Žemas kraujospūdis (90/60) arba hipotenzija, kaip rodo pavadinimas, yra viena iš problemų, susijusių su spaudimu, kuriuo kraujas patenka į kūną ir praeina per širdį. Reikia užtikrinti, kad tai įvyktų subalansuotai, kitaip tai gali sukelti sveikatos problemų ir rimtų sąlygų. Viena vertus, kai daug žmonių kenčia nuo aukšto kraujospūdžio problemų, yra tokių, kurie netgi turi tą patį lygį ir turi su tuo dirbti. Šiame straipsnyje bus pateikta informacija apie namų gynimo priemones, skirtas mažam kraujospūdžiui.

Geriausios namų gynimo priemonės mažam kraujospūdžiui

Kas tiksliai yra hipotenzija?

Hipotenzija yra būklė, kai širdies kraujotakos slėgis sumažėja neįprastai. Nors žemas kraujospūdis laikomas saugesniu nei aukštas kraujospūdis, labai žemi rodmenys gali būti mirtini. Tai matuojama sistoliniais ir diastoliniais rodmenimis, kur sistolinis nurodo kraujo spaudimą širdies plakimo metu, o diastolinis – kraujo spaudimą tarp širdies plakimų, kai širdis yra ramybės būsenoje. Žemas kraujospūdis gali atsirasti dėl padėties pasikeitimo ar tokiais atvejais kaip dehidratacija. Kai kuriems žmonėms gali pasireikšti lėtiniai žemo kraujospūdžio rodmenys.

Kaip matuojamas kraujospūdis ir kas vadinama hipotenzija?

Kraujo spaudimas matuojamas pirmiausia uždėjus stetoskopą ant paciento riešo. Aplink ranką uždedamas manžetė, kuri pripučiama naudojant lemputę. Tada atleidžiamas oro slėgis, kurio rodmenys užregistruojami matuoklyje. Jei rodmenys rodo 120/80 mm Hg, tai vadinama normaliu, sveiku kraujospūdžiu. Nors daugeliui suaugusiųjų rodmenys yra mažesni nei 120/80 mmHg, bet visi rodmenys, esantys žemiau 90/60 mmHg lygio, vadinami žemu kraujospūdžiu arba hipotenzija..

Natūralios priemonės mažam kraujospūdžiui namuose:

Tačiau geriausia rekomenduoti naudoti namų gynimo priemones žemam kraujospūdžiui gydyti, kad organizmas pasikeistų saugiai, efektyviai ir nebrangiai. Kad žinotumėte, kurie iš jų jums labiausiai tinka, šiame vadove pateikiamos kai kurios aukščiausios klasės namų gynimo priemonės, skirtos žemam kraujospūdžiui, kurias galima reguliariai naudoti norint gauti matomų rezultatų:

Peržiūrėkite šias paprastas, tačiau veiksmingas priemones, skirtas sumažinti kraujospūdį:

1. Druska:

Jei norite žinoti, kaip natūraliai padidinti kraujospūdį, atsakymas yra Druska! Viena vertus, esant aukštam kraujospūdžiui, druskos kiekis turėtų būti mažas, o esant žemam kraujospūdžiui – reikėtų padidinti jo kiekį maiste. Pasukite į sūrų, bet sveiką maistą ir pasikonsultuokite su gydytoju dėl tinkamo kiekio, rekomenduojamo pacientams, sergantiems žemu kraujospūdžiu. Tai yra vienas iš pirmųjų veiksmingų žingsnių gydant žemo kraujospūdžio problemą.

Paruošimo instrukcijos:

 • Paimkite vieną šaukštą druskos ir sumaišykite su stikline vandens
 • Gerkite jį, kad akimirksniu atsikratytumėte hipotenzijos

Naudojimo gairės:

 • Venkite konservuotų ir perdirbtų maisto produktų, kad padidintumėte druskos kiekį. Maiste geriau naudoti jūros druską.

