Hint mehndi tasarımları giyen bu günlerde dünya çapında oldukça popüler hale geldi. Mehndi birkaç Asya kültürünün bir parçası olmasına rağmen, artık sonuçları veya zararlı etkileri olmayan çeşitli bir sanat biçimi olarak kabul görmüştür. Kişi mehndi tasarımlarını tercih ettiği herhangi bir vücut parçasına uygulayabilir ve çekici bir leke elde edeceğinden emin olabilir. Batı kültüründen insanlar bir sanat formu olarak mehndi’ye ilgi duymaya başladılar ve kendi başlarına konileri öğrenmeye ve hazırlamaya başladılar. Bu aynı zamanda mehndi’nin çeşitli kültürleri ve etnik kökenleri birleştirmeye nasıl yardımcı olduğunu da gösterir..

Hint Tarzı Mehndi Tasarımları

Mehndi’nin bir başka harika yönü de tasarımları uygulamak için profesyonel olmanıza gerek olmamasıdır. Yeni başlayanlar için herhangi bir kişi tarafından kolayca denenebilecek ve test edilebilecek birkaç mehndi tasarımı vardır. Tüm bu benzersiz nitelikler kesinlikle ilginizi çekmiş ve ilginizi çekmiş olabilir, bu yüzden hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için en iyi Hint mehandi tasarımlarından bazılarına göz atalım..

Resimlerle Hint Mehndi Tasarımları:

Aşağıda, kesinlikle denemeniz gereken resimlerle en iyi 50 Hint Mehendi tasarımı türü bulunmaktadır. Ayrıca bu tasarımlardan bazılarını yeni başlayanlar için deneyebilir ve aile toplantılarınız için giyebilirsiniz..

1. Eller için Tam Boy Hint Mehndi Tasarımları:

eller için hint mehndi tasarımları

Bu, tam uzunlukta yapılmış bir Hint mehndi tasarımında kullanılan çok popüler ayrık bir kalıptır. Aile ortamlarında rahatlıkla giyilebilecek bu tasarımları deneyebilirsiniz. Katılacağınız bir partiniz varsa, bunları ağır takım elbiseleriniz ve diğer şalvar kameezlerinizle de giyebilirsiniz. Bunlar ayrıca diğer durumlar ve toplantılar için popülerdir. Bu tür tasarımlar, çiçek işleri veya bilekte diğer örgü veya bileklik desenleri gibi çeşitli başka desenlere de sahip olabilir..

 • İçin uygun: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, kollarınıza ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • ile eşleştir: Hint-batı kıyafetleriyle eşleştirin

2. Göz Alıcı Hint Mehndi Desenleri:

eller için hint mehandi tasarımları

Bu tür göz alıcı Hint mehndi tasarım modellerini file ve mango motifli çalışmalarla deneyebilir ve çeşitli fonksiyonlarınız için giyebilirsiniz. Bunları daha şık hale getirmek için seçtiğiniz tırnak boyaları ile giyilebilir. Bunlar da oldukça moda ve eğer isterseniz bunları daha fazla rampa yapmak için vücut yapıştırıcıları ile kullanılabilecek bilezikler ve diğer pırıltılar ile daha ağır hale getirebilirsiniz..

 • İçin uygun: Festivaller ve aile düğünleri için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avucunuza ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Hint-batı veya geleneksel kıyafetle eşleştirin.

3. Örgü Deseni Hint Mehdi:

eller için hint mehendi tasarımları

Bu, Hint mehndi tasarımında yapılan kalın ve ağır bir ağ desenidir. Bu tasarımda önemli motifler yoktur, ancak daha fazla desen vardır. Bu stilleri, bu hizmetleri veren tanınmış salonlardan kolayca yaptırabilirsiniz. Bunlar her durum için giyilebilir ve ayrıca bunları ağır takım elbise ve lehengalarınızla da giyebilirsiniz..

 • İçin uygun: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, elinizin arkasına ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Bu tasarımı geleneksel kıyafetlerle eşleştirin.

4. Arka El Hint Mehndi Tasarımı:

basit hint mehendi tasarımları

Bu, mücevher formatına sahip çok dekoratif bir Hint mehndi tasarımıdır ve bu da sakar değildir. Bu modern tip kalıpları her türlü parti için kolayca deneyebilirsiniz. Ağır kalıpları sevmiyorsanız, denemeniz gerekenler bunlar. Bunların sporu kolaydır ve bunların yapılması da fazla zaman almaz. Bunları bir partiden önce salon seansları rezervasyonu yaparak profesyonel kişilerden alabilirsiniz. Bunlar hemen hemen her türlü salwar kameez ile giyilebilir ve ayrıca bunları diğer modern giysilerle de giyebilirsiniz..

 • İçin uygun: Partiler ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, kollarınıza ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Hint-batı kıyafetleriyle eşleştirin.

