Manau, kad visi žinote, kad fizinis kūnas yra sudarytas iš penkių elementų – oro, ugnies, vandens, žemės ir Aakash (eteris – mažos tarpląstelinės žmogaus kūno vietos). Šių pagrindų nelygybė sutrikdo atsparumo sistemą ir ligos šaltinį. Kai kurių šių elementų trūkumą galima išspręsti susiejant vieną kūno elementą su kitu tam tikru režimu per visas mudras.

Gyan Mudra Kaip atlikti žingsnius ir naudą

Pirštų vaidmuo Gyan Mudroje:

Kai pirštas parodo, kad elementas liečiasi nykščiu, tas elementas subalansuojamas. Taigi nelygybės priežastis yra išgydoma. Mudras rado elektromagnetines sroves kūno viduje, kurios sukuria įvairius sudedamuosius elementus ir atkuria sveikatą. Pirštų sąjunga daro poveikį žmogaus kūnui. Kai pirštas elemento vardu liečiamas nykščiu, tas elementas subalansuoja. Taigi liga, atsiradusi dėl skirtumų, yra išgydoma. Mudros organizme sukelia elektromagnetines sroves, kurios subalansuoja įvairius sudedamuosius elementus ir atkuria sveikatą. Pirštų sąjunga daro poveikį žmogaus kūnui.

Penki pirštai penkiems elementams Gyan Mudroje:

 • Indeksas :  Oras- tai išmintis, plėtra ir atvirumas pokyčiams. Jis susijęs su Jupiterio planeta ir stichija Eteris.
 • Maža: Vanduo- reiškia mūsų galią bendrauti ir bendrauti su kitais bei pasąmoningai bendrauti su savimi. Jis siejamas su Merkurijaus planeta ir vandens stichija.
 • Nykštys : Ugnis – tai individas arba ego.
 • Žiedas: Žemė – simbolizuoja mūsų fizinę sveikatą, gyvybingumą, malonę ir grožį. Jis yra susijęs su Saulės ir Veneros planetomis bei Ugnies stichija.
 • Vidurys: Aakash- reiškia emocijų pavertimą atsidavimu ir kantrybe. Jis yra susijęs su Saturno planeta ir oro stichija.

Gyan Mudra reikšmė, žingsniai ir privalumai:

Čia pateikiame išsamų paaiškinimą apie Gyan mudra arba Dhyan mudra arba Jnana mudra svarbą, kaip atlikti veiksmus, naudą ir prasmę.

Gyan Mudra Reikšmė:

Gyanas Mudra yra įtakinga mudra (kitaip rankos padėtis), kurią tūkstančiai metų išmano jogai, atnešantys taiką, tylą ir religinę pažangą. Tai susiję su Jupiterio planeta. Ši rankų padėtis dažnai parodo meninius didžiųjų šventųjų meistrų, tokių kaip Guru Nanakas, Buda, Mahaveeris ir Kristus, vaizdavimą. Apskaičiuojant daugybę dvasinio charakterio, Gyanas Mudra turi daug naudos ir naudos sveikatai, todėl ji yra viena iš labiausiai patyrusių mudrų.

Pripažintas „žinių mudra“, jis siūlo atviriausią „aš“ leidimą, todėl galite lengvai ir ramiai bėgti per savo gyvenimo pamokas. Tai sužadina išmintį ir žinias. „Gyan Mudra“ yra pranašesnis, kai kalbasi su kuo nors, todėl tu esi iš savęs.

Gyan mudra gali būti apibūdinama kaip pagrindinė mudra visose pirštų mudrose. Papildomi Gyan mudros pavadinimai yra Vayu-vardhak mudra ir Dhyan Mudra. Šiame darbe jūs gausite žingsnis po žingsnio nurodymus, kaip atlikti Gyan mudrą, jos fitneso naudą, gydomąsias savybes ir kitus Gyan mudra skirtumus.

Kaip atlikti Gyan Mudra arba Vaayu Vardhik Mudra:

Trukmė: 30–45 minutes kiekvieną dieną, be to, vienu ruožu, kitaip trimis dalimis (t. Y. 10–15 minučių, tris kartus per dieną).

