Mėšlungis nėštumo metu yra gana dažnas reiškinys daugeliui moterų. Kadangi šiame etape moterys patiria keletą kūno pokyčių, kojų mėšlungis nėštumo metu gali kelti susirūpinimą daugeliui. Jie gali būti skausmingi, ir daugeliui taip pat gali prireikti dėmesio šiems mėšlungiams, kad šiek tiek palengvėtų. Kad ir kaip tai būtų sunku, mes turime viską apie kojų mėšlungį nėštumo metu ir su tuo susijusius rūpesčius – tik tam, kad padėtumėt.

Šiame etape kelios besilaukiančios mamos susiduria su mėšlungiu ir nėštumu, ir štai ką reikėtų apie tai žinoti. Tiesą sakant, kas sukelia kojų mėšlungį, kaip užkirsti kelią joms ir priemonėms nuo jų rūpintis, mes turime viską! Sužinokime viską apie juos šiandien.

kojų mėšlungis nėštumo metu

Kas yra kojų mėšlungis ir kada jis prasideda?

Kojų mėšlungis nėštumo metu yra nevalingi blauzdos ir pėdos raumenų susitraukimai arba abu, ir tai gana dažnai pasitaiko nėštumo metu. Kojų mėšlungio spazmai gali spinduliuoti veršelius aukštyn ir žemyn per dieną, tačiau dažniausiai jie būna ryškesni naktį. Būtent tada didžiausias nuovargis, skysčių kaupimasis ir susilaikymas. Kojų mėšlungis nėštumo metu yra ypač dažnas po antrojo nėštumo trimestro, kai dėl nėštumo padidėja svoris, padidėja patinimas dėl kraujotakos pokyčių ir padidėja bendras nuovargis..

Jie gali pablogėti, kai jūsų nėštumas progresuoja ir jūsų pilvas tampa didesnis. Mėšlungis dažniausiai pasireiškia naktį. Tačiau dieną taip pat gali atsirasti mėšlungis. Dėl nepakeliamų kojų mėšlungio skausmų gali būti sunku miegoti naktį ir dirbti dieną. Remiantis tyrimais, maždaug pusei visų nėščių moterų kelionės metu atsiranda kojų mėšlungis (1).

Kojų mėšlungio priežastys nėštumo metu:

Tiksli kojų mėšlungio priežastis ir priežastis nėštumo metu nežinoma. Vis dėlto yra spėlionių, kaip mėšlungis atsiranda dėl kūno pokyčių, svorio pokyčių nėštumo metu, nuovargio ir kraujotakos pokyčių.

Dažniausios kojų mėšlungio priežastys nėštumo metu yra šios:

1. Kraujo apytakos pokyčiai:

Nėštumo metu kraujotaka sulėtėja. Kūno pokyčiai, greitas plėtimasis ir svorio padidėjimas, hormoniniai pokyčiai dažnai yra kraujotakos pokyčių priežastis. Dėl šių pokyčių padidėtų kraujo tūris kūno viduje, bet sulėtėtų kraujotaka. Tai gali sukelti kojų mėšlungį, ypač po antrojo trimestro ir beveik trečiąjį trimestrą.

2. Svorio padidėjimas:

Svorio padidėjimas nėštumo metu yra gana vidutinis; atsižvelgiant į kūno augimą viduje, jūs taip pat galite padidinti pagal svorio skalę. Šis svorio padidėjimas gali paveikti nervus, kraujagysles ir venas. Dėl to šiuo laikotarpiu gali atsirasti mėšlungis kojose. Dažniausias patarimas yra išlikti aktyviam ir mažai vaikščioti, kad atsikratytumėte mėšlungio.

3. Dehidratacija:

Daugelis iš mūsų dažnai rimtai nesvarsto kasdienio vandens kiekio, nurodyto suaugusiesiems, ypač nėščioms moterims. Ar žinote, kad sumažėjęs vandens suvartojimas ir dehidratacija gali sukelti kojų mėšlungį? Pabandykite tai padidinti, ir jūs taip pat galite pastebėti pokyčius.

4. Kraujo krešulys:

Ar žinote, kad nėščios moterys dažniau nei nesilaukiančios moterys linkusios susidaryti kraujo krešulių giliųjų venų trombozėje. Taip, keli tyrimai patvirtina tą patį (2). Šiame etape gali atsirasti sunkių ar lengvų kojų mėšlungių, o paprasčiausia išeitis – likti aktyviam ir toliau judėti.

5. Nuovargis:

Nuovargis ir kūno silpnumas gali sukelti spaudimą šalia raumenų, o tai savo ruožtu gali sukelti mėšlungį. Tai galima įveikti geriant pakankamai vandens, lengvus tempimus ir pasivaikščiojimus dienos metu.

6. Kalcio ir magnio trūkumas:

Tinkama dozė vitaminų, papildomo kalcio ir magnio (3) papildai gali sumažinti mėšlungį ir skausmą, įskaitant nerimą. Papildai turėtų atitikti gydytojo nurodytą dozę, kad atitiktų fizinius reikalavimus, kurie skiriasi kiekvienam asmeniui. Apskritai tyrimai patvirtina, kad reguliarūs papildai gali padėti nuo mėšlungio (4).

