Mehndi, herhangi bir Hint düğününün hayati ve ayrılmaz bir parçası olarak kabul edilir. Karmaşık tasarlanmış desenler, geleneksel tasarımlardan geometrik şekillere ve soyut desenlere kadar değişebilir. Yuvarlak mehndi tasarımları, tasarımların sadece avuç içlerinde değil, aynı zamanda üst kollarda, ayaklarda ve baldırlarda da yapıldığı yerlerde muhteşem olabilir. Yuvarlak veya daire mehndi tasarımları, ellerde ve ayaklarda çizilmiş mandala benzeri dairelere sahiptir. Bunlara bileklik tarzı mehndi de denir. Keşmir mehndi tasarımlarında avuç içi ve parmak uçlarında daireler çizilir. Bu daireler daha sonra karmaşık tasarımlarla doldurulur ve harika görünür..

Resimlerle Yuvarlak Mehndi Tasarımları

mandala nedir? Mandala kelimesinin gerçek anlamı daire demektir. Eski Hindu kutsal metinlerinin, mandalaları bir yaratıcılık dönemi ve benlik ile genel olarak evren arasında daha derin bir bağlantının sembolü olarak tasvir ettiği söylenir. Dairesel tasarımlar ya düz renkle doldurulabilir ya da tamamlanması saatler alabilen ince detaylı olabilir. Bu tür mehndi tasarımları, yuvarlak daireyi bakmak için çarpıcı hale getirecek şekilde yapılır. Bu minimalist tarzdaki tasarım, Bharatanatyam gibi dans formlarından, Bengalli gelinlerin Alta’yı ellerini ve ayaklarını süslemek için kullandıklarına kadar uzanır. Eller ve parmaklar üzerine çizilmiş basit düz dolgulu noktalardır..

Eller için Yuvarlak Mehndi Tasarımları:

İşte herhangi bir parti, festival veya düğün için deneyebileceğiniz en iyi 25 yuvarlak mehndi tasarımı.

1. Yuvarlak Çiçek Mehndi Tasarımları:

Yuvarlak Çiçek Mehndi Tasarımları

Mandalalar veya daire mehndi tasarımları, birkaç yaprakla dolu küçük, koyu bir daire ile başlayan çiçek desenlerinden oluşur. Kenarlar, yaprakların görünümünü tamamlayan iyi yerleştirilmiş spirallerle süslenmiştir. Tasarımı basit tutmak için tek bir çiçek çizebilir veya tasarımın daha karmaşık görünmesini sağlamak için daha fazla çiçek yapabilirsiniz. Tasarıma daha fazla çiçek eklenerek daha büyük ve daha dekoratif görünebilir..

 • Tasarım Özellikleri: Çiçekli tasarım, basit görünmesinin yanı sıra kendisine eklenen spirallerle karmaşık görünmesini sağlar..
 • Hangi İşlev veya Festival için Uygun: Bu mehndi festivaller ve evlilikler için kullanılabilir.
 • Tasarım Yerleşimleri: Bu tasarım, elin arkasına yerleştirildiğinde en iyi şekilde görünür.
 • Eşleştirebileceğiniz Süsler veya Kıyafetler: Elinize çizilen mehndilerin yanı sıra parmaklara güzellik katmak için parmak yüzükleri takabilirsiniz..

2. Geleneksel Yuvarlak Mehndi Tasarımları:

Geleneksel Yuvarlak Mehndi Tasarımları

Bu, bir daire içinde bir çiçek ve bu daireyi çevreleyen daha fazla çiçek içeren geleneksel bir yuvarlak mehndi tasarımıdır. Çiçeğin etrafındaki koyulaşma, çiçeği ve etrafındaki noktalı halkaları daha dikkat çekici hale getirir. Tasarım, elinizin arka kısmının çoğunu kaplayacak kadar büyüktür ve çevresinde herhangi bir ek tasarım gerektirmez..

 • Tasarım Özellikleri: Ortadaki çiçek ve etrafındaki renklendirme, sade bir tasarım olmasına rağmen çok güzel görünmesini sağlıyor..
 • Hangi İşlev veya Festival için Uygun: Festivaller için kullanılabilir.
 • Tasarım Yerleşimleri: Bu tasarım, elin çoğunu kapladığı için elin arkasına yerleştirildiğinde en iyi şekilde görünür..
 • Eşleştirebileceğiniz Süsler veya Kıyafetler: Basit parmak yüzükleri bu tasarımın çok güzel görünmesini sağlar.