Šalutiniai poveikiai:

 • Per didelis natrio kiekis gali sumažinti kalio kiekį organizme. Imk tik tiek, kiek reikia.

2. Juoda kava:

Kava yra viena iš momentinių hipotenzijos priemonių, kurios gali smarkiai padidinti kraujospūdį. Nors trumpam laikui, kavoje esantis kofeinas gali sukelti staigų adrenalino antplūdį, dėl kurio padidėja kraujospūdis. Žmonės, kurie retkarčiais geria kavą, gali patirti šį efektą, o ne tie, kurie reguliariai geria kavą, dėl juose susiformavusios tolerancijos. Taip pat turėtumėte įsitikinti, kad per dieną išgeriate mažiau nei 200 ml kavos.

Paruošimo instrukcijos:

 • Vieną šaukštą kavos miltelių užpilkite verdančiu vandeniu
 • Virkite 2 minutes
 • Nukoškite ir patiekite su ruduoju cukrumi arba be cukraus

Naudojimo gairės:

 • Pridėjus pieno, kavos stiprumas nesumažėja. Taigi galite mėgautis mėgstamu alumi su pienu.

Šalutiniai poveikiai:

 • Vartojant daugiau nei 200 ml kavos per dieną, gali atsirasti rūgštingumas ir nemiga.

3. Druskos ir medaus mišinys:

Druskos ir medaus mišinys yra vienas iš būdų natūraliai padidinti kraujospūdį. Nors druskos vartojimas padeda padidinti natrio kiekį ir pakelti kraujospūdį, medus gali padėti atsikratyti galvos svaigimo ir nuovargio. Šis mišinys yra vienas iš greitų metodų, padedančių įveikti hipotenzijos simptomus. Galite išbandyti šį metodą ir iš karto pasijusti geriau, sumažėjus pykinimo ir vėmimo pojūčiams.

Paruošimo instrukcijos:

 • Paimkite vieną šaukštą druskos ir sumaišykite su medumi
 • Šį mišinį praskieskite 2 šaukštais vandens
 • Gerkite jį, kad akimirksniu atsikratytumėte hipotenzijos

Naudojimo gairės:

 • Jūs netgi galite pridėti žiupsnelį cinamono žemam kraujospūdžiui (hipotenzijai) gydyti.

Šalutiniai poveikiai:

 • Ši procedūra gali žymiai padidinti natrio kiekį. Būkite atsargūs su druskos kiekiu.

4. Tulsi lapai ir medaus mišinys:

Tulsi lapai arba šventasis bazilikas yra turtingas vitamino C šaltinis, be to, kad yra praturtintas būtinomis maistinėmis medžiagomis, tokiomis kaip kalis ar magnis. Šventasis bazilikas ir medus yra ne tik gerklės skausmo šaltinis, bet ir vienas geriausių vaistažolių preparatų, padedančių tinkamai kraujotakai. Tai yra viena iš geriausių natūralių priemonių, padedančių stabilizuoti kūną ir greitai palengvinti tokius simptomus kaip alpimas, galvos svaigimas ir pykinimas. Šio sirupo dozė gali padėti akimirksniu normalizuoti kraujospūdį.

Paruošimo instrukcijos:

 • Saują Tulsi lapų sumaišykite su trupučiu vandens
 • Išspauskite sultis ir patiekite su medumi

Naudojimo gairės:

 • Šią procedūrą rekomenduojama atlikti kiekvieną rytą, kad gautumėte gerų rezultatų.

Šalutiniai poveikiai:

 • Šio gydymo šalutinis poveikis nėra žinomas.

5. Saldymedžio šaknis:

Saldymedžio šaknys yra viena iš geriausių natūralių žolelių, kurios kontroliuoja kraujospūdį. Ši šaknis neleidžia funkcionuoti fermentams, skaldantiems kortizolį, taip pat pagerina adrenalino funkciją, o tai yra labai svarbu, kad jūsų kraujospūdis veiktų. Saldymedžio vartojimas gali staiga pakelti kraujospūdį, sumažindamas kalio kiekį. Todėl rekomenduojama kontroliuoti jo kiekį, nes saldymedis gali žymiai padidinti aukštą kraujospūdį ir gali būti mirtinas.

