Nėštumas yra laikas, kai turėsite daug apribojimų, ką darote. Kiekvienas šeimos narys ar artimas ir brangus žmogus nuolat pasakoja, ką valgyti, o ko nevalgyti, kokius pratimus daryti ir kokių pratimų vengti nėštumo metu. Viena iš tokių veiklos rūšių, kur atsiranda apribojimų, yra plaukimas. Daugelis žmonių priešinasi nėščiai moteriai plaukti. Plaukimas nėštumo metu yra visiškai saugus, tačiau per didelis plaukimas gali sukelti pavojų motinai ir negimusiam kūdikiui gimdoje. Plaukimas laikomas vienu geriausių pratimų nėštumo metu, nes jis palengvina daugelį skausmų, tokių kaip kojų, mėšlungis, būdingas nėštumo metu..

plaukimas nėštumo metu

Ar saugu maudytis nėštumo metu:

Amerikos ginekologų ir akušerių kolegija savo tyrimuose teigia, kad reguliari mankšta nėštumo metu yra naudinga nėščios moters ir motinos sveikatai, maudymasis laikomas vienu geriausių užsiėmimų nėštumo metu. Jie taip pat teigė, kad plaukimas nėštumo metu yra visiškai saugus, jei tai darote sveikoje aplinkoje ir tam tikrą laiką. Įsitikinkite, kad nesiimate vandens sporto šakų, tokių kaip vandens slidės, nardymas ir reguliarus nardymas.

Kaip plaukti nėštumo metu:

Jei esate plaukimo pradedantysis ar naujokas, prieš pradedant šį pratimą labai rekomenduojama pasitarti su gydytoju. Iš pradžių pradėkite lėtai ir klausykite savo kūno. Neperkraukite per daug, nes galite tapti neramūs ir sukelti nuovargį, kuris kenkia jūsų sveikatai ir kūdikiui. Plaukite tik laisvu stiliumi, nebandykite naujų plaukimo būdų.

Plaukimo nauda sveikatai nėštumo metu:

Gydytojai pataria reguliariai mankštintis nėštumo metu. Visi kiti pratimai, tokie kaip vaikščiojimas, bėgimas, sportas, gali neraminti visą dieną. Plaukimas yra vienas iš tokių pratimų, kuriame jums patiks pratimai, be to, jis turi tam tikrą naudą sveikatai nėštumo metu.

1.  Rytinis pykinimas yra viena iš dažniausiai pasitaikančių problemų, su kuriomis susiduria nėščios moterys. Plaukimas gali palengvinti rytinį pykinimą, o šaltas vanduo šiek tiek palengvina vėmimą ir pykinimą.

2. Nėštumo metu kūno svoris padidėja nei įprastai, jaučiate sąnarių ir kaulų skausmą. Plaukimas yra mažo poveikio treniruočių forma. Nėščia moteris, apsupta vandens, padės pakelti kūną nuo papildomo svorio.

3. Daugelis nėščių moterų skundžiasi, kad naktį sunku užmigti. Atlikdami aerobikos pratimus galėsite geriau išsimiegoti naktimis, jums padės plaukimas ar tam tikras laiko praleidimas baseine.

4. Plaukimas nėštumo metu palengvina kulkšnių ir pėdų patinimą. Praleidus šiek tiek laiko vandenyje, skysčiai iš audinių patenka atgal į venas. Be to, plaukimas padeda nepertraukiamai tekėti kraujui visame kūne.

5. Nuotaikos svyravimus nėštumo metu sunku numatyti. Kartais jaučiatės labai susirūpinę, prislėgti ar dirginate. Praleidę laiką baseine, galite palengvinti savo nuotaiką ir išlaikyti jus šviežius be įtampos.

Ką dėvėti plaukiant nėštumo metu:

Bendra plaukimo apranga paprastai bus aptempta. Tačiau tos pačios aprangos negalima tęsti, jei esate nėščia. Kai jūsų guzas didėja, jūsų pasirinkta pavara turėtų būti patogi jums ir jūsų viduje esančiam kūdikiui. Daugelis parduotuvių taip pat siūlo nėščioms moterims skirtus maudymosi kostiumėlius. Dviejų dalių maudymosi kostiumėliai jums puikiai tiks, kai esate nėščia.

