Mehndi, çok karmaşık ve en iyi sanat olarak, Asya ve İran ülkelerinde yıllar içinde çok gelişti ve hemen hemen tüm durumlar için tüm dinler arasında ünlüdür. Yıllar boyunca parıltılı, Arapça, geleneksel, çağdaş vb. Gibi çeşitli stiller ve desenler ortaya çıktı. Bunların arasında Bombay tarzı da Mehndi en iyilerinden biridir. Bu stil gerçekten kimsenin telif hakkı değildir, ancak stilin kendisine Bombay stili Mehndi denir. Bu çok popüler ve talep görüyor.

Bombay Tarzı Mehndi Tasarımları

Resimlerle Bombay Mehandi Tasarımları:

Aşağıda, her türlü vesileyle ve her türlü elbise ile düğün partileri için uygun fotoğraflarla ünlü Bombay tarzı mehndi tasarımlarından bazıları bulunmaktadır..

1. Kalp Şekli Bombay Mehandi Tasarımları:

Kalp Şekli Bombay Mehandi Tasarımları

Bu basit Bombay mehandi tasarımı, çağdaş ve gelenekselin bir karışımıdır. Yarım avuçtaki tasarım, iki elinizi bitişik olarak birleştirirken bir kalp oluşturacak şekilde içe dönük bir hilal şeklinde yapılmıştır. Bileğin üstüne doğru uzanan tasarım da bu kadar karmaşık ve incedir ve çok fazla hassasiyetle doldurulmuştur..

2. Kızlar İçin Renkli Bombay Mehendi Tasarımları:

Kızlar İçin Renkli Bombay Mehendi Tasarımları

Yer yer çiçeklerin kullanıldığı bombay motifli bir desendir. Pırıltıların kullanımı onu daha da çekici kılıyor ve mükemmel bir parti tarzı Mehndi sanatı. Bu renkli mehandi tasarımı stiliyle kolayca sallayabilirsiniz. Farklı renklerde eller için en iyi bombay tarzı mehndi tasarımlarından biridir ve bunlar nişan törenleri için de uygundur..

3. Arap Tarzı Bombay Mehendi Tasarımı:

Arap Tarzı Bombay Mehendi Tasarımı

Bombay mehendi tasarımı hilal aya dayanmaktadır ve bu nedenle elin sadece yarısındadır. Bu, bayramdaki ayı tasvir ediyor ve dolayısıyla bunu simgeliyor. Bu mehndi tasarımını tüm etkinliklerinize ve işlevlerinize takabilirsiniz..

4. Gelin Bombay Mehndi Tasarımları:

Gelin Bombay Mehndi Tasarımları

Bu, “dulha-dulhan” mehndi tasarımının güzel bir figürüdür ve müstakbel gelinler için mükemmeldir. Aşk ve sevgi birlikteliğinin sembolü. Sanat, kızın mücevherlerinden kıyafetlerindeki özelliklere kadar çok fazla özellik ile yapılır ve çok fazla incelikle yapılır ve sadece sanatın yaratıcılığını ve tutkusunu yansıtır..

5. Bacaklar İçin Bombay Mehandi Tasarımı:

Bacaklar İçin Bombay Mehandi Tasarımı

Bu bombay stillerinde mehndi tasarımı tavus kuşu ve hapishane işi ilginçtir ve tam bacaklı birine çok iyi görünecektir. Tasarım çok fazla alan gerektirdiğinden, bu ince bacaklarda o kadar iyi gitmeyebilir. Bu kesinlikle sabır gerektirir.

6. Tavus Kuşu Tüyü Bombay Mehndi Tasarımı:

Tavus Kuşu Tüy Bombay Mehndi Tasarım

Bu Bombay tarzı mehndi tasarımı aşk kuşları içindir ve tavus kuşu tüyünün sevginin sembolü olması temasına dayanmaktadır – bu nedenle sevgililer gününde eşi etkilemek için bu çok talep görmektedir..

7. Kalın Karanlık Bombay Mehndi Tasarımı:

Kalın Koyu Bombay Mehndi Tasarımı

Bu bombay tarzı mehndi tasarımı, basitçe sanatçının güzel bir yaratıcılığıdır. Kendi içinde benzersiz ve çok fazla incelik içeren bir motif deseni. İki figür arasında boşluk olmasına rağmen yine de çok ağır görünüyor. Bu mehendi tasarımı, desen arasında çeşitli boşluklar olduğundan uzun eller için uygun olabilir..

8. Eller İçin Bombay Mehandi Tasarımı:

Eller İçin Bombay Mehandi Tasarımı

Bu güzel mehndi modeli, düğün töreninde gelin olmak içindir. Çiçekli örgü işi ve yarı dairesel desenler güzel bir şekilde tasvir edilmiştir ve bu da içi doldurulmuş karmaşık tasarımlarla çok çekici hale getirir..

9. Geleneksel Bombay Mehendi Tasarımı:

Bombay Mehdi Tasarımı

Bu mehendi deseni çok geleneksel ve ince ellere uyacak kadar çekici. Bilek bölgesindeki desenler ile parmak uçlarındaki desenler arasında yeterli boşluk olduğu için desenin güzelliğini arttırıyor..