Kelionė nuo 1 mėnesio iki 9 mėnesio ne visada buvo lengva. Žinoma, tai taip pat būtų pilna prisiminimų, tačiau dažniausiai jūs būtumėte gyvenę po tam tikromis griežtomis sienomis. Tačiau devintąjį nėštumo mėnesį ši patirtis jums nebūtų nauja. Jūsų kūnas būtų gerai prisitaikęs prie visko, su kuo dabar susiduriate. Nepaisant to, yra keletas dalykų, kuriuos reikia nepamiršti 9 mėnesių nėštumo laikotarpiu. Mes juos visus apibūdinsime šiame straipsnyje. t pirma, iškart po susijungimo, kūdikis formuojamas terminu, vadinamu blastocista.

9 -asis nėštumo mėnuo

Ši blastocista yra mažas apvaisintas kiaušinėlis, ieškantis vietos gimdos sienelėse, kad prisitvirtintų. Blastocista vadinama penkių dienų apvaisinta kiaušialąstė, kuri implantacijos būdu pasodina save prie gimdos sienelės placentos ir procesas auga. Tada jis virsta embrionu, tačiau šiuo metu jis vis dar yra nepatogioje būtybėje be tinkamo žmogaus pavidalo. Tik tada, kai ateina antras mėnuo, jis formuoja vaisių.

Ką galvoti apie šį 9 -ąjį nėštumo mėnesį:

Skubant išsirinkti tobulą kūdikio vardą, tampa vis svarbiau, todėl poreikis iš tikrųjų leisti savo mažyliui pamatyti pasaulio šviesą tampa vis įnirtingesnis. Jis nekantrus, o jūs pats ruošiatės. Kai jūsų kūnas palieka subtilių ženklų ir užuominų, paskutinis nėštumo mėnuo jums tikrai bus įsimintinas. Žmogus prisimena ne visada sunkius laikus, o pačias maloniausias akimirkas. Kaip ir tada, kai pirmą kartą spardytas kūdikis bus įsirėžęs į širdį daugiau nei tą laiką, kai jai teko susidoroti su dažnu šlapinimusi.

Kiek savaičių yra 9 mėnesiai nėščia?

9 nėštumo mėnesį esate 36 -oje nėštumo savaitėje. Tai reiškia, kad iki pristatymo liko tik 4 savaitės.

9 mėnesių nėštumo vadovas: kūdikio augimas

Iki šio mėnesio pabaigos kūdikis būtų apsivertęs aukštyn kojomis, ruošdamasis gimdymui. Jis gali išgirsti jūsų balsą, reaguoti į jus ir yra pasirengęs verkti, kai jis išeis. Štai paskutiniai pokyčiai, kuriuos ultragarsas pasiims šio mėnesio pradžioje.

1. Amniono skysčio keitimas:

Kadangi jau beveik laikas labai gerai įsivaizduoti kūdikį, kuris dabar yra pasiruošęs ir pasiruošęs išeiti. Tačiau prieš tai reikia pasirūpinti tam tikrais dalykais, pavyzdžiui, tobulinti kūdikio odą. Kai jis buvo suformuotas, jis buvo tik svetima forma gimdos viduje esančiu skysčiu užpildytu maišeliu. Šis skystis vadinamas amniono skysčiu, kuris yra skirtas apsaugoti odą. Susiformavus odai, kuri dabar yra nauja ir itin jautri, atsiranda poreikis ją atskirti nuo skysčio. Štai kodėl susiformavus odai sūris, kaip balta vaško medžiaga, dengia odą ir jos apylinkes. Staiga sumažėja amniono skystis.

2. Oda:

Ankstyvuoju metu oda yra minkšta ir bespalvė, nes trūksta pigmentų. Pastarąjį paskutinio šiaudo mėnesį medžiaga, medicinine prasme vernix caseosa, išsiskiria, todėl kažkada buvęs skaidrus amniono skystis yra storas ir pieno spalvos.

3. Kūdikis padėtyje:

Jūsų mažylis dabar prisiėmė savo kario pozą, kurią panaudos po kelių dienų, kad išstumtų save iš motinos gimdos. Šią poziciją dabar sukėlė jis, apsivertęs aukštyn kojomis ir labiau besileidžiantis į dubens sritį, neramus išeiti. Šioje padėtyje jis sulenkia kelius, prisitraukia juos prie krūtinės, o rankos ant viršaus yra pasirengusios prasiveržti.

