Mehndi, kutsal bir sembol olarak çeşitli vesilelerle uygulanan çeşitli Hint kültürlerinin önemli bir parçası olarak kabul edilir. Kuru yapraklarla yapılır, kalın bir macun şeklinde kullanılırlar. Uygulandığında açıktan koyuya farklı tonlarda kırmızı renk verirler. Gelenekselden moderne uzanan tasarımlar, tasarım seçerken aklınızı karıştırabilir..

Resimlerle Güzel ve Geleneksel Kırmızı Koni Mehandi Tasarımları:

İlk görüşte aklınızı alacak bazı kırmızı koni mehndi tasarımlarına sahip olalım..

1. Basit Pakistanlı Sırt Mehndi:

Basit Pakistan Geri kırmızı koni Mehndi

Arka eliniz için basit ama aydınlatıcı bir kırmızı mehndi tasarımı arıyorsanız, taşıması en iyisidir. Mehndi, parmaklarda koyu ila açık tonlar veren kenarlı yaprakları olan arkada büyük bir çiçek yaparak yapılır. Bu tür tasarımlar, hafif ve kalın çizgiler veya gölgeli kenarlıklar ile birlikte gelir..

2. Siyah ve Kırmızı Mehndi Tasarımı:

Siyah ve Kırmızı Mehndi Tasarımı

Siyah ve kırmızı mehndi tasarımları, herhangi bir işleve hazırlanan genç kızların kalbini yakaladı. Siyah mehndi, büyük şekiller hazırlamak için kullanılırken, benzersiz bir görünüm için şekilleri doldurmak için kırmızı renk kullanılır. Kırmızı özelleştirilmiş bu tür mehndi muhteşem bir görünüm verir, kırmızının siyah renkle karışımı kalabalığın dikkatini çeker.

3. Gelin Mehndi Tasarımı:

Gelin Mehndi Tasarımı

Gelin mehandi tasarımları, tüm elinizi dolduran dakika doldurma desenleriyle birlikte gelir. Kırmızı mehndi külahından gelen koyu kırmızı gölge, evlilik hazırlıklarınızı tamamlamanız için sevimli tasarımlar sunar. Bu tür mehndi biraz daha fazla zaman alır ve koyu gölge için uygun özenle uygun tasarıma ihtiyaç duyar..

4. Tavus Kuşu Mehndi Tasarımı:

Tavus Kuşu Mehndi Tasarımı

Tavus kuşu mehndi kırmızı koni ararken tavus kuşları birincil seçim olmuştur. Tasarım, çiçek ipleri ve sınırlı tüylerle çevrili iki tavus kuşu ile yapılmıştır. Parmaklara da benzer küçük tasarımlar verilmiştir. Bu tür tavus kuşu tarzı tasarımlar, genç kızların evdeki gündelik işlevleri için tercih ettiği tasarımlardır..

5. Çift Çiçek Mehndi Tasarımı:

Çift Çiçek Mehndi Tasarımı

Ellere sofistike ama büyüleyici bir görünüm veren, yaygın olarak benimsenen kırmızı renkli mehndi tasarımı, çift çiçeklerle yapılmıştır. Tasarım, son parmağa kadar uzanan ellerin kenarlarında taşınır..

6. Ganpati Mehndi Tasarımı:

Ganpati kırmızı koni Mehndi Tasarım

Bu tür Ganpati mehndi kırmızı tasarımı, Teej, Ganesh Chaturthi ve hatta düğünler gibi belirli festivallerde bayanlar veya gençler tarafından gerçekleştirilir. Tasarım, mehndi’yi daha lekeli hale getirmek için küçük tasarımlar taşıyor..

7. Mughlai Mehndi Tasarımı:

Mughlai Mehndi Tasarım

Mughlai kırmızı külah mehndi tasarımları yeni evli gelinleri büyük ölçüde cezbetmiştir. Mehndi tasarımı, arka tarafta uzunluğa ve avuç içlerinde sınırlı uzunluğa sahip çeşitli kıvrımlı şekiller taşır..

8. Bilek Mehndi Tasarımı:

Bilek Mehndi Tasarımı

Bilek kırmızı renkli mehndi tasarımları genellikle kullanıcıya bir bilek bilekliği veya bilezik görünümü verir. Tasarım çiçek tasarımları, mango tasarımları ve çok daha fazlası kullanılarak yapılabilir. Bilezik tarzı desen klasik bir dikkat verir.

9. Fantezi Bacak Tılsımı Mehndi:

Fantezi Bacak Tılsımı Mehndi

Bacaklarınıza en iyi görünümü vermek için renkli mehndi konileri arıyorsunuz! Çeşitli kıvrımlı şekiller, yaprak desenleri, jingle tasarımı vb. İle yapılan kırmızı renkli mehndi tasarımı, çeşitli durumlar için en iyisidir..

Kırmızı mehndi tasarımları eski tasarımlar olarak kabul edilir. İster geleneksel tasarımlar yapın, ister Arap, Pakistan veya Mughlai vb. mehndi tasarımları, kırmızı renk koni ile yapıldıklarında, özellikle gelinlere benzersiz ve cömert bir görünüm verirler..