3. Şık Dairesel Mehndi Deseni:

Şık Dairesel Mehndi Deseni

Geometrik motifli bu tür dekoratif yuvarlak mehndi tasarımları günümüzde çok moda. Bunları neredeyse her partide giyebilirsiniz. Bunlar ayrıca pırıltılar veya renkli koniler ile çizilir. Bunlar çok popülerdir ve güzellik salonlarında profesyonelce yapılabilir. Desenlerin ortasına yerleştirmek için yapay elmasları kullanabilirsiniz. Genç kızlar için en iyi yuvarlak mehndi tasarımlarından biridir..

 • Tasarım Özellikleri: Bileği manşet gibi süsleyen bir tasarıma sahip avuç içi mandala tasarımı, çok trend görünmesini sağlar..
 • Hangi İşlev veya Festival için Uygun: Partiler, sosyal işlevler için kullanılabilir.
 • Tasarım Yerleşimleri: Bu tasarım, avucunuzun içine yerleştirildiğinde en iyi şekilde görünür..
 • Eşleştirebileceğiniz Süsler veya Kıyafetler: Bunlar şalvar ve lehçelerle birleştirilebilir..

4. Ara sıra Çiçek Mehndi Deseni:

Ara sıra çiçek Mehndi deseni

Bu daire mehndi tasarımı, çiçek baskılı motiflere sahiptir ve geometrik şekillerle birleştirilebilecek kolay tasarımlardan biridir. Bunlar da oldukça popülerdir ve çıkartmalarla yapılabilir. Yapay elmaslar, pırıltılar ve yapıştırıcılar ile tasarıma yapıştırılabilir. Bir kişinin satın alabileceği ve tasarımı güzelleştirmek için kullanabileceği bu tür aksesuarları satan mağazalar var. Bunun dışında çeşitli renklerde koniler de mevcuttur..

 • Tasarım Özellikleri: Avuç içinde, etrafını saran geometrik şekiller ve çiçek motifleriyle bir mandala tasarımı. Bileği süsleyen tasarım da oldukça basittir ve narin bileklerde hoş görünmesini sağlar..
 • Hangi İşlev veya Festival için Uygun: Festivaller için genç kızlar tarafından kullanılabilir.
 • Tasarım Yerleşimleri: Bu tasarım, avuç içine ve bileğe yerleştirildiğinde en iyi şekilde görünür..
 • Eşleştirebileceğiniz Süsler veya Kıyafetler: Bunlar şalvar takımlarıyla birleştirilebilir.

5. Renkli Yuvarlak Mehndi Tasarımı:

Renkli Yuvarlak Mehndi Tasarımı

Diğer yuvarlak mehndi tasarımları gibi, yuvarlak mandala tasarımları da renkli olabilir. Kırmızı ve siyah renkli tasarımlar, kontrast onları göz alıcı hale getirdiğinden en iyi şekilde görünür. Kırmızı/siyah renk kombinasyonu, onu çok çekici ve göze çekici kılıyor..

 • Tasarım Özellikleri: Kırmızı ve siyah mandala tasarımı, etrafındaki karmaşık tasarımlarla renklerin ortaya çıkmasını sağlar. Bu tasarım genç kızlar için idealdir. Aynı sanat eseri bileklere de yapılabilir..
 • Hangi İşlev veya Festival için Uygun: Festivaller için kullanılabilir.
 • Tasarım Yerleşimleri: Bu tasarım en iyi avuç içine ve bileklere yerleştirildiğinde görünür..
 • Eşleştirebileceğiniz Süsler veya Kıyafetler: Renkler o kadar canlıdır ki herhangi bir ek süslemeye ihtiyaç duymazlar..

6. Güzel Dairesel Mehndi Tasarımları:

Güzel Dairesel Mehndi Tasarımları

Bu güzel yuvarlak mehndi tasarımı, bir dizi farklı desene sahip birkaç eşmerkezli daireye sahip olacaktır. Kalın noktalar ve spiraller, tasarımı tamamlayan tamamlayıcı unsurlar olarak işlev görür. Parmaklar ve bilek ile birlikte bir bordür, görüntünün güzelliğine katkıda bulunur. Bu tasarım, bir nişan işlevi veya bir yüzük değişim töreni için ideal olacaktır..