4. Miegoti toli:

Iki šiol jūsų kūdikis turi sugalvoti daugybę skirtingų miego modelių. Dabar jis turi savo mėgstamą miego stilių, kuriame gali net šiek tiek knarkti. Ultragarsu galite sugauti jį jo mėgstamiausioje padėtyje. Žiovaujantis ir žagsintis kaip refleksinis veiksmas jau sukurtas ir baigtas, todėl jis dabar gali išgyventi net už gimdos ribų.

5. Odos priežiūra:

Praėjus paskutiniam mėnesiui, kūdikis dabar turi daugiau riebalų po kažkada buvusia skeleto struktūra. Su kiekviena akimirka jis tampa vis putlesnis, o minkšti jo kūno lęšiai dabar buvo užtemdyti. Jo galvos odos plaukai dabar taip pat gavo reikiamus pigmentus. Kadaise suglebusi oda dabar pildosi.

6. Kūnas:

Šiuo metu jūsų mažylio kūnas pradeda kurti antikūnus, kurie padeda apsaugoti jį nuo linkusių ligų. Svorio padidėjimas sulėtėjo, ir tai daugiausia dėl to, kad jo kūnas yra pakankamai stiprus. Rankos ir raumenys dabar stiprūs, o galva pradeda progresuoti į dubens sritį. Tačiau, kadangi jūsų gimdos kaklelis nėra pakankamai išsiplėtęs, šis procesas užtrunka, kad sukeltų susitraukimus. Vaiko kūno kaulai yra išvystyti, nors jie nėra pakankamai stiprūs, kad pakenktų jūsų vidaus organams, kai jis išeina.

9 -asis nėštumo mėnuo

9 mėnesių nėštumo simptomai: kaip juos įveikti?

Motina, kaip įprasta, 9 -tą nėštumo mėnesį patiria tam tikrų pokyčių. Toliau pateikiami įvykiai.

A. Dažni susitraukimai:

Dabar susitraukimų skaičius ir dažnis auga. Šie susitraukimai vadinami Braxton Hicks susitraukimais, kai susitraukimai jaučiami kaip kūno būdas pasakyti, kad esate pasiruošęs. Jie yra neskausmingi, tačiau varginantys kartu su raumenų įtempimu apatinėje pilvo srityje. Paprastai jis prasideda mėnesio viduryje ir susitraukia nuo 30 sekundžių iki maždaug minutės. Na, tai nėra priežastis nerimauti, nes tik jūsų kūno mechanizmas paruošia jus būsimai situacijai. Jei, be susitraukimų, jaučiate didelį skausmą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ir atlikite komplikacijų tyrimą.

B. Priešpieniai:

Priešpienių padaugėjo dabar, kaip ir anksčiau, tai, kas buvo kartą per mėnesį, dabar vyksta įprastu intervalu, kai šį mėnesį didžiąją dienų dalį prabundate šlapias. Tai jūsų kūno, jūsų krūtų, paslaptis, kuri yra saldaus skonio ir turėtų būti pirmasis kūdikio pienas. Nereikia nerimauti dėl krūtų nutekėjimo, tik jūs turite patikrinti savo situaciją, kad nebūtų gėda. Prieš išeidami iš namų, dėvėkite paminkštintas liemenėles, kad išvengtumėte tokios situacijos.

Jei pastebėjote, kad jūsų liemenėlė tapo krauju, nedelsdami praneškite gydytojui. Šiomis dienomis problema yra suglebusios krūtys ir strijos, kurias galite įveikti dėvėdami laisvą liemenėlę ir pabandykite masažuoti pilvo sritį alyvuogių aliejumi ir vitamino E papildais, kai tik jie yra laisvi, nes jie yra gerai žinomi, kad neleidžia odai ištempti ir suteikia ilgalaikę priemonę.

C. Nuovargis ir nemigos naktys:

Štai keistas derinys, kai dieną gali jaustis pavargęs, bet kai bandai miegoti naktį, jautiesi apimtas rūpesčių. Dėl to sukuriamas šis keistas derinys. Nejaučiant nuovargio, kiekvieną kartą jums reikės poilsio, o jūs taip pat būsite protiškai pavargę dėl savo emocijų ir smegenų. Šias problemas galima įveikti gerai rūpinantis savo sveikata ir vykdant nurodymus, kuriuos davė šeimos nariai, kurie jau susidūrė su šiomis situacijomis prieš jus. Be to, turite atsipalaiduoti, kai tik įmanoma.

