Vienas geriausių tropinių vaisių, populiarių dėl ryškios spalvos ir saldaus skonio, yra papaja. Jie gausiai auginami Indijoje, ir beveik kiekviename kieme yra papajos medis. Papajomis galima mėgautis ištisus metus, o jų nauda sveikatai yra daug. Papaja, kurioje gausu beta karotino, antioksidantų, būtinų vitaminų ir mineralų, yra labai rekomenduojamas maistas..

Tačiau daugelį amžių nėščioms moterims tapo įprasta vengti papajų. Tiesą sakant, papaja visą šį laikotarpį ir net per pirmuosius kelis mėnesius po gimimo yra traktuojama kaip nuodai. Priežastis, kodėl papajos sukelia ankstyvus susitraukimus ir sukelia abortus. Tačiau papaja nėra pavojinga, todėl ją vartojant būsimos mamos gali būti labai naudingos. Sužinokite daugiau apie Papajos faktus nėštumo metu, kol neprarasite šio nuostabaus vaisiaus gerumo!

papaja ir nėštumas

Ar saugu valgyti papają nėštumo metu??

Prinokusi papaja yra labai naudinga nėštumo metu. Papajoje gausu vitamino A ir B, beta karotino ir kalio. Tai labai svarbu kūdikio sveikatai. Vaisiai taip pat skatina gerą kaulų sveikatą ir aštrų kūdikio regėjimą. Tačiau tiems, kurie serga gestaciniu diabetu ir yra alergiški lateksui, papajos, net ir sunokusios, reikia vengti.

Papajos nauda nėštumo metu:

Subrendusi papaja, turinti geltoną odelę, yra geidžiamiausia vaisių versija. Prinokusi papaja nėštumo metu siūlo daugybę privalumų, įskaitant:

  • Antioksidantų apsauga: Papajoje gausu antioksidantų, tokių kaip zeaksantinas, beta karotinas ir kt. Kurie gali užkirsti kelią ląstelių degeneracijai ir apsaugoti organizmą nuo oksidacinės žalos.
  • Kovoja su vidurių užkietėjimu: Papajoje gausu maistinių skaidulų. Tai gali padėti būsimoms motinoms susidoroti su skausmingomis išmatomis ir užkirsti kelią vidurių užkietėjimui.
  • Mažina rėmuo ir pykinimas: Papajos sultys gali neutralizuoti skrandžio rūgštis ir sumažinti refliuksą. Tai gali padėti sumažinti rėmenį, atsiradusį dėl rūgštingumo. Pykinimas taip pat žymiai sumažėja, o tai savo ruožtu gali sumažinti rytinį pykinimą.
  • Folio rūgštisFolio rūgštis yra atsakinga už raudonųjų kraujo kūnelių tiekimą. Aptinkama dideliais kiekiais Papajoje.
  • Vėžio prevencija: Papaja yra žinoma kaip apsauga nuo vėžio ir širdies ligų.

Neprinokusios papajos vartojimo nėštumo metu šalutinis poveikis:

Kai vartojama žalia papaja nėštumo metu, kūdikio augimas ir vystymasis. Galbūt tai trukdo, nes kartu su pepsinu yra latekso. Tai labai pavojinga vaisiui ir motinai. Kai kurie žalios papajos šalutiniai poveikiai nėštumo metu yra šie:

Neprinokusios papajos ir prostaglandinai:

Neprinokusios papajos, galinčios net suminkštinti avieną, gali būti kenksmingos nėštumo metu. Lygus baltas lateksas nesubrendusių papajų misos viduje sukietėja ir tampa lipnus, kai pateikiamas ore. Papainas gali pepsino. Viduje lateksas reguliariai reklamuojamas kaip tinkamas virškinimo junginys. Nepaisant virškinimo pranašumo, nesubrendusiame natūraliame produkte esantis papainas apsimeta prostaglandinais, kuriuos gydytojai naudoja gimdymui paskatinti. Be susiaurėjimų, „PubMed“ teorija patikslina, kad nesubrendusios papajos papainas taip pat gali susilpninti esmines plėveles, kurios yra svarbios išgyvenimui..

papaja nėštumo metu

Papajos ir latekso alergijos:

Nesėkmingas gimdymas yra ne vienintelis susirūpinimas dėl nesubrendusios papajos nėštumo metu. Nors kai kurios moterys to nesupranta, padidėjęs jautrumas lateksui yra daugiau nei iš esmės jautrumas pirštinėms, naudojamoms kaip gydytojo kabineto ar gydymo centro dalis..

