Nėštumas: „Nepriklausomai nuo to, ar jūsų nėštumas planuotas, ar atsitiktinai, tai tikrai pasakys, kad jūsų gyvenimas pasikeis amžinai“. Nėštumas ne visada yra lengvas dėl naujų emocijų, nuovargio, rytinio pykinimo ir sunkumų ieškant patogios padėties. Todėl labai svarbu, kad nėščia moteris turėtų tinkamą mitybą. Jai reikia papildomų vitaminų, mineralų ir būtinų maistinių medžiagų kūdikio vystymuisi viduje. Nors įprastame maiste yra visi vitaminai ir mineralai, kai kurie sveiki užkandžiai, pavyzdžiui, džiovinti vaisiai, taip pat turėtų būti įtraukti į dietą nėštumo metu, nes tai naudinga tiek negimusiam kūdikiui, tiek motinai..

džiovinti vaisiai nėštumo metu

Kodėl džiovinti vaisiai yra geriausia dieta nėštumo metu?

Įprasta, gerai subalansuota mityba padės nėščiai moteriai patenkinti kasdienius būtinų maistinių medžiagų ir vitaminų poreikius. Vis dėlto džiovinti vaisiai padeda suteikti papildomų baltymų ir maistinių medžiagų, tokių kaip geležis, folio rūgštis, cinkas, jodas, magnis ir omega-3 riebalų rūgštys. Be to, šie džiovinti vaisiai tarnauja kaip sveikas vakaro užkandis arba numalšina staigius alkio jausmus. Moterims vegetarams šie džiovinti vaisiai gali būti būtini tiekti visas būtinas maistines medžiagas savo kūnui, lygiaverčius tiems, kurie vartoja mėsą.

Sausų vaisių nauda nėščioms moterims:

 1. Džiovinti vaisiai yra daug skaidulų. Vidurių užkietėjimas yra pagrindinis nėščių moterų skundas dėl įvairių priežasčių, tokių kaip hormoniniai pokyčiai, tablečių vartojimas ir kt. Didelė ląstelienos dieta gali išspręsti vidurių užkietėjimo problemą, todėl džiovinti vaisiai turėtų būti reguliariai papildomi nėščių moterų racionu.
 2. Kai kurioms nėščioms moterims trūksta geležies, o tai gali sukelti anemiją. Džiovinti vaisiai, tokie kaip datulės ir riešutai, padeda padidinti geležies kiekį organizme ir užkerta kelią anemijai.
 3. Vitaminas A, esminė maistinė medžiaga, atsakinga už kūdikio kaulų augimą. Sausi vaisiai yra praturtinti vitaminu A..
 4. Sausuose vaisiuose gausu magnio, kuris padeda vystytis kūdikio nervų sistemai.
 5. Nėščios moterys dažnai susiduria su svyruojančio kraujospūdžio problema. Kalio kiekis sausuose vaisiuose gali kontroliuoti kraujospūdį.
 6. Sakoma, kad džiovinti vaisiai, tokie kaip slyvos, stiprina gimdos raumenis, o tai padeda sklandžiai gimdyti.
 7. Sausuose vaisiuose taip pat gausu vitamino E, kuris padeda vystytis kūdikio kūno plaučiams ir ląstelėms. Tai taip pat gali užkirsti kelią astmai kūdikiui.
 8. Sausi vaisiai, tokie kaip migdolai, yra praturtinti magniu, kuris užtikrina kaulų augimą ir palaikymą bei padeda tuštintis..
 9. Tyrimai atskleidžia, kad kasdien motinai vartojant sausus vaisius, gali sumažėti astmos ir švokštimo kūdikiui rizika.

Šalutinis poveikis valgant sausus vaisius nėštumo metu:

Bet koks maistas, vartojamas optimaliais kiekiais, yra naudingas organizmui, kai suvartojama per daug; tai turės šalutinį poveikį. Džiovinti vaisiai turi šalutinį poveikį, jei jie vartojami per daug. Štai keletas iš jų:

 • Džiovinti vaisiai ir riešutai turi daug kalorijų, todėl per didelis jų vartojimas gali sukelti svorio padidėjimą.
 • Per didelis sausų vaisių vartojimas gali sukelti dujų susidarymą, pilvo pūtimą ir net viduriavimą.
 • Sausuose vaisiuose yra natūralių cukrų, tokių kaip fruktozė, kurie gali sukelti dantų ėduonį, jei jų vartojama per daug.

Atsargumo priemonės ir patarimai, kurių reikia imtis:

Sausi vaisiai, turintys daug naudos nėščioms moterims, turėtų būti vartojami saikingai. Nėščios moterys taip pat turėtų laikytis kai kurių atsargumo priemonių.