D. Varikozinės venos:

Šiame etape padidėja kraujo tūris, taip pat padidėja hormonų kiekis. Dažnai tai gali sukelti venų patinimą, todėl jų melsvai raudona spalva tampa ryškesnė. Tai yra bendras venų varikozės apibrėžimas. Paprastai jie nėra skausmingi ir dažniausiai genetiniai. Venų varikozė trunka ilgai ir ji blogėja po kiekvieno nėštumo. Negalima painioti venų ir varikozinių venų, nepaisant panašių simptomų. Nėra nuolatinio sprendimo, kaip įveikti venų varikozes, tačiau vengiant ilgo sėdėjimo toje pačioje padėtyje ar ilgo stovėjimo, tai turėtų labai padėti.

Lengvas pratimas taip pat turėtų būti tinkamas būdas. Kompresinės kojinės ir šalčio maišeliai yra keletas kitų sprendimų, padedančių laikinai palengvinti. Geriausias būdas išvengti šių venų susidarymo yra, kai įmanoma, miegoti į šoną ir leisti kraujotakai išlikti normaliai. Jei nė vienas iš pirmiau minėtų sprendimų nėra veiksmingas, turite pasitarti su gydytoju.

E. Vandens gedimas:

Tai yra svarbiausia rizika, su kuria jūs susiduriate šiame etape ir jūsų vanduo sulaužomas viduryje ar dar blogiau viešoje vietoje. Dauguma moterų paprastai turi laiko nutraukti vandens nutekėjimą ir dažnai tai nutinka gydytojui dirbtinai. Vos 15% moterų prieš susitraukimų nutraukia vandenį. Norėdami įveikti šią situaciją, likite namuose ir venkite įtemptos veiklos. Venkite lenkimo ir pozicijų, kurios kelia pavojų jūsų nėštumui.

9 mėnesių nėštumo veikla:

Didžioji šio 9 -ojo nėštumo mėnesio pirmoji pusė bus praleista laukiant jūsų kūdikio. Kita jo pusė bus skirta bandant skubėti į gydytojų klinikas ir ruoštis gimdymui. Akivaizdu, kad galite būti ankstyvas arba vėlyvas, tačiau bet kuriuo atveju galite tikėtis rūpesčių ir rūpesčių. Ir skausmas- daug jo.

9 mėnesių nėštumo priežiūra:

 • Gimdymo požymiai: išsiaiškinkite ir supraskite tikrą gimdymą ir netikrus susitraukimus. Jūsų gimdymo požymiai bus kraujavimas iš makšties ir vandens pertrauka. 9 mėnesių nėštumo skausmas yra dažnas reiškinys, ir jūs turite gerai suprasti šį jausmą.
 • Žindymas: dabar reikia išmokti maitinimo krūtimi pagrindų. Jūs turite su tuo susipažinti.
 • Kūdikių įrodymas: kūdikių įrodymas jūsų namuose. Kai kūdikis ateis, vėliau gali būti sunku ką nors padaryti. Visų pirma, pradėkite uždengti aštrius baldų kraštus ar bet kurį kitą aparatą.

9 mėnesių nėštumo priežiūra: dieta ir mankšta

Žemiau yra dieta ir pratimai 9 nėštumo mėnesiais.

Dieta:

1. Vitaminas A:

Į savo racioną reikėtų įtraukti tokius maisto produktus kaip špinatai, morkos ir saldžiosios bulvės, nes jie neleidžia regėjimui. Dar anksčiau, daržovės padeda vystytis jūsų vaiko tinklainei ir ragenai.

2. Maistas, kuriame gausu folio rūgšties:

Kadangi geležis yra būtina ir tikrai jūsų gydytojas turėjo duoti jums papildų, tačiau jūs vis tiek galite keisti savo mitybą nesijaudindami. Maistas, kuriame gausu folio rūgšties, kūdikiui nesukelia jokių defektų iki devynių mėnesių, todėl į savo racioną galite pridėti apelsinų, brokolių, kiaušinių, pupelių ir bulvių.

3. Vitaminas C:

Devintą mėnesį turėtumėte duoti sau visus vaisius ir daržoves, kurių reikia, kad jūsų kūnas išliktų sveikas. Svarbi maistinė medžiaga, kurią reikia įtraukti į sąrašą, yra vaisiai, tokie kaip apelsinai, citrina ir daržovės, pavyzdžiui, brokoliai.

4. Kalcis:

Kalcis yra svarbus jūsų vaiko vystymosi produktas. Tai turtingas kaulų vystymosi šaltinis. Todėl tai yra milžiniškas maistas, kurį gydytojai skiria nuo to laiko, kai lankėtės pas juos. Tokiuose produktuose kaip jogurtas, sūris ir grietinėlė gausu kalcio, todėl jų reikėtų vartoti tik du kartus per savaitę ir ne daugiau. Kitos daržovės, tokios kaip sezamo sėklos, avižiniai dribsniai, turi būti vartojamos dažniau.