5. Siyah Hint Kına Tasarımı:

hint kınası tasarımları

Bu, mango motifleri, Arap tarzı Hint mehndi tasarımı ile kalın siyah bir kına çalışmasıdır. Bunları kız gece partiniz için deneyebilirsiniz ve bunlar evde de uygulanabilir. Macun konileri satın alabilirseniz, bunları bir kız gecesi partisi için deneyebilirsiniz. Bunları ayrıca, çok ağır olmadıkları ve aynı zamanda oldukça modern göründüğü için, geleneksel bir işlev gibi bir partiden, hatta bir toplanma veya kedi partisi partisinden önce, salondan daha az maliyetle yapabilirsiniz. Bunlar, Anarkali takımları ve diğer ağır zari işi sareleri ile giyilebilir..

 • İçin uygun: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun tasarım.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, elinizin arkasına, kol ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Hint-batı veya geleneksel kıyafetle eşleştirin.

6. Geometrik Hint Mehndi Deseni:

Hint Mehndi Deseni

Bu, Hint mehndi tasarımınızda deneyebileceğiniz geleneksel bir geometrik desendir. Bunlar koyu renkli macunlarla yapılabilir ve bunları kız gecesi partisi için de deneyebilirsiniz. Bunlar sakar değil ve bunları hemen hemen her tür şalvarla giyebilirsiniz. Bunları şifon sarilerle de giyebilirsiniz. Bunlarla kalın bilezikler takabilir ve daha çekici görünmesi için deseni dirseklere kadar yapabilirsiniz..

 • İçin uygun: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu en iyi avucunuza uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Ağır geleneksel kıyafetlerle eşleştirin.

7. Kızlar için Mehndi Sanatı:

Kızlar için Mehndi Sanatı

Bu, kız gece partiniz veya kolej için ara sıra giymek için deneyebileceğiniz modern bir Hint mehndi tasarım resmidir. Katılmak için bir işleviniz veya katılmanız gereken bir parti varsa, bunları modern şifon şalvarınız veya diğer churidar’larınızla giyebilirsiniz. Bunlara da bu günlerde trend olan simler yapılıyor ve siz de salon sahiplerinden temin edebileceğiniz vücut yapıştırıcısı ile üzerlerinde bulunabilen bu tür pırıltıları kullanarak bu süslemeleri daha yaratıcı ve göz alıcı hale getirebilirsiniz..

 • İçin uygun: Partiler için uygun tasarım.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avucunuzun arkasına veya kolunuzda dövme olarak uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Hint-batı veya batı kıyafetleriyle eşleştirin.

8. Tavus Kuşu Hint Mehndi:

Tavus Kuşu Hint Mehndi

Bu, tavus kuşu tabanlı Hint mehndi tasarımının şık bir formatıdır. Çeşitli diğer desenlerin benzer biçimlerini deneyebilir ve bunları ağır ağ örgüleri veya diğer yaprak desenleriyle yapabilirsiniz. Bu tür kalıpları spor yapmayı seviyorsanız, bunlar üst kollara veya dirseklerinize kadar uzatılabilir..

 • İçin uygun: Nişan ve düğün töreni için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avucunuza ve elinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Ağır geleneksel kıyafetlerle eşleştirin.

9. Çiçek Formatlı Hint Mehendi Tasarımları:

Hint Mehdi Tasarımlarını Biçimlendir

Bu bir çiçek formatı Hint mehndi tasarımıdır. Piyasalarda satılan külahlı bu çiçek baskı çeşitlerini deneyebilirsiniz. Bunlarla ayrıca ağır mücevherler veya bilezikler takabilirsiniz. Bunlar da oldukça geometrik ve sakar değil. Dirseklere veya omuzlara kadar tam uzunlukta bir şey istiyorsanız, bunları deneyebilirsiniz. Bunlar da fena değil. Bunlar oldukça sanatsal ve bunları modern kıyafetlerinizle de giyebilirsiniz..

 • İçin uygun: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, elinizin arkasına ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Gündelik geleneksel kıyafetler ve hafif mücevherlerle eşleştirin.

10. Ağır Koyu Renkli Hint Mehandi Tasarımı:

Koyu Renkli Hint Mehandi Tasarım

Bu çok ağır koyu renkli bir mehndi tasarımıdır. Tasarım, birden fazla stil ve mehndi deseninde tam bir el işi ile mükemmel bir gelin Hint mehndi tasarımıdır. Her türlü durum için bu biçimleri kolayca deneyebilirsiniz. Bunlar ayrıca ağır takım elbiseleriniz veya şalvar kameezlerinizle de giyilebilir..

 • İçin uygun: Nişan ve düğün töreni için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avucunuza ve elinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Ağır geleneksel kıyafetlerle eşleştirin.

11. Kızlar için Sanatsal Hint Mehndi Tasarımı:

Kızlar için Hint Mehndi Tasarımı

Bu çok şık bir Hint mehndi tasarımıdır. Bu mehndi tasarımlarını kız gece partiniz ve diğer geleneksel aile etkinlikleriniz için deneyebilirsiniz. Bunlar da sakar değil ve bu nedenle bunları modern kıyafetlerinizle kombinleyebilirsiniz. Bunları daha göz alıcı hale getirmek için kalın bileziklerle de takabilirsiniz..

 • İçin uygun: Aile işlevleri için en uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avucunuza ve elinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Bu tasarımı geleneksel veya hint-batı kıyafetleriyle eşleştirin.

