Deri döküntüleri, vücudun herhangi bir yerinde meydana gelebilecek insanlar arasında oldukça yaygın bir senaryodur. Kadınlarda meme altı döküntüleri oldukça yaygındır ve özellikle yaz aylarında sık sık baş edilmesi gereken bir sorundur. Aşırı terleme, meme altı da dahil olmak üzere ciltte kızarıklık sorununa neden olan başlıca sebeplerden biridir. Bu tere sürtünen herhangi bir kötü oturan sütyen türü daha kolay krize yol açar. Buradaki fikir, sorundan kurtulmanıza gerçekten yardımcı olabilecek önerileri ve ipuçlarını aramaya başlamaktır..

Göğüs Altındaki Döküntülerden Nasıl Kurtulursunuz?

Göğüs Altındaki Döküntülerden Nasıl Kurtulur?

Aşağıdaki liste, meme altı döküntülerinin tedavisi söz konusu olduğunda takip edilmesi güvenli ve kolay olan birinci sınıf fikirlerden bazılarına sahiptir. Maksimum sonuçlar için onları gereken özenle takip edin.

1. Soğuk Kompres kullanın:

Bir buz torbası veya soğuk kompres kullanmak, göğüslerin altındaki cildi yatıştırmanın ve böylece kızarıklık problemlerini tedavi etmenin iyi yollarından biridir. Bu, bir seansta 10 dakika boyunca yapılmalı ve günde birkaç kez yapılabilir. Kaşıntı ve şişmeyi azaltır ve ayrıca enfeksiyonları önler. Soğuk kompres için su yerine soğuk yağsız süt de kullanılabilir. Ayrıca teri ve dolayısıyla kızarıklığı azaltan gözenekleri de kapatır..

2. Bebek Pudrası:

Duştan sonra bebek pudrası kullanmak terlemeyi önlemeye yardımcı olur ve meme altı bölgesini kuru tutar. Bu, kızarıklıklardan basit ve kolay bir şekilde kurtulmanıza yardımcı olur. Fayda için mevcut nemi de emer..

3. Fesleğen Yaprakları:

Bu, yatıştırıcı özellikleri ile bilinen doğal bir üründür. Fesleğen yapraklarından pürüzsüz bir macun yapın ve göğüslerin ve kızarıklıkların altına iyice uygulayın. Bu durulamadan önce bir süre bırakılmalıdır. Yıkamak için ılık su kullanın. Bu kızarıklıklardan kurtulmak için iyi bir çare.

4. Mısır Nişastası Çözümü:

Döküntülerin kaşınması ve yanması, kızarıklıkların kademeli olarak tedavisini de sağlayacak olan mısır nişastası kullanımı ile kolayca azaltılabilir. Bir duştan sonra ve bölgeyi iyice kuruladıktan sonra bölgeye biraz kaliteli mısır nişastası hafifçe serpin. Bu, tozu temizlemeden önce 10 dakika bırakılmalıdır. Bu günde iki kez yapılmalıdır.

5. Pamuk Kullanın:

Bölgedeki tüm teri ve nemi emmeye ve kuru tutmaya yardımcı olmak için göğüsler ve alt bölge arasına pamuğu yerleştirin. Bu alışkanlık sadece kızarıklıkların tedavisini sağlamakla kalmayacak, ilerleyen aşamalarda sorunu da önleyecektir. Bu amaçla yumuşak kağıt peçeteler de kullanılabilir..

6. Kalamin Losyonu Avantajı:

Göğüs bölgesini antibakteriyel sabun ve suyla iyice temizleyin ve ardından kurulayın. Şimdi bir pamuk top ile döküntüler üzerinde biraz kalamin losyonu kullanın. Kızarıklıkların beraberinde getirdiği kaşıntı ve dikenli histen kurtulmak için bir süre bu bırakılmalıdır. Aynı zamanda sorunun doğal tedavisini de sağlayacaktır..

7. Sarımsak Kullanımı:

sarımsak 1

Sarımsağın mantar önleyici ve bakteri önleyici özellikleri, ona kızarıklık sorunları da dahil olmak üzere çeşitli cilt enfeksiyonları için birçok fayda sağlar. Sarımsak karanfillerinden taze bir macun hazırlayın ve etkilenen bölgeye iyice uygulayın. Bu, meme altı döküntülerinden doğru tedavi için günde 3-4 kez yapılmalıdır..

8. Limon Suyu:

Su ile limon suyu özleri, genel iyileşme için ve enfeksiyonun artmasını önlemek için döküntülere uygulanabilir. Her gün yapılmalı.

9. Çay Ağacı Yağı:

Yine, çay ağacı yağı, döküntüleri iyileştirmeye yardımcı olabilecek mantar önleyici özelliklere sahiptir. Tek ihtiyacınız olan bu sıvıdan bir kaç damla pamuğa, duştan sonra uygulanmalıdır. Bu aynı zamanda yatarken de yapılmalıdır. Deneyin ve biraz masaj yapın, böylece yağ emilir ve hızlı tedavi görülür..