Odelės yra apsauginis nagų sluoksnis. Atliekant manikiūrą ar pedikiūrą svarbu tinkamai gydyti odeles. Taip yra todėl, kad netinkamas jų gydymas gali sukelti sunkias bakterines infekcijas. Tačiau nėra neįmanoma tinkamai atlikti odelių namuose net ir be profesionalios pagalbos.

Kaip gydyti odelių 9 paprastus veiksmus

Kaip gydyti odelę:

Tinkamai gydykite savo odelę, atlikdami 9 paprastus veiksmus.

1. Mirkymas:

Gydykite odelę 1

Įmerkite rankas į šiltą Luko vandenį. Įsitikinkite, kad vanduo nėra karštas. Kaip šaltas vanduo netinka odelių mirkymui, panašiai verdantis vanduo taip pat nėra pasirinkimas. Odelę reikia mirkyti šiltame vandenyje mažiausiai 10 minučių. Įsitikinkite, kad jūsų odelės tinkamai panardintos į vandenį.

2. Stumti:

gydyti odelę 3

Paimkite odelių stūmiklį ir švelniai stumkite atgal. Tinkamai stumkite odeles atgal. Nepersistenk. Jei jaučiate bet kokį skausmą arba juos stumiate atgal, tai gali reikšti, kad jūsų odelėms reikia ne tik mirkymo. Pabandykite odelių aliejumi patrinti odelių pirštus po mirkymo ir laikykite aliejų ant nagų mažiausiai 10 minučių.

Nepjaukite odelių. Gydytojai ir dermatologai teigia, kad nėra jokios prasmės šalinti odelių ar jas nukirpti. Jie iš tikrųjų apsaugo ir padidina nagų augimą. Pjaudami juos, atsiras spragų nagų šaknyse. Dėl tokių spragų gali atsirasti nagų infekcijos, balti nagai, keteros ar raudonos plutos. Todėl geriau atkišti odeles, o ne jas nupjauti.

3. Po odelių priežiūros:

Gydykite odelę 4

Po to, kai jūsų odelės bus tinkamai pastumtos atgal, ant odelių naudokite mikstūrą, pagamintą iš šių ingredientų.

Per netiesioginę kaitrą ištirpinkite odelių kremą ar vazeliną. Į jį supilkite:

a) 4 lašai levandų aliejaus

b) 4 lašai alyvuogių aliejaus

c) Jūsų pasirinktas antiseptinis kremas:

Kai šis mišinys ištirps ant netiesioginės ugnies, sumaišykite jį medine mentele. Šį mišinį laikykite šaldytuve tamsios spalvos buteliuke. Naudokite jį kiekvieną vakarą, šiek tiek paimdami ant delnų, kad sušiltų šis mišinys. Tada masažuokite jį ant odelių. Tai pasitarnaus po priežiūros ir reguliaraus jūsų odelių naktinio priežiūros kremo. Nenaudokite šio mišinio ilgiau nei 1 savaitę. Pakartokite jį naudodami tuos pačius ingredientus.

4. Sausų odelių prevencija:

Gydykite odelę 5

Jei jūsų odelės turi įprotį išdžiūti ir susmulkinti ar suskilti, odelę reikia masažuoti kremu, kaip minėta aukščiau. Toliau eidami miegoti mūvėkite pirštines. Atlikdami šį procesą, galite lengvai apsaugoti odelę nuo išdžiūvimo ar įtrūkimų žiemą.

5. Odelių tvarkymas ir švarumas:

Gražūs nagai

Svarbu, kad jūsų odelės būtų tvarkingos ir švarios. Reguliarus rankų losjono ar net įprasto kūno losjono naudojimas gali labai padėti apsaugoti jūsų odelę ir išlaikyti ją gerą. Pagalvokite apie odelių odą kaip savo odą. Jis auga, džiūsta ir miršta. Sekanti nauja odelė įvyksta iš senosios. Jei laikysite savo odelę švarią ir tvarkingą, pašalindami negyvą odelę kiekvienu manikiūru ar pedikiūru, tada jūsų naujos odelės augs geriau. Tai neturi nieko bendra su nagų augimu. Nagų augimas netrukdomas pašalinus negyvas odeles. Tačiau svarbu, kad odelės būtų minkštos ir visada drėkinamos. Taip yra todėl, kad tai padeda jūsų naujoms odelėms geriau augti ir geriau apsaugoti nagus. Tai geriausias odelių gydymas.

6. Arbatmedžio aliejaus naudojimas:

Medžių arbatos aliejus

Arbatmedžio aliejus turi labai gerų antiseptinių savybių. Jis plačiai naudojamas gaminant ir gydant odos infekcijas. Galite susidurti su keliais lašais arbatmedžio aliejaus ant odelių, jei susiduriate su bet kokia odelių infekcija. Šiek tiek žalsvos ar gelsvos ar skausmingos odelės yra ženklas, kad gali būti, kad sergate odelių infekcija. Prieš miegą ir po maudymosi pabandykite keletą lašų odelių aliejaus. Tai užkirs kelią tolesnei infekcijai ir sunaikins bakterijų augimą odelėse.

7. Odelės gali būti pažeistos saulės spindulių:

Odelių aliejus

Jei nenešiojate jokios apsauginės nagų dangos, gali būti, kad jūsų odelės gali būti pažeistos UVA ar UVB saulės spindulių. Apsauga nuo saulės reikalinga beveik visoms kūno dalims. Nors odelės nėra labai paveiktos saulės spindulių, vis dėlto geriausia imtis atsargumo priemonių. Užtepkite nagus geros kokybės pagrindo sluoksniu arba nagų stiprintuvu.

8. Pakabinti nagus:

kabinti nagus

Turite galvoti, kad tai neturi nieko bendra su odelėmis. Tačiau faktas yra tai, kad pakabinti nagai turi didelę tikimybę užsikrėsti dėl netinkamos priežiūros. Jei susiduriate su kažkuo panašiu į skausmingus pakabinamus nagus, geriausia juos tinkamai nuimti nuimamu nagų valikliu. Jų galima lengvai įsigyti nagų ir kosmetikos reikmenų parduotuvėse. Jūs turite išlaikyti nagų šonus švarius ir užkirsti kelią bet kokiai infekcijai. Labai atsargiai nuimkite pakabintus nagus. Vykdydami juos iš tikrųjų galite nupjauti odą ir sukelti kraujavimą. Stenkitės nepersistengti. Švelniai paspausdami nuimkite pakabintus nagus tik tiek, kiek reikia.

9. Jau pažeistų odelių gydymas:

Įtrūkusių, skausmingų ir sulaužytų odelių gydymas gali atrodyti sudėtingas. Tačiau realybėje tai nėra toks prisilietimas. Nepriekaištingą odelę galite gauti reguliariai prižiūrėdami kelias dienas. Jums reikės įprastos juostos pagalbos ir šiek tiek Neosporin tepalo. Gausiai tepkite tepalą ant odelių. Kita ranka gerai masažuokite jį ant nagų. Dabar tvarstykite. Naktį miegokite su šiuo tvarsčiu. Geriausia tai padaryti naktį. Kitą rytą atidarykite tvarstį ir imkitės įprastos veiklos. Atlikite šį procesą dar kelias dienas, kol jūsų odelės normalizuosis arba bent jau pagerės. Tai puikus odelių gydymas

Turėkite omenyje šiuos 9 paprastus dalykus, kad gautumėte gražias odeles.