Dabar esate tris mėnesius nėščios moterys. Tai reiškia, kad jūs einate į antrąjį trimestrą. Ką tai galėtų reikšti? Tai reiškia, kad jūsų kūnas patirs daugybę pokyčių. Kartu su tuo kūdikis, sulaukęs 3 mėnesių, taip pat matys daugybę naujų pokyčių. Tai prasideda nuo kūdikio lytinių organų vystymosi iki odos pigmentacijos. Be to, dažnai nėštumo pasaulis gali atrodyti šiek tiek miglotas.

3 mėnesiai nėščia

Turinys:

 • Apie ką galvoti || Požymiai ir simptomai || Kūdikių vystymasis ||
 • Dieta ir mankšta || Rūpinkitės || Ką turėtumėte daryti & Ar neturėtumėte daryti ||
 • Skausmas ir sveikatos problemos || Kaip įveikti stresą ||
 • Medicininis gydymas ir patikrinimas || Patarimai ir atsargumo priemonės ||

Ką galvoti apie trečiąjį nėštumo mėnesį:

Trečiasis nėštumo mėnuo leis jums pažvelgti į nėštumo problemas. Viena iš tokių problemų yra tai, kad reikia labai dažnai šlapintis. Po to sekė rytinis pykinimas, kai galbūt norėsite skubėti ir tiesiog vemti! Taip pat pastebėsite išskyras iš makšties kartu su galvos svaigimu ir vėmimu. Jūs oficialiai esate nėščiųjų klube!

Šią savaitę galbūt norėsite susitvarkyti su gydytoju ir aptarti visus rūpesčius. Nepamirškite paklausti jo/jos visų abejonių ir ištarti daugybę simptomų, su kuriais susiduriate.

3 nėštumo mėnesio požymiai ir simptomai:

3 mėnesių nėščiosios vaisius beveik visada matys tuos pačius požymius ir simptomus kaip ir motinai. Štai keletas dalykų, kuriuos turite žinoti ir galbūt patirti.

1. Kūdikio guzas:

Šį mėnesį aiškiai matysite, kaip jūsų kūdikio guzas auga ir kartu ištempia kiaušidžių ir pilvo sienas. Nelygumas bus mažas ir žmonės iš tikrųjų nieko negali padaryti. 3 mėnesio nėščiosios pilvo dydis dar vargu ar yra.

2. Nemiga ir nuovargis:

Tai yra du būdingi dalykai per visą nėštumo laikotarpį. Pirmasis ir trečiasis trimestrai yra ypač sunkūs, todėl jums bus negerai. Dėl netinkamo miego atsiranda nuovargis, todėl jūs neturite energijos arba visai neturite galimybės sėdėti tiesiai.

3. Depresija:

Hormoniniai pokyčiai yra pagrindinė depresijos priežastis. Kūnas negali susidoroti su ekstremaliais hormoniniais pokyčiais ir dėl to pabrėžia žmogaus kūną. Miego trūkumas, staigūs mitybos pokyčiai taip pat sukelia depresiją.

4. Išleidimas:

Dėl hormonų pokyčių gali atsirasti išskyros iš makšties, kurios gali būti šiek tiek daugiau nei per pirmuosius du mėnesius. Turite apsisaugoti nuo šios mielių infekcijos dėvėdami sausas kelnaites. Plotas taip pat turi išdžiūti. Drėgmė ir veikia kaip mielių augimo katalizatorius.

3 mėnesių nėščių kūdikių vystymasis:

Štai keletas svarbiausių šio mėnesio pokyčių.

Tapatybė:

Dabar kūdikis yra mažas žirnelis, išsivysčiusios kojos ir rankos. Ankstesnį mėnesį akių vokų pėdsakus pavyko išsiaiškinti puikiai, net jei akys buvo užmerktos. Dabar kūdikis sveria vieną unciją, matuojant 3 colius. Šis svoris kiekvienam kūdikiui gali skirtis.

Fizinės savybės:

Kūdikio akys vystosi po minkštu veido audiniu. Jo galva dabar pamažu tampa proporcinga jo kūnui, nes jo kūnas vystosi kartu su jau esančių formuojamų bruožų tobulumu. Ausų lankeliai pradeda vystytis kiekvieną dieną. Lytiniai organai iki šiol išsivystė taip, kad gydytojas galėtų atskirti dvi lytis ir pasakyti, su kokiu kūdikio vardu reikia susitaikyti.

Kūdikio kūno pokyčiai:

Kūdikių kepenys pradeda vystytis ir gamins kraujo ląsteles. Iki mėnesio pabaigos inkstai vystosi, todėl per motiną išstumia atliekas iš savo kūno. Taip pat pradeda plakti širdis.

