Karva Chauth, kuzey Hindistan’da çok popüler bir festivaldir. Bu, diğerleri arasında en çok beklenen ritüeldir. Hintli Kadınlar Evlendikten sonra, kocanın ömrünün uzun olması için Tanrı’ya dua ile bu gelir. Özellikle Bengalli olmayan eşler için bu ritüel evlilik günü kadar özeldir. Mehendi seansı, Karva Chauth için aralarında en kutsal ve gerekli olan şeydir.1) Festival.

El ayak kol vb süslemelerde kullanılan pek çok tarz ve çeşidi vardır. Artık desenler bayramların önemine göre düzenlenmektedir. Her fırsat için özel olarak sezon için yapılmış benzersiz bir desen vardır. Burada Karva Chauth Mehndi tasarımının listesini, her türlü duruma uygun ve kesinlikle size ilham verecek görsellerle birlikte veriyoruz..

Mehndi Karwa Chauth Festivali İçin Tasarımlar

Basit ve Kolay Karva Chauth Mehndi Tasarımları:

1. Karwa Chauth İçin Geleneksel Mehandi Tasarımları:

Karwa Chauth İçin Geleneksel Mehandi Tasarımları

Ataların aşk hikayelerinden veya aşklarıyla ünlü tarihi aşk hikayelerinden ilham alan bazı desenlerden oluşur. Tarihi desenlerden ilham alan dekorasyonlar. Bunlar, aşklarıyla ünlü iki tarihi kral veya kraliçe karakterini içeren bu desenin ana şeyleridir..

2. İkisi Bir Arada Karwa Chauth Mehndi Tasarım:

İkisi Bir Arada Karwa Chauth Mehndi Tasarım

Bu desen, sarmaşık ağacı desenleri ile birlikte tek bir şekil veya nesnede iki farklı motifi takip eder. Bazı şekiller kullanır ve bunları rastgele şekillerle kaplar. Çiçeğin şeklini oluşturan bazı noktalarla kıvrımlı çizgi ile bazı yapraklarla çevrili parmakla birleştirin.

3. Karwa Chauth’ta Rastgele Mehandi Modelleri:

Karwa Chauth'da Rastgele Mehandi Desenleri

Bu desen bazı soyut stilleri takip eder ve onları bir veya yarım daire veya herhangi bir şekil ile başlayarak sürekli ve ayrı bir şekilde çizer. Daha sonra ana hatlar yapıldıktan sonra bazı küçük tasarımlarla örtülür; bazen üzeri kapalı bloklar ve küpler olan bazı desenler vardır. Bu, ellerinize daha güzel bir görünüm veren en iyi ve en yeni Karva Chauth mehndi tasarımlarından biridir..

4. Özel El ve Ayak Mehendi Tasarımları:

Özel El ve Ayak Mehendi Tasarımları

Hem el hem de ayak yüzeyinde kullanılabilen, rastgele çizilmiş en iyi desen ve çizgilerin birleşimidir. Modeller, normal olarak dağıtılmış çizgilerin bazı basit varyasyonlarından yapılabilir. Harika görünüyorlar. Bunlar el, ayak, avuç içi yüzeyleri için değiştirilebilir ve esnek olabilir..

5. Karwa Chauth için Arapça Mehndi Tasarımları:

Karwa Chauth için Arapça Mehndi Tasarımları

Bu, diğer tüm desenler arasında kullanılan en popüler ve sofistike motiflerdir. Desenlerin çoğu bu stil izlenerek yapılır. Bazı çiçekler ve yapraklardan oluşur. Bu ikisini, bazı kapalı döngülerle kıvrımlı çizgi ile bağlayın. Bu aynı zamanda boyun bölgelerinde de kullanılıyor.

6. Karva Chauth’a Kuşlar ve Balıklar Mehndi Tasarımları:

Karva Chauth'a Kuş ve Balık Mehndi Tasarımları

Bu son tasarım kuş kanatlarının süslemelerinden oluşmaktadır. Çoğunlukla tavus kuşunun dans eden formları, bazı sürekli çizgilerle birlikte kullanılır. Bunun dışında bir fantezi dünyasından bu kadar güzel süslenebilecek birçok kuş var ve burada süslü balık desenleri de kullanılıyor..

7. Karva Chauth İçin Güzel Süs Mehandi Sanatı:

Karva Chauth İçin Güzel Süs Mehandi Sanatı

Bu tür tasarımlar, boyun ve eller için yapılan her türlü süs eşyasının stil ve desenlerine dayanmaktadır. Bilezikler, zincirler ve halhallar gibi görünüyor. Bu desenler, herhangi bir süs eşyasına benzeyen her türlü şeklin doldurulmasında kullanılmaktadır..

8. Karva Chauth İçin Karmaşık Mehendi Tasarımları:

Karva Chauth İçin Karmaşık Mehendi Tasarımları

Basit stiller için çizgilerle süslenmiş, çeşitli boyutlarda bazı süs şekilleri ile tekrarlayan desenlerden oluşan tasarımlar. Dirseğe kadar tüm eli kaplar. Bazı kıvrımlı çizgiler çıkıyor. Bunlar ayrıca geniş bir çiçek veya yaprak oluşumuna vb..

9. Basit Rajasthani Motif Tasarımları:

Basit Rajasthani Motif Tasarımları

Bu desenler çok sıkışık örtülü stillerde kullanılır. Mekanın adından da anlaşılacağı gibi, tasarımlar bazı tarihi mekanların dekorasyonundan alınan çeşitli desenlerle oluşturulmuştur. Dekorasyon için bu kadar ünlü olan yerler, bunun rastgele takip ettiği şeylerin ana ilham kaynağıdır..

Bu, ritüellerin bir parçası olarak kabul edildiğinden, seansın özgünlük ve zarafetle birlikte daha güzel olması gerekiyor. Bazı basit desenlerde kullanılan ve onları daha güzel ve dekoratif yapan daha birçok tasarım var. Tüm Mehendi Tasarımlarının şık desenler olması gerekir.