Padidėjęs jautrumas lateksui gali paskatinti nėščią moterį pavojingai reaguoti į tam tikrą maistą, kuriame yra latekso. Papaja yra viena iš jų. Niujorko valstijos sveikatos departamentas patikslina, kad kiekvienas, turintis jautrumą lateksui, taip pat gali būti jautrus bananams, obuoliams, kaštonams, kviečiams, rugiams ir skirtingo maisto, kuriame yra augalinio latekso, progresavimui.

Papainas ir pepsinas yra papajos latekse. Kai išorinė oda yra žalia. Kai papaja bręsta, oda praranda žalią atspalvį ir visiškai pagelsta, kai visiškai sensta. Geltonai išvalytose papajose yra praktiškai labai mažai latekso.

„The Journal of Nutrition“ praneša, kad net smulkiausios latekso priemonės gali būti pavojingos moterims. Kas turi foną, kuriam būdingas nevaržomas vaisiaus pašalinimas ar nesavalaikis darbas? Dėl padidėjusio susitraukimo judesio gimdos viduje. Taigi, kad būtumėte saugesni, geriausia nevalgyti. Papaja nėštumo metu tam tikrais atvejais gali būti kenksminga.

DUK:

1. Ar galiu valgyti papają po gimdymo??

Gydytojai labai rekomenduoja vartoti papają po gimdymo, nes ji suteikia geriausią maistinę vertę tiek maitinančiai motinai, tiek kūdikiui. Ypač pirmąjį trimestrą papaja gali padėti padidinti pieno tiekimą, valdyti svorį po gimdymo, pagerinti imunitetą ir taip pat skatina sklandų tuštinimąsi. Būtinai valgykite papają su geltona oda ir oranžinės spalvos minkštimu.

2. Ar papajos sultys tinka nėštumui?

Taip! Kol sultys yra paruoštos su visiškai prinokusia papaja, jos gali būti gana skanios ir naudingos. Prieš sulčių sultis iš vaisių būtinai pašalinkite kartaus skonio sėklas. Norėdami suteikti papildomo skonio, galite įpilti šiek tiek pieno ar citrinos sulčių su juodaisiais pipirais. Kadangi tai jau gana saldu, venkite pridėti papildomo cukraus.

3. Ar žalioji papaja gali nutraukti nėštumą?

Neapdorota papaja, turinti daug latekso, gali sukelti gimdos susitraukimus. Štai kodėl papajos valgymas, siekiant išvengti nėštumo, yra vienas iš būdų, kuriuos moterys išbandė namuose. Todėl nėštumo metu reikia visiškai vengti žalių ir net pusiau prinokusių vaisių, nes tai gali padaryti daug žalos nėščioms moterims. Tai apima visas vartojimo formas, tokias kaip sultys, salotos, karis ir sveiki vaisiai.

Mitai ir faktai apie papajos valgymą nėštumo metu

Taigi ponios! Tikimės, kad suprantate, kad ne visos papajų formos yra jūsų priešai. Geltoni yra jūsų geriausi draugai, nes jie gali padaryti daug gero tiek jums, tiek jūsų kūdikiui. Tai vienas iš nedaugelio vaisių, kuris yra labai maistingas ir gali priversti vengti papildų. Dėl papajos sultingumo ji nėštumo metu tampa gana maloni. Kitą kartą, kai išgirsite patarimų dėl papajos, galite padėti jiems įveikti savo žinias. Tikimės, kad nėštumas bus sveikas ir saugus!