Paruošimo instrukcijos:

 • Paruoškite saldymedžio arbatą, įpildami šaknis į verdantį vandenį
 • Nuovirą nukoškite ir atvėsinkite
 • Galite pridėti šaukštą medaus

Naudojimo gairės:

 • Jei kraujospūdis labai žemas, šią procedūrą reikia vartoti 2–3 kartus per dieną.

Šalutiniai poveikiai:

 • Didelis saldymedžio kiekis gali sukelti pavojingai aukštą kraujospūdį.

Papildomos namų gynimo priemonės, kaip natūraliai padidinti kraujospūdį:

1. Burokėlių sultys:

Šviežios burokėlių sultys gali turėti daug naudos, tačiau viena iš jų yra saugus žemo kraujospūdžio gydymas. Būtinai išgerkite puodelį burokėlių sulčių du kartus per dieną, kad gautumėte maksimalų rezultatą esant žemam kraujospūdžiui. Tai tikrai padės pasiekti norimų rezultatų. Įsitikinkite, kad sultys yra iš žalių burokėlių.

2. Morkų sultys:

Morkos iš esmės yra naudingos jūsų sveikatai ir gali padėti gydyti žemą kraujospūdį. Jei esate sumažėjusio kraujospūdžio auka, skysčių vartojimas yra būtinas ir tai tikriausiai yra viena iš priežasčių, kodėl kelyje ar kiekvieną rytą pusryčių metu galite pasirinkti morkų sultis, kad kontroliuotumėte kraujospūdį.

3. Razinos:

Natūralios priemonės mažam kraujospūdžiui taip pat apima razinų pridėjimą prie dietos. Razinos visada buvo laikomos viena geriausių Ajurvedos priemonių, padedančių kontroliuoti žemą kraujospūdį. Razinose yra insulino, kuris sumažina gliukozės kiekį kraujyje ir kontroliuoja spaudimą. Į razinas įpilkite šiek tiek sojos pieno, kad jas būtų lengva nuplauti.

4. Citrinų sultys:

Be to, kad yra daug antioksidantų ir vitamino C, citrinų sultys taip pat padeda gydyti žemo kraujospūdžio problemas. Skatindami jūsų pojūčius ir skatindami virškinimą bei medžiagų apykaitą, citrinų sultys taip pat būtų gera jūsų kūno hidratacijos forma. Į savo kasdienį racioną įpilkite citrinos lašų, ​​kad suteiktumėte maistui skonį, arba tiesiog suvartokite citrinos su vandeniu ir medumi.

5. Ciberžolė:

Ciberžolė yra esminė Indijos žolė, randanti savo vietą beveik visuose kituose mūsų gaminamuose Indijos prieskoniuose. Tačiau mažai kas žino, kad ciberžolė yra naudinga sveikatai, kuri leidžia padidinti jūsų kūno kraujotaką ir yra geras būdas kovoti su žemu kraujo spaudimu.

6. Pienas ir migdolai:

Ar norite sužinoti, kaip kontroliuoti žemą kraujospūdį naudojant namų gynimo priemones? Skanus ir gana sveikas būdas išgydyti žemo kraujospūdžio krizę yra šviežių migdolų pasta su stikline drungno pieno. Tai padidins organizmo maistinių medžiagų kiekį ir suteiks pranašumą, išskyrus žemo slėgio palaikymą.

7. Rozmarinas:

Į kasdienį maistą galima naudoti rozmariną eterinių aliejų pavidalu arba tiesiog žolelių pavidalu. Be to, kad rozmarinas yra ypatingas jūsų skonio patiekalams, jis taip pat pagerina kraujotaką ir ramina jūsų pojūčius. Štai kodėl rozmarinas laikomas žemo kraujospūdžio gydymu.