 • Tasarım Özellikleri: Bu, bileklerde ve parmak uçlarında eşleşen sanat eserleriyle çevresinde eşmerkezli daireler bulunan asimetrik bir tasarımdır. Spiraller tasarımın güzelliğine katkıda bulunur.
 • Hangi İşlev veya Festival için uygundur: Nişan partisi için kullanılabilir.
 • Tasarım Yerleşimleri: Bu tasarım, ellerin ve bileklerin arkasına yerleştirildiğinde en iyi şekilde görünür ve yüzük yerleştirildiğinde gözle görülür şekilde çok çekici olacaktır..
 • Eşleştirebileceğiniz Süsler veya Kıyafetler: Tasarım o kadar güzel ki, tek bir yüzük ve karmaşık tasarım, tüm olayı özel kılacak şekilde birbirini tamamlayacak..

7. Dekoratif Ayak Motifleri:

Dekoratif Ayak Motifleri

Bu daire mehndi tasarımı çok geleneksel görünüyor. Bu çok dekoratif bir desende yapılır. Bunlar çeşitli durumlar için giyilebilir. Bunlar partiler için de giyilebilir. Bu tasarım ilk bakışta çok basit görünüyor, ancak döngüler ve eğrilere sahip sanat eseri onu çok karmaşık gösteriyor.

 • Tasarım Özellikleri: Mehndi tasarımının tamamı, içinde küçük bir mandala ve onu çevreleyen üç küçük mandala ile döngüleri içeren bir konsepttir..
 • Hangi İşlev veya Festival için Uygun: Kızlar için bu güzel mehndi tasarımı için sosyal işlevler en uygun olabilir.
 • Tasarım Yerleşimleri: Bu tasarım en iyi ayakların üzerine yerleştirildiğinde görünür.
 • Eşleştirebileceğiniz Süsler veya Kıyafetler: Tasarımın güzelliğini iltifat etmek için bir halhal takmaya gerek yoktur, çünkü tasarımın kendisi ayaklara bir halhal takılıyormuş gibi görünür..

8. Eller için Zarif Yuvarlak Mehndi Tasarımı:

Eller için Zarif Yuvarlak Mehndi Tasarımı

Bu yuvarlak mehndi tasarımı, çok zarif ve sofistike görünmesini sağlayan yapraklarla değişen küçük yaprakları olan dairesel bir çiçekten oluşur. Etrafına burgulu bir zincir ekleyerek elinizde enfes bir mücevher gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Dış kenarların etrafındaki sivri kenarlar daireyi düzgün göstermez ama yine de yuvarlak bir görünüm verir..

 • Tasarım Özellikleri: Bu mehndi kendi başına bir süs gibi görünüyor.
 • Hangi İşlev veya Festival için Uygun: Partiler ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleşimleri: Bu tasarım, elin arkasına yerleştirildiğinde en iyi şekilde görünür.
 • Eşleştirebileceğiniz Süsler veya Kıyafetler: Bu tasarım, kendi başına basit ve görkemli göründüğü için herhangi bir süslemeye ihtiyaç duymaz..

9. Eller için Basit Renkli Yuvarlak Mehndi Tasarımları:

Eller için Basit Renkli Yuvarlak Mehndi Tasarımları

Merkezde kalın bir daire ve yaprakları çevreleyen basit bir yuvarlak mehndi tasarımı, harika görünmesini sağlar. Çizimi zor bir tasarım değil. Tasarımın sadeliği ve kalın koyu renkli çizgileri onu daha göz alıcı kılıyor. Tasarımın daha simetrik ve eksiksiz görünmesi için parmaklarınıza küçük şekiller ve çizgiler ekleyebilirsiniz. Bu tasarımlar, mehndi giymenin geleneksel olduğu küçük dini etkinlikler sırasında kadınlar tarafından kullanılabilir..

 • Tasarım Özellikleri: Tasarımın sadeliği onu daha özel kılar ve herkes tarafından yapılması kolaydır..
 • Hangi İşlev veya Festival için Uygun: Evde yapılan dini işlevler için uygundur.
 • Tasarım Yerleşimleri: Bu tasarım, avucunuzun içine yerleştirildiğinde en iyi şekilde görünür.
 • Eşleştirebileceğiniz Süsler veya Kıyafetler: Bu tasarım, kendi başına basit ve mükemmel göründüğü için herhangi bir süslemeye ihtiyaç duymaz..

