Gimdos angos atidarymas vadinamas gimdos kakleliu, kuris yra makšties viršuje ir turi skirtingą padėtį, atsižvelgiant į situaciją, ty ar esate nėščia, ar ovuliacija, ar mėnesinės. Taigi, patikrinus gimdos kaklelio padėtį, galite sužinoti, ar esate nėščia, ar ne. Nėštumas daug atneša moters kūnui; vienas iš jų yra gimdos kaklelio pasikeitimas. Šiuos pokyčius gali lengvai išbandyti bet kuris asmuo, tačiau jūs turite tinkamai pasirūpinti higiena, kad išvengtumėte infekcijų. Be to, šio fizinio testo patikimumas yra gana žemas.

Nėštumo metu moters kūne yra daug fiziologinių pokyčių, taip pat hormoniniai pokyčiai. Vienas iš pagrindinių pokyčių yra gimdos kaklelio pokyčiai nėštumo metu. Reikėtų žinoti gimdos kaklelio prisilietimą ir tekstūrą, kol nesate nėščia, kad atskirtumėte ją nėščia, kad galėtumėte patikrinti nėštumą. Taigi čia yra pokyčiai, vykstantys gimdos kaklelio gleivėse nėštumo metu, kad padėtų jums sužinoti, ar esate nėščia, ar ne. Taip, tik ištyrus gimdos kaklelį, galima susidaryti teisingą supratimą, ar esate nėščia, ar ne. Taigi, kodėl nepabandžius ir neišsivalius visų abejonių ir sumaišties prieš pradedant paniką ar švęsti džiaugsmo!

Gimdos kaklelis ankstyvojo nėštumo metu

Gimdos kaklelio padėties tikrinimas:

Norėdami patikrinti gimdos kaklelio padėtį, turite atlikti šiuos veiksmus:

  • Tinkamai nusiplaukite rankas muilu ir drungnu vandeniu, kad išvengtumėte bakterijų ar infekcijų jūsų reprodukciniame trakte.
  • Būtinai nukirpkite nagus, kad nesužeistumėte ir nepažeistumėte gimdos kaklelio ar makšties, nes jie yra labai minkšti ir subtilūs.
  • Būkite tokioje padėtyje, kad lengvai pasiektumėte gimdos kaklelį. Atsistokite taip, kad gimdos kaklelis būtų kuo žemesnis. Paprastai tai pasiekiama pritūpus, atsisėdus ant tualeto arba pakėlus vieną koją ant vonios krašto.
  • Ilgesniu pirštu įkiškite į makštį. Jei jis sausas, galima naudoti vandens pagrindo lubrikantą, kad būtų lengviau judėti.
  • Įkiškite kelis centimetrus, kol pajusite gimdos kaklelį. Gimdos kaklelis jausis minkštas kaip lūpos, jei vyksta ovuliacija, o jei nesate nėščia, jausitės kaip rožės galas.

Testo patikimumas- kiek galite priklausyti nuo jo:

Norint nustatyti, ar esate nėščia, ar ne, tai reikia vartoti atsargiai, nes naudojate gimdos kaklelio padėtį ir tekstūrą, kuri gali skirtis dėl kitų priežasčių. Kadangi vien šis metodas nėra patikimas būdas nustatyti, ar esate nėščia, ar ne, todėl laukite, kol atliksite namų nėštumo testą. Kita galimybė yra apsilankyti pas gydytoją, kad būtų atliktas kraujo nėštumo testas, patvirtinantis, ar esate nėščia. Kadangi gimdos kaklelio padėtis gali pakilti ir dėl kitų veiksnių, todėl ji nėra patikima ir turėtumėte ją patvirtinti kitomis priemonėmis, kad įsitikintumėte, jog esate nėščia.

Daugeliui moterų gimdos kaklelio padėtis yra svarbus lemiamas veiksnys norint žinoti ciklo dalį, kurią ji išgyvena.

Gimdos kaklelio padėtis ovuliacijos metu:

Ovuliacijos metu gimdos kaklelis tampa minkštas ir per tą laiką yra aukščiau. Jis gali jaustis šlapias ir atviras. Po ovuliacijos gimdos kaklelis užsidaro, vėl nusileidžia kūne ir jaučiasi tvirtas ir sausas. Tai yra alternatyvus būdas nustatyti, ar moteriai ovuliacija, ar ne.

Gimdos kaklelis nėštumo metu:

Gimdos kaklelio padėtis gali nustatyti, ar pastojote, ar ne. Tai nėra 100% tiesa, nes klaidų visada pasitaiko, nes kiekvienos moters kūnas yra skirtingas, o vykstantys pokyčiai taip pat skiriasi moterims. Nėštumo pradžioje gimdos kaklelio padėtis gali pasikeisti, bet nebūtinai tuo pačiu metu. Kai kurie gali patirti šiuos pokyčius, kai pastoja, tačiau kiti gali to nematyti ilgą laiką. Bendras ar bendras gimdos kaklelio padėties pokytis ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu yra tik gimdos kaklelio pakilimas ir minkštėjimas, palyginti su tuo, kai nesate nėščia. Taigi gimdos kaklelio padėtis ankstyvuoju nėštumu nėra patikimas rodiklis, kad esate nėščia, todėl ji neturėtų būti naudojama kaip vienintelė priemonė nustatyti, ar esate nėščia, ar ne. Viena iš priežasčių, kodėl gimdos kaklelis nepakilo ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu, gali būti dėl to, kad organizmas ilgiau prisitaiko prie nėštumo. Nėštumo metu gimdos kaklelis yra pripildytas sekretų, o šių sekretų pagalba susidaro gleivės ir t.y. susidaro apsauginis barjeras. Paprastai jis yra uždarytas iki trečiojo trimestro.

Kadangi kraujo kiekis į dubens sritį ir gimdos kaklelį didėja dėl didėjančio estrogeno kiekio organizme, gimdos kaklelis patinsta ir tampa dar minkštesnis.

Gimdos kaklelio gleivių kokybė nėštumo metu:

Nėštumo metu kinta gleivių kokybė ir šie pokyčiai skiriasi kiekvienai moteriai. Jis gali nepriminti baltos spalvos, jei nesate nėščia; vietoj to jis bus storas, skaidrus ir piktas. Makštis nebus tokia slidi kaip prieš nėštumą, o gleivės taip pat virs gleivių kamščiu. Moterų gleivių skirtumus galima aiškiai pastebėti, nes kai kuriose menstruacijų metu jos bus storos ir lipnios, o kitose – vandeningos ir lengvesnės. Tai dar daugiau pokyčių, įskaitant išskyras iš makšties nėštumo metu.

Taigi, tai yra pokyčiai, pastebimi moters gimdos kaklelyje ir gimdos kaklelio gleivėse, kai ji yra nėščia. Teisingos žinios apie gimdos kaklelį, jo padėtį ir tekstūrą yra geras dalykas, padedantis geriau valdyti nėštumą ir gerai pasirūpinti savimi, kai pastojote.