümcek ağı tasarımı verilir ve tasarımı tamamlamak için muhteşem bir görünüm vermek için aralarında koyu gölge ile vurgulanır.

7. Eller İçin Olağan Mughlai Mehendi Tasarımı:

Eller İçin Olağan Mughlai Mehendi Tasarımı

Bu tasarım çekici ve ağır görünüyor. Yan ve üst kısmı örümcek ağı tasarımı ile kaplanmış, avuç içi ve bileği süslemek için kalp desenleri kullanılmış ve ele heybetli bir görünüm kazandırmak için arada koyu gölgeleme yapılmıştır. Parmaklar, basit ve sevimli bir görünüm vermek için zikzak desenle tasarlanmıştır..

8. Tam Bacaklar İçin Gelin Mughlai Mehndi Tasarımları:

Tam Bacaklar İçin Gelin Mughlai Mehndi Tasarımları

Bu, bacaklar için en iyi Mughlai Mehandi tasarımlarından biridir. Uzun boyunlu ve uzun tüyleri ay gibi noktalarla dolu bir tavus kuşu tasarımıdır. Bacağın üst kısmı bir çiçek ve küçük örümcek ağı tasarımı ile gölgelenen büyük bir yaprak ile verilmiştir. Büyükten küçüğe kalp deseni, tasarıma eksiksiz ve hoş bir görünüm kazandırmak için kullanılır.

Çözüm:

Kaliteli kına, özenle hazırlanmış tasarım detayları ve kendine özgü stiliyle bu Babür Mehdi tasarımlarını herkes deneyebilir; ve çekici bir görünüm kazandıracak modern batı bükümü.