Her kız için çok özel bir olay olan evlilik töreninde çiçekler ve takılar önemli bir yer tutar. Nasıl hissettiği önemliyse, nasıl göründüğü de bir o kadar önemlidir. Mehndi sanatı, ellerinin ve bacaklarının görünümünü geliştirir ve mehndiyi süslemek için ellerinin etrafındaki çiçek takıların kullanılmasıyla daha da geliştirilebilir..

mehndi için çiçek takıları

Bunun dışında, müstakbel gelinin kız kardeşi veya kuzenleri bile mehndilerini ya avuçlarında ya da ‘baju bandh’ olarak çiçek takılarla süslemek isteyebilirler. Çiçek takıların kendisi bile düğün, haldi, bebek duşu, karwa chauth gibi durumlar için uygundur. Ayrıca çiçekli takıları kendi başınıza yapmak kolaydır veya profesyonellerden ve stilistlerden bile yaptırabilirsiniz..

Resimlerle Mehandi Tasarımları İçin Güzel Çiçekler Mücevherat:

Aşağıda, sizi güzellikten çok mutlu edecek resimlerle mehndi tasarımları için en iyi çiçek takıları bulunmaktadır..

1. Mehndi Tasarımları İçin Jasmin Çiçek Takıları:

Jasmin Çiçek Takı Mehndi Tasarım

Yasemin çiçekleri, avuç içlerinde tutmak için tavus kuşu benzeri bir mücevher yaratmak için kullanılabilir. Bu ayrı bileklikler, elleri vurgulamak için taze çiçeklerden de yapılabilir. Bu aynı zamanda Mehndi’yi de vurgular. Çiçekler gibi takılarınız olduğunda, çiçeklerin görünümünü çalacaklarından başka süs eşyaları takmaktan kaçınmalısınız..

2. Mehandi Tasarımı İçin Krizantem Çiçek Takıları:

Mehndi için Krizantem Taze Çiçek Takıları

Taze papatyalar veya krizantemlerle küçük bir buket bile oluşturulabilir. Bu buketi vurgulamak için çeşitli renklerde boncuklar ve hatta inciler tercih edilebilir. Şimdi bunu bilekte bir kayış olarak ya da bir balo korsajı gibi bağla..

3. Mehendi Tasarımları İçin Kırmızı Güller Çiçek Takıları:

Mehndi için Kırmızı Güller Çiçek Takı

Kırmızı güller her zaman herkesin gözdesi ve özellikle düğünlerde, diğer tüm durumlar dışında aşkın simgesi olması nedeniyle. Bu mehndi ellerini süslemek için narin gül tomurcuklarını halkalara dönüştürebilirsiniz..

4. Mehndi Tasarımları İçin Karışık Çiçek Takıları:

Karışık Çiçek Mehndi Çiçek Takıları

Beyaz krizantemleri kırmızı gül goncaları ile incilerle süslü bir boncuk kullanarak ince bir şekilde iç içe geçirin ve bir bileklik yapın. Bu, bilekteki mehndi’ye tapmaya yardımcı olacaktır. Bu tür mehndi çiçek takılarını herhangi bir vesileyle veya düğün partilerinde de takabilirsiniz..

5. Mehandi için Saç Chotlis Mücevherat:

Saç Chotlis Mehndi Takı Çiçekleri

Çiçekli takılar için bir başka trend de küpeler ve saç chotlis. Saç chotlis, yasemin ve gül çiçekleri ile süslenebilir. Uzun saçlarınız yoksa, taze çiçeklerle süslenmiş güzel saçlara sahip olmak için uzantıları kullanabilirsiniz. Bir topuz bağlıyor olsanız bile, tüm görünümü vurgulamak için gajraları seçebilirsiniz..

6. Mehendi Tasarımı İçin Orkide Çiçek Takıları:

Mehndi Tasarımları İçin Orkide Çiçek Takıları

Mehndi için çiçekli takılar, düğün sezonunda bir haldi işlevi için bile iyi gider. Orkide kullanımı çiçekli takıların görünümünü güzelleştirir ve aynı zamanda gelin adayına güzel ve çekici bir görünüm vererek ön plana çıkar. Bunları evde yapmak çok kolay.

7. Mehndi İçin Altın Çiçek Takıları:

Mehndi Tasarımları İçin Altın Çiçek Takıları

Mehndi için yapılan bu güzel taze çiçek takı, bir maangtika için çok mükemmel ve topuz seviyesine kadar uzanıyor. Aynı çiçek desenli küpeler de yapılmıştır. Sadece çiçekler size bu kadar doğal ve çekici bir görünüm verebilirse, altına veya pırlantaya gerçekten ihtiyacınız yok..

8. Mehandi Tasarımı İçin Maangtika Tarzı Çiçek Takıları:

Mehndi Tasarımları İçin Maangtika Tarzı Çiçek Takıları

Bu altın ve kırmızı çiçek takı mehndi tasarımı yine geleneksel kıyafetlerle çok iyi gidiyor. Maangtika, elindeki buket ile tüm görünümü zenginleştiriyor..

9. Mehndi İçin Klasik Görünümlü Çiçek Takıları:

Mehndi Tasarımları İçin Klasik Görünümlü Çiçek Takıları

Bu Mehndi ile vurgulanabilecek bir görünüm. Tam bir çiçek takı kıyafeti- maangtika, küpeler, bilezik, bajubandh, kamarbandh.

Taze çiçeklerle süslenmiş Mehndi takı, kadınlara düğün ve diğer işlevler için çekici bir görünüm sunuyor. En yeni tasarımlardan en iyilerini seçerek mehndi takı tasarımlarımızı sevdiklerinize farklı bir tarzda gösterebilirsiniz..