Kvapni putojanti juostelė, kuri mus akimirksniu atgaivina- taip, muilas!- Privalomas dalykas mums visiems. Muilas gaminamas naudojant tam tikrus natūralius aliejus ar riebalus kartu su natrio hidroksidu ir kitomis šarmomis, kurios gerai putoja mūsų kūną ir valo visus nešvarumus bei prakaitą. Muilas turi šiek tiek spalvos ir kvapo.

Kokie yra įvairūs muilo tipai, jų gamyba ir paskirtis

Įdomu tai, kad kiekvienas iš jų yra pagamintas pagal skirtingus poreikius. Kai kurie iš jų yra skirti naudoti kaip odos ar grožio muilas, o kiti yra griežtas ploviklis, skirtas drabužiams, indams ir tt valyti. Tačiau pagrindinė muilo paskirtis išlieka ta pati; valymo. Taigi, kaip jie klasifikuojami? Čia yra dvi dažniausiai pas mus esančios muilo kategorijos.

Skirtingi muilo tipai: gaminimas, darbas ir naudojimas:

Ar žinote, iš ko gaminami muilai? Ar kada susimąstėte, kodėl plovikliai yra stipresni už jūsų maudymosi muilus? Šis straipsnis padės jums ištirti, koks yra muilas, kaip jis gaminamas ir kokios yra kiekvienos rūšies muilo paskirtis.

1. Tualeto muilas:

Tualeto muilas yra tas, kuris naudojamas kosmetikoje. Tualeto muilas ir maudymosi batonėliai yra du terminai, vartojami pakaitomis. Tačiau tarp jų yra skirtumų. Tualeto muiluose yra riebesnio TFM arba bendro riebalų kiekio, palyginti su maudymosi batonėliais, kuriuose yra mažai TFM. Kuo didesnis TFM, tuo didesnis jų valymo efektyvumas. Remiantis tuo, jie yra suskirstyti į tris klases.

 • 1 klasė: Juose yra apie 76% TFM ir tai yra aukštos kokybės maltas arba homogenizuotas muilas, o kartais ir abiejų derinys. Jis suteikia daug putų ir yra įvairių spalvų. Jie kvepia.
 • 2 klasė: Juose yra apie 70% TFM. Tai subtilus muilas, kuris bus lygios ir tvirtos tekstūros. Jie yra balti arba spalvoti, taip pat turi gerą putojimo savybę.
 • 3 klasė: 3 laipsnio muiluose yra apie 60% TFM ir jie yra lygios ir tvirtos tekstūros. Dažniausiai jie būna raudoni dėl kresilo rūgšties arba gali būti balti arba spalvoti. Jie taip pat turi geras putojimo savybes.

Tualeto muilas toliau klasifikuojamas pagal daugybę jo rūšių.

Skalbimo muilas:

Skalbimo muilas yra ploviklio arba skysto muilo pavidalu. Daugumoje ploviklių yra paviršinio aktyvumo medžiagos, kuri yra bendras visų skalbinių muilo ingredientas. Tačiau kai kurie ingredientai gali skirtis priklausomai nuo prekės ženklo. Tai gali apimti kvapo ingredientus. Šios paviršinio aktyvumo medžiagos, vadinamos paviršiaus aktyviosiomis medžiagomis, turi specifinę savybę. Vieną paviršinio aktyvumo medžiagos galą stipriai traukia vanduo, o kitą – purvas ar riebalai. Kai daugelis šių paviršinio aktyvumo medžiagų prisitvirtina prie drabužių nešvarumų, jos padeda pakelti jas vandens link. Vandens šnypštimas visomis jėgomis padės pašalinti nešvarumus iš audinio.

Svečių muilai:

Svečių muilas yra tas muilas, kurį gaunate užsiregistravę viešbutyje. Jie yra maži ir turi švelnų kvapą. Jie skirti valymui ir beveik visada yra švelnūs odai. Jie yra spalvoti ir, kadangi yra maži, neturi ilgo gyvenimo. Jie taip pat būna daugybės malonių skonių.

Grožio muilai:

Kita įprasta muilo rūšis yra grožio muilas. Grožio muilai turi veikti skirtingai, atsižvelgiant į jūsų odos tipą. Todėl visada labai svarbu pasirinkti barus, tinkančius būtent jūsų veido tipui. Kai kurie iš jų drėkina ir ilgą laiką sulaiko drėgmę, o kiti padeda kovoti su spuogais arba mažina melanino gamybą. Kai kurie iš jų yra buteliuose skysto gelio pavidalu. Tačiau vienas dalykas išlieka pastovus, jie visi kovoja, kad pašalintų bakterijas nuo jūsų odos. Dauguma jų yra kvapnios ir yra įvairių spalvų, prekės ženklų, kainos ir sudedamųjų dalių.