Kaip išgydyti kojų mėšlungį nėštumo metu:

Šiuo metu, kaip mes suprantame, kojų mėšlungis yra gana dažnas kelioms nėščioms moterims ir būsimoms motinoms. Tačiau ne taip paprasta juos valdyti ar kasdien išgyventi skausmą. Kai jus užklumpa staigus kojų mėšlungio priepuolis, galite palengvinti savo veiksmus taip.

 • Ištieskite koją ir kelis kartus švelniai sulenkite kulkšnį ir kojų pirštus atgal į blauzdas.
 • Galite pabandyti stovėti ant šalto paviršiaus, kuris kartais gali sustabdyti spazmą.
 • Masažuokite blauzdos ir kojų raumenis, kad sumažintumėte susitraukimą.
 • Šiek tiek pasivaikščiokite, kad atpalaiduotumėte kojų raumenis.
 • Norėdami išgydyti mėšlungį, pabandykite naudoti karšto vandens buteliuką arba šildymo pagalvėlę.
 • Jei niekas nepadeda, apsilankykite pas gydytoją ar ekspertą, nes tai gali būti kraujo krešėjimo atvejis.

Kaip išvengti kojų mėšlungio nėštumo metu?

Geriausia apsisaugoti nuo nėštumo ir palengvinti kojų mėšlungį, kai jis dar nepataikė, kad pabandytumėte su juo susidoroti staigiu priepuoliu. Štai keletas būdų, kaip išvengti mėšlungio.

1. Aerobinis pratimas:

Tempimo pratimai gali būti nesunkūs stabdant mėšlungį, dar prieš jiems atsitrenkiant. Prieš trenkdamiesi į lovą po ilgos ir varginančios dienos, atsiremkite rankomis į sieną, atsistodami už dviejų pėdų nuo jos. Kulnus laikykite ant grindų ir pasilenkite į priekį. Šioje pozicijoje būkite apie dešimt sekundžių, tada atsipalaiduokite maždaug penkias sekundes. Pakartokite šį paprastą pratimą tris kartus kiekvieną vakarą prieš miegą.

2. Laikysena:

Kiekvieną alternatyvų veiklos laikotarpį pailsėkite, pavyzdžiui, kad nepervargtumėte savo kūno. Kai sėdite, pakelkite kojas kuo dažniau.

3. Apranga:

Dienos metu dėvėkite atraminę žarną, kad išlaikytumėte aplinkinį svorį. Šiuo metu nedėvėkite nepatogių drabužių ir aprangos.

4. Drėkinkite save:

Įsitikinkite, kad geriate pakankamai skysčių, bent aštuonias stiklines per dieną. Išlaikykite hidrataciją ir aktyvumą. Tai gali palengvinti ir išvengti kojų mėšlungio.

5. Tinkama mityba:

Valgykite gerai subalansuotą mitybą, kurioje yra daug kalcio, magnio, vitaminų ir mineralų. Jogurtas turi daug naudos sveikatai. Į savo racioną galite įtraukti jogurtą. Bananai taip pat yra populiarūs, nes juose yra daug magnio. Imkitės patvirtintų ir rekomenduojamų vitaminų papildų, kad būtinų vitaminų ir mineralų vartojimas būtų garantuotas. Vartokite gerą maistingą maistą, kad išvengtumėte kojų mėšlungio nėštumo metu.

6. Kasdienis pasivaikščiojimas:

Jei gydytojas nenurodė kitaip, trumpas pasivaikščiojimas kiekvieną dieną padės jūsų kojų raumenims netrukdyti jūsų miegui. Tai neleis kojų raumenims susitraukti ir naktį atsirasti spazmų. Tai padeda apskritai kontroliuoti viršutinės ir apatinės kojų mėšlungį nėštumo metu, įskaitant raumenų ir pėdų mėšlungį kojose.

7. Šilta vonia:

Galite atsipalaiduoti raumenis ir atsipalaiduoti nuo ilgos ir varginančios dienos. Tai padės kovoti su kojų mėšlungiu nėštumo metu.

8. Neperdirbkite:

Venkite pernelyg pavargti dėl bet kokios priežasties. Atsigulkite ant kairės pusės, kad pagerintumėte kraujotaką į kojas ir iš jų. Nekelkite streso atliekant namų ruošos darbus ar kitus fizinius darbus.

9. Tinkama avalynė:

Pasirinkite batus, kurie apibūdina komfortą, palaikymą ir naudingumą. Bus naudinga, jei bus dėvimi batai su tvirtu kulno skaitikliu. Bato dalis, kuri supa kulną ir padeda užfiksuoti pėdą į batą, vadinama skaitikliu. Venkite netinkamų kulnų ir batų.

Namų gynimo priemonės kojų mėšlungiui nėštumo metu

Namų gynimo priemonės kojų mėšlungiui nėštumo metu:

Šios paprastos namų gynimo priemonės gali padėti rasti komfortą tarp kojų mėšlungio nėštumo metu.

