Vayu Mudra ve Neden Önemli??

Vayu Mudra, sağlıklı bir yaşam tarzı ile ilişkilidir. Daha uzun süre uygulamak, mutlu bir hayat sürerken en iyi sonuçları almanızı sağlayacaktır. Sağlıklı kalmanın en iyi yollarından biri, sizi bir keman gibi zinde tutacak bir tür egzersiz yapmaktır..

Vayu Mudra Adımları Nasıl Yapılır ve Faydaları

Uzun süreli bir Vayu mudra uygulaması olumlu sonuçlar verecektir. Bir kez yapmaya karar verdiğinizde, bunu yapmayı bırakmanın hiçbir yolu yok çünkü hem kolay hem de sıkıcı olmaktan çıkıyor. Vayu mudra faydalarına ve bunları nasıl yapabileceğinize bir göz atın.

Anlam:

Peki, Vayu Mudra ne anlama geliyor? Bunu yapmaya başlamadan önce Vayu Mudra’nın anlamını öğrenelim. Vayu adından da anlaşılacağı gibi havadır. Yani, bu mudra vücudunuzdaki hava elementiyle ilgilenir. Vücudunuzun içindeki havanın hareketini kontrol edecek veya düzenleyerek vücudunuzu uzun vadede sağlıklı hale getirecektir. Vayu el mudrası, hava dengesizliği nedeniyle oluşabilecek tüm hastalık ve düzensizliklerle ilgilenir..

Vayu Mudra nasıl yapılır:

İnsanlardaki en büyük endişelerden biri hava dengesizliği olduğundan, yaşınızın veya cinsiyetinizin ne olduğu veya ilçenin hangi bölgesinde ikamet ettiğiniz gerçekten önemli değil. Adımlar aşağıda özetlenmiştir.

Vayu Mudra Adımları:

Aşağıda, bu vayu hasta mudra’yı nasıl yapacağınızı açıklayacak olan ayrıntılı adımlardan bazıları verilmiştir:

 • Yoga ve mudra egzersizleri daha çok konfor faktörüne vurgu yapmaktadır. Bu nedenle, rahat ve konforlu olmaya hazır olun. Emin olun

  gerçekten bol ve rahat kıyafetler giyiyorsun.

 • Vücudunuz özgür hissetmeli, o zaman sadece zihniniz yoga veya mudraya konsantre olabilir. Bunun başarısının anahtarını hatırlayın

  egzersiz gerçekten rahat ve konforlu olabilmektir. Bu harekete geçtiğinde, gerisi yerine düşecek.

 • İşaret parmağının ucunu başparmağınızın dibine yerleştirerek başlayın..
 • Şimdi, başparmağınıza hafifçe bastırın. Bu, element ateşi tarafından element havasının bastırılması miktarına yol açar..

oldukça basit değil mi? En kolay vayu mudralarından biridir..

Vayu Mudra teknikleri

Gaz için Vayu Mudra:

İlk önce, başparmağın tabanındaki işaret parmağına basın.

Şimdi, başparmağınızı işaret parmağına hafifçe bastırın. Kalan üç parmak düz tutulmalıdır.

Biraz ağrı yaşayabilirsiniz. Ama bu uzun sürmez.

Kilo Kaybı için Vayu Mudra:

Bu vayu mudra, kilo kaybı için bir sihir gibi çalışır. Yüzük parmağınızın ucunu baş parmağınızın tabanına yerleştirin ve ardından baş parmağınızla birlikte yüzük parmağınıza hafifçe bastırın..

Vata Dosha için Vayu Mudra:

İşte vata dosha için vayu mudrayı nasıl yapabileceğiniz. İşaret parmağınızın ucunu, ucunuzun başparmağıyla hafifçe birleştirin. Uyanışı hissederken enerjinin vücudunuza girmesini hissedin.

Boyun Sertliği için Vayu Mudra:

İşin püf noktası, işaret parmağınızın tırnağını baş parmağınızın iç kısmıyla birleştirmektir..

Şimdi, başparmağınızla parmağınızı hafifçe bastırın. Diğer üç parmağınızı düz ve rahat tutun.

Vayu Mudra Yoga’nın Uzmanlığı:

Düzenli ve verimli vayu mudra uygulaması, hava dengesizliği nedeniyle herhangi bir hastalıktan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Vücudunuzdaki hava dengesizliğini gidererek dengeyi yeniden sağlayarak kendinizi rahat hissetmenizi sağlar..

Vayu Mudra’nın Faydaları:

Hava dengesinin yanı sıra, Vayu Mudra’nın aşağıdakiler gibi birçok başka sorunu da çözdüğü bilinmektedir..

 • Vücudunuzdaki hava elementini düzenlemeye ve dengelemeye yardımcı olur.,
 • Sizi herhangi bir hava dengesizliği hastalığına karşı iyileştirir ve tedavi eder,
 • Mide ve vücuttaki fazla havayı azaltır,
 • Göğsünüzü sıkılaştırır ve güçlendirir,
 • Göğüs ağrılarına karşı sizi rahatlatır,
 • Soğuk algınlığına ve öksürüğe karşı vücudunuza bağışıklık kazandırır.,
 • Felce karşı da çok faydalıdır.,
 • Boyundaki herhangi bir çatlak veya bozukluğa karşı savaşmaya yardımcı olur..

Vayu Mudra Yan Etkileri:

Tüm mudralar bizim için faydalı olsa da, bazıları yan etkileri garanti edebilir. Doğal olmayan veya istenmeyen yan etkilerle karşılaşırsanız, yapmayı bırakın ve bir uzmana danışmanız önerilir..

Ne zaman ve ne kadar sürede yapmalısın?

Bu mudranın günlük 45 dakikadan fazla düzenli olarak uygulanması, hava dengesizliği hastalıklarından kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bu 12-24 saat içinde hastalıkların yoğunluğunu azaltacaktır. En iyi ve verimli sonuçlara tanık olmak için iki ay boyunca düzenli olarak pratik yaptığınızdan emin olun. Ayrıca otururken, ayakta dururken ve hatta uzanırken vayu el mudrası yapabilirsiniz. Vayu mudra kullanımları çok çeşitlidir. Sadece onları yaptığında anlarsın.

Çünkü “sağlık zenginliktir” sözünü duymadık mı? Vayu mudra, vücudun hava elementi ile ilgilidir. Bu mudranın her gün 15-20 dakikalık pratiği size nihai sonuçları verecektir. Bu yogik el hareketi vücudunuzdaki hava elementini düzenleyecek ve azaltacaktır. Vücuttaki fazla hava bazı elementlere neden olabilir. İşte bu yüzden, durumu etkili bir şekilde ele almanız için bu mudrayı öneriyoruz..