Odos priežiūra:

Dabar kūdikis ant savo kūno sukuria baltą vaškinę medžiagą, apsaugančią odą nuo raukšlių ir susiraukšlėjimo. Netrukus jį dengs mažos į plaukus panašios struktūros, vadinamos languorais, kad apsaugotų odą. Kūdikio galvos oda pradėjo gaminti keratiną, kuris yra svarbus plaukų augimui. Iki šio mėnesio pabaigos pradės augti mažas plaukų folikulas.

Kaulai:

Dabar kaulai pradės vystytis, tačiau galbūt dar nepastebėsite jokio judesio. Šį mėnesį sąnariai ir kaulai pradės vystytis ir taps sunkūs, o uodegos kaulas išnyks. Dėl šios priežasties šį mėnesį privaloma vartoti kalcio turinčių produktų. Reikėtų vartoti pieno produktus, vaisius, kuriuose gausu kalcio.

Inkstai:

Iki mėnesio pabaigos inkstai pradės vystytis ir netrukus kūdikis pasišlapins ir išstums atliekas. Motina tai išstums kartu su šlapimu.

Kartu su kūdikiu mama taip pat patirs daug pokyčių.

Trečio mėnesio nėštumo veikla:

Kiekvienas mėnuo pats savaime yra iššūkis, tačiau norint išvengti visų galvoje kylančių klausimų ir išvengti streso, tereikia sudaryti darbo valandų, poilsio valandų, mitybos planų ir vizitų į doktorantūrą tvarkaraštį. Taip pat reikia nuspręsti dėl fiksuoto miego valandos, nes tai padės išvengti streso ir padės jūsų kūdikiui vystytis viduje. Taip pat svarbu mankšta ir pasivaikščiojimai, joga ir meditacija, todėl taip pat skirkite laiko tokiai veiklai.

Dieta ir mankšta 3 mėnesius nėščioms moterims:

Dieta:

1. Vanduo:

Vanduo yra svarbus, nes jis yra didelis hidratacijos šaltinis. Jis gali būti vartojamas tiesiogiai arba per papildus, pavyzdžiui, vaisius, kuriuose gausu vandens. Tai taip pat padeda jums priaugti svorio arba padeda išlaikyti svorį nėštumo metu.

2. Grūdai, vaisiai ir daržovės:

Gydytojas tikriausiai išgėrė geležies preparatų, tačiau vis tiek galite pakeisti dietą. Patartina vaisius, tokius kaip nuolatiniai apelsinai, obuoliai, kokosų vanduo ir kt., Kuriuose gausu geležies. Daržoves, tokias kaip bulvės, brokoliai, lašiša, riešutai ir kt., Ir kitus produktus, pavyzdžiui, žemės riešutų sviestą, kiaušinius, pupeles, grūdus ir kt., Rekomenduojama valgyti subalansuotai, gausu geležies ir vitamino B6.

3. Pluoštas:

Besivystančioje gimdos fazėje ir kūdikiui viduje būtina vartoti vaisius ir daržoves arba dietą, kurioje gausu ląstelienos. Tai sustiprins gimdos sienas ir taip pat padės kūdikiui vystytis. Šiame etape pirmenybė teikiama vaisiams, tokiems kaip granatai, apelsinai, ananasai, obuoliai ir kt.

4. Kalcis:

Trečiasis nėštumo mėnuo yra tas mėnuo, kai jūsų kūdikis vystys kaulus ir juos stiprins. Šiuo tikslu rekomenduojama laikytis dietos, kurioje gausu kalcio, pavyzdžiui, pieno produktų ir bananų. Kalcio tabletes taip pat reikia vartoti, jei to reikalauja gydytojas.

5. Mėsa:

Dauguma mėsos yra saugu vartoti nėštumo metu, nors baltos liesos mėsos reikėtų mėgautis daugiau. Jūros gėrybių ir kiaulienos reikia vengti bet kokia kaina, nes jos gali būti mirtinos kūdikiui. Kita vertus, vištiena ir žuvis gali būti geras baltymų šaltinis, jei jie yra gerai iškepti.

Pratimas:

1. Pratimai skrandžiui:

Atsigulkite ir ištempkite kūną įkvėpdami ir traukdami skrandį. Dabar iškvėpdami stumkite skrandį į pirmąją padėtį. Tai turėtų būti kartojama 5 kartus per dieną.