A. Tempimas:

Pirmasis ir svarbiausias kojų mėšlungis gydant nėštumą apima tempimą. Kaip ir prevencijos metodą, taip pat galite atlikti tempimą, kad atsikratytumėte kojų mėšlungio. Atsistokite priešais sieną ir padėkite rankas priešais save. Padėkite dešinę koją atgal, kulnus ant grindų ir lėtai sulenkite kairįjį kelį. Įsitikinkite, kad dešinė koja yra tiesioje padėtyje. Pajuskite tempimą blauzdos raumenų lenkimu.

B. Bendras pratimas:

Kaip ir tempimas, reguliari maža veikla ir mankšta gali padėti išlaikyti kūną aktyvų dėl kojų mėšlungio nėštumo metu. Nesvarbu, ar tai joga, ar vaikščiojimas, ar plaukimas, tai bus labai naudinga jūsų sveikatai ir kūdikiui. Tai taip pat, savo ruožtu, skatina kraujotaką, lemia sveiką svorį ir atpalaiduoja raumenų mėšlungį.

Tai savo ruožtu reiškia, kad mes pabrėžiame nesėdėti be darbo ir būti neaktyviems. Būkite aktyvūs kelias valandas per dieną ir klausykite savo kūno. Nepersistenkite su jokiais pratimais ar veikla, tačiau nesėdėkite be darbo. Žinokite nuosaikumą ir būsite geriausios sveikatos.

C. Būkite hidratuotas:

Kaip minėta aukščiau, gerkite daug vandens. Nėštumo metu, norint išvengti mėšlungio, niekas nėra toks svarbus kaip hidratacija. Dehidratacija gali padidinti mėšlungį, o geras drėkinimas gali tik sumažinti poveikį.

D. Masažai:

Atlikite masažą, kad sumažintumėte skausmą ir mėšlungį. Masažuokite blauzdos ir kojų sritį, o tai sukelia skausmą maždaug 1 minutę. Taip pat galite apsilankyti pas terapeutą ir gimdymo masažo centrą. Tai taip pat gali padėti išvengti ir valdyti kojų mėšlungį naktį nėštumo metu.

E. Šilumos taikymas:

Naudokite šiltą skudurėlį ar šilumos maišelį, kad šiluma būtų šalia raumenų ir mėšlungio. Švelniai įmasažuokite ir palikite kelias sekundes, ir pakartokite procedūrą, kad gautumėte geriausių rezultatų. Tai gali labai padėti valdyti sunkius ir dažnus kojų mėšlungį nėštumo metu.

F. Epsomo druska:

Šiltas dažnai padeda nuo mėšlungio ir skausmo, tačiau pabandykite šiltą vonią su Epsom druska. Paprastai tai yra šiek tiek praktiškiau. Šilta vonia su šia druska padeda atsipalaiduoti ir palengvina raumenų įtampą.

G. Ginger:

Imbieras yra beveik nepakeičiamas. Jame esantis magnis padeda susidoroti su kojų mėšlungiu. Išbandykite šį imbiero arbatos gaminimo būdą:

 • Sutarkuokite vieną šaukštą šviežio imbiero.
 • Įpilkite į du puodelius vandens ir užvirkite.
 • Palikite jį ant keptuvės su dangčiu maždaug 10 minučių.
 • Arbatą perkošti.
 • Įpilkite šaukštą medaus ir išspauskite pusės citrinos sultis ir mėgaukitės šia arbata.

Ši naminė imbiero arbata ne tik palengvina mėšlungį, bet ir padeda virškinimui, gripui, kosuliui ir kt.

Kada kreiptis į gydytoją?

Nors mėšlungis kojose yra dažnas nėštumo metu ir antrojo bei vėlyvojo nėštumo metu, juos valdyti nėra lengva. Jei jūsų kojų mėšlungis yra labai reguliarus, nuolatinis ir labai skausmingas, neatrodo, kad tam tikrą laiką jis sumažėtų ar nekontroliuotų, geriausia pasikonsultuoti su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju ir gydytoju. Jums gali prireikti vaistų ir gydymo, jei tai sukelia per daug skausmo ir neramumo. Net jei mėšlungio metu jaučiate stiprų patinimą ar padidėjusią veną, geriausia pasitarti su gydytoju ar sveikatos priežiūros paslaugų teikėju.

Kojų mėšlungis nėštumo metu yra dažna problema, su kuria susiduria būsimos motinos ir nėščios moterys. Tačiau juos galima kontroliuoti ir valdyti gydant namuose ir gydant. Kai kuriais atvejais jie gali pasireikšti stipriai, kartu su patinimu ir paraudimu, todėl turite pasitarti su gydytoju. Tikimės, kad išmokote valdyti kojų mėšlungį ir nėštumą. Praneškite mums savo mintis; mums patinka išgirsti jus!

Atsakomybės apribojimas:

Aukščiau pateikta informacija skirta tik informaciniais ir švietimo tikslais. Visada pasitarkite su gydytoju ir sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, kad gautumėte geresnės informacijos ir suasmenintos informacijos, priklausomai nuo jūsų sveikatos būklės ir kūno tipo. Mes neatsakome už klaidas.