Mehandi yra esminė mūsų Indijos kultūros dalis. Tai vaidina svarbų vaidmenį vestuvėse ir kituose palankiuose ritualuose. Ne tik mehndi, bet net ciberžolės naudojimas taip pat aprašytas ankstyviausiose induistų Vedų ritualinėse knygose. Iš pradžių Mehendi buvo naudojamas tik moterų delnams ir kojoms, tačiau laikui bėgant tai tampa ritualų dalimi, kurią net vyrams leidžiama taikyti ceremonijose ar kituose ritualuose. Mūsų religiniuose papročiuose yra dažymasis mehndi pasta, o tai simboliškai parodo „vidinės šviesos pažadinimą“..

Radžastano Mehndi dizainas su geriausiais vaizdais

Yra daug induistų ritualų, po kurių Mehendi tepamas rankose ir kojose. Tokie festivaliai kaip Karva Chauth, Vat Purnima, Diwali, Bhai Dooj ir Teej apima Mehendi taikančius ritualus. Šiuose festivaliuose bet kurios amžiaus grupės moterys ir merginos delnuose taiko Mehendi. Henna iš pradžių buvo naudojama kaip dekoravimo forma daugiausia induistinėms nuotakoms. Kai kurie žmonės rengia Mehendi dizainerį tokiems svarbiems ritualams, kad kiekvienas galėtų užpildyti abi rankas geru Mehendi dizainu, tačiau kai kurie žmonės dažnai užsiima parodydami savo kūrybiškumą patys. Yra įvairių „Mehndi“ meno rūšių ir dizaino, o viena gražiausių ir sudėtingiausių „mehndi“ meno formų yra Radžastano Mehndi.

rajastani mehndi dizaino pagrindinis 2

Radžastano mehndi dizainus daugiausia sudaro liaudies šokis, tradicijos, meno formos, kūrybiškumas ir Radžastano kultūros spalvos. Radžastano mehndi dizainas ar menas rodo unikalius henna vaizdus, ​​naudojant gėles, lapus (ypač mango lapus, nes manoma, kad jie yra palankūs), povo formos piešinius ir kt., Kurie atspindi Indijos kultūrą ir tradicijas.

„Rajasthani Mehndi“ dizainas yra taikomas rankoms ar kojoms arba abiem pagal jūsų pasirinkimą. Dėl visų užimto ​​grafiko žmonės pasirenka tinkamą variantą, kuris perka paruoštą Mehendi kūgį. Tačiau daugelyje Indijos kaimo vietovių moterys vis dar tiki, kad švieži chna lapai yra malami ant šlifavimo akmenų, į kuriuos pridėta aliejaus, kurie nėra tokie rafinuoti, kaip profesionaliai paruošti henna spurgai, nors jie vis tiek suteikia daug tamsesnių spalvų ir lieka ant rankų. ilgesnį laikotarpį. Radžastano mehndi dizainas yra labai sudėtingas. Dažnai jaunikio vardas ar inicialai yra paslėpti po Mehendi modeliais.

Tradiciniai ir gražūs Radžastano Mehndi dizainai:

Čia mes įtraukėme 25 geriausius Radžastano mehndi dizainus ir nuotraukas visoms jūsų progoms.

1. Radžastano Mehndi modeliai nuotakoms:

Radžastano Mehndi raštai nuotakoms

„Mehendi“ dizainuose kartais yra keletas įmantrių modelių, kurie nuotakoms taikomi prieš vestuvių ceremonijas. Nuotakos, tiek rankos, tiek kojos, yra užpildytos sunkiu dizainu. Šiuose dizainuose dažnai rodomos nuotakos ir jaunikio nuotraukos arba gali būti įvairių atspalvių gėlių ir lapų raštų. Radžastane jaunikiai yra suprojektuoti taip dažnai, kaip ir nuotakos. Visos rankos mehndi atrodo dar nuostabiau, kai jas lydi spalvingos apyrankės.

2. Radžastano vestuvių Mehndi dizainas visoms rankoms:

Radžastano vestuvių Mehndi dizainas visoms rankoms

Tai tipiškas Radžastano vestuvių mehndi dizainas pilnoms rankoms su labai sudėtingomis detalėmis. Kairėje rankoje yra Radžastano princo atvaizdas, vaizduojantis jaunikį, o dešinėje – princesės atvaizdas, vaizduojantis nuotaką. Kadangi ranka pilna detalių piešinių, pirštų galai paliekami atviri. Šį nuotakos ir jaunikio atvaizdą galima piešti bet kurioje rankų vietoje, pavyzdžiui, delnuose, rieše ar rankose. Šis Radžastano Mehandi tinka papuošti nuotakos kojas šydo lakštais ir paukščių motyvais. Tai vienas iš geriausių Radžastano mehndi dizaino.

