Alkoholio vartojimas nėštumo metu nėra kažkas, dėl ko norime lažintis. Rizika yra didesnė, kenkia ne tik jūsų, bet ir jūsų kūdikio augimui embrione. Yra daug galimų pavojų, apie kuriuos galbūt nežinote. Štai keletas dalykų, kuriuos reikia žinoti apie alkoholį ir nėštumą.

Alkoholis nėštumo metu

Daugelį metų tyrinėtojai popieriaus ritinius bandė išsiaiškinti, ar alkoholio vartojimas nėštumo metu yra kenksmingas.1). Tada buvo padaryta išvada, kad besilaukiant alkoholio vartojimas laukiantis yra tikrai kenksmingas. Tiesą sakant, pakanka nedidelio alkoholio kiekio, kad vaisiui būtų padaryta žala ir apsigimimų.

Ar alkoholio vartojimas nėštumo metu laikomas saugiu??

Ne! stiprus ne! Alkoholio pavojus nėštumo metu yra daugialypis. Vaisiaus alkoholio sindromas yra įprastas dalykas visoms nėščioms motinoms, vartojančioms alkoholį. Alkoholis gali prasiskverbti į placentą ir kartu į kūdikio kraują. Jei nėščia vis tiek nusprendėte gerti, nepatartina gerti daugiau nei vieno ar dviejų vienetų.

Šalutinis alkoholio vartojimo nėštumo metu poveikis:

Jei galvojate, visiškai teisinga kartais gerti, bet tik retkarčiais. Retkarčiais išgertuvės vakarėliuose ir kituose socialiniuose susibūrimuose neturi didelės įtakos jūsų kūdikiui neigiamai ar neigiamai. Jei laukiatės ir domitės alkoholio poveikiu nėštumo metu, čia yra įspėjimas.

1. Kepenys yra vienas iš paskutinių kūdikio vystymosi organų, taigi, kai vartojate alkoholio, kaip ir bet kurios kitos maistinės medžiagos, patenkančios į jūsų kūną, alkoholis visada pasiekia jūsų vaiką ir dėl to, kad nėra kepenų ar dėl to, kad turite labai mažos kepenys, kūdikio organizmas negali taip gerai apdoroti alkoholio. Tai neigiamai veikia kūdikio augimą. Per didelis alkoholio vartojimas nėštumo metu kenkia jūsų kūdikiui. Jei motina gausiai geria alkoholį, jos vaikas gali turėti alkoholio poveikį net ir gimus ir šis poveikis gali būti visą gyvenimą.

2. Kūdikių sutrikimai, jei motina nėštumo metu geria alkoholį:

Pagrindiniai kūdikių, kurių motinos nėštumo metu vartoja alkoholį, sutrikimai yra blogas augimas, elgesio problemos, veido anomalijos ir vaiko mokymosi sutrikimai. Alkoholio vartojimas nėštumo metu taip pat gali sukelti rimtesnių sutrikimų, tokių kaip viso gyvenimo regos sutrikimai, klausos sutrikimai, miego sutrikimai, kalbos uždelsimas, mažas vaiko svoris. Kai kuriais atvejais gydytojai taip pat nustatė, kad alkoholio vartojimo nėštumo metu poveikis sukelia persileidimą, priešlaikinį gimdymą ar negyvo kūdikio gimimą.

3. Smegenų pažeidimas ir negyvas gimimas:

Smegenų pažeidimas ir negyvas gimimas yra kitas alkoholio poveikis nėštumo pradžioje. Kūdikis neauga gimdoje arba net gali netekti gyvybės.

4. Gimimo defektai:

Galimi kūdikio išsivystymo defektai, tokie kaip regėjimo, klausos ir pan. Atminkite, kad defektai yra ilgalaikiai.

Jei vis dar galvojate apie alkoholio vartojimą nėštumo metu, mūsų įspėjimo žodis būtų pasimėgauti retkarčiais vartojamais gėrimais ir nepamiršti jų kiekio. Neapsigaukite ir nepamirškite, kiek tai veikia jūsų kūną. Alkoholis yra toksiška medžiaga kūdikiui, kadangi trūksta tinkamų organų alkoholiui skaidyti, besivystančio kūdikio kraujyje paprastai būna stipri alkoholio koncentracija, jei mama geria, nes šis gėrimas persiduos kūdikiui. Yra atvejų, kai besilaukdamos moterys labai gėrė gėrimą, tačiau pagimdė visiškai puikius kūdikius be jokių defektų, o kiti, vos vos išgėrę ar du, turėjo savo kūdikių sutrikimų, todėl geriausia būti atsargiems. Kiekvienas gimdymas yra skirtingas, kiekviena būsima mama yra skirtinga, taip pat ir jos kūnas.

