Viena iš dažniausiai naudojamų daržovių, svogūnai yra puikūs skonio stiprikliai. Bet ar svogūnai yra saugūs nėštumo metu? Jei taip, kiek turėčiau įtraukti į savo dienos racioną? Svogūnai nėštumo metu tikrai turi naudos. Bet kas jie tokie? Čia yra visi dalykai, kuriuos reikia žinoti apie svogūnų valgymą nėštumo metu.

valgyti svogūnus nėštumo metu

Ar svogūnai yra saugūs nėštumo metu?

Jis priklauso Allium šeimai ir yra dažnai naudojama daržovė beveik visuose namų ūkiuose. Jis plačiai naudojamas dėl savo kulinarinės ir medicininės naudos visose pasaulio dalyse. Svogūnai yra svarbių vitaminų ir maistinių medžiagų galybė. Tai užtikrina saugesnį nėštumą. Todėl tikrai galite valgyti svogūną nėštumo metu, tačiau stebėkite jo kiekį. Viskas saikingai visada yra geriausia.

Svogūnų valgymo nauda nėštumo metu

1. Subalansuoja kraujospūdį:

Svogūnai yra tankūs fitonutrientuose. Tai padeda reguliuoti kraujospūdį. Tai gali padėti sumažinti nėštumo komplikacijų riziką. Tokie kaip nėštumo hipertenzija, preeklampsija ir priešlaikinis gimdymas.

2. Padeda atsikratyti vidurių užkietėjimo:

Vidurių užkietėjimas yra nuolatinis nerimas nėštumo metu. Jame yra labai daug maistinių skaidulų. Tai padeda reguliuoti žarnyno judėjimą. Taigi žalių svogūnų valgymas nėštumo metu padės palengvinti tuštinimąsi.

3. Svorio valdymas:

Šiuo metu tikrai nereikia jaudintis dėl svorio padidėjimo. Svogūnuose yra labai mažai riebalų ir kalorijų. Tai idealus pasirinkimas jūsų nėštumo dietai. Įdėkite juos į savo salotas ir įtraukite į savo kasdienį maistą.

4. Apsaugo nuo nėštumo diabeto:

Žinoma, kad tai yra supermaistas, padedantis išvengti nėštumo diabeto. Jame yra svarbių mineralų, chromo, kuris apsaugo nuo atsparumo insulinui ir taip padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje jūsų organizme.

5. Išgydyti gerklės skausmą:

Gerklės skausmas ir peršalimas yra dažni nėštumo metu. Nepamirškite kovoti su svogūnais. Svogūnų priešuždegiminės savybės padeda kovoti su infekcijomis ir kitomis ligomis, kuriomis galite sirgti.

Šalutinis svogūnų poveikis nėštumo metu:

  1. Svogūnus saugu valgyti nėštumo metu. Tačiau daugelis moterų to vengia dėl stipraus kvapo, kuris gali sukelti pykinimą.
  2. Per didelis svogūnų valgymas netgi gali sukelti rėmenį.
  3. Įrodyta, kad žiauniniuose svogūnuose yra bakterija, žinoma kaip Listeria monocytogenes. Dėl to nėščioms moterims yra didesnė rizika užsikrėsti tuo pačiu. Listeriozės infekcija nėštumo metu, blogiausiu atveju, gali sukelti infekciją naujagimiui, priešlaikinį gimdymą, persileidimą ar net mirtį. Buvo nustatyta, kad beveik 22% Listeria monocytogenes bakterinės infekcijos atvejų naujagimiai miršta arba negyvas kūdikis.
  4. Kvėpavimas ir alerginės problemos yra kitas šalutinis poveikis valgant žalius svogūnus nėštumo metu.

Kas yra pavasario svogūnai ir jų nauda nėštumo metu?

Vasarinis svogūnas yra paprastas ilgas lapas su svogūnine pabaiga, panašiai kaip česnakas. Maistui jis suteikia labai nepakartojamo skonio, skanus svogūnų traškumas, kai į salotas dedamas žalias.

Pavasario svogūnai nėštumo metu turi galių išgydyti peršalimą. Jis laikomas puikiu vitamino C ir kalcio šaltiniu. Nėštumo metu galima saugiai valgyti vasarinius svogūnus.

Taigi, jūs neturite pagrindo bijoti valgyti svogūnų nėščia. Svogūnų troškimas nėštumo metu yra dažnas reiškinys.

Šį kartą į salotas ar sumuštinį įpilkite šiek tiek vasarinių svogūnų, kad nusiramintumėte. Tačiau nepamirškite, kad geriausia valgyti saikingai, kad išvengtumėte nemalonaus šalutinio poveikio, kurį sukelia per didelis svogūnų valgymas..