https://stylesatlife.com/articles/eggs-during-pregnancy/Nereikia pabrėžti į kiaušinius įdėtų maistinių medžiagų svarbos ir turtingumo. Juose gausu įvairių maistinių medžiagų, tokių kaip baltymai, mineralai ir riebalai. Kiaušiniai nėštumo metu yra vienas iš dažniausiai rekomenduojamų maisto produktų visoms moterims, nes jie turi keletą privalumų ir padeda vaisiui vystytis. Bet kaip gerai žinote tinkamą suvartojimą ir būdus, kaip galima valgyti kiaušinius nėštumo metu?

Daugelis iš mūsų laiko savaime suprantamu dalyku reguliariai valgyti sveiką maistą, tačiau nesuprantame visos diagramos. Šiame kiaušinių valgymo nėštumo metu vadove apžvelgsime ne tik naudą, bet ir galimą šalutinį poveikį, kaip išsirinkti tinkamus kiaušinius ir atsargumo priemones.

Kaip saugu valgyti kiaušinius nėštumo metu

Ar saugu valgyti kiaušinius nėštumo metu??

Dažnas būsimų motinų klausimas yra toks: ar nėščios moterys gali valgyti kiaušinius? Kiaušiniai yra visiškai saugūs ir tinkami vartoti nėščioms moterims. Jokiu būdu nereikia dvejoti valgyti kiaušinius. Juose gausu baltymų, gausu mineralų, vitaminų, omega rūgščių, kurios puikiai tinka kūdikio smegenims ir bendram vystymuisi. Tačiau įsitikinkite, kad vartojami kiaušiniai niekada nebus virti. Jie turėtų būti kruopščiai virti ir neturėtų būti žali. Nevirti arba nepasterizuoti kiaušiniai gali sukelti persileidimą, priešlaikinį gimdymą ar negyvą kūdikį.

Kiaušinių valgymo nauda nėštumo metu:

Yra keletas privalumų ir padarinių, susijusių su reguliariu kiaušinių vartojimu nėščioms moterims. Nėštumo metu kiaušinius valgyti visai nėra blogai, todėl negalima pervertinti šio maisto svarbos.

1. Baltymai:

Kiaušiniai yra gyvybingas baltymų šaltinis, kuris laikomas būtinu svarbiausiais nėštumo mėnesiais. Būtent šiais mėnesiais kūdikiui reikia maistinių medžiagų augimui ir vystymuisi. Baltymai yra pagrindiniai jūsų augančio kūdikio ląstelių elementai. Taigi, vieną ar du kiaušinius per dieną, kol laukiatės, yra naudinga jums ir vaisiui.

2. Smegenų ir nervų vystymasis:

Norint tinkamai vystytis nervams, turite valgyti daug vitaminų turinčio maisto ir mineralų. Dvi būtinos maistinės medžiagos, kuriose yra daug kiaušinių, yra cholinas ir omega-3 riebalų rūgštys. Abi šios priemonės padeda užkirsti kelią vaisiaus nervinio vamzdelio defektų vystymuisi. Taip pat galite tikėtis, kad jūsų kūdikis turės aštrią atmintį, jei nėštumo metu reguliariai vartojate kiaušinius.

3. Subalansuota mityba:

Jei esate prieš nėštumą, cholesterolio kiekis yra kontroliuojamas ir lipidų profilis tampa palankus; tikrai gerai turėti kiaušinį ar du nėštumo metu. Tai užtikrina, kad vartojate subalansuotą mitybą, daug energijos ir mažai sočiųjų riebalų. Tačiau, jei jūsų cholesterolio kiekis yra didesnis, geriausia vengti kiaušinio trynio.

