Sarees, herhangi bir özel durum için giyinmenin mükemmel bir yoludur. Bu Hint kıyafeti çok değerli ve göz alıcı görünüyor. Resmi davetlerde olduğu gibi törenlerde de kullanabilirsiniz. Sari giyen kadınlar içlerinde çok seksi hissederler. En önemli kategori gelin kategorisidir. Gelin için basit nişan sari ilk adımdır ve burası en iyisini almayı sevdiği yerdir..

Tasarımcı saree, yarım sare, süslü sare ve hatta ağır sare arasından nişan sari modellerini seçebilir. Her dinin ayrıca özel bir nişan sarisi türü vardır. Böylece Hıristiyan, Hindu, Müslüman gelinler çeşitli nişan sari stillerine sahip olacaklar. Nişan sarisinin kökenleri, Hintli dokumacıların kraliçeler ve prensesler için harika giysiler yarattığı Hindistan’ın ilk günlerinde bulunabilir..

Nişanda Saree’nin Önemi:

Hindistan’ın çoğu için sari, her durum için giyilen tek önemli giysidir. Bu nedenle gelinlerin özel günlerinde sari giymeleri doğaldır. Nişan görünümü sari, gelini diğer insanlardan ayırmak için çarpıcı ve ağırdır. Bu yüzden çoğunlukla bazı altın işleri yapılacak. Nişan sarisi önemlidir, çünkü bu, damadın ve aile üyelerinin gelini tamamen süslendiğini ve onu onayladığını görecekleri zamandır..

Nişan Saree Özellikleri:

Nişan için en iyi sari bazı önemli özelliklere sahiptir.

  • Saree normalde bir zari sınırına ve pallaya sahip olmalıdır. Bu, günün önemini göstermek içindir. Sari üzerindeki altın işi ince iplik veya katmanlarla yapılabilir..
  • Bu kısraklarda nakış işi de yapılır.
  • Nişan sarisinin palası da çok karmaşık bir şeydir. Genellikle çok ağır bir iştir ve bunun daha fazla altın işi olabilir.
  • Altın işi, nakış işi ve diğer tür şeyler, nişan sareesini diğerlerinden ayıran şeydir..

Nişan Sarilerinde Hangi Kumaşlar Kullanılır:

Nişan sarisi bir gelinin giyeceği en önemli giysilerden biri olduğu için en iyi kumaşlarda yapılmalıdır. En iyinin en iyisi elbette ipektir. Nişan sareleri için saf ipek sareler kullanılır. Bunlar yumuşak ve ipeksi ve onlara harika bir parlaklık veriyor. Bu sarees üzerindeki altın ve nakış işleri onları çok zarif ve muhteşem gösteriyor. Bu, ipeklerin çoğunlukla nişan sareleri için kullanılmasının nedenidir..

Hangi Vücut Şeklindeki Kadınlar Tercih Edilir:

Aşk sınır tanımaz, bu yüzden her kadın bir gün evlenmeyi çok ister. Sari aynı zamanda çok bağışlayıcıdır ve bu nedenle herhangi bir kadın bir sari kolaylıkla taşıyabilir. İpek sare’ler bir kadının vücudunu iyi örter ve böylece herkesin giymesi kolaydır. Nişan sarisi ağır olabilir ancak özel gün için mükemmeldir. Bu nedenle, kısa, uzun, ağır yapılı veya zayıfsanız endişelenmeyin, sari vücut şeklinizi iyi tamamlayacaktır..

Resimlerle Yeni Nişan Sarees Koleksiyonu:

Nişanınız için bir sari mi arıyorsunuz! İşte nişan için en yeni sari tasarımları hadi deneyelim.

1. Nişan için Lehenga Saree:

Nişan için Lehenga Saree

Nişanınız için güzel bir sari arıyorsanız, nişan için bu çarpıcı lehenga sari’den başka bir yere bakmayın. Şeftali, muhteşem ve zarif görünmenizi sağlayacak muhteşem bir renktir. Şeftali ile mavi ve yeşilin bu harika kontrastı da bu saree’yi çok rüya gibi gösteriyor.

Tasarım ve Kumaş: Lehenga sari ağ malzemeden yapılmıştır. Üzerindeki karmaşık nakış işi, bir gelinin hayalini kurduğu şeydir. Lehenga’nın kenarında fırfırlar, seksi ve muhteşem görünmenizi sağlar. Çok girift işçiliği olan bluz kısa kolludur ve vücuda tam oturur.

Giyilecek Diğer Durumlar: Nişan gününün yanı sıra, bu lehenga sari, festivaller vb. Gibi özel günler için de giyilebilir..