Indų muilas:

Indų muilas neabejotinai yra kietas odai. Kai kurie iš jų yra tiršti koncentratai ir turi būti gerai atskiesti vandenyje, o kiti – kaip įprastas vanduo. Daugumoje šių muilų yra gaivinančių medžiagų, tokių kaip mėtos ir citrinos, kurios kartu su šiltu vandeniu ir šveitimu padės pašalinti aliejaus dėmes ir nešvarumus iš jūsų lėkščių. Muile esančios molekulės prisitvirtina prie aliejaus ir vandens, taip pakeldamos nešvarumus į šiltą vandenį. Jie kartu pašalina dėmę ir nešvarumus nuo plokštelės.

Naujoviški muilai:

Paprastai nauji muilai naudojami dekoravimui. Pagrindinis jų patrauklumas yra forma ir forma, spalva ir kvapas. Dauguma jų yra rankų darbo ir turi labai malonų aromatą. Nors jie, kaip ir kiti, nėra pakankamai veiksmingi kovojant su bakterijomis, jie tikrai yra mieli smulkmenos, kurie pravers jūsų kelionės metu. Kai kurie iš jų taip pat yra dovanojami kaip dovanos.

Gydomasis muilas:

Gydomasis muilas turi konkretų tikslą. Dažniausiai juos rekomenduoja gydytojai ir jie naudojami odos problemoms ar alergijoms gydyti. Reguliariai naudojant, jie apsaugo bakterijas ar virusus odoje. Daugybė gydomųjų žolelių ar jose esančių gydomųjų savybių ilgainiui yra labai naudingos. Jie gaminami naudojant antibakterines medžiagas.

2. Ne tualeto muilas:

Kita muilo rūšis yra ne tualetinis muilas. Jie vadinami ne tualetu, nes jie naudojami sunkiems nešvarumams, pvz., Kietiems riebalams ir dėmėms, valyti. Jie yra aukštos kokybės muilai ir yra sunkūs. Jie taip pat žinomi kaip ličio muilas. Kartais šie muilai taip pat naudojami kaip tepimo priemonės riebaluose ir tirštikliuose. Jei jie naudojami kaip tirštikliai, jie padidins aliejaus klampumą

Įvairios populiarios muilo formos:

Kiekviena muilo rūšis gaminama atsižvelgiant į poreikius. Kai kurie firminiai muilai tiksliai atitinka reikalavimus, o kiti – to nepadaro. Štai dar keli dažniausiai naudojami ir kasdien girdimi terminai.

Rankų darbo muilas:

yra šiek tiek brangesni, nes gaminami ne lengvai, o su tam tikrais sunkumais. Šiuose muiluose nėra daug cheminių medžiagų ir jie yra mažai kenksmingi odai, palyginti su likusiais. Jie yra unikalūs ta prasme, kad yra rankų darbo, todėl jiems reikia daug pastangų.

Vonios muilas:

yra bendras terminas visiems muilams, naudojamiems odai. Tarkime, jie gali būti naudojami visam kūnui valyti. Kai kurie vonios muilai yra specialiai naudojami veidui, o kiti – kūnui. Kaip jau minėjome, vonios muilas taip pat yra gelio pavidalo ir yra gaivus.

Baro muilas:

yra tiesiog terminas, kuris suteikiamas muilui, kuris yra kaip batonėlis. Tai gali būti grožio muilas, skalbinių muilas ar net naujoviškas muilas. Jie yra tik terminas, klasifikuojamas pagal formą.

Skysti muilai:

gaminami tiek kūnui, tiek rankoms. Skystas muilas yra bendras terminas ir yra muilas, skirtas skalbiniams, indams ir kūnui. Visi jie turi skirtingas valymo priemones, kurios skirtingai veikia objektą, kuriam jis naudojamas. Geriausia jų dalis yra ta, kad juos galima lengvai nešiotis ir jie tarnaus labai ilgai.

Kitas muilo tipas yra pagrįstas ingredientais, iš kurių jie pagaminti. Pieno muilas yra vienas iš tokių. Jie maitina ir lepina odą; dauguma pieno muilų yra slidūs ir po naudojimo palieka sklandų vaizdą. Kūdikiams naudojami ožkos pieno muilai. Švelni kūdikio oda dažniau nukenčia nuo atšiaurių muilų naudojimo. Ožkos pieno muilas yra švelnus ir nesukels blogos reakcijos kūdikio odai.