12. Geleneksel Tavus Kuşu Hint Mehndi:

Geleneksel Hint Mehndi tasarımı

Bu başka bir tavus kuşu ve geleneksel formatlı motif çalışmasıdır. Bu tür desenler çoğunlukla, üst kollara veya ihtiyaca göre dirseklere kadar uzatılabilen Hint mehndi tasarımında görülebilir. Bunları ayrıca ağır sarees ile giyebilir ve bunlara veya diğer mango desenlerine diğer ilişkili çiçek baskılarını ekleyebilirsiniz..

 • İçin uygun: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Hint-batı kıyafetleriyle eşleştirin.

13. Eller İçin Kolay Hint Kına Tasarımları:

Eller için Hint Kına Tasarımları

Eliniz için bu tür geleneksel Hint mehndi tasarımlarını deneyebilirsiniz. Bunları herhangi bir aile töreni için deneyebilirsiniz. Bunlar, bu tür hizmetleri veren profesyonel salonlardan yapılır. Katılmak için bir partiniz varsa ve bu tür ağır tasarımları, ağır zaree sare’leriniz ve diğer ağır şalvar kıyafetlerinizle birleştirmek için elinizde spor yapmak istiyorsanız, salon seansları için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bunları daha renkli hale getirmek için yapay elmaslar ve diğer vücut yapıştırıcıları da kullanabilirsiniz..

 • İçin uygun: Nişan töreni ve aile düğünleri için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize veya elinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Bir lehenga-choli ile eşleştirin.

14. Geleneksel Mango Motif Deseni:

Mango Motif Deseni

Bu, Gelin Hint mehndi tasarımından ilham alan geleneksel bir mango motifi desenidir. Bunları üst kollara kadar uzatabilirsiniz. Mehndi, her iki elde de tek bir desen izlenerek yapılmıştır. Bunları bacaklarınız için de deneyebilirsiniz. Bazı geleneksel durumlarda, kadınlar bu desenleri bacaklarına takarlar..

 • İçin uygun: Nişan ve düğün törenine uygun tasarım.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Geleneksel kıyafetlerle eşleştirin.

15. Koyu Renkli Hint Mehandi Tasarımı:

Koyu Renkli Hint Mehandi Tasarım

Bu koyu renkli bir Hint mehndi tasarımıdır. Bunun gibi çeşitli sanatsal desenleri deneyebilirsiniz. Bunlar da sakar değil ve bu nedenle bunları modern şalvar kıyafetlerinizle giyebilirsiniz. Bunlar ayrıca ağır bilezikler ve diğer desenlerle daha çekici hale getirilebilir. Bu tür biçimleri genişletebilir ve bunları bacaklara da takabilirsiniz. Bunlarla da pırıltılar kullanabilir ve bunları daha göz alıcı hale getirebilirsiniz. Bu tür desenler çok şıktır ve ara sıra üniversite öğrencileri tarafından bile giyilebilir..

 • İçin uygun: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, elinizin arkasına ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Hint-batı kıyafetleriyle eşleştirin.

16. Dekoratif Hint Mehndi Tasarımı:

Dekoratif Hint Mehndi Tasarımı

Bu, elleriniz için deneyebileceğiniz çok dekoratif bir Hint mehndi tasarımıdır. Genellikle marketlerde bulunan külahları alırsanız bu tarz kolay kalıpları evde de yapabilirsiniz. Bunlar nokta desenleridir ve bunlar yeni başlayanlar tarafından da denenebilir. Bunları arkadaşlarınızla bir kız gecesi partisi için deneyebilirsiniz. Bu rampa tasarımlarını daha şık hale getirmek için merkezi bir yapay elmas çıkartması takabilirsiniz. Bunları ara sıra üniversitenizde giyseniz bile kolayca giyebileceğiniz başka dekoratif kolay desenler yapabilirsiniz..

 • İçin uygun: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu elinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Hint-batı kıyafetleriyle eşleştirin.

17. Rajasthani Mehendi Modeli:

Rajasthani Mehendi Deseni

Bu, aile törenleriniz için deneyebileceğiniz kalın bir Rajasthani deseni güzel Hint mehndi tasarımıdır. Bu mehndi tasarımı da oldukça sanatsal ve çiçek ve diğer motiflerle çok ağır desenlere sahip. Bu tasarımdaki kenarlar karmaşık bir şekilde doldurulurken, merkezde sadece çiçekler var.

 • İçin uygun: Aile düğünleri veya nişan töreni için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve ellerinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Geleneksel Hint kıyafetleriyle eşleştirin.

18. Geleneksel Hint Arapça Mehndi Tasarımı:

Geleneksel Hint Arapça Mehndi Tasarımı

Bu çok ağır bir geleneksel Arap ve Hint gelin mehndi tasarımıdır. Bu tür desenleri tanınmış salonlardan kolayca deneyebilirsiniz. Katılmak için bir partiniz varsa, bunları denemelisiniz. Bunlar genellikle oldukça sanatsaldır ve genellikle koyu renkli macunla yapılır. Bunlarla ağır churidar, ghagra choli veya Anarkali takımları giyebilirsiniz. Bunlar dirseklere kadar veya üst kollara kadar da yapılabilir..