2. Nişan İpek Sari:

Nişan İpek Sari

Özel günler için ipek en iyi kumaş olduğundan, nişan ipek sari için en iyi seçiminiz budur. Sarinin zenginliği tam da özel gün için. Ten renginize yakışacak rengi seçin. Düğün günü sari rengi için tamamen farklı bir şey seçin.

Tasarım ve Kumaş: Nişan ipeği sari, ince saf ipekten yapılmıştır. Pembe renk, genç kadınların tercih ettiği harika bir yeni trend. Altın zari sınırda çalışır ve palla çarpıcı ve zengindir. Saree ayrıca sonunda zenginlik katan püsküllere sahiptir..

Giymek için Diğer Durumlar: Nişan günü bu sari giymek için mükemmel bir zamandır. Daha sonra önemli festivaller ve törenler için de giyebilirsiniz..

3. Nişan Töreni için Tasarımcı Saree:

Nişan Töreni için Tasarımcı Saree

Tasarımcı sarees, genç kadınlar arasında popüler olan yeni çağ sareleridir. Geleneksel sarelerden farklı bir şey istiyorlar. Bu nedenle tasarımcılar, gelinleri memnun etmek için sarilerde yeni stiller ve desenler yaparlar. Bu sare’ler çeşitli renk şemalarına ve farklı el işlerine sahiptir..

Tasarım ve Kumaş: Burada bu tasarımcı saree’de nişan töreni için kullanılan kumaş georgette’dir. Bu, giyilmesi çok rahat olan çok ince bir saridir. Saree, gövdede nakış işi ve bordürde altın zari var.

Giyilecek Diğer Durumlar: Bu, yeni kadın için mükemmel bir nişan sari. Bu özel günden sonra bile düzenli olarak giyebilir..

4. Nişan için Yarım Sari:

Nişan için Yarım Sari

Nişan gününüz için rahat bir şey istiyorsanız, o zaman yarım sari tercih edin. Aslında dupattalı bir etek ve bluz. Nişan için yarım sari, tasarım ve iş açısından oldukça ağır olabilir..

Tasarım ve Kumaş: İşte bu muhteşem pembe ve altın yarım sari, altın yaldız işiyle dolu. Etek ve bluz, sadece şeftali arka planı ile tamamen altın rengindedir. Dupatta, genişliği ince olan altın zari kenarlıklı şeftali rengindedir..

Giyilecek Diğer Durumlar: Bu çarpıcı bir nişan sari ama aynı zamanda resmi ve şenlikli günler için de giyebilirsiniz..

5. Nişan Pattu Saree:

Nişan Pattu Saree

Bir Pattu sari, ipek için kullanılan Güney Hintçe bir kelime olduğu için aslında bir ipek saridir. Nişan pattu sare’leri, saf ipek ve ağır altın işçiliği ile zengin saridir. Bu, Güney Hintli gelin için mükemmel sari.

Tasarım ve Kumaş: Sari, genellikle kalın ipek olan saf ipek malzemeden yapılır. Ağır sari, zengin bir altın kenarlığa ve pallaya sahiptir. Altın ile tek renk veya altın işleme ile çok renk elde edebilirsiniz. Bu tarzların her ikisi de sari’nin çok zengin ve ağır görünmesini sağlar..

Giyilecek Diğer Durumlar: Pattu sari, yalnızca düğünler, festivaller ve diğer tapınak işlevleri gibi özel günler için mükemmeldir..

6. Nişan için Fantezi Sari:

Nişan için Süslü Sari

Modayı seven ve gelenekselden biraz farklı olan modern bir kadınsanız, o zaman şık bir sari seçmelisiniz. Bu sare’lerin sabit bir tasarımı yoktur ve herhangi bir renk ve çeşitte olabilir..

Tasarım ve Kumaş: Nişan için süslü sari, saten, georgette, ağ, krep vb. gibi çeşitli kumaşlardan yapılır. Bu, onu geleneksel ipek sarelerden farklı kılar. İşte harika bir örnek, her ikisi de derin renkli olan mavi ve sarı saridir. Bu ona zengin bir görünüm verir. Kırmızı nakış bordür çalışması mükemmel bir kontrast.

Giyilecek Diğer Durumlar: Bu sariyi tüm özel günler için giyin ve kalabalığın içinde öne çıkın. Diwali ve diğer festivaller bu kıyafet için doğru.

7. Nişan için Ağır Saree:

Nişan için Ağır Saree:

Nişan gününüzde muhteşem görünmek ister misiniz? Kim yapmaz!! İşte özel gününüz için giyebileceğiniz en iyi şey. Nişan için tezler ağır kısraklar sizi bir model gibi gösterecek. Göz alıcı, ince ve karmaşık dokunmuş giysilerdir..

Tasarım ve Kumaş: Ağır sari, sarinin her yerinde ağır taş işçiliğine sahiptir. Sari, karmaşık taş işçiliğiyle dolu olsa da, aslında sari’nin çok hantal görünmesini sağlamaz. Kullanılan file veya georgette kumaş taşımayı çok kolaylaştırır..

