Kınanın saçları ve elleri değil, tırnakları da boyamak için eski bir numara olduğu söylenir. Tırnaklar için doğal bir oje olarak kabul edilir. Açık turuncu, hafif kırmızıdan koyu kahverengiye kadar güzel bir renk tonu verdi. Tırnaklar için mehndi, ellere uygulanan mehndi’ye benzer; ancak, başvuru süreci farklı olabilir.

Mehndi Yeni Başlayanlar İçin Tırnaklara Nasıl Uygulanır:

Mehndi’yi tırnaklara profesyonelce uygulamanıza yardımcı olacak birkaç adım..

1. Size Mehndi Yapıştırı Hazırlayın:

Tırnaklara Kına Nasıl Uygulanır?

Evde nasıl mehndi yapılacağını düşünürken üzerinde çalışmanız gereken ilk şey mehndi ezmesini hazırlamaktır. Hamuru yapmak için kına tozunu alın ve limon suyu ve su ile karıştırarak kalın bir macun yapın. Macunu kalın tutmanız gerektiğinden, su eklerken bir saat tutun. Kaseyi kapatın ve boyanın tamamen karışmasını sağlamak için karışımı yaklaşık 4 ila 6 saat bir kenara bırakın..

2. Tırnaklarınızı Temizleyin:

Mehndi çivilerinin bir sonraki adımı, tırnaklarınızı bunun için hazırlamaktır. Tırnakların içindeki tüm kiri temizlemek için cadı fındığı veya bulaşık sabunu kullanarak tırnaklarınızı uygun şekilde temizleyin. Onları dosyalayın ve uygun şekle kesin. Mehndi uygularken tırnaklarınızı temizlemek için sabun kullanmaktan kaçının, çünkü tırnakların ve kütiküllerin kenarlarında sabun tabakası bırakırlar. Mükemmel bir görünüm vererek onları kırpın.

3. Petrol Jeli uygulayın:

Sadece tırnaklarınızı boyamayı düşünürken vazelin uygulaması oldukça önemlidir. Tırnaklarınıza ve çevresine vazelin sürdüğünüzde, mehndi’nin rengini sadece tırnaklarınız yakalar. Bu nedenle, tırnaklara mehndi uygulamadan birkaç dakika önce petrol jölesi uygulayın..

4. Tırnaklara Kına Uygulayın:

Tırnaklarınız hazır olduğunda artık mehndi tırnağınızı parmaklara tek tek uygulama zamanı. Mehndi’yi, tırnaklara benzer genişliğe sahip geniş bir çubuk kullanarak uygulayabilirsiniz. Tırnaklara tek tek kalın bir mehndi tabakası uygulayın ve macunun tamamen kurumasını bekleyin. Mehndi tırnaklarınızda ne kadar çok kalırsa, o kadar koyu gölge elde edebilirsiniz..

5. Tırnaklarınızı Kapatın:

Mehndi’yi tırnaklara uyguladıktan ve kuruttuktan sonra, parmak uçlarını kapatma veya tırnak deme zamanı. Bir mutfak sargısı alın ve küçük parçalar halinde kesin. Aynı görev için folyo kağıtları veya plastik de kullanabilirsiniz. Hiçbir tarafı açık bırakmadan tırnaklarınızı düzgün bir şekilde kapatın. Koyu renk elde etmek için mehndiyi bir gecede tutarsanız, gece için pamuklu eldiven kullanabilirsiniz..

6. Macunu Çivilerden Çıkarın:

Kınayı tırnaklardan çıkarmak için su veya başka herhangi bir sıvı kullanmaktan kaçının. Mehndi’yi tırnaklardan nazikçe kazıyın ve kağıt havlu kullanarak nemli olarak kurulayın. Rengin koyulaşmasına ve oksitlenmesine izin vermek için önümüzdeki 2 ila 3 gün boyunca su kullanmadığınızdan emin olun. Duş sırasında tırnaklarınızı korumak için, rengin sabit kalmasını sağlayacak tereyağı veya bakım sonrası kına balsamı kullanabilirsiniz..

7. Diğer İpuçları:

Siyah tırnakları doğal olarak arayan kızlar, uzun süre kalıcı renk için tırnaklar için siyah mehndi de uygulayabilirler. Bazıları ayrıca, tırnak sanatı olarak bilinen yeni bir desen vererek tırnakları süslemek için elmaslar, renk tonları vb. kullanır. Bu tür süslemeler, evliliklerde ve buna benzer diğer durumlarda yaygın olarak yapılır..

Tırnaklara mehndi uyguladığınızda, onları sadece renklendirmekle kalmaz, aynı zamanda sağlıklı ve güçlü olmalarını da sağlarsınız. Ayrıca her türlü mantar enfeksiyonunu bitkisel yoldan azaltmak için de faydalıdırlar. Tırnaklarınızın güçlü ve uzun olmasına yardımcı olur..