Gyvenimo būdo pokyčiai siekiant išvengti hipotenzijos (žemo kraujospūdžio):

1. Turėkite gerus vandens kiekius:

Vanduo padės reguliuoti kūno funkcijas ir pagerinti kraujotaką. Tai padeda gydyti žemą kraujospūdį be didelių pastangų. Kasdien reikia išgerti apie 10–12 stiklinių paprasto ir filtruoto vandens. Tai suteiks daug kitų privalumų, susijusių su gera kūno sveikata.

2. Gerai išsimiegokite:

Miegas yra dar vienas veiksnys, kurio trūkumas sukelia daugybę kūno problemų, įskaitant žemą kraujospūdį. Jei norite be jokių pastangų subalansuoti kraujospūdį, kiekvieną dieną turėtumėte miegoti apie 8-9 valandas. Tai yra viena iš geriausių namų gynimo priemonių, naudojamų šiam tikslui.

3. Pratimas:

Reguliari mankšta padeda tinkamai kraujotaką. Kartu su tinkamu namų gydymu nuo žemo kraujospūdžio jis taip pat padeda išlikti tinkamam ir aktyviam. Tai vienas iš geriausių dalykų, kuriuos reikia padaryti bent 30 minučių kiekvieną dieną, ypač maudantis.

4. Juoko terapija:

10-15 minučių juoko terapija anksti ryte padeda išlaikyti tinkamą kraujospūdžio pusiausvyrą, taip pat palaiko kūną, širdį, protą ir sielą. Tai puikus būdas kontroliuoti žemą kraujospūdį.

5. Lengviau atlikti kūno judesius:

Vaistai nuo žemo kraujospūdžio taip pat apima tai, kaip jūs vertinate savo kūno judesius prieš pradėdami veikti. Vienas iš žemo kraujospūdžio simptomų yra nuolatinis galvos svaigimas ir šiuo metu neskubėdami kūno judesiais galite palengvinti galvos svaigimą. Iš karto po pabudimo iš miego giliai įkvėpkite ir prieš atsikeldami stabilizuokite kūną. Negalima greitai šokinėti iš sėdimos padėties, staiga sukrečiant kūną ir svaigsta galva.

6. Joga:

Kai kurie žmonės renkasi tokius pratimus kaip žygiai pėsčiomis ar plaukimas, kad kontroliuotų kraujospūdį. Kai kuriems kitiems maža joga kiekvieną rytą gali padaryti jums stebuklų. Iš savo namų patogumų praktikuokite keletą įprastų jogos pozų. Tai ne tik išlaikys jūsų kūną tinkama, bet ir leis jūsų organizmui tinkamai cirkuliuoti kraują, taip apribojant kraujospūdžio kritimą..

7. Išlaikykite kūno formą:

Pratimai neturi būti jūsų įtempto grafiko dalis, tačiau kai kalbama apie žemą kraujospūdį, palaikykite kraujotaką, kai užsiimate savimi, išlaikydami savo kūno formą. Lipkite laiptais, o ne keltuvu, arba vakare pasirinkite pasivaikščiojimus netoliese esančiame parke, kad jūsų kūnas dirbtų atsipalaidavęs.

8. Padidinkite skysčių suvartojimą:

Daugiau nei virškinimas ar medžiagų apykaita, jei kenčiate nuo žemo kraujospūdžio, labai svarbu rimtai žiūrėti į suvartojamo skysčio kiekį. Skysčiai jūsų sistemoje padeda reguliuoti kraujotaką, leidžiant jiems laisvai judėti po jūsų kūną. Tinkamai drėkinant ir skysčiais tekant į jūsų kūną per kelias dienas, jūsų galvos svaigimas sumažės ir žemas kraujospūdis bus kontroliuojamas.

9. Dažnas maitinimas:

Po valgio galite jausti galvos svaigimą, todėl čia yra triukas, kaip išvengti per didelio galvos svaigimo iškart po valgio. Užuot tris kartus per dieną pasirinkę sunkius valgius, kiekvieną kartą padalykite valgius į mažus porcijas ir leiskite organizmui greitai juos virškinti..

