Atmanjali Mudra Saygı İşareti:

Mudraların eski Hint tarihiyle oldukça önemli bir bağlantısı var. Birçok yenilikçi aktivite, mudra veya fiziksel egzersizlerle bağlantılıdır. Ve en önemlisi, mudralar Hint yaşam tarzının ayrılmaz bir parçası haline geldi. Kendimizi zinde ve sağlıklı tutmak için yıllardır mudra veya yoga egzersizleri kullanıyoruz..

Atmanjali Mudra Adımları Nasıl Yapılır ve Faydaları

Astım Mudra Anlamı, Adımları ve Faydaları

Astım Mudra’nın Anlamı:

Böyle vazgeçilmez mudralardan biri de Atmanjali Mudra’dır. Başkalarına saygı göstermek için bir el hareketidir. Atmanjali mudra, “Namaskar Mudra” olarak da bilinir. Artık Hintçe’de hepimiz namaskar’ın aslında ne anlama geldiğini biliyoruz. Öyleyse, Atmanjali mudra’nın ne anlama geldiğini öğrenelim? Karşınızda duran kişiye saygı ve hürmet göstermenin bir işaretidir. Bu, Asya’da ve hatta onun ötesinde uygulanan bir el hareketidir..

Bu önemli mudra egzersizi veya hareketi birçok ülkede uygulanmaktadır. Bazıları Hindistan’ın yakın komşularıdır, bazıları ise uzaktır – Sri Lanka, Nepal, Butan, Tayland, Kamboçya, laos, Burma ve Endonezya. Bunun dışında bu saygı ve hürmet el hareketi bazı doğu ülkelerinde son derece popülerdir..

Atmanjali mudra’nın diğer anlamı veya alaka düzeyi ibadet olabilir. Çünkü Allah’a ve hatta büyüklerimize ibadet etmeden önce el ele tutuşuyoruz. Doğu geleneğinde yaşlılara da aynı Tanrı gibi eşit saygı ve saygı gösterilir. Ayrıca, atmanjali mudranın diğer önemli kullanımı, herhangi bir yoga asanasının başlangıcından veya bitiminden öncedir..

Başlangıçta Tanrı’ya şükretmek ve egzersize başlamak için güç ve güç istemek için yapılır. Ayrıca gün başlarken atmanjali mudra uygulayan çok sayıda insan gördüm. Güneş doygunluğu veya surya namaskar egzersizi gibidir. Bu durumda başımızı eğiyor ve ellerimizi güneşe doğru katlıyoruz. Bu, Tanrı’ya teşekkür etmek için değil, aynı zamanda günü ve önündeki zorlukları memnuniyetle karşılamak için bir jesttir..

Astım Mudra için Nasıl Adımlar:

  • İki elinizle yapılmalı, önce ellerinizi kalbinizden önce bir arada tutun..
  • Eller arasında biraz boş alan bırakın.

Astım Mudra Faydaları:

Şimdi, atmanjali mudra faydalarının muazzam bilimsel kanıtları var. Meditasyon durumuna gelmenize yardımcı olur. Ayrıca, bu fiziksel uygulama pozu ellerinize, parmaklarınıza, bacaklarınıza ve tüm vücudunuza esneklik getirir. Bu yoga duruşu, vücut bölümlerinize bir tür pozitif enerji ve radyasyon getirir. Bilim adamları dünya çapında atmanjali mudra’nın beynin sağ ve sol yarım küresinde dengeyi sağladığını savundular. Hayatınıza uyum ve huzur getiriyor, çünkü bugünün yaşam tarzı tamamen stres ve endişe dolu..

Atmanjali mudra, çok sayıda faydası olan son derece popüler bir fiziksel harekettir. Atmanjali mudra aslında bir merkezleme pozudur. Merkezleme pozu, tüm enerjinizi bir noktada yoğunlaştırmak için hedeflenir veya yapılır, böylece çevrenizdeki endişe, acı ve stresten kurtulacaksınız..

Bu mudra el hareketi egzersizi, çevredeki gürültüyü veya gerilimleri en aza indirmenize veya bir kenara koymanıza ve yalnızca tek bir noktaya konsantre olmanıza olanak tanır. Bu çoğunlukla fitness uzmanları veya uygulayıcılar tarafından bir noktaya konsantre olmak için kullanılır. Bu, bir noktaya konsantre olmak ve sizi çevreleyen şeylerden uzaklaştırmak için çok önemli bir araç gibidir. Bu mudra uygulaması, uygulayıcıların ve bu mudra alıştırmasını yapan veya uygulayan herkesin bir noktada arabuluculuk yapmasına yardımcı olur..

Yani, bu çok daha iyi. Ayrıca, atmanjali mudranın nasıl uygulandığına tanık oldunuz mu? Ellerinizi kalbinizin önüne katlamanız ve getirmeniz gerekir. Bu, kalbinizi çok daha sessiz ve huzurlu kılar ve aslında kalp atışınızı düzenler. Atmanjali mudra, aşırı kaygı ve stres durumunda çok gerekli olan tamamlayıcı bir meditasyon gibidir. Bu mudra uygulamasının aynı zamanda düşüncelere netlik kazandırdığı da bilinmektedir..