Krūtų skausmas/jautrumas yra ankstyviausias nėštumo požymis apskritai. Kai moteris yra nėščia, organizme yra daug išorinių ir vidinių pokyčių. Be skrandžio, pirmieji nėštumo simptomai, su kuriais susiduria bet kuris kūno organas, yra krūtis. Nėštumo metu padidėja kraujotaka ir atsiranda hormoninių pokyčių, dėl kurių pasikeičia krūties audiniai. Šie pokyčiai paprastai pastebimi antrąjį ar trečiąjį nėštumo trimestrą. Krūties audiniuose pastebimi ir reikšmingi pokyčiai. Tai gali būti dydžio padidėjimas, švelnūs speneliai, nuotėkis. Tačiau nėra ko panikuoti ar jaudintis. Nėštumo metu tai yra labai normalu. Šie pokyčiai yra ne kas kita, kaip krūtų paruošimas žindymui.

Krūtų skausmas nėštumo metu

Krūties skausmo priežastys ir simptomai nėštumo metu:

Įvairios krūties skausmo priežastys ir simptomai nėštumo metu yra šie:

Skausmingos/itin jautrios krūtys:

Pirmosiomis savaitėmis krūtys yra labai skausmingos ir jautrios. Nešiojant liemenėlę žmogus jaučia skausmą, nes jis tampa labai jautrus. Dilgčiojimas gali būti labai jaučiamas.

Spenelių ir arealų pokyčiai:

Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu speneliai tampa tamsesni ir didesni. Taip pat galite pastebėti mažus žąsų iškilimus ar baltas žymes ant spenelių (vadinamųjų areolių) srityje, o tai yra visiškai normalu ir nėra ko jaudintis. Laikui bėgant areola tampa didesnė.

Didesnės krūtys:

Po pirmųjų trijų mėnesių galima pastebėti krūtų dydžio pokyčius. Palietus jie tampa didesni ir labai skauda. Taip pat gali jaustis niežulys, nes krūtis padidėja. Tai labai normalu, nes kūnas paruošia krūties audinį slaugos ir maitinimo tikslais. Sudėtingos mėlynos venos tampa matomos ant krūties, kurioje yra svarbių maistinių medžiagų ir skysčių.

Priešpienis:

Jis gali būti apibrėžiamas kaip „pirmasis pienas, kurį organizmas išskiria“. Tai auksinės spalvos skystis. Jame yra visos maistinės medžiagos, imunitetas ir apsauga, kurios kūdikiui reikia gimus. Dėl šios priežasties motinos pienas laikomas svarbiausiu tinkamo ir sveiko kūdikio augimo ingredientu. Jis gali būti spalvoto skysčio arba susmulkintos medžiagos pavidalu.

Krūties pokyčių nėra:

Tai šiek tiek savita situacija, kai moteris mažai arba visai nesikeičia krūtyse. Nereikia panikuoti ir apsilankyti pas gerą gydytoją. Nedvejodami aptarkite problemas ir eikite į intensyvų krūtų tyrimą.

Patarimai, kaip palengvinti krūties skausmą nėštumo metu:

Kaip aptarta, šie pokyčiai yra labai normalūs ir nėra ko nerimauti. Tačiau reikia laikytis kelių patarimų ir imtis atsargumo priemonių, kad galėtumėte šiek tiek palengvinti krūtinę. Esant mažai atsargumo ir žinių, skausmas gali būti nugalėtas.

i. Reikėtų nusipirkti gerų firminių pagalbinių liemenėlių/ motinystės liemenėlių. Tai būtina. Tai tam tikru mastu palengvina skausmą ir neleidžia krūtims nusileisti ateityje. Reikėtų pasinaudoti išmanančių pardavėjų ar gimdymo parduotuvių ekspertų patarimais. Reikėtų nepaisyti apatinių liemenėlių. Idealiai tinka minkšta medvilninė medžiaga be siūlių šalia spenelių. Pirmenybė turėtų būti teikiama medvilnei, o ne sintetinei.

Paprastai, kai vienas pakyla puodelio dydžiu ar dviem, norint pasirinkti komforto lygį, reikia pasirinkti šiek tiek laisvą liemenėlę.

ii. Viską reikia aptarti su savo partneriu. Jūsų partneris turėtų gerai žinoti apie jūsų kūno pokyčius. Diskusijos verčia būti atsargiems apkabinant ar mylintis.

iii. Daug kartų po pirmiau minėtų simptomų atsiranda raudoni bėrimai, per karšta liesti ir kitos problemos. Tokiu atveju reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją ir paprašyti patarimo.