Plaukimo treniruotės nėščioms moterims:

Plaukimas pradžioje gali būti bauginantis ar gąsdinantis, tačiau kai jį pažengsite ar priprasite, tikrai patiksite ir visą dieną jausitės atsipalaidavę. Tai yra dalykai, kurie yra svarbūs nėščiai moteriai. Kai kurios pagrindinės treniruotės yra

Pradedantiesiems:

Jei žinote, kaip plaukti, ir kartą mankštinatės mėlyname mėnulyje, nėštumo metu turėtumėte būti labai atsargūs. Daugumoje baseinų yra specialios aerobikos pamokos pradedantiesiems, o svarbiausia – nėščioms moterims. Atidžiai sekite savo instruktorių ir įsitikinkite, kad 3–4 dienas per savaitę nedirbate ilgiau nei 30 minučių. Nepamirškite išlaikyti lėto ar vidutinio tempo, kuris neleis jums atsikvėpti. Kai kurie smūgiai, kuriuos galite praktikuoti, yra

 • Insultas ir nuskaitymas: Plaukimas laisvu stiliumi yra geriausias ir saugesnis nėštumo metu.
 • Dvigubas nugaros smūgis: Plaukimas nugara gali palengvinti nugaros skausmą. Plaukite atgal, kiekvieną ranką glostydami pakaitomis.
 • Varlės spyriai: Griebk plaukiojančią lentą ir padėk ant jos rankas ir stumk kūną į priekį, spardydamas kojas kaip varlė.
 • Sprintas ir lėtas: Greitai plaukite vieną ratą ir lėtai plaukite atgal tokiu greičiu, kuris gali padėti jums atsikvėpti.

Tarpiniams ir pažengusiems plaukikams:

Jei prieš nėštumą buvote įpratęs vieną ar du kartus per savaitę plaukti savarankiškai ir jei jūsų medicinos konsultantas jums duoda žalią šviesą, visiškai saugu ir toliau reguliariai plaukti, kai jūsų kūdikio guzas auga. Tiesiog prisiminkite vieną dalyką, kad išvengtumėte dusulio; tai pavojaus ženklas, kad jūsų kūdikiui trūksta oro.

Galite išbandyti šias treniruotes naudodami mėgstamus plaukimo smūgius arba pakaitomis tarp skirtingų:

 1. Keturi 100 jardų (4 ratų) rinkiniai vidutiniu tempu, tarp kiekvieno seto pailsėkite nuo 10 iki 20 sekundžių. Ištempkite ir pailsėkite vieną minutę, kai baigsite ratą.
 2. Šeši 50 jardų (2 ratų) rinkiniai, daugiausia dėmesio skiriant jūsų formai. Tarp kiekvieno rinkinio pailsėkite nuo 30 iki 40 sekundžių. Kai baigsite ratą, pailsėkite 2 minutes.
 3. Dešimt 100 jardų (4 ratų) rinkinių, daugiausia dėmesio skiriant greičiui, kuris yra maždaug septynios skalėje nuo 1 iki 10. Poilsis nuo 20 iki 40 sekundžių. Kai baigsite ratą, pailsėkite 2 minutes.
 4. Paimkite plaukiojančią lentą ir atlikite keturis ratus, tiesiog spardydami.
 5. Išmeskite plaukiojančią lentą ir atsipalaiduokite dar keturis ratus, kad atvėstumėte.

Patarimai nėščioms moterims plaukimo metu:

Jei atliksite bet kurį iš pratimų, gimdymas bus sveikas. Jei nuspręsite plaukti nėštumo metu, čia yra keletas patarimų, kurių turite laikytis.