Giyilecek Diğer Durumlar: Kullanılan malzeme ağ olduğundan sari çoğu durumda giyilebilir. Resepsiyonlar, festivaller vb. için bunu seçin.

8. Nişan için Christian Saree:

Nişan için Christian Saree

Hristiyan gelin nişanı için hem modern hem de geleneksel kıyafetler giyecek olsa da sari, çeyizinin bir parçası olan bir giysidir. Nişan için Hıristiyan sari, basit ama zarif bir şeydir.

Tasarım ve Kumaş: Nişan sarisinin kumaşı ipek veya hatta ağ olabilir. Bu seçim gelin adayına kalmış. Bu kısrakların her biri daha sonra hayatında tekrar giyilebilir. Yarım sari ise çok rahat oluyor.

Giyilecek Diğer Durumlar: Noel, çocuğunun vaftizi vb. gibi herhangi bir fırsat için bu sari giymeyi seçebilir..

9. Nişan için Yeşil Sari:

Nişan için Yeşil Sari

Yeşil kıskançlığın rengidir, ancak Hintli gelin için nişan için en iyi renklerden biridir. Nişan için yeşil sari, yeşilin çeşitli tonlarında olabilir. Tabii ki en popüleri koyu yeşil ve ardından papağan yeşili tonu geliyor..

Tasarım ve Kumaş: Yeşil sari genellikle ipek sarelerde bulunur, çünkü rengin zengin tonu ipekte mükemmel bir şekilde ortaya çıkar. Bir nişan sarisinin zenginliği koyu yeşil renkte görülür. Saree üzerindeki altın zari bordür, nişan gibi özel bir işlev için de mükemmeldir..

Giyilecek Diğer Durumlar: Saree’deki yeşil renk, festivaller, ev ısınması vb. Gibi tüm özel günler için giyilebilir..

10. Kerala Hindu Nişan Saree:

Kerala Hindu Nişan Saree

Kerala nişan kısrakları genellikle tasarım ve stil açısından daha basittir. Düğün kısraklarına kıyasla çok zengin değiller. Renkler nötr ama cesur olabilir.

Tasarım ve Kumaş: Kerala Hindu nişan sari, kadınların giyebileceği en iyi sarelerden biridir. Zari veya iplik işi gibi basit bir sınır, bu kısrakları birbirinden ayıran şeydir. Tercih edilen kumaş türü olan ipekte geniş renk yelpazesinden seçim yapabilirsiniz..

Giyilecek Diğer Durumlar: Nişan sari, gelin tarafından Onam, Vishu, vb. Gibi diğer durumlarda düzenli olarak giyilebilecek bir şeydir..

Nişan Sarileri İçin Hangi Bluz Uygundur:

Bir nişan sari için, sari kadar zengin görünecek bir ipek saree sahip olmak daha iyidir. Kısa kollu bluzlar veya uzun kollu giyebilirsiniz. Bazı sare’lerin bluz üzerinde ağır iplik işi vardır. Kontrast renk, nişan sari bluzunda bulacağınız diğer bir ana stil özelliğidir. Nişan için en yeni sari tasarımları, size bluz tasarımlarıyla da oynama şansı veriyor. Öyleyse devam edin ve bu özel gün için farklı kesimler ve stiller deneyin..

Nişan Sarees Nasıl Stillendirilir:

Nişan saree’nizi şekillendirmek çok ciddiye alınması gereken bir şeydir. İşte bazı ipuçları:

  • Zengin palla çalışmasının fark edilebilmesi için palla’yı gevşek bırakmayı seçebilirsiniz..
  • Palla’yı sabitleyebilir ve ritüelleri gerçekleştirirken rahat olabilirsiniz..
  • Saree üzerindeki bir kemer biraz drama ekler.
  • Yarım sari ise, lehenga kısmını gösterirken dupatta’yı sabitlemeyi tercih edebilirsiniz..

Nişan, bir gelinin hayatının en önemli parçasıdır. Yepyeni bir dünyanın girişidir. Nişan günü sarisi bu nedenle onun iyi görünmesi ve iyi hissetmesi için önemlidir. Bir ipek harikası veya en yeni tasarımcı ağı veya georgette sari olabilir. Her iki durumda da mükemmel bir şekilde örtüldüğünde gelini güzel gösterecektir. Bir nişan sarisi ve tasarımları her zaman değişiyor ve en iyisini seçmek harika bir iştir. Bu yüzden özel gününüz için doğru renk ve kumaşı seçtiğinizden emin olun. Sadece dolabınızda oturmaması için diğer durumlar için de kolayca giyilebilecek bir sari seçmek her zaman iyidir.!!