Mehndi, Asya ve İran ülkelerinde asırlık bir gelenektir ve düğünler, baby shower, rakhi vb. gibi özel günlerde neredeyse bir mücevher gibi kullanılır. Kına veya mehndi, yalnızca karmaşık tasarımıyla değil, aynı zamanda ile de güzel görünüyor. renk. Bu, kına tipine ve kalitesine, ellerin dokusuna ve ayrıca rengi geliştirmek için ek ürünlerin kullanımına bağlıdır. Bazı insanlar doğal olarak kınanın koyu rengini alır, bazıları ise almaz. Yani burada mehndi’yi karanlık yapmak için birkaç en iyi ipucumuz var..

Mehndi Dark Nasıl Yapılır En İyi 6 İpucumuz

Mehendi’yi Karanlık Yapmak İçin En İyi İpuçları:

1. Dab Şeker ve Limon Karışımı:

Limon, boyayı serbest bırakmak için çok iyi bir katalizördür, şeker ise mehndi’nin cilt ile temasına yardımcı olur. Böylece şekerle biraz su kaynatıp ardından limon damlaları ekleyebilirsiniz. Mehandi’yi kururken ve kuruduğunda koyu renk için en az üç kez uygulayın. Bu, mehndiyi daha koyu hale getirmek için en iyi ve doğal ev ilaçlarından biridir..

2. Mehndi Kabuğu Çıkardıktan Sonra Balsamı Uygulayın:

Mehndi kabuğunu kuruduktan sonra çıkardıktan sonra, rengin cilde nüfuz etmesine yardımcı olmak için tıbbi amaçlar için mevcut olan balzamları kullanabilir ve gece boyunca bırakabilirsiniz. Mehndi’yi çıkardıktan sonra su kullanmayın. Panik yapmayın, balzamlar sorununuzu çözecek ve Mehendi’yi daha koyu hale getirebilecektir..

3. Mehndi Tasarımını Çıkardıktan Sonra Ghee Uygulayın:

Mehndi kabuğunu kuruduktan sonra çıkardıktan sonra, rengin gelişmesine ve cilde nüfuz etmesine yardımcı olmak için “Desi ghee” kullanabilir ve gece boyunca bırakabilirsiniz. Mehndi’yi çıkardıktan sonra su kullanmayın. Mehndiyi daha koyu hale getirmenin en iyi doğal yöntemi budur..

4. Ellerinizi Karanfil Gaz Dumanı Üzerinden Yürütün:

Son turda limon ve şeker karışımını uyguladıktan sonra bir Tawa’ya 4-5 karanfil ekleyin ve sonra ellerinizi karanfil dumanı üzerinde gezdirin. Bu sadece kınayı kurutmakla kalmayacak, aynı zamanda rengin cilde nüfuz etmesine de yardımcı olacaktır. Ancak bu konuda dikkatli olun.

5. Kınayı Uzun Süre Bırakmak:

Daha iyi renk için, mehndi’yi suyun ellerinize değmesine izin vermeden uzun saatler boyunca saklayın. Son tur limon ve şeker karışımı ile işiniz bittiğinde ve kuruduğunda, hardal yağı kullanın ve hepsini sadece bir kez uygulayın ve mehndiyi çıkarana kadar orada kalmasına izin verin. Ertesi gün alacakaranlıkta çıkarmayı bile düşünebilirsiniz. Mehendi’nin karanlık hale getirilmesi için en iyi yöntemlerden biri ve hiçbir yan etkisi olmadığı için çoğu insan tarafından takip ediliyor..

6. En Az 24 Saat Su İçmeyin:

Mehndi uyguladığınız andan kuru kabuğu çıkardığınız zamana kadar hiç su koymayın. Tüm ev ve diğer işlerinizi önceden yapmak ve sonra mehndi için oturmak çok daha iyi. Bu, çıkarıldıktan sonra bile ellerinizi suyla yıkamaktan kaçının. Bununla birlikte, bundan hemen sonra petrol jölesi veya ghee uygulamanız gerekiyorsa,.