10. Yuvarlak Ayak Mehndi Tasarımları:

Yuvarlak Ayak Mehndi Tasarımları

Ayak için yuvarlak mehndi tasarımları, el için olanlara oldukça benzer. Karmaşık detaylar ve desenlerle süslenmiş büyük dairesel şekil, ayağınızın muhteşem görünmesini sağlar. Tasarım ayağa güzellik ve zarafet katar.

 • Tasarım Özellikleri: Bu mehndi ayak için sadece mükemmel. Karmaşık tasarım ayağa güzellik ve çekicilik katar.
 • Hangi İşlev veya Festival için Uygun: Düğünler ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleşimleri: Bu tasarım en iyi ayağa yerleştirildiğinde görünür.
 • Eşleştirebileceğiniz Süsler veya Kıyafetler: Bu tasarım, iyi görünmesi için herhangi bir süs gerektirmez, bunu mehndiyi gizlemeyen ayakkabılarla eşleştirin.

11. Çemberli Geleneksel Mehndi Sanatı:

Daireler ile Geleneksel Mehndi Sanat Eseri

Bu, oldukça kolay denenebilecek başka bir modaya uygun yuvarlak mehndi tasarım modelidir. Kişi de tasarımları görebilir ve bunları yapabilir. Bu günlerde su kullanılarak uygulanabilen çıkartmalar var. Bu Rajasthani mehndi modeliyle bir araya getirilebilecek diğer desenlerin diğer mango motiflerini de kullanabilirsiniz. Bunları farklı tiplerde konilerle ve uçları tasarımın gerektirdiği çizgilerin kalınlığına veya inceliğine göre keserek yapabilirsiniz..

 • Tasarım Özellikleri: Bu mehndi görünümü, simetrik spiral ile yapmak kolaydır ve döngüler, karmaşık ve karmaşık görünmesini sağlar.
 • Hangi İşlev veya Festival için Uygun: Düğünler, partiler ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleşimleri: Bu tasarım en iyi elin arkasına ve parmak uçlarına yerleştirildiğinde görünür.
 • Eşleştirebileceğiniz Süsler veya Kıyafetler: Bu tasarım çok büyük görünüyor ve elin ve bileğin arkasının çoğunu kaplıyor ve herhangi bir parmak halkasına ihtiyaç duymuyor.

12. Bilek Motifli Yuvarlak Kına:

Bilek Motifli Yuvarlak Kına

Bunlar çok geleneksel daire mehndi tasarımlarıdır ve bitkisel motif türleri ile varyasyonlar oluşturabilirsiniz. Bunlar ağ benzeri bir desene sahip olabilir ve bunlar herhangi bir geleneksel durum için de giyilebilir. Bunlar ayrıca diğer merkezi desenlerle yapılır ve avuç içi üzerinde yapılabilir. Bu tasarıma güzellik katmak için yapay elmasları ve diğer pırıltıları da yapıştırabilirsiniz..

 • Tasarım Özellikleri: Bu mehndi tasarımı çok basit ve yapılması kolaydır. Mandala, ortasında halkalar ve spiraller ile çevrili bir çiçek ile oluşturulur..
 • Hangi İşlev veya Festival için Uygun: Düğünler, partiler ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleşimleri: Bu tasarım, elin arkasına yerleştirildiğinde en iyi şekilde görünür.
 • Eşleştirebileceğiniz Süsler veya Kıyafetler: Tasarım kendi başına iyi göründüğü için bu tasarım herhangi bir süslemeye ihtiyaç duymaz..

13. Geleneksel Dairesel Mehendi Sanatı:

Geleneksel Dairesel Mehendi Sanatı

Motifli yuvarlak mehndi tasarımı bugünlerde oldukça popüler. Bunlar, herhangi bir tür şalvar kıyafeti veya ghagra ve cholis ile birleştirilebilir. İsterseniz, bu tür stiller diğer Rajasthani veya Gujarati mehndi desenleriyle çizilebilir..