3. Lengvas Radžastano Mehendi dizainas:

Lengvas Radžastano Mehendi dizainas

Viena iš labiausiai paplitusių ir lengviausių Radžastano Mehendi dizaino formų yra tradicinių motyvų, tokių kaip mango lapų kraštas, sudarymas iš mažų kvadratų. Lapiniai raštai suteikia dizainui daugiau prisilietimo. Šis dizainas netgi tinka bet kokiai buitinei funkcijai, o ne didelėms progoms, tokioms kaip vestuvės. Šie dizainai gali būti tęsiami per visą rankos ilgį, todėl labai tinka nuotakai ir jos artimiausiems draugams!!!

4. Šiuolaikiniai Indijos vestuvių Radžastano Mehandi dizainai:

Šiuolaikiniai Indijos vestuvių Radžastano Mehandi dizainai

Dabar tai yra labai meniškas šiuolaikinis Indijos Mehendi dizainas. Labai tvarkingai padaryta su keliais dideliais gėlių motyvais ir labai didinga. Pažiūrėkite, kaip gėlės ir lapai turi atspalvį ir kaip juostos išryškina dizaino pilnatvę. Dizainas tampa geresnis ir tankesnis link riešo, einančio iki alkūnės.

5. Vestuvių Radžastano Mehndi dizainas mergaitėms:

Vestuvių Radžastano Mehndi dizainas mergaitėms

Nėra tam tikros taisyklės, kad tai turi būti jūsų vestuvės tik norint kreiptis dėl Mehendi! Nuotakos draugai gali pasirinkti dizainą pagal savo pasirinkimą. Dauguma nuotakos draugų pasirenka ne tokį sudėtingą ir paprastą dizainą nei nuotaka. Nedaug gražiai padarytų gėlių ir lapų gali užbaigti spalvingą, tačiau tradicinę išvaizdą.

6. Apskrito Radžastano Mehandi modeliai:

Apvalūs Radžastano Mehandi modeliai

Be povų, gėlių ar lapų motyvų, įvairiais atvejais tinka ir apskriti raštai su keliomis šešėlinėmis dalimis. Šiuos dizainus kartais sunku sukurti, nes „Mehendi“ iškart parodo savo spalvas. Čia jūs neturėsite galimybės pašalinti pritaikyto „Mehendi“ ir vėl jį nupiešti. Apskritiems mehndi dizainams ar apvalioms konstrukcijoms reikia tikslumo, todėl geriau, kad šiuos dizainus taikytų tik „Mehendi“ menininkai.

7. Pėdos ir pirštai padengė Radžastano Mehendi dizainą:

Pėdos ir pirštai padengė Radžastano Mehendi dizainą

Paprastai mes sutelkiame dėmesį į delnų ar pėdų vidurinę dalį, visiškai pamiršdami apie pirštus. Norint visiškai atrodyti, svarbu kažką nupiešti ir ant pirštų. Rankų pirštus dengia sunkūs piešiniai, tačiau palikus kojų pirštus, jie atrodo neišsamūs. Pirštų galiukai gali būti padengti paprastomis linijomis ar taškais, suteikiančiais tradicinę Radžastano išvaizdą. Pati nuotaka gali pritaikyti šį paprastą mehndi modelį.

8. Gražus Radžastano Mehendi dizainas:

Gražus Radžastano Mehendi dizainas

Kad dizainas atrodytų gražesnis, reikia būti atsargiems dėl linijų. Šios eilutės ne tik padeda užbaigti motyvą, storinant šias linijas sukuria motyvų gilumą ir tamsą, sukuriant matomą sieną. Puikus žiedlapių atspalvis, kad dizainas atrodytų itin prašmatnus, itin madingas ir nuotakos!

9. Gėlių Radžastano Mehendi dizainas:

Gėlių Radžastano Mehendi dizainas

Jei manote, kad gėlių motyvai yra labai paplitę ir norite išbandyti ką nors kita, galite uždengti visą delną lapo dizainu, panašiu į pavaizduotą aukščiau esančiame paveikslėlyje. Čia pirštų galiukai užpildyti chna. Kita vertus, šis „Mehndi“ dizainas yra labai paprastas, tik kampinis dizainas.

