Nėštumas neabejotinai yra džiaugsmingiausias moters laikas, tačiau tai taip pat gali būti nepaprasto smalsumo, daug streso ir nerimo laikas. Kol laukiatės kūdikio, moters mąstysena yra visiško chaoso, o galvoje sukosi daugybė klausimų ir abejonių.

Svarbiausia, kokia turėtų būti ideali jūsų kūdikio padėtis gimimo metu. Idealiu atveju sakoma, kad gimdyti lengviau, kai kūdikis prieš gimdymą yra tam tikroje padėtyje dubens zonoje, o idealiu atveju – kai kūdikio galva nukreipta žemyn. Tačiau supratimas apie įvairius jūsų kūdikio padėties įsčiose būdus padės išsiaiškinti daugelį jūsų klausimų.

kūdikio padėtis nėštumo metu

1. Priekinė padėtis:

Priekinė padėtis laikoma geriausia kūdikio padėtimi, nes tai palengvina gimdymą. Tokia padėtis yra tokia, kad kūdikio galva nukreipta žemyn, o pakaušis yra šiek tiek priešais jūsų pilvuką. Dėl šios padėties gimdymas yra trumpas ir lengvas. Šioje padėtyje kūdikis yra šiek tiek dubens viduje. Poziciją galima plačiai suprasti kaip padėtį, kurioje kūdikis gali lengvai sulenkti kaklą ir įkišti smakrą į krūtinę. Šioje padėtyje siauriausia galvos dalis prispaudžiama prie gimdos kaklelio, todėl gimdymas yra lengvesnis.

Siauriausia galvos dalis spaudžia jūsų gimdos kaklelį, o tai padeda gimdymo metu. Kai kūdikis gimimo metu patenka į dubenį, ši priekinė kūdikio padėtis leidžia kūdikiui lengvai nusileisti.

Daugeliu atvejų kūdikiai guli šioje padėtyje.

2. Užpakalinė užpakalinė padėtis:

Tokiu atveju jūsų kūdikis pastatomas taip, kad jo nugara būtų nukreipta į jūsų nugarą. Ši padėtis, paprastai vadinama OP, taip pat vadinama „nugaros“ kūdikio padėtimi.

Pagrindinis šios pozicijos trūkumas yra tai, kad šiuo atveju darbas gali užtrukti ilgiau nei įprastai. Taip yra daugiausia todėl, kad jūsų vaikas tvirtai gulėjo ir nesugebėjo stumti smakro ir įkišti į krūtinę. Dėl to padėtis tampa nepatogi ir gimdymo metu skauda nugarą.

Pagrindinės priežastys, kodėl jūsų kūdikis keičiasi iš tradicinės padėties, yra šios:-

a. Dubens forma ir tipas:

Jei dubens forma nukrypsta nuo įprasto raundo, didelė tikimybė, kad jūsų vaikas įsitaisys plačioje dubens srityje, todėl jo galva lengvai tilps.

b. Gyvenimo būdas:

Dėl didelio judesio jūsų dubens gali nukrypti atgal, todėl jūsų vaikas atsidurs nepatogioje padėtyje.

Norint to išvengti, svarbu užsiimti fizine veikla ir treniruotis, nors ir gavus gydytojo sutikimą. Paskatinkite save jaustis labiau motyvuotai gimdyti sveiką vaiką ir niekas jūsų nesustabdys. Žinoma, svarbi jūsų vaiko gimimo padėtis, tačiau užtikrinti jo saugumą vadovaujantis tinkamu gyvenimo būdu nėra per sunku.

Tikrai galime tikėtis, kad išvardyti patarimai išsklaidys daugumą jūsų abejonių dėl vaiko padėties gimdymo metu ir ar tai yra svarbu. Pasitarkite su savo ginekologu prieš užsiimdami veikla, kuriai reikia daug judėti, įskaitant treniruotes, nes tai gali turėti įtakos jūsų vaiko įdėjimui į gimdą.