10. Alkoholio vartojimas:

Žemas kraujospūdis netinka per daug gerti, todėl alkoholinių gėrimų reikėtų atsisakyti. Lengva kraujotaka gali būti apribota, jei to nepadarysite.

11. Pakelkite savo galvos lentą:

Jei esate žemo kraujospūdžio auka, įsitikinkite, kad jūsų galvos ar pagalvės erdvė yra šiek tiek padidinta. Atsigulę pridėkite antrą pagalvę arba šiek tiek pakelkite galvą nuo kūno. Tokiu būdu galite išvengti sunkios galvos ar galvos svaigimo.

12. Būkite atsargūs vonioje:

Įsitikinkite, kad per daug nesitempiate, kol esate ant tualeto sėdynės. Tai visų pirma gali būti galvos svaigimo ar galvos svaigimo priežastis.

13. Saugokite nuo sunkių dalykų:

Sunkus kėlimas nėra galimybė, kurią norite ištirti dabar. Žemas kraujospūdis ir sunkus kėlimas gali sukelti pykinimą ir galvos svaigimą bei sukurti priešišką situaciją jūsų kūnui. Be to, jei reikia, kad asmuo, kurio kraujospūdis žemas, turėtų vežti sunkius daiktus, visada laikykite jį atokiau nuo kūno, kad kontroliuotumėte savo kūno svorį, kad galvos svaigimas negalėtų jūsų nugalėti.

Kaip nedelsiant padidinti kraujospūdį?

Jei staiga sumažėja kraujospūdis, vadovaukitės šiais patarimais kaip skubi priemonė mažam kraujospūdžiui (hipotenzijai) gydyti:

 1. Pirmiausia gerkite druskos vandenį, kad padidintumėte natrio kiekį organizme.
 2. Naudokite kompresines kojines, kad išvengtumėte kojų patinimo.
 3. Gerti daugiau skysčių gali padėti padidinti kraujo tūrį.
 4. Jei sergate lėtine hipotenzija, nedelsdami išgerkite tabletes.

Maisto lentelė, skirta išvengti ir išgydyti hipotenziją:

Peržiūrėkite maisto produktų, kuriuos reikia įtraukti į dietą su žemu kraujospūdžiu, sąrašą:

 • Valgykite B-12 turtingą maistą, pavyzdžiui, kiaušinius, jautieną ir javus.
 • Įtraukite daugiau folio turinčių maisto produktų, tokių kaip pupelės, kepenys ir šparagai.
 • Valgykite daugiau sūraus maisto, pavyzdžiui, rūkytos žuvies, alyvuogių, marinuotų agurkų ir kt.,
 • Saldymedžio arbatą galima gerti kraujospūdžiui didinti.
 • Mažos kofeino gėrimų dozės.
 • Vitamino C turtingos sultys, tokios kaip citrina ir citrusiniai vaisiai.

Maisto produktai, kurių reikia vengti:

 • Cukrus.
 • Produktai iš baltų miltų, pavyzdžiui, makaronai.
 • Balti ryžiai.
 • Krakmolingas maistas, pavyzdžiui, bulvės.
 • Sunkūs ir turtingi desertai, pavyzdžiui, pyragai.
 • Alkoholis.

Žemas kraujospūdis, dar vadinamas hipotenzija, jei per ilgai ignoruojamas, gali sukelti rimtų problemų, o tai netgi gali kelti pavojų jūsų gyvybei. Dažnai, kai atsistojate per greitai iš sėdimos padėties, jaučiatės apsvaigę ir svaigsta galva, o tai visų pirma kaltinama dėl žemo kraujospūdžio problemų. Nors, žinoma, būtinas reguliarus apsilankymas pas gydytoją ir savalaikis kraujospūdžio tikrinimas, dažnai tam tikros namų gynimo priemonės tikrai padėtų kontroliuoti kraujospūdį.