 1. Prieš perkant džiovintus vaisius, visada rekomenduojama patikrinti galiojimo datą.
 2. Kai kuriuose džiovintuose vaisiuose, išskyrus natūralius cukrus, yra pridėto cukraus. Jei įmanoma, venkite šių rūšių džiovintų vaisių.
 3. Nebandykite kaupti džiovintų vaisių namuose. Jie gali būti sugadinti, jei nebus palikti.
 4. Kai kuriuose supakuotuose džiovintuose vaisiuose yra konservantų, tokių kaip sieros dioksidas, kurie gali sukelti alergines reakcijas ar kartais kvėpavimo sutrikimus. Stenkitės pirkti ekologiškus vaisius be konservantų tik iš žinomų pardavėjų.

Sausi vaisiai nėštumo metu -2

Sausų vaisių įtraukimo į nėštumo dietą būdai:

Yra įvairių būdų, kaip įtraukti sausus vaisius į dietą. Štai keletas iš jų:

 • Jie gali būti įtraukti į salotas, desertus ar ledus.
 • Įtraukti juos su pieno kokteiliu yra geriausias derinys, kurį turėtų išbandyti nėščia moteris.
 • Susmulkinkite datas ir graikinius riešutus, apvoliokite kokoso riešutuose, laikykite šaldytuve ir jūsų sausų vaisių saldainiai yra paruošti. Galite vartoti dešimt dienų.
 • Kai kuriuos džiovintus vaisius sunku kramtyti, todėl kurį laiką pamirkykite juos vandenyje ir suvartokite.

Įvairių rūšių džiovinti vaisiai:

Sausi vaisiai, beveik visi jie yra būtini nėščiai moteriai, nes juose yra įvairių maistinių medžiagų. Kiekvienas iš džiovintų vaisių turi savo ypatybes. Čia yra jų sąrašas.

1. Migdolai:

 • Tai vienas garsiausių džiovintų vaisių, kuris yra gausiausias baltymų šaltinis. Migdoluose taip pat yra sveikų riebalų, tokių kaip polinesočiųjų ir mononesočiųjų riebalų, kurie yra sveiki širdžiai. Jie taip pat palaiko kūdikio augimą ir vystymąsi.
 • Šiuose migdoluose gausu kalcio, magnio, vitamino E, riboflavino ir baltymų.
 • Migdolai padeda reguliuoti kraujospūdį, padeda išvengti mažo kūdikių svorio, skatina smegenų vystymąsi ir kt.

2. Graikiniai riešutai:

 • Graikiniai riešutai yra praturtinti omega-3 riebalai, kurie vadinami protingais riebalais.
 • Kūnas negali pats pasigaminti šių būtinų riebalų; todėl graikinius riešutus būtina vartoti.
 • Šie riebalai yra atsakingi už negimusio kūdikio smegenų, nervų sistemos ir akių vystymąsi.

3. Džiovinti abrikosai:

 • Džiovinti abrikosai yra daug energijos turintys vaisiai, galintys gydyti vidurių užkietėjimą.
 • Šiuose džiovintuose vaisiuose yra geležies, ląstelienos, vario, vitamino A ir E, kurie yra būtini nėščioms moterims.
 • Džiovintų abrikosų valgymas stiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vidurių užkietėjimo, apsaugo nuo anemijos (geležies trūkumo) ir sumažina preeklampsijos riziką.

4. Anakardžiai:

 • Anakardžiai yra puikus baltymų šaltinis, kuris yra vienas iš trijų makroelementų, kuriuos organizmas naudoja energijai gauti.
 • Anakardžiuose yra cinko, kuris padeda stiprinti nėščios moters imuninę sistemą. Be to, cinkas yra pagrindinė sveiko nėštumo maistinė medžiaga, o augantiems kūdikiams reikia daug cinko.
 • Šiuose džiovintuose vaisiuose taip pat yra fosforo, kuris užtikrina pastovų nėščios moters širdies ritmą.

5. Datos:

 • Datos yra vaisiai, kilę iš datulių palmės, kurie yra kramtomi ir saldaus skonio.
 • Datulėse gausu kalorijų; kalorijų kiekis gaunamas iš angliavandenių. 100 gramų datulių yra maždaug 277 kalorijos.
 • Šiuose džiovintuose vaisiuose yra labai daug skaidulų, o tai padeda sklandžiai virškinti, o tai vėl sukelia vidurių užkietėjimą.
 • Juose taip pat yra folio rūgšties, kuri, kaip teigiama, sumažina įgimtą negalią.
 • Datulėse yra geležies; valgant datas padidėja geležies kiekis organizme, o tai padeda kovoti su geležies trūkumu.