2. Pratimai kojoms:

Sėdėkite kojas priešais ir padėkite rankas ant kelio sąnarių. Po vieną ištempkite abu kelius ir padėkite juos į pradinę padėtį. Padarykite tai 5 kartus, kad ištemptumėte klubus ir kojas.

3. Pratimai dviračiu:

Šį mėnesį priaugti daugiau riebalų bus sunku ir sumažinti. Dėl to pilvo srityje atsiranda strijų. Tai galima sumažinti arba valdyti dviračio pratimu, tačiau reikia stebėti, kad jis nekenktų kūnui.

Seksas nėštumo metu trečiąjį nėštumo mėnesį:

Seksas šiuo laikotarpiu gali būti naudingas abiem partneriams. Galite patirti stresą, prisitaikydami prie naujų kūno poreikių. Seksas yra gera veikla, padedanti atsikratyti streso.

Į ką atkreipti dėmesį trečiąjį nėštumo mėnesį?

Atsižvelgdami į tai, kad galite susidurti su daugybe problemų, ar pagalvojote, kokia jūsų kūno priežiūra jums reikalinga? Stai keleta.

 1. Pirmas ir svarbiausias dalykas yra subalansuota mityba. Niekas negali to įveikti. Kai valgysite subalansuotą mitybą, sumažės tikimybė, kad jausitės nuobodūs ir neturite energijos.
 2.  Būtina gerti pakankamą kiekį vandens. Būkite hidratuotas.
 3.  Šiuo laikotarpiu apribokite žuvies suvartojimą. Dvi ar trys žuvies porcijos yra tik siūloma dozė.
 4. Prenataliniai vitaminai yra būtini. Kūdikiui reikia folio rūgšties, kuri sumažina apsigimimų riziką. Ankstyvas nėštumas yra labai svarbus momentas motinai.
 5. Į savo racioną įtraukite daugiau riešutų ir sėklų. Jei kūdikis yra 3 mėnesių nėščia, turite stebėti savo mitybą. Apsirūpinkite daug kalcio.

Jūsų kūnas parodys daug pokyčių kaip 3 mėnesių nėštumo simptomai. Jums gali padidėti išskyros iš makšties ir kartais svaigti galva. Dažnas šlapinimasis yra dar viena atšaka. Pamatysite savo energijos lygio šuolį. Jūsų krūtys gali išsipūsti, o kai kurios moterys gali pradėti pastebėti tam tikrus pigmentacijos pokyčius. Kita vertus, kai kurios moterys demonstruoja nėštumo švytėjimą!

Kita vertus, jūsų kūdikis būtų pradėjęs vystyti savo lytinius organus, taip pat čiulpimo ir rijimo refleksus. Prasideda sensorinis vystymasis. 3 mėnesių nėštumo kūdikio svoris yra apie 28 gramus arba 1 unciją.

Ką tu turėtum daryti?

Esant lemtingam laikotarpiui, čia yra keletas dalykų, kuriuos turėtumėte ir ko neturėtumėte daryti.

 1.  Pratimai yra labai svarbus dalykas. Pasitarkite su gydytoju ir išsirinkite sau tinkamiausią pratimą.
 2.  Pakankamas maistinių medžiagų kiekis. Tai gali būti riešutai, sėklos, daržovės ir vaisiai.
 3.  Jausitės atsipalaidavę ir nesijaudinsite be streso, tai padės pagerinti bendrą nėštumo patirtį.

Ko neturėtumėte daryti?

 •  Laikykitės atokiau nuo žuvų, kuriose yra daug gyvsidabrio. Tai rykliai, karališkosios skumbrės ir plytelės. Taip pat laikykite atokiau nuo rūkytos jūros žuvies. Minkštas sūris yra didelis ne.
 • Nepersistenkite su kofeinu. Apribokite kofeino vartojimą, kitaip jis gali pakelti kraujospūdį. Jūsų kofeino yra ne tik arbatoje ir kavoje, bet ir šokoladiniuose gazuotuose gėrimuose, o kartais net kai kuriuose nereceptiniuose vaistuose.
 •  Su trijų mėnesių nėščia kūdikiu nepamirškite per daug neužsibūti karštoje vonioje. Nors tai tikrai gali atsipalaiduoti, padidėjusi temperatūra taip pat gali sukelti tam tikrų apsigimimų.

Skausmas ir sveikatos problemos:

Dažniausia sveikatos problema būtų alergija. Kai kurie žmonės šiuo metu linkę būti labai jautrūs ir dėl to gali padidėti alerginės reakcijos. Galvos svaigimas yra dar viena problema, su kuria galite susidurti kartu su padidėjusiu noru šlapintis.

