Skirtingų žmonių mitybos ir gėrimo įpročiai yra skirtingi. Kai kurie žmonės mėgsta per daug gerti energetinius gėrimus, o kiti – tik sultis, o kiti – pernelyg gerti arbatą ar kavą. Vienas iš tokių gėrimų, nuo kurių kai kurie tampa priklausomi, yra „Kombucha“. Jei nėščia moteris prieš nėštumą turi įprotį kasdien gerti „Kombucha“, tada jos galvoje neabejotinai kyla klausimas, ar saugu vartoti kombucha nėštumo metu. Ši abejonė kyla dėl to, kad „Kombucha“ sudėtyje yra alkoholio ir kofeino, o tai gali kelti pavojų sveikatai motinai ir mažyliui, augančiam viduje.

kombucha nėštumo metu

Kas yra Kombucha?

„Kombucha“, dar žinoma kaip arbatos grybas arba arbatiniai grybai, yra fermentuota, šiek tiek alkoholinė, saldinta žalia arba juoda arbata, daugiausia vartojama dėl naudos sveikatai. Šios arbatos kilmė vis dar nėra aiški. Kai kurie sako, kad jis kilęs iš Kinijos Mandžiūrijos, o kai kurie – kad iš Rytų Rusijos. Ši arbata ruošiama fermentuojant cukrų, naudojant simbiozinę bakterijų ir mielių kultūrą (SCOBY). Sakoma, kad SCOBY esančios gyvos bakterijos yra probiotinės, viena iš pagrindinių šio gėrimo populiarumo priežasčių.

Kaip saugu Kombucha nėštumo metu:

Sveikatos ekspertai ir mitybos specialistai negali užtikrinti jūsų šio gėrimo saugumo nėštumo metu. Dauguma jų sako, kad jei nėščia moteris prieš nėštumą yra įpratusi gerti „Kombucha“, ji yra saugi tik tada, kai suvartojama mažesniais kiekiais. Pagrindinė to priežastis yra ta, kad Kombucha sudėtyje yra alkoholio, kuris gali turėti įtakos motinai ir kūdikiui, esantiems viduje, todėl dauguma gydytojų nėščioms moterims nerekomenduoja vartoti šio gėrimo.

Kombucha nauda sveikatai nėštumo metu:

Kombucha – gėrimas, kurio dažniausiai vengia nėščios moterys dėl jame esančio alkoholio ir kofeino. Nors kai kurie tyrimai įrodė, kad ribotas kombucha vartojimas nėštumo metu parodė tam tikrą teigiamą naudą sveikatai.

1. Energijos didinimas:

Šis gėrimas yra gana garsus tuo, kad padidina žmogaus energiją, laikykite jį sportininku ar nėščia moterimi. Kombucha didina energiją tiekdama mažas B grupės vitaminų ir kofeino dozes.

2. Gerina virškinimą:

Vidurių užkietėjimas ir nevirškinimas yra nuolatiniai nėščios moters skundai. Saikingas kombucha gėrimas pagerina virškinimą ir tuštinimąsi. Gerosios bakterijos, esančios gėrime, veikia kaip probiotikas, padedantis tinkamai virškinti ir laisvai ištuštinti.

3. Streso šalintojas:

Stresas, nemiga ir miego sutrikimai yra dažnos problemos, su kuriomis susiduriama nėštumo metu. Adaptogenai yra medžiagos, padedančios organizmui geriau reaguoti į stresą. Šis gėrimas laikomas natūraliu adaptogenu, padedančiu kontroliuoti nėščios moters nervus ir malšinančiu stresą.

4. Kojų mėšlungis:

Vienas iš tipiškų skundų nėštumo metu yra dėl kojų mėšlungio. Kalcio trūkumas organizme sukelia kojų mėšlungį. Kombucha neturi kalcio įrodymų, tačiau šio gėrimo vartojimas kartu su kalciu padidina kalcio absorbciją į organizmą.

5. Apsaugo nuo inkstų akmenų:

Kai kurie tyrimai parodė, kad vartojant kombucha galima išvengti inkstų akmenų. Vis dėlto nėra jokių mokslinių įrodymų apie šią naudą. Kai kurios nėščios moterys prieš nėštumą gali sirgti inkstų akmenlige, o vaisto, vartojamo inkstų akmenims gydyti, nėštumo metu tęsti negalima. Šiuo laikotarpiu gydytojai pataria kombucha vartoti mažesniais kiekiais.

Kombucha vartojimo nėštumo metu rizika:

Gydytojai nėštumo metu geria didelę raudoną vėliavą, kad kombucha galėtų gerti. Paprastai alkoholio vartojimas nėštumo metu nėra saugus dėl alkoholio, kofeino ir jame esančių bakterijų.

A. Sudėtyje yra alkoholio:

Alkoholis yra natūralus šalutinis Kombucha produktas fermentacijos metu. Nors alkoholio procentas (0,5%) yra labai mažas ir neturi jokios rizikos nėštumo metu, gydytojai siūlo per šiuos devynis mėnesius visiškai atsisakyti alkoholio.