4. Kalorijos:

Kiaušiniai nėštumo metu 1

Nėštumo metu visoms moterims reikia beveik 200 ir 300 kalorijų daugiau nei vidutiniškai suvalgoma tam tikrą dieną. Tai padeda išvengti energijos trūkumo ir leidžia jūsų organizmui efektyviai prisitaikyti prie padidėjusių jūsų energijos poreikių. Viename kiaušinyje yra maždaug 70 kalorijų, kurios yra sveikos, kad atitiktų dienos poreikius.

5. Reguliuoja cholesterolio kiekį:

Reguliarus kiaušinių vartojimas nėščioms moterims padeda subalansuoti ir taip pat riboja aukštesnį cholesterolio kiekį moterims. Jei manote, kad kiaušiniuose yra riebalų, reikia pažymėti, kad jie priklauso „gerųjų riebalų“ skyriui, kuris rekomenduojamas būsimoms motinoms. Tačiau, jei turite labai aukštą cholesterolio kiekį, rekomenduojama atsisakyti valgyti kiaušinio trynį.

Šalutinis poveikis valgant kiaušinius nėštumo metu:

Tik ne tai, be naudos, svarbu, kad būsimos motinos taip pat atkreiptų dėmesį į galimą kiaušinių valgymo pavojų ir šalutinį poveikį šiame etape.

 1. Niekada nevalgykite žalių ar termiškai neapdorotų kiaušinių. Nėščioms jos gali kelti keletą rūpesčių, tokių kaip apsinuodijimas maistu, karščiavimas, viduriavimas ir pilvo skausmas.
 2. Taip pat gali susidaryti didžiulis cholesterolio kiekis dėl nevirtų kiaušinių. Prieš reguliariai vartodami, visada patikrinkite cholesterolio kiekį ir pasitarkite su gydytoju.
 3. Jei esate linkęs į alergiją, yra tokių reakcijų tikimybė, pvz., Dilgėlinė, odos bėrimas ir nosies užgulimas.

Kaip pasirinkti kiaušinius valgyti nėštumo metu?

Nors šie maisto produktai yra gausiai supakuoti su didelėmis maistinėmis vertėmis, pirkdami turite pasirinkti tinkamus kiaušinius. Štai keletas užuominų.

 1. Visada patikrinkite galiojimo datą ir pagaminimo datą.
 2. Jei yra įskilusių kriauklių, nepirkite jų. Jie taip pat gali būti užkrėsti bakterijomis ar užsikrėsti.
 3. Visada naudokite kiaušinius, kurį laiką padėję kambario temperatūroje. Niekada nenaudokite tiesiai iš šaldytuvo.
 4. Įsitikinkite, kad kiaušiniai visada švieži. Jei kiaušiniai plaukioja vandenyje, jie nėra švieži. Jūs neturite jų vartoti. Kita vertus, jei kiaušiniai nuskęsta, jie laikomi šviežiais.
 5. Jei turite prieigą prie naminių paukščių, pabandykite tiesiogiai pirkti tik ekologiškus kiaušinius, o ne iš turgaus. Pastarieji visada turi galimybę būti gydomi antibiotikais ar hormonais.

Kaip įtraukti ir valgyti kiaušinius nėštumo dietos metu:

Pasak JAV maisto ir vaistų administracijos (FDA), čia yra geriausias būdas įtraukti kiaušinius į savo mitybą.

 1. Įsitikinkite, kad visada virėte kiaušinius mažiausiai septynias minutes, kad įsitikintumėte, jog jie išvirę.
 2. Nevartokite kiaušinių, nebent balta dalis tampa vientisa. Ši taisyklė galioja net kepant.
 3. Sudėkite jas su spalvotomis daržovėmis, kad jos būtų skanesnės ir maistingesnės. Nėštumo metu taip pat galite valgyti omletą, kaip norite, tačiau neviršydami rekomenduojamo kiekio.