Tyrimai parodė, kad net taurė ar dvi bet kokio gėrimo, ar tai būtų vynas, alus, degtinė, romas, visada paveiks jūsų kūdikį. Matydami, kaip jūsų draugai geria, atminkite, kad jų kūnas gali tai priimti. Jūs negalite, galbūt. Jei atsitiktinai geriate alkoholį, geriausia nutraukti alkoholio vartojimą, kai sužinosite, kad esate nėščia. Tokiu būdu galite išvengti ligų ir pagimdyti sveiką, laimingą vaiką.

Alkoholio vartojimo nėštumo metu poveikis:

Kaip sakėme, nėštumo metu manome, kad nėra alkoholio. Nepaisant to, jei tai padarysite, čia yra keletas efektų, kuriuos matysite savo kūdikiui.

A. Veido ypatybės: Kūdikis gali turėti savitų veido bruožų. Jis gali turėti mažą galvą, plokščią veidą ir kartais siauras akių angas.

B. Augimo problemos: Augimo problemos kils su amžiumi. Vaikai, kurių motinos nėštumo metu vartojo alkoholį, bus mažesni nei kiti jų amžiaus vaikai.

C. Mokymosi ir elgesio problemos taip pat išryškės laikui bėgant.

D. Taip pat buvo pastebėti apsigimimai ir problemos, susijusios su naujagimiu, taip pat maitinimo problemos.

Alkoholis nėštumo metu

Kaip nustoti vartoti alkoholį nėštumo metu:

  • Pirmasis būdas yra visiškai suprasti, kad tai yra labai žalinga jums ir kūdikiui. Žinodami tai, pabandykite blaškytis, darydami tai, kas reikalauja viso jūsų dėmesio. Išlaikyti blaškymąsi yra visas įmanomas būdas.
  • Supraskite savo alkoholio troškimo laiką. Kai tai žinosite, pabandykite pasivaikščioti arba nebūti vietoje. Darykite tai, kas užtikrins, kad esate toli nuo alkoholio prieinamumo.
  • Pasitarkite su gydytoju, kad gautumėte daugiau priemonių.

Nors šis metimas tikrai gali būti sunkus, savikontrolė yra pirmas dalykas, kurį turite praktikuoti. Su tuo viskas sustos į savo vietas.

Kaip alkoholis patenka į kūdikį gimdoje?

Alkoholis pereis iš motinos kraujo į kūdikio kraują. Jis patenka į kūdikį per placentą, jungiančią motiną ir kūdikį. Placenta idealiai tinka kūdikiui maitinti maistingu maistu, kurio reikia jo augimui.

Ar galite gerti alkoholį nėštumo metu?

Atsakymas į tokį klausimą, kaip galima gerti alkoholį nėštumo metu, yra gana lengvas. Taip, žinoma, galite. Tačiau, jei nėštumo metu turėtumėte gerti alkoholį, tai yra labai subjektyvu. Mano nuomone, neturėtumėte. Nevartojant alkoholio devynis mėnesius, jūsų organizmui bus tik gera. Jei vis dėlto norite pasimėgauti alkoholiu, nesvarbu, ar tai būtų atsitiktinis, ar gausus, geriausia, kad esate gerai informuotas apie savo poelgių pasekmes. Tai labai padeda pasikalbėti su savo gydytoju, paneigti tuos mitus ir išsiaiškinti tiesą. Klauskite savo gydytojo nuomonės šiuo klausimu ir įsitikinkite, kad žinote, ką darote, nes tai, ar jūsų gėrimas labai paveiks jūsų vaiką, ar ne.

Paklauskite savo gydytojo, kas jums geriausia, ir laikykitės sveikos mitybos plano. Jei esate nuolatinis vakarėlių lankytojas, kuris tokiomis progomis mėgaujasi alkoholiu, pasistenkite išvengti tokių socialinių susibūrimų, nes alkoholis netaps mažiau toksiškas, nes tai jūsų geriausio draugo gimtadienis ar sesers vestuvės. Pabandykite užsiimti kita veikla, kuri atpalaiduos jus ir jūsų vaiką. Galite eiti į SPA centrus, skaityti knygas ar net klausytis geros muzikos. Taip pat galite paruošti ką nors sveiko sau ir savo vaikui.

Naudinga įspėti moteris nėštumo metu nevartoti alkoholio arba sumažinti tokių gėrimų vartojimą, kurie ilgainiui gali pakenkti vaikui. Žmonės perspėja, nes linki motinai ir vaikui geriausio. Gydytojai visuomet rinksis sveiką kūdikį, o ne motinos vakarėlį, todėl patars savo pacientams susilaikyti nuo alkoholinių gėrimų, kad pašalintų galimybes, iš tikrųjų, rečiausias galimybes, kai vaikas gims su nepataisoma žala..

Daug skausmo ir apgailestavimo galima išvengti, jei devynis mėnesius ir tol, kol nustosite slaugyti kūdikį, nevartosite alkoholio. Tai tik tam tikra kontrolė, kuri gali jums padėti šiame procese. Kai žinote, kad esate nėščia, namuose neturėkite alkoholio butelių ar net kvapo. Tai iš esmės bus pirmasis jūsų žingsnis mesti rūkyti.