Mehndi, bir kadının görünüşünü çok yönlü olarak yücelten bir sanat biçimidir. Herhangi biri benzersiz arzu ederse, o zaman uzmanların yardımına ihtiyaç vardır. Hindistan’da zengin ve ünlü müşterileriyle övünen birçok tanınmış kına tasarımcısı var. Mehendi korkmuş ve saf olarak kabul edilir ve bitişik alan ve bunun etkisi nedeniyle kuzey Hindistan, Rajasthan vb. her durum için muhteşem ve harika mehandi uygularlar ve kadınların ellerine daha fazla renk katarlar..

Hindistan'da Profesyonel Mehndi Sanatçıları

İster düğünler olsun, ister festivaller, örneğin Ganesh Chathurthi, Diwali diğerleri, burada Hintli kadınları bırakmaya benzer, bu etkinlikler için vurmak için mehendi sanatına dönüyor. Hindistan’da çok sayıda yetenekli mehndi sanatçısı var. Burada, bireysel mehandi tasarımları ile ünlü Hindistan’daki en iyi 15 mehndi sanatçısının listesini aşağıda verdik..

Hindistan’daki En İyi Mehandi Tasarımcıları:

1. Noor Jahan Mehndi Tasarımcısı:

Hindistan'daki En İyi Mehndi Sanatçıları-Noorjehan hyderabad

Noor jahan, bir tasarımcı olarak giderek son derece benzersiz bir hale geldi ve ayrıca sapmasını bir mesleğe dönüştürmeye kararlı. Şimdi, o uzman bir mehendi sanatçısı ve aynı zamanda yetkin mehandi tasarımı alanında 15 yıldır. Marwari mehandi tasarımları, Arapça, Dubai, Hint ve ayrıca siyah mehendi tasarımına odaklanıyor..

2. Pawan Mehandi Sanatları:

Hindistan'daki En İyi Mehndi Sanatçıları-Pawan, mumbai

15 yıllık bilgi birikimi Pawan Arts’ı Mumbai kasabasında mehandi sanatının önde gelenlerinden biri yapıyor, ayrıca bu sadece beceri değil, ancak bu kınada en iyisi. Pawan, Hint, Babür ve Arap tasarımlarında uzmanlaşmıştır. Ekip üyeleri de kendi alanlarında deneyimli; pawan mehandi grubunun kendi kıyafet kuralları vardır.

3. Bindu Shah Mehendi Tasarımları:

Bindu Shah Mehendi Tasarımları

Bindu Shah adına verilen ödülle birlikte uzun bir başarı kataloğu ile mehendi sanatı alanında denenmiş ve deneyimli bir sanatçıdır. Bu yıllarda rehberliğinde birçok mehandi sanatçısı ve öğrenci yetiştirmiştir. Bu karmaşık sanatta çok yetenekli olmasına rağmen, yeni teknik mehndi tasarımı öğrenerek becerilerini sürekli geliştiriyor..

4. Jayshree Maru – Mehndi Tasarımcısı:

Jayshree Maru - Mehndi Tasarımcısı

Jayshree Maru, Mumbai’deki en ünlü ve yaratıcı mehendi Tasarımcılarından biridir. Mumbai bölgesinde onu duymayan kimse olmayacak. Tasarımları kusursuz ve mehandi tasarımı için ücretleri uygun olacak, müşterilerin ihtiyacına göre başka yerlere seyahat etmek için bile esnek olacak..

5. Ekta ve Usha Shah – Mehandi Sanatçıları:

Hindistan-Ekta ve Usha Shah'daki En İyi Mehndi Sanatçıları

Bu ikisi mehendi hizmetlerini Kajol ve Aishwarya Rai’ye benzeyen film yıldızlarına bile sağladı ve ayrıca Nita Ambani için çalıştı. Anne ve kızı çiftinin ötesinde, Usha Shah geleneksel mehndi tasarımlarında ustadır, oysa Ekta çağdaş kına deseni sanatında ustalaşmıştır..

6. Anıl Mehdi Sanatı:

Anıl Mehdi Sanatı

Haydarabad’ın önde gelen gelin mehndi tasarım sanatçılarından biri olan Anil ve grubu Rajasthan’dan eğitim aldı. Süs Dövmeleri, Gelin ile ünlüdür. & Arapça Mehndi Tasarımları. Seçkin bir portföyle donanmış olarak, Bikanervala’da küçük mağazalarında sipariş aldıkları geleneksel mehandi tasarımlarıyla tanınan mehendi sanatçılarını aradılar..

7. Veena Nagda Mehndi Tasarımları:

Veena Nagda Mehndi Tasarımları

Veena, arkasında uzun bir başarı listesi bulunan dünyanın önde gelen mehendi sanatçısıdır. Birçok ünlüye filmlerinde ve düğünlerinde mehendi hizmeti verdi. Karishma Kapoor Twinkle Khanna ve Liz Hurley, şu anda onun unutulmaz müşterilerinden bazıları. Ayrıca iş dünyasının taç isimleri için çalışıyor.

