Dabar esate šeštasis nėštumo mėnuo. Dabar pastebėsite, kad jūsų kūnas skiriasi nuo praėjusio mėnesio. Kartu su tuo jūsų kūdikis padarė tikrą pažangą augimo srityje. Tai sakant, būtina aprūpinti savo kūną ir kūdikį būtinomis maistinėmis medžiagomis. 6 -osios nėščios moters dieta yra kai kurių saldumynų derinys, nes yra potraukis ir vitaminai. Maistas yra vienintelis pasirinkimas, kuris gali aprūpinti jūsų kūdikį maistinėmis medžiagomis. Padedami gydytojo, sudarykite sveikos mitybos lentelę, kurios reikia laikytis.

6 nėštumo mėnesio dieta

Dietos ir maisto svarba 6 nėštumo mėnesiui:

Kodėl šiuo metu mes pabrėžiame jums tinkamą mitybos planą? Na, bet kuriuo metu geros mitybos lentelė, apimanti jūsų organizmui būtinas maistines medžiagas, niekada nėra nepakankamai įvertinta. Atminkite, kad jūsų kūdikio augimas ir sveikata priklausys nuo to, ką valgote ir kiek valgote. Kūnas pasisavina reikiamas maistines medžiagas ir maitina kūdikį per placentą. Be reguliaraus valgymo, turite maitintis sveikai, nes tai vaidins didžiulį vaidmenį vaisiaus vystymuisi.

Šešto nėštumo mėnesio maisto lentelė:

Šioje lentelėje bus tinkama visų pagrindinių maistinių medžiagų dozė ir ji bus tankiai supakuota. Viskas, ką valgote, turės įtakos kūdikio vystymuisi. Su tinkamu baltymų, angliavandenių, kalcio, šviežių vaisių ir daržovių mišiniu jūsų mitybos diagrama suras tinkamą pusiausvyrą. Štai kaip tikimės, kad jūsų maisto lentelė 6 -ojo nėštumo mėnesio maisto lentelėje atrodys.

1. Vitaminas C:

Vitaminas C dabar yra labai svarbus. Tai palaiko kūną stiprų ir sveiką. Be to, jis apsaugo kūną nuo bet kokių ligų. Vitaminas C padeda augti audiniams. Produktai, kurių sudėtyje yra vitamino C, yra labai svarbūs ląstelės apsaugai. Braškės, vynuogės, kopūstai, saldžiosios bulvės ir kt. Yra vaisiai ir daržovės, kuriuose gausu vitamino C..

2. Pluoštas:

Pluoštas yra geras vidurių užkietėjimo sprendimas nėštumo metu. Nevirškinimas ir vidurių užkietėjimas nėštumo metu yra labai natūralūs. Pluoštiniai produktai padės išspręsti šią problemą. Tai yra svarbi nėštumo dietos dalis. Pluošto paprastai yra vaisiuose ir įvairių rūšių daržovėse. Ląstelienos produktai yra lengvai virškinami, ypač šiuo nėštumo laikotarpiu.

3. Migdolai:

Taip, riešutai visada yra gelbėtojas! Šiuo nėštumo laikotarpiu turite valgyti daug maistinių medžiagų. Nepaisant to, tai labai svarbu sveikam jūsų kūdikio augimui. Migdoluose yra daug maistinių medžiagų, būtinų nėštumo metu. Pabandykite įtraukti migdolus į savo įprastos mitybos lentelę. Dabar, jei turite alergiją migdolams, geriau vengti, bet ieškokite kitų riešutų, kaip juos pakeisti.

4. Folio rūgštis:

Kartu su vitaminais nėščiai moteriai svarbi folio rūgštis. Per dieną reikia tam tikro folio rūgšties kiekio. Jūsų kūdikio smegenims vystytis folio rūgštis vaidina svarbų vaidmenį. Labai naudinga stiprinti savo mažylių nugaros smegenis. Taigi, turėdami folio rūgšties, kūdikio gimimo metu galite išvengti visų defektų.

5. Baltymai:

Baltymai yra būtiniausia nėštumo dietos dalis. Norint tinkamai tiekti energiją, svarbu baltymai. Fizinis kūdikio augimas priklauso nuo pakankamo baltymų kiekio. Taigi įsitikinkite, kad 6 -tą nėštumo mėnesį jūsų racione yra baltymų. Baltymų turtingas maistas yra kiaušiniai, žuvis, soja, vištiena, pienas, žalios daržovės ir pan.