 • Tasarım Özellikleri: Bu mehndi, elin çoğunu kaplayan mandala ile harika görünüyor. Parmaklardaki tasarımlar sade olan mandalaya güzellik katıyor. Çizgiler, sanatsal görünmesi için kavisli ve gölgeli. Aynısı mandaladan bileğe uzanan tasarım için de söylenebilir..
 • Hangi İşlev veya Festival için uygundur: Düğünler ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleşimleri: Bu tasarım, elin arkasına yerleştirildiğinde en iyi şekilde görünür.
 • Eşleştirebileceğiniz Süsler veya Kıyafetler: Taşlarla süslenmiş ağır halkalar bu tasarıma muhteşem bir görünüm kazandırıyor.

14. Trendy Dairesel Kına Sanatı:

Trendy Dairesel Kına Sanatı

Bu, başka bir modaya uygun daire mehndi tasarımıdır. Bunlar her türlü kıyafetle kombinlenebilir. Bu güzelliğe uyması için kundan bilezikler de takabilirsiniz. Parmaklardaki tasarımlar çok karmaşık görünüyor. Yaklaşan bir fırsat veya etkinliğiniz varsa, bunu bir profesyonele yaptırabilirsiniz. Bu tasarıma parıltılar da eklenebilir. Ayrıca çıkartmalardaki tasarımları görebilir ve ardından bunları diğer Punjabi veya diğer mehndi desenleriyle birleştirebilirsiniz..

 • Tasarım Özellikleri: Bu mehndi parmak uçlarından bileklere kadar muhteşem görünüyor.
 • Hangi Fonksiyona veya Festivale Uygun: Düğün ve şenliklere uygun.
 • Tasarım Yerleşimleri: Bu tasarım en iyi avuç içine yerleştirildiğinde görünür.
 • Eşleştirebileceğiniz Süsler veya Kıyafetler: Bu tasarım kundan bilezikler ve parmak yüzükleri ile eşleştirilebilir..

15. Güzel Siyah Yuvarlak Mehndi Tasarımları:

Güzel Siyah Yuvarlak Mehndi Tasarımları

Her biri farklı türde bir desenle doldurulmuş birçok daireye sahip yuvarlak bir mehndi tasarımı, genel olarak güzel bir görünüm verir. Tasarımın merkezinde, onu çevreleyen daireler bulunan bir çiçek bulunur. Dış kenar, tasarımın sanatsal güzelliğine katkıda bulunan spirallere sahiptir..

 • Tasarım Özellikleri: Bu mehndideki mandala o kadar güzel görünüyor ki onu kendi kendine taşıyor..
 • Hangi İşlev veya Festival için Uygun: Düğünler, partiler ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleşimleri: Bu tasarım, elin arkasına yerleştirildiğinde en iyi şekilde görünür.
 • Eşleştirebileceğiniz Süsler veya Kıyafetler: Bu tasarım herhangi bir süs gerektirmez ve etnik giyim ile eşleştirilebilir..

16. Geleneksel Yuvarlak Kına Çalışması:

Geleneksel Yuvarlak Kına Çalışması

Bir kişinin istediği çiçek motifleri ise, bu tür motifler kolaylıkla yapılabilir. Bunlar ayrıca çok yaratıcıdır ve her türlü aile etkinliği için spor yapmak kolaydır. Bunlar üniversiteye de giyilebilir. Bunları, spor yapmak için rahat olduğunuz kadar uzatabilirsiniz. Bu yuvarlak mehndi tasarımlarından bazıları dirseklere kadar uzatılabilir. Bu tür soyut ve bileklik moda tasarımlarını her türlü parti için daire mehndi tasarımlarında yapabilirsiniz..

 • Tasarım Özellikleri: Bu mehndi’nin bu güzelliği sadeliğinde.
 • Hangi İşlev veya Festival için Uygun: Düğünler, partiler ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleşimleri: Bu tasarım, elin arkasına yerleştirildiğinde en iyi şekilde görünür.
 • Eşleştirebileceğiniz Süsler veya Kıyafetler: Bu tasarım herhangi bir süslemeye ihtiyaç duymaz ve anarkalı takım elbise ve lehengalarla kolayca takımlanabilir..

17. Ayrıntılı Daire Mehndi Tasarımları:

Ayrıntılı Daire Mehndi Tasarımları

Yuvarlak mehndi tasarımları, dairenin içine ve çevresine çok sayıda karmaşık desen eklenerek karmaşık ve ayrıntılı hale getirilebilir. Döngüler ve spiraller içeren ince ve kalın dairesel çizgiler, tasarımın karmaşık görünmesini sağlar. Çok süslü ve gerçekten çok güzel görünüyor. Bu tasarım en iyi bir profesyonel tarafından yapılır..