 • Pirmąjį trimestrą plaukite mažiausiai 30 minučių tris dienas per savaitę, kad sumažintumėte rytinį pykinimą, pykinimą ir vėmimą.
 • Antrasis trimestras paprastai vadinamas medaus mėnesio etapu, nes įveiksite rytinę ligą. Šiame etape jums kils pagunda daugiau mankštintis, tačiau apribokite apsilankymus baseine ir laiką, kurį praleidžiate baseine. Nepersistenkite, nes tai gali jus išvarginti.
 • Paskutiniame trimestre, nors ir turite didelį guzą, galite eiti plaukti, kad pagerintumėte nuotaiką. Tačiau baseine praleiskite palyginti mažiau laiko nei ankstesniais trimestrais.

Atsargumo priemonės nėščioms moterims plaukimo metu:

Jei atliksite bet kurį iš pratimų, gimdymas bus sveikas. Jei nuspręsite plaukti nėštumo metu, čia yra keletas patarimų, kurių turite laikytis.

 1. Visi baseinai paprastai būna slidūs. Stebėkite savo žingsnį, kad nenukristumėte ir nesusižalotumėte.
 2. Raskite patogius maudymosi kostiumėlius. Aptempti drabužiai gali daryti spaudimą guzui kartu su vandens slėgiu. Tai gali pakenkti jūsų kūdikiui viduje.
 3. Sakoma, kad 30 minučių plaukimo yra lygu 2 valandoms ėjimo. Plaukimo metu galite dehidratuoti. Todėl gerkite daug vandens ir palaikykite hidrataciją.
 4. Plaukdami įsitikinkite, kad aplink jus visada yra kažkas. Geriau turėti draugą ar uždarą, gerai mokantį plaukti.

Kada nustoti plaukti:

Nors plaukimas yra naudingas sveikatai, viskas turi savo apribojimų. Plaukimas persistengus gali sukelti nėščios moters nuovargį, dusulį. Galų gale jūs, kaip nėščia moteris, geriausiai sprendžiate, kada sustoti. Jei jaučiate neįprastus sąnarių, kulkšnies skausmus, jaučiate nuovargį ir dusulį, arba jei kraujavimas iš makšties, nedelsdami nustokite plaukti ir kreipkitės į gydytoją.

Galiausiai galima pasakyti, kad plaukimas nėštumo metu yra gana saugus ir sveikas. Plaukimas ne tik palengvina nėštumą nuo sąnarių skausmų, bet ir suteikia jums gerą miegą, pagerina kūno rengybą ir ramina protą nėštumo metu. Jei norite maudytis nėštumo metu, vadovaukitės aukščiau paminėtais patarimais ir imkitės būtinų atsargumo priemonių. Prieš planuodami maudytis nėštumo metu būtinai pasitarkite su gydytoju.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Ar nėščios moterys gali plaukti chloro vandenyje?

Ans: Kai kurie tyrimai parodė, kad maudymasis chloro vandenyje neturėjo jokios įtakos motinos ir kūdikio sveikatai. Jei maudotės baseine, kuriame yra chloro, įsitikinkite, kad netyčia neišgeriate vandens ir po maudynių išsimaudote.

Q2. Ar saugu maudytis upėje ar paplūdimyje nėštumo metu??

Ans: Plaukimas upėje ar paplūdimyje laikomas nesaugiu dėl nekontroliuojamo vandens srauto. Srautuose gali būti akmenų ar akmenukų, kurie gali pakenkti jūsų kūnui, arba dėl to gali kilti rimtų sveikatos sutrikimų.

Q3. Ar plaukimas kenkia nėštumui?

Ans: Plaukimas nėra blogas nėštumui. Jis yra gana saugus ir turi daug naudos sveikatai, kaip minėta šiame straipsnyje.

Q4. Ar galiu išmokti plaukti nėštumo metu??

Ans: Taip, plaukimo galite išmokti nėštumo metu. Mėgėjų plaukimo mokymasis trunka ne ilgiau kaip septynias dienas. Plaukimas nėštumo metu yra gana naudingas nėščios moters ir kūdikio sveikatai.

Atsakomybės apribojimas: Šiame straipsnyje išreikštos nuomonės yra tik pasiūlymai, o svetainė jokiu būdu nėra atsakinga už galimą šalutinį poveikį. Geriau pasitarti su gydytoju prieš ką nors planuojant, ypač kai esate nėščia.