10. Radžastano pėdų Mehendi dizainas:

Radžastano pėdų Mehendi dizainas

Nepriklausomai nuo to, kokį dizainą pasirenkame taikydami „mehndi“, nesvarbu, ar tai būtų rankos ar kojos, „mehndi“ dizainas visada turėtų atitikti veidrodį atspindintį meną, o tai reiškia, kad abi rankos turi būti identiškos viena kitai. Štai kodėl Radžastano mehndi dizainas laikomas sunkiausia meno forma.

11. Tradiciniai Radžastano Mehandi dizainai:

Tradiciniai Radžastano Mehandi dizainai

Tai yra tradicinio Radžastano mehndi dizaino pavyzdys. Ranka ir riešas yra užpildyti povų ir mango lapų dizainu, todėl jie atrodo elegantiškesni ir gražesni.

12. Radžastano rankų Mehndi dizainas bet kokiai progai:

Radžastano rankų Mehndi dizainas bet kokiai progai

Dizainas, užpildantis delną, labiau tinka plonam ir ilgam delnui. Delną galima užpildyti labai įmantriais šydo lakštais, gėlėmis ir lapais. Tačiau jūs galite išvengti veidrodinio atspindžio meno formos, būdingos šiam tipiškam dizainui, nes tokiam išsamiam dizainui nupiešti reikia daug laiko. Šis Radžastano mehndi dizainas rankoms idealiai tinka bet kokiai progai.

13. Paprastos Radžastano šešėlinės gėlės Mehandi:

Paprastos Radžastano šešėlinės gėlės Mehandi

Jei nemokate piešti, geriau pabandykite rasti kryžmines linijas ar dėžutes. Įtraukite keletą paprastų atspalvių gėlių ir pabandykite jas sujungti su kitais motyvais, naudodami kitų tipų arabiškus dizainus. Jūs netgi galite užpildyti keletą dėžių arba atspalvį, kad drastiškiau pažvelgtumėte į visą mehndi dizainą.

14. Visos kojos padengtos Radžastano Mehandi dizaino:

Visos kojos padengtos Radžastano Mehandi dizaino

Pagal šį dizainą visos pėdos yra padengtos šydo lakšto raštu su tradiciniais povo motyvais, o po to tiesios linijos iki blauzdos. Galite palikti tarpą tarp dizainų, nes jie linkę suteikti odai teisingesnę išvaizdą.

15. Kampiniai šešėliai Radžastano Mehndi modeliai:

Kampiniai šešėliai Radžastano Mehndi modeliai

Šis sunkus „mehndi“ dizainas pagamintas naudojant kampinius modelius ir užpildytas labai sudėtingomis detalėmis. Čia pirštų galiukai yra paprasti, nes delnas užpildytas tokiu sunkiu dizainu. Taip pat galite pridėti blizgučių ar kelių spalvotų akmenų, kad jūsų dizainas atrodytų nepakartojamas ir gražesnis.

16. Radžastano pėdų Mehandi dizainas nuotakoms:

Radžastano pėdų Mehandi dizainas nuotakoms

Radžastano vestuvėse nuotakos pėdos yra padengtos mehndi. Pėdų mehndi dizainas apima visas pėdas iki blauzdos, ir galima pamatyti veidrodį, atspindintį dizainą. Tai idealus pasirinkimas dažyti nagus, atitinkančius aprangą pagal dieną.

17. Dulha Dulhan Rajasthani Mehndi dizainas:

Dulha Dulhan Rajasthani Mehndi dizainas

Garsusis Rajasthani Mehendi sukurtas yra gražesnis kuriant nuotakos ir jaunikio įvaizdį. Vaizdai piešti ant delno ir kai abi delnai susijungia su nuotaka ir jaunikiu, galima pamatyti kartu, o tai yra pagrindinė šio dizaino tema. Viena vertus, nuotakos įvaizdis ir kita ranka su jaunikio įvaizdžiu išryškina vestuvių nuotaiką. Dažniausiai mėgstamas nuotakų dizainas.