5. Mėsa:

Daugumą liesos mėsos galima saugiai vartoti nėštumo metu, nors baltos mėsos, tokios kaip vištiena, reikėtų daugiau pasimėgauti. Kūdikio sveikata yra svarbesnis už jūsų skonį, todėl venkite jūros gėrybių ir kiaulienos, nes jie gali būti mirtini kūdikiui. Mėsa palaiko sveiką jūsų kūdikio svorį ir apsaugo nuo nepakankamo svorio gimimo.

Pratimas:

9 -ojo mėnesio pratimų tvarka turėtų būti tokia pati kaip pirmojo mėnesio. Dauguma jų turėtų būti pagrindiniai ir neturėtumėte per daug judėti ar lenkti.

1. Miegas:

Iki 9 mėnesių jums bus sunku užmigti ir rasti tinkamą poilsio padėtį. Mėtymasis lovoje liks jūsų sužadintas ir prakaituos.

2. Vaikščiojimas:

Vaikščiojimas yra geriausias pratimas visais nėštumo mėnesiais, ar galite būti visiškai patikimas. Būkite aktyvūs vaikščiodami savo namuose, o tai jums bus naudinga.

3. Kegelio pratimai:

Taip, galbūt artėja gimdymo data, tačiau atlikdami šiuos pratimus kelis mėnesius ir šį mėnesį, dubens raumenys bus sulenkti ir bus geresnės formos tuo metu, kai susitraukimai skambės..

4. Prenatalinė joga:

Joga yra geriausias pratimas visiems, tačiau nėštumo metu tai vis dar saugu, nes tai padidina jūsų kūno elastingumą ir ištvermę, taip suteikdama jums geresnę protą ir fizinę jėgą gimdymo metu.

5. Plaukimas:

Jūs galite lengvai pasirinkti plaukimą kaip svorio metimo režimą ir išlaikyti tolygų svorio padidėjimą. Plaukimas yra lengvas pratimas ir užtikrina, kad jūsų sąnariai nebus išbandyti, atsižvelgiant į jūsų silpną sveikatą.

Seksas nėštumo metu 9 -tą nėštumo mėnesį:

Jei manote, kad esate pasirengęs gimdyti kūdikį, seksas gali būti jūsų riteris spindinčiais šarvais, nes tai dažnai gali sukelti susitraukimus, kaip žinoma. Tačiau reikėtų vengti sunkių pozicijų, nes tai gali sukelti problemų. Šiek tiek intymumo yra gerai, jei žinote ir suprantate susitraukimo ir gimdymo riziką. Jūs nesijaudinate dėl savo vaiko, jo maišas yra saugus.

9 mėnesių nėščiosios pilvas ir kūdikis:

Šiuo metu kūdikis nukris toliau į dubenį. Kol jis/ji iš tikrųjų neišeis, jis tik didins savo svorį, kaupdamas riebalus aplink alkūnes, kelius ir pečius. Devintą mėnesį nėščia kūdikio padėtis paprastai yra nuleista galva. Kartais kūdikis taip pat gali būti pažeidimo padėtyje pakėlęs kojas. Gydytojas daugeliu atvejų bandys pakeisti ar patikti, bus pasirinktas cezario pjūvis.

9 -ojo nėštumo mėnesio skenavimas parodys, kad jūsų kūdikis yra maždaug mažo arbūzo dydžio. 9 mėnesių nėštumo kūdikio svoris yra apie 3,3 kg ir 50,7 cm ūgio. Kūdikio plaučiai bus visiškai išsivystę ir greičiausiai net pasiruošę kvėpuoti.

Jūsų pilvas bus labai didelis, todėl miegoti bus labai sunku. Jums gali nepavykti rasti patogios padėties dėl spaudimo pilvui. Tačiau kai kūdikis nukris, jis pašalins spaudimą iš jūsų plaučių, todėl jums bus šiek tiek lengviau kvėpuoti.

Pavargimas ir nekantrumas bus dažniausia problema.