3 mėnesių nėštumo nuskaitymas:

3 mėnesių nėštumo kūdikio svoris yra maždaug du coliai. Tačiau, nepaisant dydžio ir svorio, kūdikio žarnynas pradeda formuotis. Nuskaitymas parodys, kad rankos ir kojos auga. Maži pirštai dar nėra tobulai suformuoti. Šį mėnesį pradės vystytis išoriniai lytiniai organai.

Kūdikio miego padėtis:

Kūdikis yra mažas, todėl pritvirtintas prie gimdos, galva nukreipta į viršų, o kojos – žemyn.

Kaip įveikti stresą 3 nėštumo mėnesį:

 •  Šį mėnesį galite patirti stresą dėl daugelio dalykų. Visą laiką kalbėkite su savo gydytoju, kad suvaldytumėte savo emocijas. Dokumentų įrašai turėtų būti saugomi kažkur aplink, kad būtų išvengta nereikalingų rūpesčių ir papildomo streso prieš kiekvieną patikrinimą.
 • Turėkite palaikymo grupę, kuri galėtų jums pranešti apie savo stresą, kad galėtumėte nuolat padėti vieni kitiems, ką ketinate daryti.
 • Kiek įmanoma ilsėkitės ir gerai mankštinkitės, nes joga ir miegas yra du dalykai, kuriais prisiekia dauguma nėščių moterų.
 •  Galite galvoti apie terapijos paiešką, jei jūsų stresas yra stiprus. Tačiau priešingu atveju pokalbis su partneriu turėtų padėti išvalyti orą.
 •  Kai baigiasi pirmasis trimestras, atsigręžkite į savo įsimintiną kelionę ir tai, kiek toli nuėjote. Tai suteiks jums pozityvumo, labai reikalingo stresui įveikti.

Medicininės procedūros ir patikrinimas trečiąjį nėštumo mėnesį:

Dauguma medicininių procedūrų ir patikrinimų šiame etape apimtų išsamią jūsų ir jūsų vaiko sveikatos ataskaitą. Tai palengvins jūsų supratimą ir galėsite žinoti, ko link einate. Žemiau pateikiami keli nėščioms moterims rekomenduojami vaistai:

1. Skausmai– Acetaminofenas. Negalima mėgautis ibuprofenu ir naproksenu.

2. Alergija- Antihistamininiai vaistai arba užuomina apie ioratadiną. Atšaukite pseudoefedrino ir dekongestantų, pavyzdžiui, fenilefrino, vartojimą.

3. Kosulys– Dekstrometorfanas.

4. Vidurių užkietėjimas- Metamucil. Venkite vidurius laisvinančių ir mineralinio aliejaus.

5. Rėmuo– Antacidiniai vaistai.

Miego padėtis su 3 mėnesių nėščia vaisiumi visada yra kairėje pusėje. Tai pagerina bendrą kraujotaką ir yra naudinga kūdikiui.

Patarimai ir atsargumo priemonės:

 1. Pabandykite sureguliuoti svorio centrą gerai augančiam kūdikio guzui. Venkite avėti kulniukus vaikščiodami.
 2. Dieta turėtų būti sveika. Venkite visko, kas gali sukelti rūgštingumą ar rėmenį, pavyzdžiui, greito maisto. Gerk daug vandens.
 3.  Miegokite bent 10 valandų. Kaip žinoma, dauguma nemigos motinų gimdo mažo svorio kūdikius.
 4. Sąveika su vaistais gali pakenkti jūsų situacijai. Prieš pradėdami vartoti bet kokius vaistus, būtinai pasitarkite su gydytoju.
 5.  Tęskite tai, kas ateis. Iš anksto apsipirkite drabužius ir įsitikinkite, kad kūdikis yra namuose.
 6.  Šiame etape venkite alkoholinių gėrimų. Tai nėra naudinga kūdikio vystymuisi.
 7. Jei esate rūkalius, geriausia to vengti. Didesnis nikotino kiekis plaučiuose nėra naudingas kūdikiui. Būtent šiuo metu kūdikio placenta pradeda vystytis ir maistas gaunamas iš jūsų.
 8.  Jei atsitiktinai paglostysite savo katę, nepamirškite persirengti arba gerai nusiplauti rankas. Jūs nenorite pakviesti infekcijos.

Jei vaisius yra 3 mėnesius nėščia, visada geriausia užtikrinti, kad gausite viską, kas geriausia. Pradėkite šiek tiek keisti savo gyvenimo būdą ir papildykite savo mitybos planą tinkamomis maistinėmis medžiagomis. Pamatysite, kaip viskas, ką valgote, prisideda prie kūdikio augimo.