 • İçin uygun: Aile düğünleri, nişan ve düğün törenleri için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve ellerinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Ağır geleneksel kıyafetlerle eşleştirin.

19. Yeni Başlayanlar İçin Hint Kına Tasarımları:

Yeni Başlayanlar İçin Hint Kına Tasarımları

Bu, pazarlardan satın alabileceğiniz külahlarla kolayca uygulayabileceğiniz, temel motifi bir çiçek olan mükemmel bir yeni başlayanlar için çok basit mehndi tasarımları. Bunlardaki mükemmellik düzenli uygulama ile yapılabilir ve elde edilebilir ve bunları bir kız gecesi partisi için de yapabilirsiniz..

 • İçin uygun: Festivaller ve partiler için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, kollarınıza ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Hint-batı kıyafetleriyle eşleştirin.

20. Ayak Hint Mehndi Tasarımı:

Ayak Hint Mehndi Tasarım

Bu, herhangi bir aile veya ev vesilesiyle deneyebileceğiniz ayaklarınız için basit bir mehndi tasarımıdır. Bu stiller neredeyse tüm geleneksel evlerde çok popülerdir. Mango işlerinin bu biçimlerini ellerinde ve ayaklarında giyen kadınları hemen hemen tüm ev tiplerinde bir işlev olduğunda bulabilirsiniz..

 • İçin uygun: Nişan ve düğünler için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu ayaklarınıza ve elinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Ağır geleneksel kıyafetlerle eşleştirin.

21. Arka Taraf İçin Çiçekli Kına Deseni:

Arka Yüz için Çiçekli Kına Deseni

Bu bir çiçek kına modelidir. Bu tür kına tasarımlarını kolayca giymeyi deneyebilirsiniz. Bu basit mehndi tasarım formatlarını, marketlerde kolayca bulunabilen konilerle evde de uygulamayı deneyebilirsiniz. Bunları elleriniz için giyebilir ve bu desenleri oluşturmak için başka şablonlar kullanmayı deneyebilirsiniz. Bunu kendi başınıza yapacak vaktiniz yoksa, bunları nasıl yapacağını bilen aile üyelerinden yardım alabilirsiniz..

 • İçin uygun: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avucunuza ve elinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Hint-batı kıyafetleriyle eşleştirin.

22. Hint Partileri ve İşlevleri için Mehndi:

Hint Partileri ve İşlevleri için Mehndi

Bu başka bir çok ağır örgü motif tasarımıdır. Partileriniz ve fonksiyonlarınız için bu tür motif çalışmalarını deneyebilirsiniz. Bunlar çok gelenekseldir ve bunlar ağır ghagra cholis ve diğer ağır makyajlarla giyilebilir. Bunları her türlü durum için giyebilirsiniz. Bunlar ağır zaree sarees ile giyilebilir. Bunları ayrıca dirseklere kadar ağır bilezikler ve diğer pırıltılar veya süslemelerle de kullanabilirsiniz. Herhangi bir aile toplantısı için daha ağır bir görünüm istiyorsanız, bunlar uzatılabilir..

 • İçin uygun: Nişan ve düğün törenleri için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize veya elinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Ağır geleneksel şalvar kameez ile eşleştirin.

23. Kırmızımsı Hint Mehndi Tasarımı:

Kırmızımsı Hint Mehndi Tasarımı

Bu kırmızımsı bir renk tonu kına rengidir. Daha ağır bir görünüm istediğinizde bu renk formlarını deneyebilirsiniz ve bunlar genellikle geleneksel durumlar için çok popülerdir. Bunları ayrıca basit bir mehndi tasarım görüntüsü olduğundan, basit kontroller ve çiçek çalışması nedeniyle başvurması ve denemesi kolay olduğu için deneyebilirsiniz..

 • İçin uygun: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, kollarınıza ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Hint-batı kıyafetleriyle eşleştirin.

24. Mango ve Tavus Kuşu Motif Deseni:

Mango ve Tavus Kuşu Motifli Desen

Mango ve tavus kuşu motifli bir modeldir. Gelinler için bu tür son basit mehndi tasarımlarını elinizde deneyebilir ve bunları dirseklere kadar uzatabilirsiniz. Desen çok ağır olduğu için bunlar oldukça zaman alıcıdır. Bunları geleneksel işlevler için takabilirsiniz. Bunları ghagra cholis ve diğer Anarkali takımları ile kombinleyebilirsiniz..

 • İçin uygun: Aile işlevleri ve nişan töreni için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve elin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Bu tasarımı ağır geleneksel kıyafetlerle eşleştirin.

25. Hanehalkı için Mehndi Kalıpları:

Hanehalkı için Mehndi Desenleri

Bu, deneyebileceğiniz modern bir basit mehndi tasarım deseni türüdür. Ağın kenarlarındaki dairesel çiçekler bu tasarımın görünümünü tamamlıyor. Bunları koyu renkli macunlarla yapabileceğiniz gibi daha göz alıcı hale getirmek için simlerle de yapabilirsiniz. Bunlar ev toplantılarınız için denenebilir.