18. Barato Radžastano Mehndi dizainas:

Barato Radžastano Mehndi dizainas

Šio tipo dizainas vaizduoja santuokos ceremoniją meno forma. Šis dizainas išryškina „Doli“ ir „Barat“ proceso įvaizdį. Tradicinė ceremonija yra gražiai išryškinta tokio tipo dizaine. Norėdami nupiešti šį vaizdą, reikia daug laiko ir kantrybės. Tačiau Radžastano žmonės yra žinomi dėl savo greičio ir meninio darbo, kai kalbama apie Mehndi.

19. Sudėtingas priekinės rankos Radžastano Mehndi dizainas:

Priekinės rankos Radžastano Mehndi dizainas

Tokio tipo dizainas atrodo sudėtingas, tačiau tai ne kas kita, kaip linijų spindulys, formuojantis modelį. Šio tipo dizainui nenaudojami gėlių vaizdai. Gerai atrodo su indų etnine apranga ir veikia kaip apyrankės.

20. Sudėtingas visos rankos Radžastano Mehndi dizainas:

Visos rankos Radžastano Mehndi dizainas

Tai susipynęs modelis su išlenktomis linijomis ir taškais, išryškinantis sudėtingus darbus. Sukurti sudėtingą visos rankos mehndi reikia milžiniško susikaupimo ir kantrybės. Šis dizaino tipas dažniausiai naudojamas nuotakoms dėl savo turtingumo, kurį išryškina dizainas.

21. Povo modelio Mehndi dizainas:

Povas modelio Mehndi dizainas

„Mehndi“ yra tradicinis moterų rankų dekoravimo būdas, pridedantis prie „mehndi“ dizaino povo dizaino, kuris yra vienas seniausių ir tradicinių dizainų, naudojamų per vestuves ar bet kokią šventinę progą. Povo dizainas apima visą delną kartu su kitais gėlių dizainais, jungiančiais povo dizainą.

22. Veidrodžių dizainas Rajasthani Mehndi:

Veidrodžio dizainas Radžastanas Mehndi

Vienas garsiausių Radžastano mehndi dizaino yra veidrodinis dizainas. Šio tipo atveju tas pats dizainas atkartojamas abiem rankomis, kurios atspindi kaip veidrodis. Tai vienas iš sunkiausių dizainų, kurį reikia sukurti, nes tą patį dizainą reikia atkartoti, kuriam reikia visos koncentracijos, o dizainas apima visą ranką, padarytą ant delno, tęsiant iki viršutinės rankos.

23. Krišna Radha Radžastano Mehndi dizainas:

Krišnos Radha Radžastano Mehndi dizainas

Kitas nuostabus Rajasthani Marwari dizainas yra Krišnos ir Radha vaizdavimas meno forma, kuriant juos ant rankos per vestuvių ketvertą nuotaka. Tai atspindi iliustruotą poros kultūrą ir vienybę. Vaizdas derinamas su gėlių ar povo dizainu, kuris išryškina grožį be jokių spalvų.

24. Radžastano Mehndi dizainas tik ant pirštų:

Radžastano Mehndi dizainas tik ant pirštų

Žmonės, kurie yra seni, kurie nori paslėpti savo raukšles ar kurie mėgsta papuošti priekinę ranką, tik tada tai yra geriausias dizainas. Šio tipo mehndi dizaino atveju priekinės rankos pirštai suprojektuoti su lapais arba gėlių motyvais su reikiamu atstumu, vaizduojančiu Radžastano dizainą.

25. Karva Chauth Rajasthani Mehndi dizainas:

Karva Chauth Rajasthani Mehndi dizainas

Šią dieną šventinės ponios puošiasi didingai, kaip nuotaka, papildanti savo grožį, puošianti rankas palyginti paprastu mehndi dizainu. Radžastano dizainas, parašytas arabišku dizainu, kuriame mehndi yra uždėtas ant delno ir nešamas ant vieno iš pirštų.

Naujo ir seno dizaino derinys išryškina nuostabų modelį, kuris pastarosiomis dienomis yra madingas. Mūsų tradicijų išsaugojimas yra pagrindinė priežastis, kodėl nauji derinimo metodai atitinka jaunosios kartos stilių, nes mada skiriasi nuo senų laikų. Šis pakeitimas reikalingas, kad išsaugotume savo vertybes ir kultūrą, kurią sveikina žmonės visame pasaulyje.

Išbandyti paprastą radžastano dizainą arabišku stiliumi bus gera pradžia, nes tai užima mažiau laiko ir yra lengviau nupiešti ant kitų žmonių rankų, nei iš pradžių išbandyti pačiam..