Patarimai, kaip įveikti stresą 9 nėštumo mėnesį:

 • Laikykite ligoninės krepšį supakuotą, nes dabar gali bet kada pradėti skambėti kūdikių varpai. Tai labai padės išvengti paskutinės minutės rūpesčių.
 • Jūsų emocinis pasivažinėjimas darysis beprotiškesnis. Tinkama mintis, kaip išvengti streso, yra pozityvus mąstymas apie viską, kas jus supa.
 • Šiltos vonios ir lengva muzika nuveda jūsų miego sesijas į priekį, ir niekas nesumažina jūsų streso labiau nei miegas.
 • Neleiskite pirmagimiui jaustis atstumtam dėl viso to, nes jo liūdesys vėliau gali būti jūsų streso priežastis.
 • Šiame etape jūsų kūnas labai pasikeis, kad nėštumas vyktų sklandžiai, jūsų dokumentai ir patikrinimo įrašai būtų šalia, kad vėliau dėl to nesijaudintumėte.

Medicininis gydymas ir patikrinimas:

Medicininiai patikrinimai bus tobuli, o jūs tikriausiai tai darėte nuo paskutinių šešių mėnesių ir būtumėte pripratę prie procedūrų. Dabar atliekami tik keli patikrinimai, kuriuos galima atlikti norint nustatyti kūdikio padėtį ar deformacijas. Dauguma jūsų simptomų savaime išnyks negydant, tačiau kai kuriems dažniausiai pasitaikančioms reikia vaistų, kurie nesudarys poveikio jūsų nėštumui ar nepakenks jūsų kūdikiui. Kai kurie iš šių vaistų yra:

1. Karščiavimas: Paracetamolis arba acikloviras. Pasikonsultuoti su gydytoju būtų protingas žingsnis.

2. Rėmuo: Antacidiniai vaistai.

3. Vidurių užkietėjimas: Venkite vidurius laisvinančių ir mineralinio aliejaus. Galite vartoti tokius vaistus kaip Metamucil.

4. Kosulys: Dekstrometorfanas.

9 nėštumo mėnesio patarimai:

Štai keletas atsargumo priemonių 9 mėnesius ir patarimai, kuriuos turėtumėte žinoti.

 • Staiga sėdint ar stovint ar keičiant savo padėtį šiame etape gali sumažėti kraujospūdis ir nutrūkti kraujo tiekimas. Darykite tai lėtai.
 • Gerkite daugiau vandens ir miegokite daugiau nei įprastai, kad jūsų kūnas gautų reikiamą poilsį, nes netrukus viskas vyks į pietus. Išlaikyti hidrataciją yra labai svarbu.
 • Alkoholis, rūkymas ir narkotikai turėtų griežtai laikytis nuo dietos.
 • Negalima nešti sunkių daiktų. Tai gali būti labai žalinga kūdikiui.
 • Nepamirškite iš savo dietos išbraukti nesveiko maisto. Tai taip pat apima vyną ir angliavandenius.
 • Jūsų vanduo gali sulūžti. Taigi visada laikykite savo telefoną ir dezinfekuotą šluostę.
 • Prieš nuspręsdami savarankiškai vartoti bet kokias tabletes ar vaistus, pasitarkite su gydytoju.

9 mėnesių nėščios moters miego padėtis:

Šiuo metu jūsų kūno miego padėtis bus kairėje pusėje. Nors suprantame, kad gali būti labai sunku miegoti bet kurioje pusėje, labai sveika prisitaikyti prie kairės pusės. Tai užtikrins, kad kūdikis gaus pakankamai maistinių medžiagų, o jūsų kūnas – gerai.

Nėštumas dabar baigia jūsų veiksmus ir jūs tikriausiai esate ten. Dar po dviejų savaičių pamatysite savo gyvenimo mažylį. Pasiruoškite ir dauguma nesijaudins. Geriausias būdas tai sumažinti būtų suprasti savo kūną ir visą procesą.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Kaip saugu keliauti 8 mėnesių nėštumo metu?

Ans: Mes nepatariame keliauti. 9 nėštumo mėnesį turėsite daug pailsėti ir būti pasirengęs gimdymui. Atsitiktinai gimdymas sukelia keliaujant ir jūs nieko negalite padaryti, tai gali būti labai rizikinga ir mirtina.

Q2. Ar gerai turėti lytinių santykių 9 mėnesių nėštumo metu??

Ans: Taip, bet tai turi būti daroma labai atsargiai. Jūs neturėtumėte daryti jokio spaudimo pilvui ar kūnui apskritai.

Q3. Kada turėtumėte kreiptis į gydytoją?

Ans: Jei atsiranda kraujavimas iš makšties arba sutrinka vanduo, svarbu skubėti pas gydytoją. Taip pat supraskite susitraukimus, kad suprastumėte, ar jau gimdote.