 • İçin uygun: Aile işlevleri, festivaller ve partiler için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, elinizin arkasına ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Hint-batı kıyafetleriyle eşleştirin.

26. Geleneksel Çiçek Mehndi Tasarımları:

Geleneksel Çiçek Mehndi Tasarımları

Geleneksel günleriniz için bu tür ayrık çiçek mehndi tasarımlarını deneyebilirsiniz. Bunları yapay elmaslarla deneyebilir veya pırıltıları kullanarak dirseklere kadar uzatabilirsiniz. Parıltılar bunları daha çekici hale getirir. Bunlar, bu tür hizmetleri veren salonlardan yapılabilir. Bunlar hemen hemen her tür parti için denenebilir.

 • İçin uygun: Nişan ve düğün törenleri için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu sadece avuç içlerinize uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Kültürünüzün geleneksel bir kıyafeti ile eşleştirin.

27. Tam Eller için Hint Mehndi Tasarımı:

Tam Eller için Hint Mehndi Tasarımı

Bu tür tam el mehndi tasarımları, birkaç evde oldukça popülerdir. Tasarım, çeşitli mehndi tasarım stillerinin bir karışımıdır, ancak Arap mehndi tasarımlarından büyük ölçüde etkilenmiştir. Partileriniz ve diğer aile etkinlikleriniz için bu türlerin çeşitli biçimlerini deneyebilirsiniz..

 • İçin uygun: Aile işlevleri ve aile düğünleri için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu elinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Bu tasarımı bir sari veya şalvar kameez ile eşleştirin.

28. Farklı Hint Mehndi Tasarımları:

Farklı Hint Mehndi Tasarımları

Farklı ellerde farklı tasarım türleri denenebilir. Çiçek desenlerini deneyebilir, tavus kuşu veya benzeri bir yaprak deseni de deneyebilirsiniz. Bunlar genellikle çok sanatsaldır. Bunları bir partiden önce sizin üzerinizde yapabilen profesyonel sanatçılardan almayı da deneyebilirsiniz..

 • İçin uygun: Nişan ve düğün törenleri için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu sadece avuç içlerinize uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Lehenga veya sari ile eşleştirin.

29. Kırmızı Hint Kına Tasarımı:

Kırmızı Hint Kına Tasarımı

Bu, partileriniz veya diğer etkinlikleriniz için deneyebileceğiniz kırmızı bir kına tasarımıdır. Bunlar aynı zamanda sakar değildir ve bu nedenle zari takım elbiseleriniz ve diğer şifon sarilerinizle birlikte giyilebilir. Bunları modern kıyafetlerinizle de giyebilirsiniz. Bu modeller diğer kolej veya kız gecesi partileri için denenebilir..

 • İçin uygun: Aile işlevleri ve aile düğünleri için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve ellerinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Bu tasarımı geleneksel kıyafetlerle eşleştirin.

30. Tam El İçin Yuvarlak Mehndi Tasarımı:

Tam El İçin Yuvarlak Mehndi Tasarımı

Bu, aile etkinlikleriniz için deneyebileceğiniz çok geleneksel bir mehndi tasarımıdır. Bunlar ayrıca her türlü şalvar elbisesi ve diğer lehenga cholis ile giyilebilir. Bu tür motif çalışmalarını dirseklere kadar ya da üst kola kadar yapabilirsiniz. Profesyonel tasarımcılardan salon seansı rezervasyonu yaptırabilir ve bu desenleri partiniz için yapabilirsiniz. Bunlar da bileklik tasarımı desenindedir. Çiçek baskıları, çoğunlukla aile veya ev günlerinde ve diğer işlev türlerinde giyilen yaygın bir baskıdır..

 • İçin uygun: Aile işlevleri ve aile düğünleri için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, ayaklarınıza ve elinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Hint-batı veya geleneksel kıyafetlerle eşleştirin.

31. Glitter ile Hint Mehndi Tasarımı:

Glitter ile Hint Mehndi Tasarımı

Bu çırpıda, Hint Mehndi Tasarımı Glitter kullanılarak yapılır. Kenarları bağlamak için parıltı kullanılır. Hint mehndisinin eşsiz bir sanatıdır. Bu tasarıma cazibe katmak için yaratıcılık eklendi. Parıltı uzun süre dayanmaz; sadece onunla bir akşam geçirebilirsin. Çoğunlukla bir parti ve işlevler için yapılır. Bu Hint mehndi tasarımı çok çekici ve şık.

 • İçin uygun: Nişan töreni veya aile düğünü için uygun
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize veya avucunuzun arkasına uygulayabilirsiniz.
 • Şununla eşleştirin: Bunu güzel bir lehenga ile eşleştirin

32. Arka Taraf için Dairesel Hint Mehndi Tasarımı:

Arka Taraf için Hint Mehndi Tasarımı

Daireler ve yapraklar desenli backhand için Hint mehndi tasarımı elinde çok iyi görünüyor. Bir eş gelin bu tasarıma sahip olabilir. Mehndi arasında çok boşluk kaldı. Parmak üstü küçük tasarımlarla doldurulur. Ojenin rengi bile bu tasarıma çok yakışıyor. Bu tasarımı yüzük parmağındaki bir pırlanta yüzükle bile eşleştirebilirsin..