 • Tasarım Özellikleri: Bu mehndi kendi başına bir süs gibi görünüyor.
 • Hangi Fonksiyona veya Festivale Uygun: Düğün ve şenliklere uygun.
 • Tasarım Yerleşimleri: Bu tasarım, avucunuzun içine yerleştirildiğinde en iyi şekilde görünür.
 • Eşleştirebileceğiniz Süsler veya Kıyafetler: Bu tasarım tek başına muhteşem göründüğü için herhangi bir süslemeye ihtiyaç duymaz..

18. Dekoratif Yuvarlak Kına Tasarımı:

Dekoratif Yuvarlak Kına Tasarımı

Bu tür daire mehndi tasarımları oldukça popülerdir. Bir kişi bunları partilere veya aile toplantılarına kolayca giyebilir. Bu tasarımların daha çekici görünmesi için koyu renkli bir yaprak macunu da kullanılabilir. Bu tasarımlar, dirseklere kadar uzanan el cinsiyetinde yapılabilir..

 • Tasarım Özellikleri: Bu mehndi, Rajasthani veya Marwari sanat eseri ile de yapılabilir..
 • Hangi İşlev veya Festival için Uygun: Aile işlevleri, partiler, düğünler ve festivaller için uygundur.
 • Tasarım Yerleşimleri: Bu tasarım ele yerleştirildiğinde en iyi şekilde görünür, parmak uçlarından dirseğe kadar çizilebilir.
 • Eşleştirebileceğiniz Süsler veya Kıyafetler: Bunlar, şalvar veya lehengas gibi her türlü geleneksel kıyafetle birleştirilebilir..

19. Çevrelerle Yaratıcı Motif Çalışması:

Dairelerle Yaratıcı Motif Çalışması

Bu yuvarlak mehndi tasarımı, oldukça geleneksel görünecek ve tüm durumlar için giyilebilecek şekilde yapılmıştır. Bunlar da farklı türde motif çalışmaları ile yapılmaktadır. Bu tasarım aynı zamanda modaya uygun bir şekilde yapılabilir ve üniversiteye giyilebilir. Bunlarla birlikte parıltılar ve taşlar kullanılabilir. Bu tasarımlar geometrik şekiller şeklinde olabileceği gibi üst kollara kadar da yapılabilir..

 • Tasarım Özellikleri: Bu mehndi, modaya uygun görünecek şekilde yapılabilir..
 • Hangi İşlev veya Festival için Uygun: Aile işlevleri ve partiler için uygun.
 • Tasarım Yerleşimleri: Bu tasarım, elin arkasına yerleştirildiğinde en iyi şekilde görünür.
 • Eşleştirebileceğiniz Süsler veya Kıyafetler: Bunlar, herhangi bir tür geleneksel şalvar veya etnik kıyafetle birleştirilebilir. Bu tarz bir tasarımla çeşitli bileklik çeşitlerini de takabilirsiniz..

20. Tomurcuklu Mehndi Yuvarlak Tasarım:

Buds ile Mehndi Yuvarlak Tasarım

Daire mehndi tasarımlarının çoğunda çiçek tasarımları yaygın olarak kullanılmaktadır. Sadece tasarımın çok güzel görünmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda arkasında daha derin bir anlam taşırlar. Tomurcuklar normalde yeni bir şeyin başlangıcını ifade eder. Mehndi tasarımlarında normalde tam çiçek açan çiçekler görmemize rağmen, tomurcuklar da güzel desenler oluşturmak için sanatsal olarak çizilebilir. Doğurganlığı ve büyümeyi yorumlamak için sanatsal olarak çizilebilirler..

 • Tasarım Özellikleri: Bu mehndi, karmaşık ve basit tasarımlar oluşturmak için çiçekler ve tomurcuklar eklenerek yapılabilir..
 • Hangi İşlev veya Festival için Uygun: Yeni evli gelinler veya anne adayları için uygundur..
 • Tasarım Yerleşimleri: Bu tasarım, ellerin arkasına yerleştirildiğinde en iyi şekilde görünür.
 • Eşleştirebileceğiniz Süsler veya Kıyafetler: Çiçekli tasarım o kadar güzel ki yüzükler ve taş işlemeli bileziklerle kombinlenebilir..

