Bhramara Mudra ile Alerjilere Elveda Deyin:

Burada bhramara mudra ve vücuttaki tüm alerji türleri üzerindeki etkileri hakkında en iyi bilgileri sunuyoruz. ilk önce alerjilerin ne olduğunu, alerjilerin nedenlerini ve insan vücudundaki reaksiyonların ne olduğunu bilmelisiniz..

Bhramara Mudra Adımları Nasıl Yapılır ve Faydaları

Alerjiler Nelerdir??

Alerjiler, vücudunuza zarar veren bazı dış etkenlerdir. Bu genellikle vücudunuzun tam olarak bağışıklık sisteminizin bazı şeyleri kabul etmemesi ve ona karşı ters davranması durumunda olur. Vücudunuz soğuk algınlığı, ateş, kusma ve benzeri bazı olumsuz koşullara kolayca hapsolur. Bu durum en çok vücudumuzun dış etkenlere veya vücudumuzla uyumlu olmayan bir bakteriye karşı zayıf olduğu durumlarda görülür. Bazen bu alerjiler vücudumuza çok fazla sorun çıkarır. Tolere edilebilirlerken, bazı durumlarda gerçekten çok ciddi olabilirler. Bunlar hem kısa vadeli hem de uzun vadelidir.

Alerjilerin Başlıca Sebebi Nedir??

Alerjinin en yaygın nedeni zayıf bağışıklık sistemidir. Ancak bunun dışında alerjinin ana nedenlerinden biri bağırsak florasının enfekte olmasıdır. Ancak bağırsak florasının etkilenmesinin ilaçlar ve antibiyotik maddeler gibi sayısız nedeni vardır..

Bu bağırsak enfeksiyonunun sonucu olarak sinüslerde, bronşlarda ve bağırsaklarda mukus tıkanıklığı gibi çeşitli etkiler olabilir. En yaygın inanış, insanların çoğunlukla toza, polene, aşırı hava koşullarına ve diğer yapay maddelere ve benzerlerine alerjisi olduğudur. Aslında alerjileri tetiklerler; onları harekete geçirir ve böylece kendi içsel insan sistemimiz üzerinde olumsuz veya olumsuz etkilere neden olur. Bu insanlar kesinlikle mukus oluşturan yiyeceklerden kaçınmalıdır. İnsanlar yoga, pranayama ve egzersizler yapmalıdır. Ayrıca uyku saatleri yeterli olmalı ve içki içmek kesinlikle yasaklanmalıdır..

Alerjiyi Nasıl Tespit Edebilirsiniz??

Bir alerji, alerjen adı verilen bir insan vücudu ile temas ettiğinde, bağışıklık veya iç vücut sisteminin ortaya çıkması zaman alır. Bu süre kişiden kişiye değişir. Bazı zamanlarda çok hızlı ve ani olabilirken bazı kişilerde ortaya çıkması en az haftalar alabilir. ama en yaygın olarak 3-5 gündür. Alerji vücuda tepki verir vermez vücut duyarlı hale gelir ve antibiyotikler ona saldırır. Böylece insan bedenimiz veya tam olarak bağışıklık sistemimiz ona aşırı tepki vermeye başlar..

Vücuda Tepki Farklı Türlerde Alerjiler Olabilir:

1. Soğuk algınlığı şeklinde olabilen burun akıntısı, tıkalı veya kaşıntılı burun atakları.

2. Hafif öksürük

3. Tahriş edici, kırmızı veya aşırı sulu gözler

4. Deride kızarıklık, kaşıntı ve kızarıklık

Bhramara Mudra Adımları ve Faydaları:

Alerjiler üzerindeki özel etkisi için bhramara mudra’nın nasıl yapıldığını bilmek ister misiniz?.

Bhramara Mudra Anlamı:

Aslında bir Hint dansı şeklidir ve bu mudra yapıldığında el arı şeklini alır..

Bhramara Mudra Nasıl Yapılır:

İşaret parmağını baş parmağınızın tabanına yerleştirmeniz gerekir. Baş parmağınızın ucunu orta tırnağınızın yanına yerleştirmeniz gerekir. Küçük ve orta parmaklarınıza doğru nazikçe uzatın. Bunu iki elinizle yapmanız gerekir. Hem zihninize odaklanmanız hem de mümkün olduğunca yavaş nefes almanız gerekir. Bunu 7-8 dakika boyunca tutabilirsiniz..

 Bhramara Mudra’nın Faydaları:

İnsanların alerjilere ancak uzun ve sabırlı yollarla direnç gösterebildikleri çoğunlukla gözlemlenmektedir. İster yoga, pranayama ve diğer uzun arabuluculuk egzersizlerinin alerjilerden kurtulmanın tek çözümü olduğu söyleniyor. Alerjilerden asla kurtulamayacağınıza inanılıyor ama en azından vücudunuza yaptığı saldırıyı azaltabilirsiniz. Bu tür mudra veya yoga egzersizlerinden biri – Bhramara mudra alerjilere karşı çok etkilidir. Bu bhramara mudrayı uzun süre uygulayarak alerjilerden büyük ölçüde kurtulabilirsiniz. Bu, büyük bir bhramara mudra faydalarından biridir..