 • İçin uygun: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve avuç içlerinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Bu tasarımı Hint batı kıyafetleriyle eşleştirin.

33. Eller İçin Basit Hint Mehndi Tasarımları:

Eller İçin Basit Hint Mehndi Tasarımları

Hint mehndi tasarımının görüntüsü çok basit ama şık. Sadece görüntüyü görerek kalbim ona sahip ol diyor. Tasarım, kalbimizi koparmak için yeterince güzel. Mango motifleri güzel bir şekilde dekore edilmiştir ve kalın noktalar bir tasarımın öne çıkan özelliğidir. Parmak üstünde yapılan desen en sonuncusudur. Mehndi tasarımının tamamı harika ve geleneksel bir kıyafetle harika görünecek. Sanatsal bir zihin fikri sadece akıllara durgunluk veriyor.

 • İçin uygun: Aile işlevleri ve aile düğünleri için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize veya ellerinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Geleneksel Hint kıyafetleriyle eşleştirin.

34. Kalp Şekilli Hint Mehndi Tasarımı:

Kalp Şeklinde Hint Mehndi Tasarımı

Bu, özel günü için bir Hint Gelin Mehndi tasarımı. Her iki elde de yarım kalp çizilir. Tam bir mehndi görünümüne sahip olmak için iki elinizi bir araya getirmeniz gerekir. Bu, bir düğün için tema tabanlı bir mehndi tasarımıdır. Neredeyse tüm gelinler, her elin kalbini kendisi gibi hayal edeceği gibi, bir düğünde bu tasarımın olmasını çok isterdi. Uzun zaman önce çok geleneksel ve yaygın.

 • İçin uygun: Düğün ve nişan törenleri için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu sadece avuç içlerinize uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Ağır geleneksel kıyafetlerle eşleştirin.

35. Kolej Kızları için Hint Mehndi Tasarımı:

Kızlar için Hint Mehndi Tasarımı

Bu Hint mehndi tasarımı, kolej işlevlerine uygun ve ağır olmadığı için üniversiteye giden kızlar tarafından sevilirdi. Sade ve klasik tasarımı tercih ederler. Bu tasarımda kalın mehndi kullanılmıştır. Söküldüğünde ve rengi geldiğinde gerçekten çok güzel görünecek. Parmaklardaki desenler de çok hoş. Bilek bölgesine yapılan desen insanların dikkatini çeker..

 • İçin uygun: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, elinizin arkasına ve ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Hint-batı kıyafetleriyle eşleştirin.

36. Zarif Hint Mehndi Tasarımı:

Hint Mehndi Tasarımı

Bu cidden harika bir Hint mehndi tasarımı. Herhangi bir aile işlevinde olabilir. Kalın noktalarla çevrelenmiş çiçek deseni gerçekten harika. Çok yaratıcı. Çizgi deseni de çok iyi. Bir kız gecesi partisi için de uygulanabilen backhand tasarımıdır. Ben sadece bu tasarımı seviyorum. Gerçekten bu tasarımı yapan bir sanatçının yaratıcılığı nedir?!

 • İçin uygun: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: En iyi etki için bunu elinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Hint-batı veya geleneksel kıyafetlerle eşleştirin.

37. Ayaklar için Arapça Mehndi Tasarımı:

Ayaklar için Arapça Mehndi Tasarımı

Bir de her festivalde mehndi olabilir. Bunlardan biri de bayramdır. Ayaklar için bu mehndi tasarımı, bayanlar için bayram giymeleri için özel olarak tasarlanmıştır. Hanımlar kendilerini lehengaları, mücevherleri ve mehndileriyle süslüyor. Bu tasarım, lehenga ve yaya halhal ile gerçekten iyi görünecek. Klas bir tasarımdır. Tek ayak üzerinde daire çizme şekli en son tasarımdır.

 • İçin uygun: Aile işlevleri ve aile düğünleri için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu sadece ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Hint-batı veya geleneksel kıyafetlerle eşleştirin.

38. Ayak için Hint Mehndi Tasarımı:

Ayak için Hint Mehndi Tasarımı

Bu Hint Mehndi tasarımı, özel gününde bir gelin tarafından ayağına uygulanabilir. Bu küçük tasarım, bir sanatçı tarafından bir düğün günü için özel olarak yaratılmıştır. Dizlerin biraz altında ve ağır tasarım. Bayanlar düğün gününde diğer bayanlardan farklı görünsün diye ağır tasarımlar yaparlar. Bu tasarımla ağır halhallar giyildiğinde çok güzel görünecek..

 • İçin uygun: Sadece düğün töreni için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu sadece ayaklarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Ağır geleneksel lehenga veya salwar kameez ile eşleştirin.

39. Dulha-Dulhan Hint Mehndi Tasarımı:

Dulha-Dulhan Hint Mehndi Tasarımı

Hintli gelinler düğün gününde Dulha – Dulhan temalı mehndi tasarımına bayılıyor. Çok ünlü bir gelin Hint mehndi tasarımıdır. Hanımlar da bu mehndi tasarımına sahip olabilir, onu aklında kocanın aşkı olurdu. Bu gelin mehndi tasarımında, tüm el mehndi ile doldurulur. Bu tasarım kolay ve tavus kuşu ve mango motifleri tasarımda da iyi görünüyor.