B. Bakterijų buvimas:

Kombucha paprastai parduodamas kaip produktas buteliuose, arba šį gėrimą galima paruošti namuose tinkamoje aplinkoje. Produktuose, išpilstytuose į butelius, yra tikimybė užsikrėsti bakterijomis, kurios gali paveikti motiną ir kūdikį. Kenksmingų bakterijų, esančių kombucha, reikia sumažinti naudojant tinkamas sterilias technologijas arba pasterizuojant. Dauguma įmonių nesilaiko pasterizacijos, nes mano, kad šio proceso metu gėrime esantys probiotikai yra sunaikinami. Nepasterizuotas gėrimas yra kenksmingas nėščiai moteriai.

C. Konservantai:

Prieš pirkdami produktą iš rinkos, turite patikrinti ingredientus, nes jame gali būti dirbtinių konservantų. Kai kurios moterys turi šalutinį poveikį, o kai kurios gali būti alergiškos kai kurioms sudedamosioms dalims.

D. Kofeino buvimas:

Nėštumo metu kofeino kiekis neturi viršyti 200 mg per parą. Įprastame „Kombucha“ puodelyje yra 15–130 mg kofeino, priklausomai nuo užplikytos arbatos rūšies.

Kaip vartoti Kombucha:

Kaip pradedantysis, pirmiausia praskieskite keletą uncijų Kombucha stikline vandens ir mėgaukitės gėrimu. Palaukite 1-2 dienas ir stebėkite, ar nėra šalutinio poveikio. Jei nepajusite jokio šalutinio poveikio, tuomet galite saugiai vartoti šį gėrimą. Jei nėščia moteris neturite įpročio gerti Kombucha prieš nėštumą, jo vartoti nėštumo metu visiškai netinka.

Atsargumo priemonės ir Kombucha gėrimo patarimai:

Prieš vartodami šį stebuklingą gėrimą, laikykitės tam tikrų atsargumo priemonių ir patarimų, kaip apsaugoti jus ir kūdikį.

  • Venkite gėrimų buteliuose, kuriuose yra daugiau alkoholio.
  • Patikrinkite galiojimo datą ir įsigykite ją tik iš praneštų pardavėjų.
  • Nevartokite kombucha, kuri buvo išsaugota kelias dienas ar mėnesius. Konservavimas padeda fermentuoti skystį, o tai savo ruožtu padidina alkoholio kiekį jame.
  • Šį gėrimą visada vartokite praskiestą. Neapdorota kombucha gali sukelti gerklės nudegimus, rėmenį ir skrandžio problemas.
  • Jei įmanoma, paruoškite šį eliksyro gėrimą namuose ir suvartokite. Buteliuose gali būti nereikalingų konservantų, kurie gali pakenkti nėščiai moteriai ir kūdikiui.

Kaip saugu Kombucha žindymo laikotarpiu:

Sveikatos ekspertai ir mitybos specialistai negali užtikrinti jūsų šio gėrimo saugumo žindymo ir žindymo laikotarpiu. Taip yra dėl kofeino, alkoholio ir pasterizacijos trūkumo. Slaugos metu, jei mama vartoja kombucha, nedidelis alkoholio kiekis patenka į motinos pieną, kuris patenka ant kūdikio, ir panašiai bus su kofeinu. Todėl gydytojai pataria žindančioms motinoms nevartoti kombucha.

Pagaliau galima daryti išvadą, kad net jei nėščioji turi įprotį prieš nėštumą vartoti kombucha, nėštumo ir žindymo laikotarpiu geriau nustoti jį gerti. Mes suprantame, kad nėščios moterys turės keistą potraukį, tačiau kombucha nėštumo metu nėra saugi. Pabandykite rasti alternatyvų gėrimą ar maistą, kuris patenkintų jūsų troškimą.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Kiek Kombucha reikia gerti nėštumo metu?

Ans: Nėštumo metu gerti Kombucha paprastai yra nesaugu. Bet jei vis tiek norite jį suvartoti, išgerkite ne daugiau kaip stiklinę, ty vieną ar dvi uncijas kombucha stikline vandens.

Q2. Kiek alkoholio yra Kombucha?

Ans: Kombucha sudėtyje yra 0,5% alkoholio. Jis skiriasi dėl vykstančio fermentacijos proceso. Į butelius išpilstytą „Kombucha“ yra iki 3% alkoholio.

Q3. Kokie yra alternatyvūs Kombucha gėrimai nėštumo metu??

Ans: Namų sultys yra geriausia alternatyva gerti nėštumo metu.

Atsakomybės apribojimas: Šiame straipsnyje išreikštos nuomonės yra tik patarimai, o svetainė neatsako už galimą šalutinį poveikį. Geriau pasiklausti gydytojo prieš ką nors vartojant, ypač kai esate nėščia.