6. Angliavandeniai:

Sveiki angliavandeniai kiekvieną dieną yra būtini. Tačiau tai, kiek jums reikia valgyti, priklausys nuo jūsų svorio. Bulvės, makaronai, kukurūzai, sėklos ir riešutai yra geri angliavandeniai, kuriais galite pasitikėti.

7. Daržovės:

Mes neturime jums pasakoti apie daržovių gerumą. 6 -ojo nėštumo mėnesio dietos diagrama niekada nėra užpildyta šviežiomis daržovėmis. Burokėliai, kopūstai, šparagai, špinatai, morkos, baklažanai, ropės, moliūgai, pupelės ir pomidorai yra puikus pasirinkimas, kuris aprūpina organizmui ir kūdikiui reikalingas maistines medžiagas..

8. Vaisiai:

Daug naudos duoda šviežių vaisių valgymas ir dažnai laikomas geriausiu maistu 6 nėštumo mėnesį. Staliuje laikykite krepšelį vaisių ir turėkite juos kada tik norite. Vaisiai gerai aprūpina organizmą vitaminais. Taigi jūsų kūdikis nepatirs vitaminų trūkumo. Jis taip pat patenkina mineralų poreikį. Vaisius, tokius kaip bananai, žaliosios vynuogės, obuoliai, apelsinai, kriaušės, galima įtraukti į savo mitybos lentelę.

Pieno produktų svarba:

Daugelis iš mūsų nedirba su pieno produktais. Atminkite, kad nėštumo metu tokių produktų išvengti negalima. Stipriems jūsų kūdikio kaulams kalcis yra labai svarbus. Taigi, jei nepriimsite pieno ir kitų pieno produktų įpročio, tai pakenks jūsų kūdikiui. Dėl baltymų ir kalcio trūkumo kūdikis gali patirti kaulų stiprumo trūkumą.

Skysčiai:

Kartu su 6 nėštumo mėnesio maistu, vandens vartojimas yra gyvybiškai svarbi virškinimo dalis. Pasak gydytojo, per dieną turėtumėte išgerti mažiausiai šešias stiklines vandens. Mes tikrai neturime pabrėžti, kaip svarbu išlaikyti hidrataciją!

Šešto mėnesio nėštumo dieta: ko negalima valgyti

Šešto nėštumo mėnesio maistas turėtų būti labai kruopščiai suplanuotas. Štai keletas produktų, kurių turite vengti.

1. Venkite žalių jūros gėrybių:

Pasakykite didelį ne-ne jūros gėrybėms. Žalios jūros gėrybės yra griežtai draudžiamos nėščioms moterims. Juose yra daug gyvsidabrio, kuris šiuo metu gali būti labai kenksmingas. Jūros gėrybės gimdo tokias ligas kaip listeriozė, kuri neabejotinai labai kenkia jums ir jūsų kūdikiui.

2. Pagal virtą mėsą:

Na, virta mėsa yra būtina, kad nebūtų kenksmingų bakterijų. Mėsą gerai išvirkite, kad ji užmuštų listeriozę ir bet kokias galimybes.

3. Minkštas sūris:

Minkštas sūris, kuris nėra pasterizuotas, turėtų būti laikomas atokiau. Pirmenybę teikite kietam sūriui ir įtraukite jį į savo maistą 6 mėnesių nėščioms moterims. Ligos sukeliančios bakterijos yra paplitusios sūryje, todėl bus naudinga jomis nesinaudoti.

4. Aštrus maistas:

Aštrus maistas yra gera priežastis, sukelianti nevirškinimą. Šio tipo maistas gaminamas nesilaikant higienos. Šiuo metu vengiant aštraus maisto ir valgant tik švelnų maistą, jus vargina ir maistas tampa neskanus. Laikykitės sveiko maisto ir saikingai valgykite aštrų maistą.

5. Kofeinas:

Kofeino turinčių produktų, tokių kaip kava ir arbata, negalima gerti per daug. Tai nereiškia, kad jūs negalite jo turėti, bet nepamirškite ir laikykitės saiko. Jie yra stimuliatoriai ir jo poveikį galima pajusti širdies plakime.