Muilas, pavyzdžiui, vanilinis muilas, pipirmėčių muilas, arbatmedžio muilas, citrinžolės muilas, jūros piktžolių muilas ir kt., Turi tų žolelių ar augalų aliejų. Tai yra aromatizuoti muilai ir jie suteikia gerą aromatą kartu su maloniu gaiviu. Šie muilai duoda geresnių rezultatų, kai naudojami tam tikrais tikslais. Panašiai gyvūnų muilas gaminamas naudojant gyvulinius riebalus kaip žaliavą.

Taip pat yra muilų, pagamintų iš prabangių ingredientų. Sandalmedžio muilas turi sandalmedžio aliejaus ir gali padėti išspręsti odos problemas. Tas pats yra su migdolų muilu; jame yra migdolų aliejaus. Žinoma, kad migdolų aliejus maitina odą ir suteikia jaunatvišką išvaizdą. Šokoladinis muilas pagamintas iš kakavos ekstraktų ir padeda išlaikyti odos drėgmę, taip užkertant kelią sausumui..

Čia yra dar viena neįprasta rūšis; vegetariškas muilas, pagamintas iš augalinio aliejaus arba riebalų. Kai kuriems odos tipams muilas su gyvuliniais riebalais ar kitu aliejumi gali pakenkti odai. Žmonės su tokiais odos tipais gali naudoti šiuos muilus.

Tinkamai naudojant šiuos muilus, rezultatas bus puikus. Dauguma jų skiriasi pagal prekės ženklus, todėl kiekvienoje iš jų yra įvairių egzotiškų ingredientų, būdingų gamybos šaliai.

Kaip veikia muilai ir kaip juos pasirinkti?

Naudojant muilą su vandeniu, aliejus suskaidomas į mažesnius gabalėlius, kurie gali ištirpti vandenyje. Muilo molekulės turi du galus, kurių vienas galas vadinamas hidrofiliniu ir kuris myli vandenį; kitas galas vadinamas hidrofobiniu ir nekenčia vandens.

 • Muilas galima pasirinkti pagal reikalavimus. Jautrios odos asmeniui pieno muilai yra geresnis pasirinkimas, nes jie yra švelnūs ir minkšti. Prekės ženklai turi didelę reikšmę renkantis muilus, kai kurių prekės ženklų muilo naudojimas gali baigtis šalutiniu poveikiu.
 • Muilas taip pat gali būti pasirinktas atsižvelgiant į pH lygį. Odos pH lygis turi būti gerai išlaikytas, kad oda būtų gera, todėl reikia pasirinkti muilus, palaikančius tinkamą pH lygį.
 • Kvepiantys muilai suteikia malonų kvapą, tačiau svarbu ne kvepalai, o muilo kokybė.

Pasirinkimas yra labai svarbus dalykas, nes jis veikia odą, nes išmintingas gali apsaugoti odą nuo nepageidaujamo šalutinio poveikio.

Papildomi patarimai:

 • Rankų darbo muilai paprastai nėra atšiaurūs ir kenksmingi, todėl geriau naudoti rankų darbo muilus, skirtus labai jautriai odai.
 • Būtina, kad virtuvės muilas būtų pasirinktas iš tų, kurie jį naudojo, pasiūlymų.
 • Skystas muilas sukuria daugiau putų nei kietasis muilas, tačiau jo nepatartina naudoti reguliariai.
 • Nenaudokite muilo daugiau nei du kartus per dieną, nes jis gali palaipsniui sumažinti pH lygį.
 • Uždenkite muilus po naudojimo.
 • Patartina, kad kiekvienas žmogus turėtų savo muilą.
 • Prieš naudojimą reikia atkreipti dėmesį į muilo kokybę.
 • Per daug žmonių, naudojančių tą patį muilą, gali sukelti odos infekcijas.
 • Muilas, kuriame yra daugiau cheminių medžiagų, reguliariai naudojant sumažina odos tekstūrą.
 • Veidui, rankoms ir kūnui galima naudoti atskirus muilus.

Muilas yra paslėpta palaima. Visa pakuotė daro daug. Jie palaiko jūsų švarą, leidžia jaustis žvaliai, skleidžia teigiamus ir švelnius kvapus bei padeda kovoti su bakterijomis. Jie yra įvairių variantų, prekių ženklų ir formų, todėl suteikiama daug pasirinkimo galimybių.