Kas yra aukštas kraujospūdis nėščioms moterims?

Aukštas kraujospūdis (hipertenzija) yra terminas, vartojamas apibūdinti slėgį, kuriuo kraujas teka arterijoje, ir šiuo atveju šis slėgis arterijoje yra didelis. Paprastai kraujospūdis registruojamas naudojant du skaičius. Paprastai kraujospūdis matuojamas gyvsidabrio vienetais milimetrais (mm Hg). Pirmasis (arba viršutinis) jūsų bp skaitmenų rinkinys rodo sistolinį kraujospūdį. Tai reiškia spaudimą širdies arterijose, kai širdis susitraukia. Antrasis (arba apatinis) jūsų bp skaitmenų rinkinys reiškia diastolinį kraujospūdį. Tai reiškia spaudimą širdies arterijose, kai širdis yra tarp kiekvieno atskiro širdies plakimo. Normalus moters kraujospūdis turėtų būti mažesnis nei 140/90 mm Hg. Nėštumo metu jis gali pakilti arba nuskęsti.

nėščios moterys turi reguliariai ir dažnai tikrinti kraujospūdį.

Kraujo spaudimas nėštumo metu

• kraujospūdis nuo 140/90 iki 149/99 mm Hg yra šiek tiek aukštas kraujospūdis.

• kraujospūdis nuo 150/100 iki 159/109 mm Hg yra vidutiniškai aukštas.

• 160/110 mm Hg ar didesnis kraujospūdis yra labai aukštas kraujospūdis ir jam reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Kokie yra aukšto kraujospūdžio tipai nėštumo metu?

Anksčiau buvęs aukštas kraujospūdis:

Kai kurios moterys kenčia nuo aukšto kraujospūdžio ar hipertenzijos natūraliai, dar prieš pastojant. Paprastai jie vartoja vaistus. Nustatyta, kad dauguma moterų kenčia nuo aukšto kraujospūdžio, dažniausiai dar nesulaukusios nė 20 nėštumo savaitės. Aukštas kraujospūdis, aptiktas prieš 20 nėštumo savaičių, paprastai nėra nėštumo rezultatas, bet sakoma, kad jis jau yra. Kitaip tariant, tai yra lėtinis aukštas kraujospūdis. Buvo žinoma, kad daugiau nei 1 iš 20 moterų kenčia nuo aukšto kraujospūdžio, kuris pasunkėja pastojant. Buvo žinoma, kad tiems, kuriems anksčiau buvo aukštas kraujospūdis, nėštumo metu padidėja preeklampsijos išsivystymo rizika..

Aukštas kraujospūdis, kurį sukelia nėštumas:

Tai retas atvejis, pastebėtas kai kurioms moterims, kai nėštumo metu joms padidėja kraujospūdis. Tai moksliškai vadinama „nėštumo sukeltu aukštu kraujospūdžiu (arba hipertenzija) arba gestaciniu aukštu kraujospūdžiu (arba hipertenzija)“. Gestacinis aukštas kraujospūdis yra aukštas kraujospūdis, kuris pirmą kartą atsiranda arba atsiranda po pirmojo trimestro arba po 20 nėštumo savaitės. Gydytojas, atlikęs tyrimus, patvirtins, ar sergate tokio tipo aukštu kraujospūdžiu. Jeigu per antrąjį nėštumo trimestrą nesergate preeklampsija ir kraujospūdis normalizuojasi per šešias savaites nuo pastojimo ar gimdymo.

Preeklampsija ir eklampsija:

Preeklampsija reiškia būklę, kuri dažnai paveikia kai kurias nėščias moteris, kai staiga po 20 -osios nėštumo savaitės atsiranda aukštas kraujospūdis. Taip pat žinoma, kad preeklampsija išsivysto moterims, kurios kenčia nuo aukšto kraujospūdžio dar prieš pastojant (tai vadinama anksčiau buvusiu aukštu kraujospūdžiu), taip pat moterims, kurių šlapime buvo teigiamų baltymų pėdsakų, paprastai yra buvusių inkstų sutrikimų požymis.

Kai kurioms moterims nėštumo metu nekils problemų dėl kraujospūdžio. Tačiau daugumai moterų kraujospūdis yra paveiktas ir žinoma, kad išsivysto aukštas kraujospūdis (hipertenzija). Jis svyruoja nuo lengvo iki rimto. Esant sunkiam, aukštas kraujospūdis kenkia tiek motinai, tiek embrionui.