21. Lotus ile Çember Mehndi Tasarımı:

Lotus ile Çember Mehndi Tasarımı

Bu, gördüğümüz olağan çiçek motifleri yerine nilüferli alışılmadık bir daire mehndi tasarımıdır. Nilüferin etrafındaki koyu gölge, tasarıma güzellik katarak muhteşem görünmesini sağlar. Lotus, güzellik, saflık ve zarafet gibi çeşitli erdemleri ifade eder. Bu, normalde simetrik olarak yerleştirilmiş bitkisel motifler, geometrik tasarımlar, halkalar ve spiraller gördüğümüz için çok sık görülmeyen alışılmadık bir tasarımdır. Budizm’de lotus ayrıca aydınlanmayı ve ruhsal uyanışı sembolize eder..

 • Tasarım Özellikleri: Bu, belirli bir daireye sahip mükemmel bir yuvarlak tasarım olmasa da; mandala efektini veren lotusun etrafındaki koyu gölgedir..
 • Hangi İşlev veya Festival için Uygun: Partiler ve düğünler için uygun.
 • Tasarım Yerleşimleri: Bu tasarım en iyi arkaya yerleştirildiğinde görünür.
 • Eşleştirebileceğiniz Süsler veya Kıyafetler: İdeal olarak bu tasarım, bu güzel tasarımı sergilemek için üst sırtın ortaya çıktığı düşük kesim bluzlar veya giysilerle eşleştirilmelidir..

22. Tavus Kuşu ile Mehndi Yuvarlak Tasarım:

Tavus Kuşu ile Mehndi Yuvarlak Tasarım

Bu güzel yuvarlak mehndi tasarımı, yuvarlak daireler kullanılarak yapılan olağan mehndi tasarımlarından çok farklı bir şey. Bu benzersiz tasarımın mandala merkezinde bir tavus kuşu vardır. Ana dairenin etrafındaki eşmerkezli daireler ile tasarım çok basittir. Tavus kuşunun gövdesine yapılan tasarım bile oldukça sade ve simetriktir. Tavus kuşu, güzelliği simgeleyen enfes bir kuştur..

 • Tasarım Özellikleri: Bu, mandala merkezinden yükselen tavus kuşu ile benzersiz bir tasarımdır..
 • Hangi İşlev veya Festival için Uygun: Partiler ve ev işlevleri için uygun.
 • Tasarım Yerleşimleri: Bu tasarım, daha fazla alana ihtiyaç duyduğu için elin ön koluna yerleştirildiğinde en iyi şekilde görünür.
 • Eşleştirebileceğiniz Süsler veya Kıyafetler: Bu tasarım, tasarımın güzelliğini gizleyeceği için herhangi bir bileziğe ihtiyaç duymaz. Parmak yüzükleri, daha güzel görünmesi için bu tasarımla eşleştirilebilir..

23. Balıklı Yuvarlak Mehndi Tasarımı:

Balıklı Yuvarlak Mehndi Tasarımı

Yuvarlak mehndi tasarımlarında kullanılan balıklar, basit desenlerden karmaşık tasarımlara kadar çeşitlilik gösterir. Balıklar normalde bir kadının gözlerinin şeklinin güzelliği ile sembolize edilir. Bu, balığa da atfedilen en yaygın anlamdır. Başka anlamları da var, örneğin balığın aynı zamanda doğurganlığı, iyi şansı ve yaratıcılığı simgelemesi gerekiyor..

 • Tasarım Özellikleri: Etrafında çiçek desenli mandaladan kaynaklanan ve bileğe kadar uzanan, manşet üzerine çizilmiş basit desenlerin olduğu elin arkasındaki balık desenini gördüğünüz bir tasarımdır..
 • Hangi İşlev veya Festival için Uygun: Ev işlevleri ve festivaller için uygun.
 • Tasarım Yerleşimleri: Bu tasarım, elin ve bileğin arkasına yerleştirildiğinde en iyi şekilde görünür.
 • Eşleştirebileceğiniz Süsler veya Kıyafetler: Bu tasarım herhangi bir süs gerektirmez ve kendi başına güzel görünür..