Idealus laikas: Tačiau Vaayu-vardhak mudra arba gyan mudra gali būti atliekami tam tikru paros metu.

Gyan Mudra žingsniai:

Manoma, kad Gyan Mudra koncertuos kartu su meditacinėmis asanomis. Šiuo metu yra Gyan Mudra žingsniai:

 • Sėskite į meditacinę pozą, pavyzdžiui, Sukhasana (lengva poza), Padmasana (lotoso poza) arba Vajrasana (deimantinė poza). Jūs vis dar galite atlikti Gyan Mudrą, o stovėdami Tadasanos jogoje (kalnų poza), kitaip patenkinti sėdėdami ant kėdės.
 • Įsitikinkite, kad jūsų nugara laikoma tiesiai, o krūtinė – aukštai.
 • Atpalaiduokite rankas ant kelių delnais priešais aukštyn.
 • Palieskite rodomojo piršto galiuką prie nykščio galiuko.
 • Piršto atokvėpis turėtų būti laikomas tiesiai, be to, lygiagrečiai vienas kitam. Ši Mudra vykdoma abiem rankomis.
 • Uždarykite akis ir centre savo kvėpavimą.
 • Norėdami dar labiau pagerinti Gyan Mudra arba dhyan mudra efektyvumą, kiekvieną kartą iškvėpdami galite kartoti žodį Om (Aum).

Gyan Mudra privalumai:

1. Gyan Mudra sužadina šaknies čakrą, mažina įtampą ir liūdesį. Tai susiję su plėtra ir faktais. Tai labai raminanti ir suteikia praktikui religinį atvirumą, be to, palengvina meditaciją.

2. Be to, tradicinėje ajurvedoje pripažįstama, kad padidėja oro elementas, todėl jis įkvepia smegenis, įgalina protą, nervų sistemą ir hipofizę. Tai gali padėti pagerinti koncentraciją ir sustabdyti nemigą.

3. Vaayu-vardhak mudra padidina vaayu (oro) elementą kūno viduje. todėl sustiprintas oras leidžia protui, teigiamai veikia emocijas ir visų pirma paaiškina, baudžia nervų sistemą (su smegenimis), palengvina nervinių nervų impulsų veikimą, leidžia hipofizę plius, taigi, visa schema endokrininių liaukų, leisti raumenims, kartu savanoriškai ir nevalingai, leisti balso stygoms ir balsui, stiprinti širdį, didinti jos efektyvumą, išdžiovinti odą ir gleivines, išsausinti sąnarius ir išsausinti sąnarių kremzles.

4. Be to, elementas Oras yra kūno humoro dalis. Oro padidėjimas organizme dėl Vaayu-vardhak mudros palaiko „View“ humorą. Todėl ši mudra yra puiki mudra, skirta įveikti „View“ trūkumą. Tačiau jis turi būti ekspertas, valdantis žmonių, kurie anksčiau turėjo „View“ įstaigą (t. Y. „View“ perteklių savo kūnuose).

Gyanas Mudra – Proto lankstumas:

 • Gyanas Mudra yra pati paprasčiausia mudra, kuria naudojasi praktikuojantys jogai, o pavaizduoti išmintingi išminčiai, be to, meditacinės būklės avatarai.
 • Gyanas Mudra yra pripažintas supratimo antspaudu, nes įkvepia žinias, suvokimą ir įgaliojimus suprasti.
 • Mudra yra tik rankų padėtis. Be to, yra daug žinomų rankų pozų, kurios naudojamos įvairiems smegenų refleksams įkvėpti, taip pat nukreipti kūno energijos srautą..
 • Iš esmės mudra yra proto lankstumas, šiuo metu kūdikio, varnos ar kėdės poza yra kūno lankstumo pratimas..

Kai norite atpažinti visas detales apie tai, kaip padaryti Gyan Mudra, galite kreiptis čia. Tai taip pat turi visus patarimus, tai reiškia naudą ir atsargumo priemones, kurios padės jums lengviau sekti režimą.

Čia pateiktas straipsnis yra apie Gyan jogos laikyseną ir išsamią informaciją apie veiksmus ir instrukcijas, kurių reikia laikytis.