 • İçin uygun: Sadece düğün töreni için uygundur
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize uygulayabilirsiniz.
 • Şununla eşleştirin: Düğün kıyafetinizle eşleştirin

40. Çekici Hint Mehndi Tasarımı:

Çekici Hint Mehndi Tasarımı

Eşsiz ve farklı Hint mehndi tasarımı, bir eli mehndi ile dolu, diğeri ise yarım mehndi ile kaplıdır. Çekici ve nadir bir parça da görünüyor. Daha önce hiç kimse bu tür bir tasarımı hayal edemezdi. Kesinlikle fonksiyondaki herkesin dikkatini çekecektir. Genç kızlar bu tasarımı çok sevecek ve partide, aile etkinliklerinde ve festivallerde kullanabilirler..

 • İçin uygun: Aile işlevleri ve aile düğünleri için uygundur.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu sadece avuç içlerinize uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Hint-batı veya geleneksel kıyafetlerle eşleştirin.

41. Tasarımcı Hint Mehndi Tasarımı:

Tasarımcı Hint Mehndi Tasarım

Bu gerçekten bir sanatçı tarafından tasarlanan klas bir tasarım. Bu sadece bir başyapıt. Çiçeklerin aşılanma şekli ve yapılan güzel çizgiler ve yaprak deseni tek kelimeyle harika. Çok süslü olduğu için özellikle genç kızlar tarafından sevilecektir. Mehndi rengi ve oje rengi aynıdır. Kalın mehndi noktalarıyla çizilen çizgi harika. Bu tipik Hint mehndi tasarımında yeni bir şey.

 • İçin uygun: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu sadece avuç içlerinize veya ellerinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Hint-batı veya şık geleneksel kıyafetlerle eşleştirin.

42. Müzikal Hint Mehndi Tasarımı:

Müzikal Hint Mehndi Tasarımı

Basit bir Hint mehndi tasarımıdır ve fazla zaman almaz. Bu tasarımın benzersizliği, avuç içi alanına çizilmiş iki tablodur. Müzik aşığı bu mehndi tasarımını beğenecek. Bunu herhangi bir müzik işlevine uygulayabilirsiniz. Yeni olduğu için insanlar bu tasarıma bayılacak. Çevrede yapılan desen çok basittir. Tabla yerine Flüt, Harmonium vs de olabilir..

 • İçin uygun: Aile işlevleri için uygun, doğru aile düğünleri.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu sadece avuç içlerinize uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Geleneksel Hint kıyafetleriyle eşleştirin.

43. Matka Desen Hint Mehndi Tasarımı:

Matka Desen Hint Mehndi Tasarımı

Matkalar bu mehndi tasarımında çizilir. Günümüzde yaygın olmadığı için bugünkü neslin Matkas’ı görmemiş olması bile mümkün olabilir. Eskiden bayanlar Matkas’ta su getirmek için dışarı çıkarlardı. Matkalar o zamanlar çok değerliydi. Şimdi sadece tasarım olarak kullanılıyor. Genç kızlar bu mehndi tasarımını kolej işlevlerinde uygulayabilir.

 • İçin uygun: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bu tasarım sadece avuç içi için uygundur.
 • Şununla eşleştirin: Hint-batı kıyafetleriyle eşleştirin.

44. Şık Hint Mehndi Tasarımı:

Şık Hint Mehndi Tasarımı

Bu, bir sanatçı tarafından yapılan gerçekten şık Hint mehndi tasarımı. Sadece parmaklar ve bilek bölgesi mehndi ile kaplıdır. Arada el boş. Parmaklarda o kadar dağınık tasarım var ki, tasarımın ne olduğunu bile çıkaramıyoruz. O kadar güzel görünüyor ki bu tasarımla takı takmaya bile gerek yok. Elinizde bu mehndi tasarımına sahip olduğunuzda insanlar sizi övmeyi bırakamazlar. Sanat eseri inanılmaz.

 • İçin uygun: Aile işlevleri veya aile partileri için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize veya elinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Hint-batı kıyafetleriyle eşleştirin.

45. Taş İşi Hint Mehndi Tasarımı:

Taş İşi Hint Mehndi Tasarımı

Bu, bir gelin için en son Hint gelin mehndi tasarımıdır. Piyasada yeni olan bu mehndi’ye bir taş takılır. Bir gelin, düğün gününde yeni bir şey yapmayı seviyorsa bu mehndi tasarımına sahip olabilir. Yapılan mehndi bile renklidir. Bu Hint gelin mehndi tasarımı yeni ve en yenisidir. Şu anda gelinler çekici görünmek için bu mehndi tasarımına sahipler..

 • İçin uygun: Nişan veya düğün töreni için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize veya elinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Düğün kıyafetinizle eşleştirin.