24. Karva Chauth Yuvarlak Şekil Mehndi Tasarımı:

Karva Chauth Yuvarlak Şekil Mehndi Tasarımı

Bu, KarvaChauth için yeni başlayanlar tarafından kolayca yapılabilecek basit bir yuvarlak mehndi tasarımı veya yuvarlak Tikki mehndi tasarımlarıdır. Mehndi’nin evli kadınlar tarafından iyi şansın bir sembolü olarak uygulanması adettendir. Kadınlar bu günde kocalarının iyiliği için oruç tutarlar ve kocalarıyla birlikte ayı gördükten sonra oruçlarını açarlar. Mehndi için çiçek desenlerinden geometrik desenlere kadar farklı desenler kullanılmıştır..

 • Tasarım Özellikleri: Bu tasarım, birkaç küçük daire ile çevrili büyük bir daire ve çevresinde yaprak benzeri desenlerle çevrelenmiş dört çiçek benzeri tasarım ile basit bir tasarımdır..
 • Hangi İşlev veya Festival için Uygun: Karva Chauth gibi işlevler için uygundur.
 • Tasarım Yerleşimleri: Bu tasarım, elin ve bileğin arkasına yerleştirildiğinde en iyi şekilde görünür.
 • Eşleştirebileceğiniz Süsler veya Kıyafetler: Bilezikler ve yüzükler, evli kadınlar için hayırlı bir işlev olduğu için takılabilir..

25. Gelin Mehndi Yuvarlak Tasarım:

Gelin Mehndi Yuvarlak Tasarım

Mehendi Törenini gelinin ailesi tarafından kutlamak çok yaygındır. Bu ritüel gelenekseldir ve şimdi çoğu insan tarafından gözlemlenen şiddetli bir eğilimdir. Bu törende, yuvarlak veya daire tasarım mehndi tasarımları, güzel ve karmaşık tasarımlarla gelinin el ve ayaklarına uygulanır, normalde bir profesyonel yardımıyla yapılır..

 • Tasarım Özellikleri: Bu tasarım karmaşık bir tasarımdır ve düğününden önce bir gelin için olduğu gibi birçok sanat eseri içerir..
 • Hangi İşlev veya Festival için Uygun: Düğünler.
 • Tasarım Yerleşimleri: Bu tasarım, avuç içine ve bileğe yerleştirildiğinde en iyi şekilde görünür.
 • Eşleştirebileceğiniz Süsler veya Kıyafetler: Güzelliği arttırmak için bilezik ve parmak yüzüklü ağır mücevherler takılabilir ve ağır brokar lehengalar veya zengin işlemeli şalvarlarla eşleştirilebilir..

Yuvarlak veya Daire Mehndi Tasarımları Hakkında Ek İpuçları:

 • Araştırma: Yuvarlak veya daire bir mehndi tasarımı seçmeden önce internette iyi araştırma yapın.
 • Önem: Yuvarlak veya yuvarlak mehndi tasarımında yer alan bazı tasarımlar, yeni evli gelinlerin giymesinin uğurlu olması veya anne adaylarına yönelik bir tasarım olması gibi farklı anlamlar taşıyabilir. Seçiminizi yapmadan önce her tasarımın arkasındaki anlamı anladığınızdan emin olun..
 • Profesyonel hizmetler: Mehndi tasarımınız için bir profesyonelle çalışmak her zaman daha güvenlidir, özellikle özel gününüz içinse, istenmeyen aksiliklerden kaçınmak için.
 • Kalite: Mehndi kalitesi dikkate alınması gereken çok önemli bir faktördür. Mehndi kalitesini kontrol etmek ve ayrıca alerjileri önlemek için birkaç test yapın..
 • Elin Şekli: Ellerin güzel görünmesine yardımcı olacak desenler genişse, yapraklı desenler, ince ve uzunsa kareler ve geometrik desenler tercih edin..

Mandala, sonu olmadığına inanılan bir evrene benzer, başı ve sonu olmayan bir dairedir. Sanskritçe’de mandala kelimesi yuvarlak veya dairesel olan her şey anlamına gelir. Yaratıcılığımızı kullanarak, bu çemberlerin içine hoş görünen ya da sembolik öneme sahip zarif tasarımlar çizebiliriz. Yuvarlak mandala tasarımlarını detaylandıran makalemizi beğenmişsinizdir ve ideal bir yuvarlak veya daire tasarımı seçimi arayışınızı tatmin ettiğini umarız..