Hint mitolojisinde farklı mudra türleri vardır. Bütün bu mudralar son derece eski ve son derece popüler. Çoğunun, derin tarihsel önemi olan şu ya da bu hikaye biçimine dayandığına inanılıyor. Bu mudralar eski Hint günlerinde çok popülerdi. O günlerde bu mudralar insanların günlük rutininin bir parçası gibiydi..

Bu mudrayı düzenli olarak uygular ve bir dizi sağlık bozukluğundan kurtulurlardı. Ancak zamanla bu mudralar önemlerini ve anlamlarını yitirdiler..

Shunya Mudra (cennet Mudra) – Adımlar Nasıl Yapılır, Faydaları

İnsanlar günlük yaşamlarıyla meşgul olmuşlar ve bu nedenle geleneksel ve eski yöntemlerden uzaklaşma eğiliminde olmuşlardır. Ancak yavaş yavaş stres yaşamlarına zarar verdi ve elbette sağlığınız ve esenliğiniz için uzun vadeli ve sürdürülebilir bir çözüm elde etmek için alopatik ilaçlara güvenemezsiniz. İşte o zaman bu mudralar veya el hareketleri resme girdi. Bu yazıda, anlam, adımlar ve faydaları ile birlikte görüntülerle shunya mudra hakkında tartıştık..

Shunya Mudra Anlamı, Adımları ve Görselle Faydaları:

Shunya Mudra’nın anlamı:

Burada shunya mudra olarak da bilinen son derece popüler ve faydalı bir cennet mudrasından bahsediyoruz. Bu mudranın neden cennet mudrası olarak bilindiğine dair bir hikaye var. Bu mudranın uygulayıcısı Anahata seslerini duyabilir. Bu anahata sesleri normal sesler değil. Bu sadece çok uzun zamandan beri meditasyon yapan yogiler tarafından duyulabilir. Böylece, bu aşamada bir sükunet seviyesinin tadını çıkarabilirsiniz. Bu mudra, uygulayıcıyı üçüncü bir gezegende veya dış dünyada olduğunu hissettiği başka bir seviyeye götürür. Böylece, bu mudra, ebedi mutluluğu değiştirmenin bir yolu olarak adlandırılabilir..

Shunya Mudra veya Heaven Mudra Nasıl Gerçekleştirilir:

Bu shunya mudranın nasıl yapılacağına dair çok büyük bir soru ortaya çıkıyor. Yani, bu mudrayı yogiler gibi uygulamak için adımları izleyin.

1. Rahat bir yarım lotus pozisyonunda oturun. Hafif bir mat veya herhangi bir normal halı üzerine oturabilirsiniz. Birçok uzman, doğrudan yere oturmamanızı şiddetle tavsiye etti. Bunun nedeni, herhangi bir yoga veya mudra formunu uygularken zeminden iyi olmayacak bazı radyasyonların olduğuna inanılmasıdır..

Gözleriniz kapalı oturabilir ve seçiminizi tamamen açabilirsiniz, ancak kapalı gözler daha iyi konsantre olmanıza yardımcı olabilir..

2. Orta parmağı, başparmağın ucuna basacak şekilde bükün

3. Şimdi baş parmağınızla orta parmağa hafifçe bastırın.

4. Diğer tüm parmakların kademeli olarak uzatıldığından emin olun.

5. Aynısını iki elinizle tekrarlamaya çalışın.

Shunya Mudra’yı Uygulamanın Alternatif Yolu:

Bu yöntemde orta parmağınıza maksimum stres verilir. Orta parmağınızı cenneti ifade eden gökyüzüne doğrultun..

Shunya Mudra’nın Faydaları:

  • Bu, işitme ile ilgili sorunlarla başa çıkmak için mükemmeldir. Shunya mudra kulak çınlaması, işitme bozukluklarını çözmek için çok popüler bir çözümdür..
  • Ayrıca seyahat hastalığı ve vertigo ile ilgili sorunların üstesinden gelmeye yardımcı olur..
  • Tiroid durumunda son derece yararlıdır. Doktorların shunya mudra tiroidi reçete ettiğini duymadınız mı????
  • Bu mudra aynı zamanda genetik işitme bozuklukları olan insanları tedavi etmede de yardımcı olur..
  • Vücudunuzun herhangi bir yerindeki uyuşukluklara da iyi geldiği bilinmektedir..
  • Shunya mudra’nın da sonsuz elementlere fayda sağladığı bilinmektedir..

Bu Shunya Mudra Ne Zaman Yapılır:

Bu mudrayı günün herhangi bir saatinde ve kendinizi rahat hissettiğiniz kadar uygulayabilirsiniz. Fitness uzmanları, bu mudranın her biri 15 dakika olmak üzere günde 3 kez uygulanmasını önermektedir. Tutarlılığı korumak için bu mudrayı her gün aynı anda uygulamalısınız..