46. ​​Son Hint Mehndi Tasarımı:

Son Hint Mehndi Tasarımı

Bu şık Hint mehndi tasarımı, tavus kuşunun tüylerinin elle çizilmiş gibi görünüyor. Fazla süslü ve muhteşem. Oje rengi bile mehndi noktalarıyla sınırlanmıştır. Bir sanatçı tarafından özel bir kişi için özel olarak tasarlanmış gibi görünüyor. Kalın çizgi desenleri dikkat çekiyor. Bu sadece harika bir mehndi tasarımı.

 • İçin uygun: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize, ellerinizin arkasına ve kollarınıza uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Hint-batı veya günün kıyafeti ile eşleştirin.

47. Çizgi Deseni Hint Mehndi Tasarımı:

Çizgi Deseni Hint Mehndi Tasarımı

Çok sayıda çizgi ve desene sahip bu ağır Hint mehndi tasarımı bir gelinde iyi görünüyor. Özellikle bir gelin mehndisidir. Çizgi, gelinler arasında basit ama ünlü olan mehndi tasarımına çizilir. Bütün el küçük çiçekler ve kıvrımlı tasarımla kaplıdır. Özel gününde bir gelin için en iyisidir. Gelinler, mehndi desenleriyle kaplanmış küçük tasarımlara ve bütün ellere sahip olmayı çok isterler. Sanatçının bu tasarımı tamamlaması çok zaman alabilir.

 • İçin uygun: Nişan töreni veya düğün töreni için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve ellerinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Bu tasarımı sari gibi geleneksel bir kıyafetle eşleştirin.

48. Gölgeli Hint Mehndi Tasarımı:

Gölgeli Hint Mehndi Tasarımı

Bu mehndi tasarımında gölgeli çalışma yapılır. Her çiçek içeride gölgeli ve parmak deseni dağınık ve basittir. Avuç içinde çiçekler çizilir ve tasarımlar arasında çok boşluk vardır. Daha önce gelinler bu tip bir tasarıma sahipti. Tasarım avuç içine yeterince uyuyor ve çok basit bir Hint mehndi tasarımı.

 • İçin uygun: Aile etkinlikleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve avuç içlerinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Hint-batı veya gündelik kıyafetlerle eşleştirin.

49. Gujarati Desen Hint Mehndi Tasarımı:

Gujarati Desen Hint Mehndi Tasarımı

Bu tasarım özellikle Gujarati tarzı mehndi tasarımıyla yapılır ve bir düğün için yapılabilir. Bu mehndi, filler, tavus kuşu ve çiçek ve mango motiflerinin bir birleşimidir. Tipik bir Gujarati tasarımıdır. Çevresi küçük desenlerle kaplıdır. Çok güzel bir mehndi tasarımı ve gelin üzerinde harika görünüyor.

 • İçin uygun: Nişan veya düğün töreni için uygun tasarım.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu avuç içlerinize ve elinizin arkasına uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Ağır geleneksel kıyafetle eşleştirin.

50. İyi Şanslar Hint Mehndi Tasarımı:

hint gelin mehndi tasarımları

Bu mehndide bir yanda dulha-Dulhan imgesi, diğer yanda Ganesha imgesi vardır. Lord Ganesha, tüm engelleri aşan “VighnaHarta” olarak bilinir. Lord Ganesha evlenmeden önce övülür. Bu yüzden ona iyi bir evlilik hayatı dileyen bir gelin için iyi şanslar mehndi. Bu çok eşsiz bir mehndi tasarımı.

 • İçin uygun: Düğün töreniniz için uygun tasarım.
 • Tasarım Yerleştirme: Bunu sadece avuç içlerinize uygulayabilirsiniz..
 • Şununla eşleştirin: Bu tasarımı düğün günü kıyafetinizle eşleştirin.

Hint Mehndi Tasarımlarına Dayalı Ek İpuçları:

 • Her Hint mehndi tasarımı artık özeldir, bu nedenle gittiğiniz duruma uygun bir tasarım seçtiğinizden emin olun, ör. bir aile düğünü.
 • Her zaman bir mehndi tasarım biçimini farklı kültürlerden çeşitli mehndi tasarım stilleriyle birleştirebilirsiniz..
 • Büyük gününüz için güvenilir bir kişiden veya sanatçıdan bir mehndi külahı satın alın çünkü bu vesileyle hafif bir leke almak istemezsiniz..
 • Düğün mehndi tasarımınıza her zaman düğünlerle ilgili motifleri ekleyerek özel olarak seçilmiş görünmesini sağlayın.

Yeni başlayanlar için çok yönlü ve mükemmel Hint mehndi tasarımları. Mehndi’yi profesyonel olarak uygulamayı öğrenmeyi planlıyorsanız, motifleri öğrenmesi kolay olduğu için Hint usulü kınadan başlamak en iyi fikirdir. Öte yandan, ikilemde bir gelin veya akrabaysanız ve mehndiniz hakkında kafanız karıştıysa, o zaman bu, dikkat etmeniz gereken listedir. Basit şallardan ağır gelin mehndi tasarımlarına kadar, hepsini en son Hint mehandi tasarımlarında bulacaksınız. Öyleyse devam edin, bir mehndi konisi bulun ve bu tasarımlarla hangi sihri yaratabileceğinizi görün..