6. Džiovintos figos:

 • Džiovintos figos laikomos vienu iš sveikiausių vaisių, padedančių susidoroti su rytine liga, kuri yra dažna problema pirmąjį trimestrą.
 • Juose yra kalcio, kuris yra esminis negimusio kūdikio kaulų vystymosi elementas. Šis kalcio kiekis taip pat padeda stiprinti motinos kaulus nėštumo metu ir po jo.
 • Džiovintos figos laikomos turtingu omega-3 ir folio rūgšties šaltiniu, kuris yra puiki maistinė medžiaga kūdikio smegenims vystytis. Be to, džiovintose figose taip pat gausu skaidulų, kurios padeda pagerinti virškinimą ir reguliuoja žarnyno judėjimą.
 • Geležies trūkumas gali sukelti deguonies trūkumą negimusiam kūdikiui. Džiovintose figose yra geležies, kuri, kaip teigiama, apsaugo nuo mažakraujystės ar geležies trūkumo.

7. Razinos:

 • Razinos, sausos juodosios vynuogės, yra praturtintos ląsteliena, kuri padeda lengviau virškinti ir sumažina vidurių užkietėjimo problemas nėštumo metu.
 • Kaip ir daugelyje kitų džiovintų vaisių, razinose taip pat yra geležies. Geležis padeda reguliuoti kraujotaką ir užtikrina vaisiaus aprūpinimą deguonimi. Geležies trūkumas nėščioms moterims gali sukelti komplikacijų. Razinos padeda kovoti su geležies trūkumu ir anemija.
 • Razinose taip pat yra kalcio, kuris yra būtinas būsimo kūdikio kaulų vystymuisi. Tai užtikrina, kad kūdikio kaulų tankis išliks normalus ir tinkamai vystysis.

8. Pistacijos (Pista):

 • Pistacijos yra mažai kaloringi vaisiai, tačiau juose gausu maistinių medžiagų. Viena šių džiovintų vaisių porcija gali patenkinti beveik visus kasdienius geležies, folio rūgšties ir kalcio poreikius nėščiai moteriai.
 • Šiuose džiovintuose vaisiuose yra baltymų, būtinų kūdikio audiniams ir raumenims vystytis.
 • Teigiama, kad pistacijos palaiko lipidų kiekį kraujyje, nes jose yra mononesočiųjų riebalų, kurie padeda didinti gerojo cholesterolio kiekį ir mažina blogojo cholesterolio kiekį organizme.
 • Šiuose džiovintuose vaisiuose yra keletas B komplekso vitaminų, tokių kaip niacinas, riboflavinas, vitaminas B6, kurie yra būtini vaisiaus vystymuisi.
 • Pista taip pat turi vario, kuris padeda išlaikyti raudonųjų kraujo kūnelių nėštumo metu.

9. Džiovinti obuoliai:

 • Tai yra viena džiovintų vaisių veislė, kurią galima vartoti nėštumo metu, nes juose yra ląstelienos ir kalio.
 • Šiuose džiovintuose vaisiuose esantis skaidulų kiekis padeda sklandžiai virškinti ir gerina žarnyno judėjimą, taip sumažindamas vidurių užkietėjimą.
 • Šiuose džiovintuose obuoliuose taip pat yra kalio, kuris, kaip teigiama, kontroliuoja kraujospūdį nėštumo metu.

Džiovinti vaisiai yra supakuoti su daugybe maistinių medžiagų, tokių kaip geležis, fosforas, varis, magnis, kalis ir kt., Taip pat su vitaminais ir mineralais, kurie yra būtini motinai. Būkite išrankūs ir valgykite tik tuos džiovintus vaisius, kurie susitvarko su jūsų kūnu, nesukeldami pykinimo ar jokio šalutinio poveikio. Valgykite juos tik nedideliais kiekiais ir nepamirškite pasitarti su gydytoju prieš valgydami bet kurį iš aukščiau išvardytų džiovintų vaisių.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Koks yra geriausias laikas valgyti džiovintus vaisius nėštumo metu??

Ans: Sausus vaisius galima valgyti viso nėštumo metu. Nėra konkretaus vartojimo laiko. Tačiau valgydami džiovintus vaisius pirmąjį trimestrą galite palengvinti rytinį pykinimą.

Q2. Ar žindymo metu saugu valgyti džiovintus vaisius?

Ans: Taip, žindymo laikotarpiu valgyti sausus vaisius yra saugu. Tiesą sakant, valgant sausus vaisius žindymo metu motinos gali padidinti laktaciją.

Atsakomybės apribojimas: Straipsnyje pateiktas turinys skirtas tik informaciniams tikslams ir neturėtų būti laikomas medicininiu patarimu. Prieš keisdami savo mitybą, pasitarkite su gydytoju. Mes nebūsime atsakingi už bet kokius neigiamus padarinius suvalgius džiovintų vaisių.