Atsargumo priemonės, kaip išvengti bakterinių infekcijų:

 • Jei nuspręsite valgyti kiaušinius, turėtumėte vengti žalių arba nepakankamai virtų/pusiau virtų kiaušinių. Įsitikinkite, kad nėštumo metu kiaušiniai yra kietai virti, o kiaušinio baltymas ir trynys sukietėję. Tai užtikrina, kad Salmonella bakterijos, galinčios sukelti apsinuodijimą maistu, miršta, o mama yra išgelbėta nuo visų nemalonių pilvo skausmų, pykinimo ir laisvų judesių.
 • Venkite kiaušinio trynio esant aukštam cholesterolio kiekiui arba visiškai venkite kiaušinių.
 • Nėštumo metu turėtumėte vengti produktų, pagamintų iš žalių kiaušinių, tokių kaip sorbetas, ledai, meringue, putėsiai, majonezas ir kt..
 • Nėštumo metu nevartokite kiaušinių.
 • Prieš nuspręsdami valgyti kiaušinius nėštumo metu, įsitikinkite, kad pasirinkote tik pasterizuotus kiaušinius, taip pat patikrinę galiojimo laiką ir tinkamiausią. Venkite įtrūkusių ar pakitusių kiaušinių. Taip pat galite atlikti plūdės testą, kad įsitikintumėte, jog kiaušiniai nėra blogi. Jei kiaušiniai plaukioja vandenyje, atsisakykite idėjos juos nusipirkti.
 • Kiaušinius visada laikykite centrinėje šaldytuvo vietoje, kur temperatūra yra pastovi.
 • Nenaudokite kietai virtų kiaušinių iš šaldytuvo ilgiau nei tris dienas.

Kiek kiaušinių galima valgyti nėštumo metu?

Moterys, turinčios normalų cholesterolio kiekį, gali suvalgyti vieną ar du kiaušinius. Dienos norma visiškai priklauso nuo cholesterolio kiekio jūsų organizme ir sveikatos būklės. Jei jūsų lygis yra normalus, jums tinka keturi kiaušiniai per savaitę.

Įsitikinkite, kad visada vartojate kiaušinius, kurie yra per mėnesį nuo jų padėjimo. Jei jau paruošėte kiaušinių receptą, jo nelaikykite ir valgykite kitą dieną. Būtų protinga juos nedelsiant suvartoti.

Tikimės, kad šis straipsnis apie kiaušinių valgymą nėštumo metu suteikė jums gerą žvilgsnį, ką šiuo metu daryti ir ko negalima. Visada sekite instrukcijas ir pasinaudokite sveikatos priežiūros paslaugų teikėjų patarimais, kad gautumėte geriausius rezultatus. Pasidalykite savo mintimis, mums taip pat patinka išgirsti jus!

Geriausia kiaušinius vartoti tokiu kiekiu, kokį rekomenduoja jūsų sveikatos priežiūros specialistas. Be to, jei turite kokių nors sveikatos komplikacijų, prieš pradėdami laikytis bendrų patarimų ir pasiūlymų, visada pasitarkite su gydytoju.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Ar galiu nėštumo metu valgyti žalius ir termiškai neapdorotus kiaušinius??

Ans: Nėštumo metu besilaukiančioms motinoms jokiu būdu nerekomenduojama valgyti žalių, bėgančių ar nevirtų kiaušinių. Jie gali sukelti karščiavimą, viduriavimą, vėmimą ir kitas komplikacijas.

Q2. Koks yra kiaušinių galiojimo laikas prieš ir po virimo?

Ans: Padėtas kiaušinis turi būti suvartotas prieš 28 dienas. Tačiau išvirę kiaušinius nelaikykite jų šaldytuve ilgiau kaip tris dienas.

Q3. Ar saugu valgyti kiaušinius nėštumo metu, pirmą, antrą ir trečią trimestrą??

Ans: Kiaušinius galima valgyti visais nėštumo trimestrais. Tačiau, jei reikia, kiekis gali būti ribotas. Atsižvelgiant į jūsų sveikatą ir cholesterolio kiekį, tai gali nustatyti gydytojas.