8. Rashmi Jain:

Rashmi Jain

Rashmi Jain, Kolkata’da bir mehndi sanatçısıdır; ünlü mehandi tasarımlarından oluşan büyük bir koleksiyon getiriyor. Mehendi tasarımlarına 12 yaşında katılmaya başladı. Karmaşık tasarımları çok hızlı ve güzel bir şekilde yapabiliyor. Kına uygulaması artık sadece bir ritüel değil. Müşterilere karşı davranışları takdire şayan.

9. Bir Shriniwasan:

Bir Shrinivasan

Yeteneği asla fark edilmedi ve ünlüler Delhi topraklarına her dokunduğunda, onu hızlı bir şekilde ziyaret etmeyi garantiliyorlar. Yüksek profilli müşterileri genellikle programının çoğunu oluşturuyor, ancak normal insanlara da açık ve çoğu Mehendi’sini kalitesi ve fiyatı nedeniyle tercih ediyor..

10. Geeta Patel:

ayak mehdi

Kendini sanatçı ilan eden, güvenilir isimlerden biri ve yirmi yıldan beri bu mesleğin içinde ve şimdi gelini de bu girişimine katıldı, ikili övgü yağmuruna tutularak yerlere gidiyor. Karmaşık tasarımları nedeniyle çoğu aile, mehandi tasarımlarını ondan yaptırmak için gruplar halinde akın eder..

11. Rahul Sonavane:

Hindistan'daki En İyi Mehndi Sanatçıları-Rahul Sonavane

Rahul son derece yenilikçi; Yaklaşım yöntemi, Mumbai Mehendi’nin tasarladığı gibi olup bitenlerden tamamen farklıdır. 15 yıllık mesleki tecrübesi ile yüksekte duruyor ve özellikle düğünler için farklı mehndi tasarımları koleksiyonuna sahip oldukları çeşitli durumlar için mehandi koyma konusunda uzmandır..

12. Prakash Mehndi Sanatında Prakash:

Hindistan-Prakash'taki En İyi Mehndi Sanatçıları

Prakash, geleneksel tarzlarıyla tanınır ve uzun yıllardan beri Mehandi tasarımı alanında ustalıkla yer almıştır. Mehandi sanatının Rajasthani ve Hyderabadi deseniyle ünlüdür. En gerçek sanatçılardan biri olarak etiketlendi ve müşterilerinin çoğu tarafından biliniyor, ayrıca ücretlerinin makul olduğunu da ekliyor..

13. Pushpa Mehandi Sanatları:

Hindistan-Pushpa'daki En İyi Mehndi Sanatçıları

Pushapa mehendi desenleri, hem modern hem de ortodoks kına sanatının ölümcül bir kombinasyonu olduğu için tamamen yeni bir seviyedir. Zamanla, hizmetleri, partilerden nişan ve gelin Mehendi’ye kadar uzanan etkinlikler için birçok müşterinin aile albümlerine ulaştı. Müşterilere en iyi değeri sunarlar.

14. Raju Mehendi Sanatçısı:

Hindistan'daki En İyi Mehndi Sanatçıları-Raju

1992’den bu yana onlarca yıllık deneyime sahip, ayrıca sertifikalı bir mehendi sanatçısı ve çok yönlü uzman, gelinlere yardımcı olarak ün kazandı, örneğin Jaipuri geleneği Mehndi, Bombay çağdaş tarzı Mehendi, Shehnai Mehndi, Peacock Mehndi Designs, Rajasthani Mehndi, Paisley’ler ve ekstra Mehndi tasarımları.

15. Manoj Mehandi Sanatı:

Hindistan'daki En İyi Mehndi Sanatçıları-Manoj

Manoj, Ünlü Metropolis Alışveriş Merkezi’nde yer almaktadır; mehendi tasarımcısı olarak mesleğine karşı çok tutkulu ve yaratıcı ve heybetli bir derleme ile hazır. Tasarım yeteneğini bir sanatçı olarak uygularlar ve buna göre gelin mehandi tasarımlarını uygularlar ve portföyü facebook sayfasında mevcuttur..

Mehandi, Hindistan ve Orta Doğu’daki geleneksel kına boyama sanatıdır. Hint mehendisinde, bir kişi geleneksel olarak bir kadının ellerine ve ayaklarına tasarımlar uygular. Mehandi sanatını garanti eden en hayırlı fırsat, hem gelin hem de damadın kına uyguladığı Hint düğünü, ayrıca gelin partisinin birkaç üyesidir. Yukarıda belirtilen tüm mehendi sanatçıları, Hindistan’daki profesyonel mehndi tasarımcıları, herhangi bir fırsat için onlarla iletişime geçebilir ve daha unutulmaz hale getirebilir..

Hindistan'da Mehndi Sanatçıları