6. Alkoholis ir tabakas:

Alkoholis ir tabakas griežtai atleidžiami nuo patekimo į šeštą nėštumo mėnesį. Žala, kurią jie gali padaryti kūdikiui, bus rimta ir kartais net nepataisomai mirtina.

Papildai, kurių reikia imtis 6 -tą nėštumo dietos mėnesį:

Čia yra keletas papildų, kuriuos reikia apsvarstyti, išskyrus minėtą maistą.

a. Geležis:

Nėščioms motinoms rekomenduojama suvartoti 27 gramus geležies per dieną. Kadangi augantis vaisius pasisavina maistines medžiagas iš motinos, motinai būtina turėti pakankamai geležies. Tačiau per didelis geležies kiekis taip pat gali sukelti tam tikrų problemų.

b. Folio rūgštis:

Folio rūgštis yra dar vienas ingredientas, gyvybiškai svarbus 6 -ojo nėštumo mėnesio dietos planui. Tinkamas kiekis būtų 600 mikrogramų vieną mėnesį prieš pastojimą ir po trijų mėnesių. Tai yra įprastas rekomenduojamas naudojimas.

c. Jodas:

Jodas yra būtina psichinio vaisiaus vystymosi sudedamoji dalis. Nėščioms moterims rekomenduojama vartoti 220 mikrogramų.

d. Vitaminas D:

Vitaminas D yra būtinas organizmui absorbuoti kalcį ir jį naudoti. Jūs galite gauti pakankamai vitamino D praleidę apie 10 minučių ryte arba po pietų.

e. Omega 3 riebalų rūgštys:

Žuvų taukai yra būtini kūdikio nervų vystymuisi. Tačiau tai nevartojama pirmąjį trimestrą. Geriausia pasitarti su gydytoju dėl dozės.

f. Vitaminas B12:

Kitas kūdikio neurologinio vystymosi priedas yra vitaminas B12. Tai randama mėsoje, kiaušiniuose ir pieno produktuose. Rekomenduojama dozė yra apie 250–500 mikrogramų ir turi būti įtraukta į maistą, kurį reikia valgyti 6 nėštumo mėnesį.

Dietos patarimai 6 mėnesių nėščioms moterims:

  • Nevartokite nereceptinių vaistų, nebent esate tuo visiškai tikri.
  • Jei jau vartojate tam tikrus vaistus, nėštumo metu rekomenduojama pasitarti su gydytoju apie jų vartojimą.
  • Munch dėl kai kurių sveikų potraukių. Šiuo metu potraukis yra visiškai natūralus. Jums reikia tik įsitikinti, kad trokštate patenkinti valgydami ką nors sveiko.

Svorio padidėjimas šeštą nėštumo mėnesį: kiek yra normalu?

Siūloma, kad mažo svorio moterys turėtų priaugti apie 28–40 svarų. Tačiau jei turite antsvorio, nėštumo metu gali tekti priaugti tik apie 15–25 kilogramus. Taip pat rekomenduojama per pirmuosius tris nėštumo mėnesius priaugti 2–4 svarus, o likusį nėštumo laikotarpį-bent 1 svarą..

Geriausias maistas šešiems nėštumo mėnesiams yra ne mažiau kaip sveikas pasirinkimas. Nors kontroliuoti savo potraukį gali būti sunku, tai tikrai įmanoma. Lengviausias būdas yra laikyti riešutus ir sėklas visada po ranka ir pabandyti nukreipti savo mintis. Sveika kelionė yra būtina, kad tai jums būtų nepamirštama.

Dažnai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Ar galiu įtraukti soda ir kitus gazuotus gėrimus??

Ans: Nėštumo metu geriausia susilaikyti nuo sodos ir gazuotų produktų. Gėrimuose esančios kvapiosios medžiagos kenkia organizmui ir kūdikiui. Be to, didesnė cukraus dozė juose taip pat gali būti žalinga.

Q2. Kiek vandens turėčiau gerti per dieną?

Ans: Idealiu atveju nėščios moterys kasdien turi išgerti apie 2,3 litro vandens. Nepaprastai svarbu išlaikyti hidrataciją.

Q3. Ar yra rekomenduojama riešutų dozė šeštą nėštumo mėnesį??

Ans: Jūsų dietologas ar gydytojas gali nurodyti rekomenduojamą dozę, atsižvelgdamas į jūsų svorį ir pagal jums reikalingą energijos šaltinį..